آکادمیا کافه
بررسی شانس پذیرش در رشته حسابداری - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: حسابداری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C)
+---- موضوع: بررسی شانس پذیرش در رشته حسابداری (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5

بررسی شانس پذیرش در رشته حسابداری - eliroz - 08-09-2013

دوستان عزیز
در این تاپیک به موضوع شانس پذیرش در رشته حسابداری پرداخته میشود. 

دوستان عزیز لطفا از الگوی زیر برای طرح سوال در مورد شانس پذیرش، استفاده بفرمائید؛

مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: 
رشته مورد نظر:
معدل لیسانس: 
رشته لیسانس: 
دانشگاه لیسانس:
معدل ارشد:
رشته ارشد:
دانشگاه ارشد:
مدرک زبان انگلیسی: 
سایر مدارک زبان:
مقالات خارجی: 
مقالات داخلی:
کنفرانس: 
تالیف کتاب:
سابقه کار: 
سایر مدارک:
دانشگاه مورد نظر برای پذیرش (پیشنهادی):

بررسی شانس پذیرش در رشته حسابداری - ابوالفضل - 30-09-2013

سلام
شخصی با شرایط زیر شانس پذیرش در دانشگاهای خوب (بورسیه )یا معمولی دنیا را دارد :
دیپلم حسابداری با معدل 14 - کاردانی از اموزشکده ابن حسام بیرجند معدل 13 دو ترم مشروطی - کارشناسی از علمی و کاریردی مشهد معدل 13 - رتبه یک کنکور ارشد حسابداری - دانشجوی نمونه کشوری - فارغ التحصیل ممتاز دانشگاه تهران با معدل 19 (ارشد)- دو سال سابقه کار در موسسه حسابداری -تافل110 -جی مت 720 - 2 مقاله ISI -  سابقه تدریس در موسسات کنکور ارشد 5 ماه-
با تشکر

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - eliroz - 30-09-2013

(30-09-2013, 01:15 PM)'ابوالفضل' نوشته: سلام
دیپلم حسابداری با معدل 14 - کاردانی از اموزشکده ابن حسام بیرجند معدل 13 دو ترم مشروطی - کارشناسی از علمی و کاریردی مشهد معدل 13 - رتبه یک کنکور ارشد حسابداری - دانشجوی نمونه کشوری - فارغ التحصیل ممتاز دانشگاه تهران با معدل 19 (ارشد)- دو سال سابقه کار در موسسه حسابداری -تافل110 -جی مت 720 - 2 مقاله ISI -  سابقه تدریس در موسسات کنکور ارشد 5 ماه-
با تشکر

سلام دوست من 
تبریک به خاطر رزومه خوبتونSmile
بله چرا شانس نداشته باشی با این روزمه خوب . روزمه خوب بعضی نقص ها رو میپوشونه. Smile
واسه ادامه تحصیل در مقطع دکترا در رشته حسابداری، عامل اصلی نمرات زبان هست که شما نمرات خیلی خوبی دارین. 
واسه مقاله هم که مشکل ندارین و معدل ارشدتون هم که خوبه. دانشجوی نمونه، رتبه یک ارشد و فارغ التحصیل ممتاز یه پوئن مثبته برای رزومه شما. که معدل کارشناسی شما رو تا حدی جبران میکنه.
به نظر من دو تا توصیه نامه قوی هم از استادهای ارشدتون ضمیمه رزومه تون کنین، تا شانس پذیرش با فول فاندتون بالاتر بره.

