آکادمیا کافه
مهندسی تکنولوژی نرم افزار - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: برق و کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- انجمن: مهندسی و علوم کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D9%88-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- موضوع: مهندسی تکنولوژی نرم افزار (/Thread-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1)

مهندسی تکنولوژی نرم افزار - Elesaar - 13-01-2017

سلام
این رشته تقریبا همون مهندسی نرم افزاره ولی من شنیدم یه سری دروس را حذف کردند 
می خواستم بدونم اگه من کارشناسی ناپیوسته این رشته را ((بدونه کنکور)) در دانشگاه آزاد بخونم با داشتن معدل بالا نمره gre خوب و همچنین تافل بالا و اگه بتونم توی کارشناسیم یک مقاله isi هم ثبت کنم امیدی به پذیرش با فاند یا وام توی آمریکا هست؟!
من تازه اول راهم و می خواهم کارشناسی را شروع کنم خدمت سربازی را هم معاف شدم و مشکلی از اون لحاظ ندارم
فقط نمی دونم به صورت ناپیوسته و بدونه کنکور مشکلی برام پیش میاد یا نه
کاردانی نرم افزار دانشگاه آزادم دارم
الان نمی دونم برای کارشناسی چی بخونم صبر کنم کنکور بدم یا به صورت ناپیوسته شرکت کنم 
ممنون میشم راهنماییم کنید

RE: مهندسی تکنولوژی نرم افزار - automotive - 13-01-2017

@Elesaar
سلام،
اگر دیپلم و فوق دیپلم شما نیز فنی است، حتما این کار را انجام دهید، در غیر این صورت اکیدا از انجام این کار خودداری کنید که پشیمان خواهید شد.
عبارت "مهندسی تکنولوژی" در مدرک شما نشان از آن دارد که مدرک شما فنی و حرفه‌ای است، این مدرک‌ها به نام "Vocational and Technical" در زبان انگلیسی و دیگر کشورها شناخته می‌شوند.
پذیرش گرفتن با مدرک فنی و حرفه‌ای به مراتب مشکل‌تر از پذیرش با مدرک غیر فنی و حرفه‌ای است. تعدادی از دانشگاه‌های آمریکا (و دیگر کشورها) مدارک فنی و حرفه‌ای را قبول ندارند و شما به هیچ وجه نمی‌توانید آن‌ها را راضی کنید که مدرک شما معتبر است.
ضمنا کنکور در حال حاضر آن هم در مقطعی که شما هستید یک آزمون نمایشی محسوب می‌شود و تمام افراد نیز قبول می‌شوند (البته برای قبول در دانشگاه‌های مطرح باید بسیار زیاد تلاش کنید).
به نظر من با تمام توان برای کنکور مطالعه کنید تا بتوانید در بهترین دانشگاهی که رشته‌ کارشناسی ناپیوسته‌ مهندسی نرم‌افزار کامپیوتر را ارائه می‌دهد، پذیرفته شوید.
بعد از آن نیز حتما معدل (بالای 18)  کسب کنید.
فول فاند برای دکترای مستقیم (پذیرش مستقیم دکترا با مدرک کارشناسی) در تعداد قابل توجه وجود دارد، اما برای کارشناسی ارشد کار بسیار سختی در پیش دارید.
در ضمن وام در تمام دانشگاه‌های ایالات متحده وجود دارد، اما آیا شما از پس هزینه‌های سنگین تحصیل و زندگی (از ابتدا برای اثبات تمکن مالی در سفارت تا چندین هزار دلار هزینه تا زمانی که بتوانید به وام دسترسی داشته باشید (البته اگر ضامن داشته باشید) بر می‌آیید که به فکر دریافت وام هستید؟ خود آمریکایی‌ها بعد از فارغ‌التحصیلی مشغول باز پس دهی این وام‌ها هستند.
موضوع زیر را مطالعه کنید.
برنامه‌ریزی تحصیلی برای گرفتن پذیرش بهتر در آینده

