آکادمیا کافه
اهمیت حداقل‌های پذیرش (minimum requirements) چقدر است؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: اهمیت حداقل‌های پذیرش (minimum requirements) چقدر است؟ (/Thread-%D8%A7%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%AA-%D8%AD%D8%AF%D8%A7%D9%82%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-minimum-requirements-%DA%86%D9%82%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

صفحات 1 2

اهمیت حداقل‌های پذیرش (minimum requirements) چقدر است؟ - negar.d - 13-12-2016

سلام 
سوالی داشتم خدمتتون اینکه 
1) اکثر دانشگاهها minimum requirements هایی رو ارائه میدن در سایت هاشون، اگر یکی از این minimum ها رو نتونیم ارضا کنیم ( مثلا GPA کارشناسی من 2.5 و GPA last 60 credits من 2.9 هست که تمام دانشگاههای امریکا min GPA=3 مد نظرشون هست) امکان اپلای کردن و فاند گرفتن از بین میره؟
2) بر فرض مثال اگر بشه استادی پیدا کرد که ok بدن، امکانش هست که دانشگاه موقع ثبت نام بخاطر این مشکل در minimum requirement دانشجو رو رد کنه؟
با تشکر

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - sb_urmia - 13-12-2016

(13-12-2016, 01:02 PM)negar.d نوشته: سلام 
1) اکثر دانشگاهها minimum requirements هایی رو ارائه میدن در سایت هاشون، اگر یکی از این minimum ها رو نتونیم ارضا کنیم ( مثلا GPA کارشناسی من 2.5 و GPA last 60 credits من 2.9 هست که تمام دانشگاههای امریکا min GPA=3 مد نظرشون هست) امکان اپلای کردن و فاند گرفتن از بین میره؟
2) بر فرض مثال اگر بشه استادی پیدا کرد که ok بدن، امکانش هست که دانشگاه موقع ثبت نام بخاطر این مشکل در minimum requirement دانشجو رو رد کنه؟
با تشکر

سلام. بر اساس اطلاعات بنده
1- اول دفتر پذیرششون اون مینیمم ها رو بررسی میکنه و اونهایی که شامل مینیمم ها نمیشن از ادامه پروسه حذف میشن
2- اگر دانشگاهی که اپلای میکنید انتخاب دانشجو به وسیله هیئت پذیرش باشه استاد معمولا نمیتونه تاثیری در نتیجه بذاره و احتمالش هست که رد بشه.

با همه این حرفا من بهتون پیشنهاد میکنم به دانشگاه ایمیل بزنید و از خودشون بپرسید که بقیه شرایطتون از می نیمم بهتره فقط در یک مورد به صورت جزیی تفاوت دارید. شرایط رو توضیح بدید ببینید چه پاسخی بهتون میدن. قبل از اینکه وجه اپلیکیشن فی رو پرداخت کنید حتما تحقیق کافی انجام بدید که پولتون هدر نشه

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Matinking - 13-12-2016

با تشکر

توضیحات رو sb_urmia عزیز لطف کردند دادند...

فقط یک توضیح تکمیلی در مورد داستان تسامح در قبال minimum requirement ها:
داستان معدلی که فاصله قابل توجهی تا min داره با بقیه req ها از اساس متفاوت هست... اینکه نمره زبانی کم باشه یا سابقه تحقیقاتی به شکل مقاله موجود نباشه، مواردی هست که کمابیش از طرف اساتید در نظر گرفته نشده... ولی معدل نشانگر خیلی چیزهاست... عقبه علمی فرد، تلاشش در یک بازه چند ساله، استعدادهاش در برخورد با طیف مختلفی از موضوعات در دروس مختلف و ...
با توجه به اینکه معدلتون نسبتا خیلی پایین هست باید دقت کنید که حتی اگر استادی به شما روی خوش نشون داد، مطلقا اون رو به معنی تمام شدن کار در نظر نگیرید... چرا که در زمان بررسی مدارک، پرونده افراد دیگه ای هم زیر دست استاد میاد که اگر معدل هایی بالاتر از شما داشته باشند، به احتمال بسیار زیاد استاد عملا case شما رو رها خواهد کرد...

نهایتا چهار نکته:

1- صرف جواب گرفتن از اساتیدی که بهتون جواب میدن، apply نکنید... هرجایی که احساس می کنید دانشگاهی در حد رزومه تون هست اقدام کنید تا شانستون بالاتر بره...

2- "واقع بینانه" دانشگاه های هدف رو انتخاب کنید... چون شانس acceptance به شانس reject شدنتون خیلی بالا نیست...

3- با این معدل، حتی پذیرشی هم در کار باشه بعیده fund ی گیر بیارید.. مگر اینکه یک نمره فضایی GRE رو به رزومه تون اضافه کنید...

4- اگر دانشگاه های کانادا و استرالیا رو بین گزینه هاتون دارید، حذفشون کنید...

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - negar.d - 13-12-2016

(13-12-2016, 01:33 PM)Matinking نوشته: توضیحات رو sb_urmia عزیز لطف کردند دادند...