موفق باشین

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - Babak - 01-10-2013

(30-09-2013, 01:15 PM)'ابوالفضل' نوشته: سلام
با تشکر

نمی‌دونم چه اتفاقی باعث شده که این چنین تغییر عجیبی بین دوران کارشناسی و کارشناسی ارشد شما به وجود بیاد، اما سوابق تحصیلی اخیر شما و نمره‌های امتحانات شما فوق‌العاده خوبه و من هم با نظر eliroz موافقم و شما حتما شانس گرفتن پذیرش رو دارید. به صحبت‌های ایشون فقط این رو اضافه کنم که روی SoP تون وقت زیادی بذارید و انگیزه‌هایی که باعث شده که شرایط تحصیلی اخیر شما کاملا متفاوت از دوران کارشناسی باشه رو پررنگ کنید. برای توضیحات بیشتر و پی‌گیری بحث در مورد SoP می‌تونید انجمن مربوطه رو ببینید.

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - ابوالفضل - 01-10-2013

سلام
سوالم در مورد شرط سن در پذیرش است و میزان اهمیت ان
نظر شما را در مورد سن 31 یا 32 سال برای پذیرش دکتری می خواستم بدونم
با تشکر.

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - spt - 02-10-2013

(01-10-2013, 11:54 AM)'ابوالفضل' نوشته: سلام
سوالم در مورد شرط سن در پذیرش است و میزان اهمیت ان
نظر شما را در مورد سن 31 یا 32 سال برای پذیرش دکتری می خواستم بدونم
با تشکر.

من هم بهت خوش آمد میگم   Smile
والا من قبلا فک میکردم تا یه حد کمی تاثیر داره و بعدش که مورد های مختلف رو دیدم فک کردم که خیلی کمتر از اون چیزی که فک میکردم تاثیر داره!! الان فک میکنم واقعا هیچ تاثیری نداره!!   
ایشالا خودت که رفتی میبینی که خیلی ها توی 50 سالگی تازه میان دکترا بخونن!!  و معمولا رنج سنی حدود همین 30 سال هست بین دانشجو های دکترا..   برای استادا مهم ترین نکته  به نظر من توانایی مقاله دادنِ شما هست که به نظر میاد داری   Smile
موفق باشی   Smile

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - ابوالفضل - 16-10-2013

با سلام
یکی از مواردی که در پذیرش برسی میشود سابقه تحصیلی فرد است (معدل)
سوال من این است در پذیرش دکتری معدل لیسانس مهمتر است یا معدل فوق لیسانس
مثلا معدل بالا در فوق لیسانس میتواند معدل پایین لیسانس را جبران کند.

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - saaaaam - 16-10-2013

(16-10-2013, 10:42 PM)'ابوالفضل' نوشته: با سلام

دوست خوب در بیش از 80 درصد دانشگاه های دنیا بیس ارزیابی داوطلبان برای بورس تحصیلی متاسفانه معدل لیسانس هست البته منکر نقش معدل ارشد و رزومه نمی شوم ولی انها فقط در دوره های دکتری پژوهشی تاثیر بسیار دارند بحالت کلی نقش کمتری دارند

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - spt - 17-10-2013

(16-10-2013, 10:42 PM)'ابوالفضل' نوشته: با سلام

البته من نظرم یه مقدار مخالف دوستمون سام هست اما خب طبیعتا نظر ها متفاوته و هر کسی یه دیدگاهی داره...
کلا معدل لیسانس و ارشد هر دو با هم در درجه ی چندم قرار میگیره وقتی میخان برای دکترا یکی رو بررسی کنن...   شما با یه استاد مکاتبه میکنید و میگید که میخاید روی فلان موضوع کار کنید و فلان کار ها رو تا حالا روش انجام دادید و این مقاله ها هم نتایجتونه..   اگه موضوع به موضوع استاده بخوره حتی ممکنه نپرسه شما کلا ارشد چی خوندید؟!!!  
به طور کلی به نظر من برای گرفتن پذیرش و فاند در دکترا اول توانایی دادنِ مقاله مهمه، بعدش مقاله های قبلی و رده ی ژورنال ها و یا کنفرانس هایی که توش بودید و اینکه روی موضوع خاص کار کرده باشید.. بعدش خود موضوع مهمه و اینکه چطوری تا حالا با اون موضوع کنار اومدید و دنبالش کردید، و بعدش بقیه ی چیزا مهمه که یکیش سی وی هست...  
اگه بخایم فقط دو تا معدل رو مقایسه کنیم هم به نظر من اونی که بیشتره مهم تره!!   کلا اونی که بالاتره نظر رو به خودش جلب میکنه و اونقدر تفاوت معنی داری نیست که بگیم فلان معدل تایین کننده هست...   مثلا به نظر من به اندازه ی معدل لیسانس و ارشد ، نمره ی تز ارشد هم مهمه...   و به همون اندازه نمره ی یک یا دو درس خاص که الان میخاید روش تزتون رو کار کنید....  
کلا دکترا خیلی خیلی خیلی تخصصی تر و دقیق تر از اونی هست که فکر میکنید...  کاملا موضوعی هست...
امیدوارم جواب داده باشم   Smile