RE: مهندسی تکنولوژی نرم افزار - Elesaar - 13-01-2017

(13-01-2017, 09:31 PM)automotive نوشته: @Elesaar
سلام،
اگر دیپلم و فوق دیپلم شما نیز فنی است، حتما این کار را انجام دهید، در غیر این صورت اکیدا از انجام این کار خودداری کنید که پشیمان خواهید شد.
عبارت "مهندسی تکنولوژی" در مدرک شما نشان از آن دارد که مدرک شما فنی و حرفه‌ای است، این مدرک‌ها به نام "Vocational and Technical" در زبان انگلیسی و دیگر کشورها شناخته می‌شوند.
پذیرش گرفتن با مدرک فنی و حرفه‌ای به مراتب مشکل‌تر از پذیرش با مدرک غیر فنی و حرفه‌ای است. تعدادی از دانشگاه‌های آمریکا (و دیگر کشورها) مدارک فنی و حرفه‌ای را قبول ندارند و شما به هیچ وجه نمی‌توانید آن‌ها را راضی کنید که مدرک شما معتبر است.
ضمنا کنکور در حال حاضر آن هم در مقطعی که شما هستید یک آزمون نمایشی محسوب می‌شود و تمام افراد نیز قبول می‌شوند (البته برای قبول در دانشگاه‌های مطرح باید بسیار زیاد تلاش کنید).
به نظر من با تمام توان برای کنکور مطالعه کنید تا بتوانید در بهترین دانشگاهی که رشته‌ کارشناسی ناپیوسته‌ مهندسی نرم‌افزار کامپیوتر را ارائه می‌دهد، پذیرفته شوید.
بعد از آن نیز حتما معدل (بالای 18)  کسب کنید.
فول فاند برای دکترای مستقیم (پذیرش مستقیم دکترا با مدرک کارشناسی) در تعداد قابل توجه وجود دارد، اما برای کارشناسی ارشد کار بسیار سختی در پیش دارید.
در ضمن وام در تمام دانشگاه‌های ایالات متحده وجود دارد، اما آیا شما از پس هزینه‌های سنگین تحصیل و زندگی (از ابتدا برای اثبات تمکن مالی در سفارت تا چندین هزار دلار هزینه تا زمانی که بتوانید به وام دسترسی داشته باشید (البته اگر ضامن داشته باشید) بر می‌آیید که به فکر دریافت وام هستید؟ خود آمریکایی‌ها بعد از فارغ‌التحصیلی مشغول باز پس دهی این وام‌ها هستند.
موضوع زیر را مطالعه کنید.
برنامه‌ریزی تحصیلی برای گرفتن پذیرش بهتر در آینده
@automotive
ممنون از پاسخ تون
فقط من متوجه نشدم منطورتا دقیق از این که حتما این کار را بکنید چیه با توجه به متن شما منظورتون فکر کنم این بوده که کنکور بدهم و برم دانشگاه
و یه چیز دیگه من هنرستان فنی و حرفه ای درس خوندم آیا منظور شما از این که مدارک فنی و حرفه ای را قبول ندارند همین هنرستان هایی هست که زیر نظر آموزش و پرورش هستند یا این که مراکز فنی و حرفه ای که زیر نظر اداره کار هستند بوده؟
من الان توی مدرک اتمام معافیت تحصیلیم نوشته((مقطع:کاردانی پیوسته رشته:کامپیوتر-نرم افزار کامپیوتر)) الان این یعنی مدرک فنی حرفه ای حساب میشه  اگه اینطوره بهتر نیست من برم یه دیپلم ریاضی فیزیک بگیرم و از طریق اون برم دانشگاه؟؟ هرچند باید 4 سال درس بخونم به جای دو سال
و سوال آخر در مورد دانشگاه هستش که یه سری دانشگاهای آزادی هستند می گویند رتبه خوبی داره مثل واحد نجف آباد اینا چطورند توی آمریکا بیشتر به دولتی ها پذیرش میدهند یا با آزاد تفاوتی نداره و یکسانند؟
اون صفحه را من قبلا دوبار مطاله کردم ولی چیز دستگیرم نشد فقط یه آقایی توی صفحه دو پست 19 در مورد همین رشته تکنولژی نرم افزار سوال کرده بودند که کسی جوابی نداده