فقط یک توضیح تکمیلی در مورد داستان تسامح در قبال minimum requirement ها:
داستان معدلی که فاصله قابل توجهی تا min داره با بقیه req ها از اساس متفاوت هست... اینکه نمره زبانی کم باشه یا سابقه تحقیقاتی به شکل مقاله موجود نباشه، مواردی هست که کمابیش از طرف اساتید در نظر گرفته نشده... ولی معدل نشانگر خیلی چیزهاست... عقبه علمی فرد، تلاشش در یک بازه چند ساله، استعدادهاش در برخورد با طیف مختلفی از موضوعات در دروس مختلف و ...
با توجه به اینکه معدلتون نسبتا خیلی پایین هست باید دقت کنید که حتی اگر استادی به شما روی خوش نشون داد، مطلقا اون رو به معنی تمام شدن کار در نظر نگیرید... چرا که در زمان بررسی مدارک، پرونده افراد دیگه ای هم زیر دست استاد میاد که اگر معدل هایی بالاتر از شما داشته باشند، به احتمال بسیار زیاد استاد عملا case شما رو رها خواهد کرد...

نهایتا چهار نکته:

1- صرف جواب گرفتن از اساتیدی که بهتون جواب میدن، apply نکنید... هرجایی که احساس می کنید دانشگاهی در حد رزومه تون هست اقدام کنید تا شانستون بالاتر بره...

2- "واقع بینانه" دانشگاه های هدف رو انتخاب کنید... چون شانس acceptance به شانس reject شدنتون خیلی بالا نیست...

3- با این معدل، حتی پذیرشی هم در کار باشه بعیده fund ی گیر بیارید.. مگر اینکه یک نمره فضایی GRE رو به رزومه تون اضافه کنید...

4- اگر دانشگاه های کانادا و استرالیا رو بین گزینه هاتون دارید، حذفشون کنید...

مرسی از توضیحاتتون
GPA ارشد من 3.4 هست و 2 مقاله ISI هم دارم و در حال حاضر دارم برای تافل بالای 95 میخونم و یکی از دلایلی که فکر میکردم بتونم اپلای کنم افرادی بودن که با معدل ها و شرایط پایین تر از من در این سایت دیدم که تونستند اپلای کنند و فاندهای خوبی هم گرفتند ولی با توضیحاتی که دادید من تقریبا ناامید شدم از اپلای کردن!

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - raminz - 13-12-2016

(13-12-2016, 01:45 PM)negar.d نوشته: مرسی از توضیحاتتون
GPA ارشد من 3.4 هست و 2 مقاله ISI هم دارم و در حال حاضر دارم برای تافل بالای 95 میخونم و یکی از دلایلی که فکر میکردم بتونم اپلای کنم افرادی بودن که با معدل ها و شرایط پایین تر از من در این سایت دیدم که تونستند اپلای کنند و فاندهای خوبی هم گرفتند ولی با توضیحاتی که دادید من تقریبا ناامید شدم از اپلای کردن!

سلام،

اگه اشکال نداره منم نظرمو بگم. ببین درسته که معدل لیسانس مهمه(خیلی هم مهمه) ولی همه چیز اپلای نیست. میتونه یه توجیهش این باشه که چون تو لیسانس تمرکز خاصی رو موضوعی نبود خیلی دل به کار نمیدادی ولی وقتی تو ارشد رو موضوع مورد علاقت کار کردی هم نمره هات رشد چشمگیری داشت و هم ۲ تا مقاله چاپ کردی تا الان و این روند مسلماً تو دکتری هم ادامه پیدا میکنه. چون معدلت کمه و قسمت مهمی از پروسه اپلای هست، باید برای جبرانش بقیه قسمت ها رو بیشتر تقویت کنی. حداقل تو امریکا کل رزومه رو نگاه میکنن و اصلاً اینطور نیست که بگن چون معدل لیسانس این از مینیمم کمتره پس ردش کنیم. حتی تو خود سایت هم ذکر میکنن که اگه از مینیمم کمترین ممکنه پذیرش بشین به شرطی که رزومه قابل توجهی داشته باشین. پس امیدتو از دست نده و سعی کن نمره زباناتو بالا ببری. من حداقل یه نفر رو دیدم که با معدل خیلی کم(فکر کنم حدود ۱۲.۵ بود) ولی بقیه رزومش فوق العاده بود، تونست از چندتا دانشگاه تاپ پذیرش بگیره. موفق باشی

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Matinking - 13-12-2016

(13-12-2016, 01:45 PM)negar.d نوشته: مرسی از توضیحاتتون

قصد من ناامید کردن نبود...‌بلکه تاکید روی دوری از گزینه های رویایی هست... طبیعتا اگر app fee براتون محدودیت ایجاد نمی کنه می تونید حتی مواردی که شانستون کم هست رو هم اقدام کنید...