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - saaaaam - 17-10-2013

(17-10-2013, 01:28 AM)'spt' نوشته:
البته من نظرم یه مقدار مخالف دوستمون سام هست اما خب طبیعتا نظر ها متفاوته و هر کسی یه دیدگاهی داره...
کلا معدل لیسانس و ارشد هر دو با هم در درجه ی چندم قرار میگیره وقتی میخان برای دکترا یکی رو بررسی کنن...   شما با یه استاد مکاتبه میکنید و میگید که میخاید روی فلان موضوع کار کنید و فلان کار ها رو تا حالا روش انجام دادید و این مقاله ها هم نتایجتونه..   اگه موضوع به موضوع استاده بخوره حتی ممکنه نپرسه شما کلا ارشد چی خوندید؟!!!  
به طور کلی به نظر من برای گرفتن پذیرش و فاند در دکترا اول توانایی دادنِ مقاله مهمه، بعدش مقاله های قبلی و رده ی ژورنال ها و یا کنفرانس هایی که توش بودید و اینکه روی موضوع خاص کار کرده باشید.. بعدش خود موضوع مهمه و اینکه چطوری تا حالا با اون موضوع کنار اومدید و دنبالش کردید، و بعدش بقیه ی چیزا مهمه که یکیش سی وی هست...  
اگه بخایم فقط دو تا معدل رو مقایسه کنیم هم به نظر من اونی که بیشتره مهم تره!!   کلا اونی که بالاتره نظر رو به خودش جلب میکنه و اونقدر تفاوت معنی داری نیست که بگیم فلان معدل تایین کننده هست...   مثلا به نظر من به اندازه ی معدل لیسانس و ارشد ، نمره ی تز ارشد هم مهمه...   و به همون اندازه نمره ی یک یا دو درس خاص که الان میخاید روش تزتون رو کار کنید....  
کلا دکترا خیلی خیلی خیلی تخصصی تر و دقیق تر از اونی هست که فکر میکنید...  کاملا موضوعی هست...
امیدوارم جواب داده باشم   Smile

ضمن عرض ادب خدمت دوست بزرگوار
من برای رشته اقتصاد در حدود 50 دانشگاه سراسر اروپا شامل انگلستان - المان - ایتالیا - فرانسه - هلند - اسپانیا - سوئد - نروژ - فنلاند - ایسلند - لوکزامبورگ - استونی و سراسر استرالیا و نیوزلند اپلای کردم و از سال 2009 پیگیر هستم. در مورد نقش معدل لیسانس به یقین رسیدم که در بیش از 80% دانشگاه هایی که حداقل من اپلای کردم این مطلب صحت دارد و دقیقا دانشگاه این مطلب را به من گفتند داشتن استاد راهنما و پروپوزال عالی و رزومه عالی هم نتونست جبران معدل لیسانس را حداقل در این رشته برای من بکند. معدل فوق من 17 ولی لیسانسم 13.5 هست متاسفانه 90 درصد این دانشگاه ها حداقل معدل لیسانس را 14 می خواستند.