RE: مهندسی تکنولوژی نرم افزار - automotive - 14-01-2017

@Eessar
قابلی نداشت.
منظور من این بود که اگر فنی هستید تا انتها همین مسیر را ادامه بدهید، اگر فنی نیستید اصلا وارد رشته  فنی و حرفه‌ای نشوید.
اگر فوق دیپلم شما فنی و حرفه‌ای باشد، پس باید لیسانس شما نیز فنی و حرفه‌ای باشد (از نظر من). اگر فوق دیپلم شما فنی و حرفه‌ای باشد و لیسانس شما غیر فنی و حرفه‌ای، بعد توضیح این مساله برای دانشگاه سخت است (باز هم نظر شخصی).
مدارک فنی و حرفه‌ای را که به عنوان Technical and Vocational هستند را همه‌ دانشگاه‌ها قبول ندارند، رشته‌های فنی و حرفه‌ای واحدهای عملی بسیار زیادی دارند و بیشتر برای صنعت آماده شده‌اند تا ادامه تحصیل. این واضح است و نیازی به توضیح ندارد. باید شما به دانشگاه اعلام کنید که مدرک شما فنی و حرفه‌ای است و آیا این مدرک را قبول دارند یا خیر.
تغییر وزارت خانه اعتبار مدارک را چند برابر نمی‌کند (همچنین ریز نمرات شما به وضوح واحدها و درس‌هایی که گذرانده‌اید را نشان می‌دهد)
من با مدارک کاردانی پیوسته آشنا نیستم (یعنی از هنرستان تا کاردانی را در یک دانشکده بوده‌اید؟!)
اصلا به دیپلم ریاضی فکر نکنید، با این قوانین جدید کنکور، کلاس‌های کنکور، هزینه‌های کلان و افرادی که سال‌ها زحمت کشیده‌اند تا روزانه برق دانشگاه تهران قبول شوند، من فکر نمی‌کنم احتمال زیادی برای قبولی شما وجود داشته باشد (نظر شخصی من است، شاید شما شرکت کنید و رتبه‌ی عالی کسب کنید). هرچند که این مسیر بسیار طولانی است.
در آمریکا به یک سری دانشگاه محدود امثال دانشگاه شریف و تهران دید خوبی دارند و باقی دانشگاه‌ها را زیاد یا اصلا نمی‌شناسند و نظر خاصی ندارند، مگر قبلا فردی از دانشگاه شما در آن رشته دانشجو آنجا شده و درخشیده باشد.
مدرک و نام دانشگاه فقط یکی از موارد موجود در رزومه است. نمره‌ی TOEFL و GRE General به علاوه‌ی توصیه نامه، معدل بالا، مقاله، نامه انگیزشی نیز در این امر دخیل هستند.
من به شما گفتم آن موضوع را مطالعه کنید تا به موارد کلی که می‌تواند رزومه‌ی شما را تقویت کند آشنا شوید.
دوست گرامی، اگر با فرایند اپلای آشنا نیستید می‌توانید  جزوه (ویکی) را مطالعه کنید.
صحبت در این ارتباط بسیار است. من فکر می‌کنم که اگر قصد اپلای دارید، بهترین دانشگاهی که همین الآن می‌توانید با کنکور پذیرش شوید را انتخاب کنید و بعد برای نمره‌ بالا GRE General و TOEFL خود را آماده کنید.
کسی که از دانشگاه تهران با معدل 19 و 10 مقاله ISI فارغ‌التصحیل شده به دنبال دانشگاه‌های بسیار عالی آمریکا است.
شما حتما نباید به آن دانشگاه‌های عالی بروید. می‌توانید به یک دانشگاه خوب و یا بسیار خوب بروید و یا حتی به کشورهای دیگر نیز فکر کنید.

