آکادمیا کافه
ریجکت ویزای شنگن ایتالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: روادید ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: ریجکت ویزای شنگن ایتالیا (/Thread-%D8%B1%DB%8C%D8%AC%DA%A9%D8%AA-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%86%DA%AF%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: روادید (ویزا) گردشگری ایتالیا - mrzg - 03-08-2015

من برای مصاحبه دکتری با ترول آوارد و اکامودیشن قبول شدم ولی کلا یکم بیشتر از 2 هفته وقت دارم لطفا بگید چطور می تونم سریع اقدام کنم؟
ممنون

RE: روادید (ویزا) گردشگری ایتالیا - Shihan - 04-08-2015

(03-08-2015, 08:04 PM)mrzg نوشته: من برای مصاحبه دکتری با ترول آوارد و اکامودیشن قبول شدم ولی کلا یکم بیشتر از 2 هفته وقت دارم لطفا بگید چطور می تونم سریع اقدام کنم؟
ممنون

باید به کنسولگری ایتالیا در خیابان جردن مراجعه کنی، برای دانشجویان دکتری خارج از نوبت هم وقت میدن. اما 2 هفته زمان مناسبی برای گرفتن روادید نیست!!!

RE: روادید (ویزا) گردشگری ایتالیا - Aynaztabrizi - 12-08-2015

سلام دوستان
من امروز براي گرفتن نتيجه ويزاي توريستي رفتم و بعد از دو ساعت گفتن فردا دوباره برم
ميدونيد دليلش چي هست؟ تجربه اي داشتيد؟

RE: روادید (ویزا) گردشگری ایتالیا - Noush001 - 28-09-2015

سلام، من می‌خوام برای ویزا کنفرانس اقدام کنم.. قبلا واسه یه کنفرانس تو ماه ژوئن همین امسال ویزا شنگن گرفته بودم و این کنفرانس دسامبر هستش.. از مالزی می‌خوام اقدام کنم ( با ویزا دانشجویی اینجا هستم).. کسی‌ اطلاعی داره سفارت ایتالیا سختگیر هست واسه ویزا دادن یا خیر؟ چون شنیدم بعضی‌ سفارتا سختگیرتر از بقیه هستن اما اطلاعی ندارم کدوما دقیقا !  اگه سفارت ایتالیا سختگیر نمی‌خوام ریسک کنم .. اینکه قبلا ویزا شنگن گرفته بودم واسه کنفرانس تاثیر مثبتی داره واسه گرفتنِ ویزا؟ ( البته قبلا یه کشور دیگه بود الان ایتالیا هست )... از سفارت پرسیدم گردش حساب ۶ ماه میخواستن.. واسه یه هفته تا ۱۰ روز بخوام ویزا بگیرم چقد موجودی داشته باشم کافیه؟  .. بابت راهنمایی و پیشنهاداتون پیشاپیش متشکرم

RE: روادید (ویزا) گردشگری ایتالیا - ForeverBlue - 30-09-2015

درود بر شما
اینکه قبلا شنگن داشته اید بسیار موثر است.
سفارت ایتالیا چندان سخت گیر نیست (در مقایسه با نروژ و سوئد و ...)
بهتره حداقل 5000 دلار داشته باشید. اما هر چه بیشتر بهتر

RE: روادید (ویزا) گردشگری ایتالیا - ForeverBlue - 30-09-2015

(12-08-2015, 07:41 PM)Aynaztabrizi نوشته: سلام دوستان
من امروز براي گرفتن نتيجه ويزاي توريستي رفتم و بعد از دو ساعت گفتن فردا دوباره برم
ميدونيد دليلش چي هست؟ تجربه اي داشتيد؟

هیچ دلیل خاصی نمیشه آورد. شاید مشکلات داخلی و اداری خود سفارت بوده. جای نگرانی خاصی نیست.

