آکادمیا کافه
دل نوشته های یک دانشجو عاشق علم در دانشگاه ازاد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: گفتگوی خودمانی کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: گفتگوی خودمانی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- موضوع: دل نوشته های یک دانشجو عاشق علم در دانشگاه ازاد (/Thread-%D8%AF%D9%84-%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88-%D8%B9%D8%A7%D8%B4%D9%82-%D8%B9%D9%84%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%AF)

صفحات 1 2

RE: دل نوشته های یک دانشجو عاشق علم در دانشگاه ازاد - iman7 - 11-12-2016

جناب شهرام یا over
من نتایج پذیرش که الان پاک کردید رو دیدم (که MIT و Stanford بهتون پذیرش با فاند کامل دادن و Cornell پذیرش بدون فاند داده و ... لبخندی زدم و گذشتم و بنا نداشتم چیزی بگم. تا اینکه امروز متوجه این تاپیک شدم که زدید. چیزی که به شدت می تونه گمراه کننده باشه. گاهی انسان مجبور میشه جواب بده:
شما توی این پست در سال 2016 فرمودین "سالی که من کنکور دادم شیمی کاربردی دانشگاه اصفهان رو اوردم ولی نرفتم و رفتم مکانیک دانشگاه ازاد نجف اباد الان ترم چهارم و معدلم 15.23 که میتونم تا پایان تحصیلاتم بیارمش روی 17.80. تا 18.20 تا الان در قید و بند درس نبودم ولی چون الان هدف پیدا کردم برام مهم شده"
بگذریم از اینکه ژانویه 2016 تا الان تقریبا 1 سال شده و قاعدتا الان باید ترم 6 می بودی. حالا شاید من و امثال من به موفقیت شما حسادت می کنیم و شما طبق مکانیک غیرنیوتونی، "می تونی". Big Grin
اما این معدل رو چطوری رسوندی به 18؟ توی 4 ترم اگه فرض کنیم نصف واحد ها رو پاس کرده باشی میشه 72 واحد. اگه تو 72 واحد باقیمونده که توی سال جاری به صورت جهشی پاس کردی اگه همه نمرات 20 بوده باشن باز هم معدلت میشه 17.6 که.
ضمنا من 7 ساله دانشگاه آزاد شهرستان درس میدم ولی حتی توی دانشگاه آزاد که به هر حال سطح سختگیری با دانشگاه های دولتی قابل قیاس نیست ندیدم کسی همه درسها رو 20 بگیره. Cool ضمنا دانشگاه آزاد ما یه جاییه که از آزاد نجف آباد فرار می کنن میان اینجا مهمان میشن که بتونن درس پاس کنن. نجف آباد اینقدر هم که شما میگی "گلابی" نیست ها.
حالا ان شاالله که MIT موفق باشی ولی حداقل روی محاسبات علمی آینده و دیکته نوشته هات کار کن. فارغ التحصیل کارشناسی اگه تو هر پستش یه غلط املایی داشته باشه خیلی مهم نیست ولی از فارغ التحصیل ارشد و دکترای MIT که قراره استاد یه دانشگاه خفن بشه انتظار میره دیکته کلمات رو در حد معقول بلد باشه.
ضمنا به اون دوستتون که می خواست مستر بره کرنل تا دکترا بره بهتر از کرنل! هم بگید کرنل به شما که رزومت بهتر بود فاند نداد بهتره یه ضرب بره MIT یا دیگه حداقل Stanford Wink

RE: دل نوشته های یک دانشجو عاشق علم در دانشگاه ازاد - iman7 - 11-12-2016

زمانی یه مجموعه داستانی خوندم از ایزاک آسیموف به اسم "باشگاه معما" که اسم اصلیش "بیوه مردان سیاه" بود. داستان 6 دوست که ماهی یکبار دور هم جمع می شدن و سعی میکردن معما حل کنن. شخصیت اصلی اما هنری پیشخدمت بود که در واقع اون آخر کار همه معما ها رو حل می کرد.
تو یکی از داستان ها فرد مراجعه کننده در واقع یه داستان دروغی سر هم می کنه برای امتحان کردن اعضای باشگاه. هر کدام از اعضا به دلیل نجابت ذاتی و پیش فرض هاشون مبنی بر راستگویی مهمان مراجعه کننده، واقعا سعی در حل معما می کردن که کاری عبث بود. چون مهمان داستان دروغش رو مرتب پردازش هم میکرد!
آخر کار هنری با نقل قول از یکی از روسای جمهور اسبق آمریکا قضیه را حل کرد. ظاهرا در قرن 18 فقط یک نفر از اساتید دانشگاه جورجیا افتادن یک شهاب سنگ درخشان را گذارش کرده بود. در حالیکه هیچ کس دیگه ای چیزی ندیده بود. قضیه مدتها در جراید و محافل علمی مورد بحث بوده تا اون رئیس جمهور یه جمله ساده می گه : " احتمال دروغ گفتن یه پرفسور یانکی از افتادن سنگ از اسمون بیشتره"
نتیجه گیری  اخلاقی:
1- اگر دیدید کسانی مدعای غیر قابل باورتون رو جدی می گیرن و در مورد چگونگیش بحث می کنن دلیلش زرنگی فوق العاده شما نیست، شاید طرف مقابلتون اینقدر ذهنش صافه که تصور نمی کنه دروغ می گید تا بخواد ازتون مچ بگیره.
2- همچنین مواظب "هنری پیشخدمت" باشید. Cool