RE: مهندسی تکنولوژی نرم افزار - Elesaar - 14-01-2017

(14-01-2017, 12:16 AM)automotive نوشته: @Eessar
قابلی نداشت.
منظور من این بود که اگر فنی هستید تا انتها همین مسیر را ادامه بدهید، اگر فنی نیستید اصلا وارد رشته  فنی و حرفه‌ای نشوید.
اگر فوق دیپلم شما فنی و حرفه‌ای باشد، پس باید لیسانس شما نیز فنی و حرفه‌ای باشد (از نظر من). اگر فوق دیپلم شما فنی و حرفه‌ای باشد و لیسانس شما غیر فنی و حرفه‌ای، بعد توضیح این مساله برای دانشگاه سخت است (باز هم نظر شخصی).
مدارک فنی و حرفه‌ای را که به عنوان Technical and Vocational هستند را همه‌ دانشگاه‌ها قبول ندارند، رشته‌های فنی و حرفه‌ای واحدهای عملی بسیار زیادی دارند و بیشتر برای صنعت آماده شده‌اند تا ادامه تحصیل. این واضح است و نیازی به توضیح ندارد. باید شما به دانشگاه اعلام کنید که مدرک شما فنی و حرفه‌ای است و آیا این مدرک را قبول دارند یا خیر.
تغییر وزارت خانه اعتبار مدارک را چند برابر نمی‌کند (همچنین ریز نمرات شما به وضوح واحدها و درس‌هایی که گذرانده‌اید را نشان می‌دهد)
من با مدارک کاردانی پیوسته آشنا نیستم (یعنی از هنرستان تا کاردانی را در یک دانشکده بوده‌اید؟!)
اصلا به دیپلم ریاضی فکر نکنید، با این قوانین جدید کنکور، کلاس‌های کنکور، هزینه‌های کلان و افرادی که سال‌ها زحمت کشیده‌اند تا روزانه برق دانشگاه تهران قبول شوند، من فکر نمی‌کنم احتمال زیادی برای قبولی شما وجود داشته باشد (نظر شخصی من است، شاید شما شرکت کنید و رتبه‌ی عالی کسب کنید). هرچند که این مسیر بسیار طولانی است.
در آمریکا به یک سری دانشگاه محدود امثال دانشگاه شریف و تهران دید خوبی دارند و باقی دانشگاه‌ها را زیاد یا اصلا نمی‌شناسند و نظر خاصی ندارند، مگر قبلا فردی از دانشگاه شما در آن رشته دانشجو آنجا شده و درخشیده باشد.
مدرک و نام دانشگاه فقط یکی از موارد موجود در رزومه است. نمره‌ی TOEFL و GRE General به علاوه‌ی توصیه نامه، معدل بالا، مقاله، نامه انگیزشی نیز در این امر دخیل هستند.
من به شما گفتم آن موضوع را مطالعه کنید تا به موارد کلی که می‌تواند رزومه‌ی شما را تقویت کند آشنا شوید.
دوست گرامی، اگر با فرایند اپلای آشنا نیستید می‌توانید  جزوه (ویکی) را مطالعه کنید.
صحبت در این ارتباط بسیار است. من فکر می‌کنم که اگر قصد اپلای دارید، بهترین دانشگاهی که همین الآن می‌توانید با کنکور پذیرش شوید را انتخاب کنید و بعد برای نمره‌ بالا GRE General و TOEFL خود را آماده کنید.
کسی که از دانشگاه تهران با معدل 19 و 10 مقاله ISI فارغ‌التصحیل شده به دنبال دانشگاه‌های بسیار عالی آمریکا است.
شما حتما نباید به آن دانشگاه‌های عالی بروید. می‌توانید به یک دانشگاه خوب و یا بسیار خوب بروید و یا حتی به کشورهای دیگر نیز فکر کنید.
@automotive
پس با این حساب شرایط برای ما بسیار سخت است من به رشته زبان انگیلیسی هم فکر می کردم که شما می گویید این کار را نکنیم پس با این حساب اون دکترای مستقیم هم برای ما نیست
کاردانی پیوسته برای ورودی های سال 90 به بعد است اول توی هنرستان هستیم بعد کنکور می دهیم و میریم دانشگاه تقریبا همون ناپیوسته هست مثل اینکه فقط نامش عوض شده
برای کشور های دیگه فقط اروپا می مونه که اونم در کارشناسی ارشد فاندی نداره و مخارج با این وضع ارز خیلی گرونه حتی دانشگاه های رایگان
شما بهترین راه که ما بتونیم برای تحصیل با فاند برای خارج از کشور اقدام کنیم چیه به نظرتون؟؟

@Elesaar
اتفاقا یکی از بهترین انتخاب‌ها اگر به کمک هزینه ی کامل احتیاج دارید همین گزینه هستش.
برای ارشد، ترکیه، کانادا، ایتالیا، آلمان!، فنلاند، هلند و ایالات متحده کمک هزینه دارند که سخت‌ترین شرایط برای ایالات متحده و راحت‌ترین هم ترکیه (البته زیاد هم راحت نیست) است.
تمام این کشورها هم مدرک فنی و حرفه‌ای را قبول دارند. من باز هم اعلام می‌کنم که باید جست و جو کنید، از هر 10 دانشگاه شاید هر 10 مورد مدرک فنی و حرفه‌ای را قبول نداشته باشند، شاید 5 مورد قبول داشته باشند، در رابطه این موضوع را اصلا نمی‌توان نظر کلی گفت. من فقط به شما گفتم که در جریان باشید و ابتدا سوال کنید و بعد اپلای که پول شما از بین نرود.
کمی هم حوصله و صبر داشته باشید، تمامی مراحل در همین فروم وجود دارد و با مطالعه می‌توانید پاسخ بسیاری از پرسش‌های خود را دریافت کنید.
بهترین راه هم اپلای برای ارشد در ترکیه یا ایتالیا (که عموما نیازی به نمره‌ی GRE نداره، پذیرش راحت‌تر هستش! و دریافت ویزا مشکل خاصی نداره و ...) است.