RE: روادید (ویزا) گردشگری ایتالیا - مهمان - 19-10-2015

یه سوال داشتم ،شوهر من دانشجو هست فعلا و مدارک کاری نمیتونیم تهیه کنیم، با همون مدارک دانشگاهی میتونیم با دعوتنامه برادرم از رم که 7 ساله ندیدیمش و اونجا اقامت کاری داره اقدام کنیم ؟؟؟؟؟
نمیخوام یک بار رد بشیم و ریسک کنیم
نظر شما چیه ؟

RE: روادید (ویزا) گردشگری ایتالیا - ForeverBlue - 19-10-2015

(19-10-2015, 05:18 AM)مهمان نوشته: یه سوال داشتم ،شوهر من دانشجو هست فعلا و مدارک کاری نمیتونیم تهیه کنیم، با همون مدارک دانشگاهی میتونیم با دعوتنامه برادرم از رم که 7 ساله ندیدیمش و اونجا اقامت کاری داره اقدام کنیم ؟؟؟؟؟
نمیخوام یک بار رد بشیم و ریسک کنیم
نظر شما چیه ؟

شانس شما به این شکل کم است. بویژه اگر شغل ثابت و درآمد بالا یا سند ملکی معتبری نداشته باشید.
به هیچ عنوان توصیه نمیشود با همسرتان دو نفری اقدام کنید چون در این صورت احتمال رد شدن تقریبا قطعی است.

از آنجایی که ایتالیا یک کشور توریستی است میتوانید از آژانس های مسافرتی بعنوان توریست اقدام کنید.

RE: روادید (ویزا) گردشگری ایتالیا - blankbanger - 20-10-2015

سلام
من به اتفاق همسر و فرزند ویزای توریستی ایتالیا از طریق آژانس مسافرتی گرفتم. بعد از برگشت  آژانس مسافرتی ضمانت نامه منو پس داد ولی پاسپورتهامون را میگه سفارت نگه داشته چون کارت پرواز رو ارائه نکردین.بعد از یکماه حالا میگه : سفارت گفته چون شما قصد بازدید از نمایشگاه اکسپو میلان رو داشتید باید تا اتمام اون صبر کنید در صورتیگه ویزای من یکماه پیش اکسپایر شده حالا نمیدونم آژانس حقیقت رو میگه یا خیر
آیا من میتونم خودم برم سفارت و پاسپورتهامونو پس بگیرم؟
با تشکر

RE: روادید (ویزا) گردشگری ایتالیا - ForeverBlue - 20-10-2015

درود بر شما و خوش آمدید به این فروم
این موضوع بسیار عجیب و مشکوک است چون هیچ دلیلی ندارد که سفارت بخواهد پاسپورت کسی را نگه دارد. یعنی این موارد اصلا ربطی به سفارت ندارد. هیچ دلیلی هم نداشته که شما پس از سفر پاسپورت خود را به آژانس بدهید.سفارت حداکثر میتواند ویزا را صادر یا ریجکت کند. فورا و در اولین فرصت با سفارت تماس بگیرید و موضوع را جویا شوید.

در صورتی که سفارت منکر این موضوع شد فورا پلیس یا اداره گذرنامه را در جریان بگذارید و به هیچ عنوان به بهانه های واهی آژانس ها گوش ندهید. متاسفانه بسیاری از این آژانس ها علی رغم ظاهر و کلاس و دکوراسیونی که دارند حتی مجوز فعالیت هم ندارند و ممکن است به سرعت غیب شوند.

پاسپورت موضوع ساده ای نیست و اگر پاسپورت شما توسط افراد سودجو سرقت و جعل شود عواقب بدی دارد.
اگر خود من بودم اول به پلیس گذرنامه اطلاع میدادم و بعد به سفارت.

حتی اگر این آژانس پاسپورت شما را بعد از این همه مدت پس میداد باز هم باید به پلیس اطلاع میدادید چون احتمال هر گونه سوء استفاده ای میرود.