آکادمیا کافه
تفاوت دپارتمان Computer Science با دپارتمان Electrical and Computer Engineering - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: برق و کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- انجمن: مهندسی و علوم کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D9%88-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- موضوع: تفاوت دپارتمان Computer Science با دپارتمان Electrical and Computer Engineering (/Thread-%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D8%AF%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86-Computer-Science-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86-Electrical-and-Computer-Engineering)

تفاوت دپارتمان Computer Science با دپارتمان Electrical and Computer Engineering - abiafshar - 08-11-2016

سلام.
من برای ph.D در رشته ی کامپیوتر می خوام اقدام کنم و هر دانشگاهی رو که نگاه می کنم دو تا دپارتمان داره به نام های زیر :
- Electrical and Computer Engineering
- Computer Science

اینا چه فرقی با هم دارن و برای من که مدرک کارشناسی ارشدم مهندسی کامپیوتر، گرایش نرم افزار بوده، کدومش بهتره که انتخاب بشه، با توجه به اینکه از مدارات الکتریکی و سخت افزار کامپیوتر، هیچی نمی دونم.
برای بازار کار کدومش بهتره؟
پایان نامه ی ارشد من در رابطه با ارائه ی یک الگوریتم جدید در شبکه های سنسور بوده که کاملا تئوری بود و ربطی به ساخت یک قطعه سخت افزاری و غیره نداشت.

ممنون می شم در این رابطه من رو راهنمایی کنید.

RE: تفاوت دپارتمان Computer Science با دپارتمان Electrical and Computer Engineering - Matinking - 08-11-2016

(08-11-2016, 06:40 PM)abiafshar نوشته: سلام.
من برای ph.D در رشته ی کامپیوتر می خوام اقدام کنم و هر دانشگاهی رو که نگاه می کنم دو تا دپارتمان داره به نام های زیر :
- Computer Science

اینا چه فرقی با هم دارن و برای من که مدرک کارشناسی ارشدم مهندسی کامپیوتر، گرایش نرم افزار بوده، کدومش بهتره که انتخاب بشه، با توجه به اینکه از مدارات الکتریکی و سخت افزار کامپیوتر، هیچی نمی دونم.
پایان نامه ی ارشد من در رابطه با ارائه ی یک الگوریتم جدید در شبکه های سنسور بوده که کاملا تئوری بود و ربطی به ساخت یک قطعه سخت افزاری و غیره نداشت.

در آمریکای شمالی نرم افزار و هوش مصنوعی و موارد تابعه در computer science دنبال میشن و سخت افزار در computer engineering...
اگر دنبال کارهای الگوریتمیک هستید CS گزینه بهتری هست هرچند در CE هم کار الگوریتمیک روی مثلا تکنیک های routing در layout مدارات مجتمع کم نیست...

بازار هر دو خوبه اگر کار بلد باشید... خصوصا CS...

RE: تفاوت دپارتمان Computer Science با دپارتمان Electrical and Computer Engineering - abiafshar - 08-11-2016

ممنون از پاسختون.
توصیه می شه که ار هر دانشگاه، تنها برای یک استاد ایمیل ارسال کنید، نه برای چند استاد. چون استادها با همدیگه ارتباط دارن و این موضوع ممکنه براتون مشکل ساز بشه.
حالا سوال من اینه که اگر به دو تا استاد از دپارتمان های مختلف، ایمیل بزنی، باز هم مشکل داره.
مثلا یه استاد از دپارتمان computer science و یک استاد از دپارتمان Electrical and Computer Engineering.[عکس: cleardot.gif]

RE: تفاوت دپارتمان Computer Science با دپارتمان Electrical and Computer Engineering - Matinking - 09-11-2016

(08-11-2016, 11:01 PM)abiafshar نوشته: ممنون از پاسختون.
توصیه می شه که ار هر دانشگاه، تنها برای یک استاد ایمیل ارسال کنید، نه برای چند استاد. چون استادها با همدیگه ارتباط دارن و این موضوع ممکنه براتون مشکل ساز بشه.
حالا سوال من اینه که اگر به دو تا استاد از دپارتمان های مختلف، ایمیل بزنی، باز هم مشکل داره.
مثلا یه استاد از دپارتمان computer science و یک استاد از دپارتمان Electrical and Computer Engineering.[عکس: cleardot.gif]

اینکه اساتید "با هم در ارتباطند" حقیقتی هست که مطلقا همه گیر نیست...
انشالله تشریف میبرید و میبینید که اساتید در همه چیز با هم در رقابتند... و recruitment دانشجو هم از گردونه این رقابت مستثنی نیست...
اگر دپارتمان مد نظرتون بزرگ هست و اساتید هدف field یکسانی ندارند جای نگرانی نیست...

در ارسال ایمیل کلا خیلی سخت نگیرید...
همین که در یک روز به 20 نفر از یک دپارتمان ایمیل نزنید خودش کفایت می کنه...

RE: تفاوت دپارتمان Computer Science با دپارتمان Electrical and Computer Engineering - Babak - 09-11-2016

(08-11-2016, 06:40 PM)abiafshar نوشته: سلام.
- Computer Science

چون از من خواسته بودید در این مورد نظرم رو بگم، حرف متین رو تایید می‌کنم. رشته‌های مرتبط با نرم‌افزار در امریکای شما عمدتا در دانشکده Computer Science ارائه می‌شه و رشته‌های مرتبط با سخت‌افزار در ECE. در نتیجه برای شما بهتره که بیشتر دنبال دانشکده‌های CS باشید.
از نظر بازار کار، بازار کار هر دو رشته خوبه، اما رشته‌های نرم‌افزار این روزها از سخت‌افزار بهتره.