RE: مهندسی تکنولوژی نرم افزار - Elesaar - 14-01-2017

(13-01-2017, 11:41 PM)Elesaar نوشته: @automotive
ممنون از پاسخ تون
فقط من متوجه نشدم منطورتا دقیق از این که حتما این کار را بکنید چیه با توجه به متن شما منظورتون فکر کنم این بوده که کنکور بدهم و برم دانشگاه
و یه چیز دیگه من هنرستان فنی و حرفه ای درس خوندم آیا منظور شما از این که مدارک فنی و حرفه ای را قبول ندارند همین هنرستان هایی هست که زیر نظر آموزش و پرورش هستند یا این که مراکز فنی و حرفه ای که زیر نظر اداره کار هستند بوده؟
من الان توی مدرک اتمام معافیت تحصیلیم نوشته((مقطع:کاردانی پیوسته رشته:کامپیوتر-نرم افزار کامپیوتر)) الان این یعنی مدرک فنی حرفه ای حساب میشه  اگه اینطوره بهتر نیست من برم یه دیپلم ریاضی فیزیک بگیرم و از طریق اون برم دانشگاه؟؟ هرچند باید 4 سال درس بخونم به جای دو سال
و سوال آخر در مورد دانشگاه هستش که یه سری دانشگاهای آزادی هستند می گویند رتبه خوبی داره مثل واحد نجف آباد اینا چطورند توی آمریکا بیشتر به دولتی ها پذیرش میدهند یا با آزاد تفاوتی نداره و یکسانند؟
اون صفحه را من قبلا دوبار مطاله کردم ولی چیز دستگیرم نشد فقط یه آقایی توی صفحه دو پست 19 در مورد همین رشته تکنولژی نرم افزار سوال کرده بودند که کسی جوابی نداده
@Babak
میشه شما هم در این مورد نظرتون را اعلام کنید ممنون میشم
من هم رشته کامپیوتر هستم و می خواهم برای ادامه تحصیل پذیرش یکی از دانشگاه های آمریکا بشم شرایط را توضیح دادم
اگر هم واقعا نیاز باشه میتونم یه دیپلم ریاضی فیزیک بگیرم و از طریق اون برم دانشگاه ولی دانشگاه عالی نمی تونم برم نه ناپیوسته نه پیوسته با ریاضی فیزیک

@Elesaar
سلام،
ضمن عذرخواهی، در ارتباط با ترکیه عبارت "عموما" صحیح نیست و برای دریافت پذیرش و فاند به GRE General اهمیت ویژه‌ای می‌دهند و باید در این امتحان شرکت کنید.
با احترام

@Babak
آگاه‌سازی‌ها را باید تایپ کنید و با کپی کردن نام ایشان، آگاه‌سازی ارسال نمی‌شود.

RE: مهندسی تکنولوژی نرم افزار - Babak - 15-01-2017

@Elesaar
من در مورد این رشته جدید اطلاعاتی ندارم و نمی‌دونم چه درس‌هایی از رشته کامپیوتر نرم‌افزار ازش حذف شده. برای خیلی از دانشگاه‌های امریکا لازمه که شما یک سری دروس رو پاس کرده باشید، اما در این مورد خیلی نگران نباشید، چون اگر در حد یکی دو درس باشه که پاس نکرده‌اید، لزوما باعث رد شدن درخواست پذیرش شما نخواهد شد و فقط ممکنه بهتون‌ پیش‌نیاز بدن.
در مورد شانس پذیرش فعلا و بدون دونستن بقیه شرایط نمی‌شه نظری داد، اما اگر معدل خیلی خوبی داشته باشید و نمره خیلی خوبی در GRE بیارید شانس خواهید داشت. و کارشناسی ناپیوسته به خودی خود شانس شما رو از بین نخواهد برد. شما باید از الان برای داشتن معدل بالا و نمره GRE خوب برنامه‌ریزی کنید.