به علاوه با توجه به مابقی رزومه تون که الان بهش اشاره کردید هم من هم با دوستمون موافقم که شانس دارید... منتها نظر من روی اهمیت بالای معدل لیسانس هست... انشالله در کنار یک نمره GRE خوب، این اثر تا حد ممکن کاسته بشه...

موفق باشید Smile

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - iman7 - 13-12-2016

با تشکر

سلام
کسی غیر از خود اون دانشگاه! نمی دونه که در برخورد با نداشتن یکی از حداقل های معدل چه برخوردی می کنن.
معدل کارشناسی من 14 و ارشدم 16.1 بود. GRE=317  و تافل 103 داشتم. 5 مقاله ژورنال بین المللی هم داشتم (که البته 2 تاش معتبر و 3 تاش بیشتر رزومه پرکن بود). نتایج پذیرش من رو سرچ کنید.
در ازای هر پذیرش یک ریجکت هم هست. توی ریجکتی ها من Boston, Irvine , NC state رو خیلی فراتر از رزومم اپلی کرده بودم. بقیه "امکان پذیر" به نظر می رسیدن.
مجموعا 3 جا فاند هم داشتم (Colorado Denver غیر رسمی از طرف استاد بود بعد از پذیرش. Binghamton هم از دانشکده بیومدیکال افر رسمی داشتم و هم از دانشکده مکانیک افر غیر رسمی مبنی بر عوض کردن پذیرشم به مکانیک با فاند TA)
Central Florida, Rhode Island , Arlington, Temple و مکانیک Binghamton همگی رنک حدود 100 داشتن تو رشته من. Temple ظرف یک هفته از سابمیت اپلیکیشن ریجکتم کرد که نشون میده رو معدل کارشناسی حساس بودن. 3 تای دیگه پذیرش دادن ولی بدون فاند. آخری هم که به فاند منجر شد.
نتایج به نتیجه گیری مشخصی نمیرسه.
اما در کل رنک حدود 100 به بالا رو توصیه می کنم.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - negar.d - 13-12-2016

(13-12-2016, 09:54 PM)iman7 نوشته: سلام
کسی غیر از خود اون دانشگاه! نمی دونه که در برخورد با نداشتن یکی از حداقل های معدل چه برخوردی می کنن.
معدل کارشناسی من 14 و ارشدم 16.1 بود. GRE=317  و تافل 103 داشتم. 5 مقاله ژورنال بین المللی هم داشتم (که البته 2 تاش معتبر و 3 تاش بیشتر رزومه پرکن بود). نتایج پذیرش من رو سرچ کنید.
در ازای هر پذیرش یک ریجکت هم هست. توی ریجکتی ها من Boston, Irvine , NC state رو خیلی فراتر از رزومم اپلی کرده بودم. بقیه "امکان پذیر" به نظر می رسیدن.
مجموعا 3 جا فاند هم داشتم (Colorado Denver غیر رسمی از طرف استاد بود بعد از پذیرش. Binghamton هم از دانشکده بیومدیکال افر رسمی داشتم و هم از دانشکده مکانیک افر غیر رسمی مبنی بر عوض کردن پذیرشم به مکانیک با فاند TA)
Central Florida, Rhode Island , Arlington, Temple و مکانیک Binghamton همگی رنک حدود 100 داشتن تو رشته من. Temple ظرف یک هفته از سابمیت اپلیکیشن ریجکتم کرد که نشون میده رو معدل کارشناسی حساس بودن. 3 تای دیگه پذیرش دادن ولی بدون فاند. آخری هم که به فاند منجر شد.
نتایج به نتیجه گیری مشخصی نمیرسه.
اما در کل رنک حدود 100 به بالا رو توصیه می کنم.
اتفاقا منم مکانیک هستم، گرایش ارتعاشات و کنترل 
مرسی از دانشگاههایی که نام بردین، تو این دانشگاهها هم سرچ میکنم واسه استاد حتما، فقط اینکه شما تو تمام این دانشگاهها استاد پیدا کردین یا مستقیم به خود دانشگاهها فرستادین ؟

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - iman7 - 13-12-2016

(13-12-2016, 10:12 PM)negar.d نوشته: اتفاقا منم مکانیک هستم، گرایش ارتعاشات و کنترل 
مرسی از دانشگاههایی که نام بردین، تو این دانشگاهها هم سرچ میکنم واسه استاد حتما، فقط اینکه شما تو تمام این دانشگاهها استاد پیدا کردین یا مستقیم به خود دانشگاهها فرستادین ؟

تو هیچکدوم جواب درستی نداشتم. فقط بینگهمتون مدیر گروه گفته بود شانست خوبه. بعد از رسمی اپلی کردن استادا بهتر جواب میدن چون پتانسیل جدی تری هستید.
مکانیک بینگهمتون که داره توسط ایرانی ها اشغال میشه! 2-3 ساله دارن ایرانی زیاد میگیرن.
Wayne استاد داشتن واجبه.

RE: اهمیت حداقل‌های پذیرش (minimum requirements) چقدر است؟ - Moji67 - 15-12-2016

با سلام
میشه یه توضیحی درباره ی GPA last 60 credits بدید؟