RE: دل نوشته های یک دانشجو عاشق علم در دانشگاه ازاد - clueless - 12-12-2016

(11-12-2016, 08:35 PM)iman7 نوشته: زمانی یه مجموعه داستانی خوندم از ایزاک آسیموف به اسم "باشگاه معما" که اسم اصلیش "بیوه مردان سیاه" بود. داستان 6 دوست که ماهی یکبار دور هم جمع می شدن و سعی میکردن معما حل کنن. شخصیت اصلی اما هنری پیشخدمت بود که در واقع اون آخر کار همه معما ها رو حل می کرد.
تو یکی از داستان ها فرد مراجعه کننده در واقع یه داستان دروغی سر هم می کنه برای امتحان کردن اعضای باشگاه. هر کدام از اعضا به دلیل نجابت ذاتی و پیش فرض هاشون مبنی بر راستگویی مهمان مراجعه کننده، واقعا سعی در حل معما می کردن که کاری عبث بود. چون مهمان داستان دروغش رو مرتب پردازش هم میکرد!
آخر کار هنری با نقل قول از یکی از روسای جمهور اسبق آمریکا قضیه را حل کرد. ظاهرا در قرن 18 فقط یک نفر از اساتید دانشگاه جورجیا افتادن یک شهاب سنگ درخشان را گذارش کرده بود. در حالیکه هیچ کس دیگه ای چیزی ندیده بود. قضیه مدتها در جراید و محافل علمی مورد بحث بوده تا اون رئیس جمهور یه جمله ساده می گه : " احتمال دروغ گفتن یه پرفسور یانکی از افتادن سنگ از اسمون بیشتره"
نتیجه گیری  اخلاقی:
1- اگر دیدید کسانی مدعای غیر قابل باورتون رو جدی می گیرن و در مورد چگونگیش بحث می کنن دلیلش زرنگی فوق العاده شما نیست، شاید طرف مقابلتون اینقدر ذهنش صافه که تصور نمی کنه دروغ می گید تا بخواد ازتون مچ بگیره.
2- همچنین مواظب "هنری پیشخدمت" باشید. Cool
شاید هم وقت و فکرش براش باارزش تر از این باشه که بخواد صرف راستی آزمایی حرفای یه نفر بکنه Wink

پ ن: یه بارم که یکی اومد بهمون روحیه و امید بده شما نمیذارین Big Grin

RE: دل نوشته های یک دانشجو عاشق علم در دانشگاه ازاد - Na123 - 12-12-2016

این موضوع رو از اول تا اخر خوندم
به نظر میاد چون پست های Over طولانی بوده از طنز استفاده کرده تا خسته کننده نباشه
حالا گیریم که دروغ بوده، من تعجب می کنم وقتی اون گفته دیگه به این سایت نمیاد  هنوز شما پی گیر این قضیه هستید؟
خوب منم دوست ندارم به خاطر جوی که در کشور حاکمه اسمم بر  ملا بشه شاید اون هم همین فکر رو بکنه!
البته من ازش دفاع نمی کنم ولی دوست دارم اون مواردی که به قول خودش می گفت برای ما معلوم نیست و ما بهش می گیم شانس بدونم!
مثلا می گفت دانشگاه به تنوع نژادی اهمیت میده! خوب این یعنی چی مگه ما گوسفندیم؟!
در هرصورت فکر نمی کنم برگرده به این سایت!
شما هم دیگه بی خیال شید!
اصلا ما فرض می کنیم اون دروغ گفته!
اگر هم مطمئن هستید دروغ گفته من دلیلی نمی بینم که موضوعی که دروغه باقی بمونه به مدیر بگید حذفش کنه!