آکادمیا کافه
ریجکت ویزای شنگن ایتالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: روادید ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: ریجکت ویزای شنگن ایتالیا (/Thread-%D8%B1%DB%8C%D8%AC%DA%A9%D8%AA-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%86%DA%AF%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: ریجکت ویزای شنگن ایتالیا - ForeverBlue - 10-04-2017

(10-04-2017, 03:29 AM)m.shafiezade نوشته: سلام
من به اتفاق همسرم و پسر دو ساله ام و همراه با 2 تا از دوستامون بهمن ماه 1395 از طریق یه آژانس اقدام به گرفتن ویزای توریستی ایتالیا کردیم. البته تور 11 روزه اروپا بود. سفارت ایتالیا در کمال ناباوری ویزای شنگن 5 روزه به ما داد. ولی دوستامون 15 روزه گرفتن. به هر طریقی بود ما اون سفر را رفتیم (ایتالیا ورود و خروج از فرانسه) ولی بخاطر زمان محدود سفر تصمیم گرفتیم مجدد درخواست ویزای شنگن از سفارت ایتالیا بدیم.
شرایط ما:
100 تومن پول به حساب همسرم هست
سند منزل به نام همسرم
همسرم شاغل در ارگان نیمه دولتی هست و نیروی پیمانکار هست
خودم پروانه کسب مغازه دارم و همچنین یه شرکت که مدیر عاملش منم ولی بیمه مربوط به پروانه کسب و شرکت واسه خودم ندارم
پول به حساب من نیست ولی دسته چک شرکت که به نام من و همسرم هست گردش حساب سالیانه بالایی داشته

با این شرایط:
برای کاهش هزینه ها آیا ما خودمون اقدام کنیم با سابقه شنگن 5 روزه آیا امکانش هست ویزای توریستی 15 روزه و یا بیشتر به ما بدهند؟
و یا اینکه از آژانس اقدام کنیم؟؟
ممنون میشم جواب بدین

درود بر شما
پیشنهادم اینه که بازهم از ایتالیا اقدام کنید. و البته باز هم از طریق آژانس. ویزاهای خانوادگی (بویژه همراه با فرزندان) معمولا خیلی سخت‌گیری می‌شود و شاید به همین دلیل است که به شما ویزای محدود داده‌اند.

RE: ریجکت ویزای شنگن ایتالیا - m.shafiezade - 10-04-2017

(10-04-2017, 03:48 AM)ForeverBlue نوشته: درود بر شما
پیشنهادم اینه که بازهم از ایتالیا اقدام کنید. و البته باز هم از طریق آژانس. ویزاهای خانوادگی (بویژه همراه با فرزندان) معمولا خیلی سخت‌گیری می‌شود و شاید به همین دلیل است که به شما ویزای محدود داده‌اند.
سلام و درود مجدد
ممنون که جواب دادین
یعنی اصلا شانس اینو که خودمون اقدام کنیم را نداریم؟
مبلغی که آژانسها میگیرن خیلی زیاده

RE: ریجکت ویزای شنگن ایتالیا - ForeverBlue - 11-04-2017

(10-04-2017, 04:45 PM)m.shafiezade نوشته: سلام و درود مجدد
ممنون که جواب دادین
یعنی اصلا شانس اینو که خودمون اقدام کنیم را نداریم؟
مبلغی که آژانسها میگیرن خیلی زیاده

درود
خواهش می‌کنم. اگر خودتان تکی بخواهید اقدام کنید بعید است مشکلی داشته باشد، اما به صورت خانوادگی معمولا سخت‌گیری زیادتر است چون این احتمال را می‌دهند که همه بروید و برنگردید. احتمالش هم هست که فقط به شما و همسرتان ویزا بدهند و ویزای پسرتان ریجکت شود. 
کلا در پروسه ویزا شانس هم خیلی نقش دارد و استثناهایی دیده شده اما نهایتا تصمیم با خودتان است. مسلما اگر چند شنگن دیگر هم می‌داشتید هیچ مشکلی نبود.

RE: ریجکت ویزای شنگن ایتالیا - hanaam - 12-04-2017

سلام
من و همسرم دعوتنامه شرکت در کنفرانس داریم و وقت ویزای تجاری گرفتیم. ایا درست اقدام کردیم یا ما هم باید وقت توریستی میگرفتیم.اگه نه الان چیکار میتونیم بکنیم. با توجه به اینکه اکانتمون برای تجاری هست نمیتونیم تغییرش بدیم . ایا روز مصاحبه میتونیم تغییرش بدیم ایا به این دلیل ریجکت میشیم

RE: ریجکت ویزای شنگن ایتالیا - pedro373 - 02-07-2017

سلام، من یک سال پیش برای ویزا کاری ایتالیا اقدام کردم تمام مدارک کامل بود دعوت نامه معتبر، روزنامه رسمی شرکت، گواهی شغلی، فیش حقوقی و حکم، سند ملکی، اجاره نامه، جمع موجودی حساب 60 میلیون و و گردش سه ماه اخر، رزور بلیط و هتل در شهرهایی که شرکت دعوت کننده کارخانه دارد،، ولی بدلیل نداشتن دلایل کافی برای حضور در ایتالیا ، ویزا رد شد، د رحال حاضر می خواهم برای ویزا توریستی اقدام کنم ایا شانس برای گرفتن ویزا دارم و یا بهتر است از سفارتخانه ای دیگری برای شینگن اقدام کنم؟با آزانس ها صحبت م یکنم م یگویند ریجکتی باید هزیه بدهند پاک کنن ایا هم چین چیزی وجود دارد؟

RE: ریجکت ویزای شنگن ایتالیا - automotive - 02-07-2017

(02-07-2017, 03:02 PM)pedro373 نوشته: سلام، من یک سال پیش برای ویزا کاری ایتالیا اقدام کردم تمام مدارک کامل بود دعوت نامه معتبر، روزنامه رسمی شرکت، گواهی شغلی، فیش حقوقی و حکم، سند ملکی، اجاره نامه، جمع موجودی حساب 60 میلیون و و گردش سه ماه اخر، رزور بلیط و هتل در شهرهایی که شرکت دعوت کننده کارخانه دارد،، ولی بدلیل نداشتن دلایل کافی برای حضور در ایتالیا ، ویزا رد شد، د رحال حاضر می خواهم برای ویزا توریستی اقدام کنم ایا شانس برای گرفتن ویزا دارم و یا بهتر است از سفارتخانه ای دیگری برای شینگن اقدام کنم؟با آزانس ها صحبت م یکنم م یگویند ریجکتی باید هزیه بدهند پاک کنن ایا هم چین چیزی وجود دارد؟

سلام
آژانس ایرانی از شما هزینه دریافت میکند که سابقه ریجکت شما را از کامپیوترهای سفارت ایتالیا خارج کند؟
به نظر شما این کار امکان پذیر است؟
اطلاعات شما در سیستم‌های آنها وچود دارد و تغییر سفارت فقط به منظور تغییر افسر مصاحبه کننده توجیه‌‍پذیر است.

RE: ریجکت ویزای شنگن ایتالیا - pedro373 - 03-07-2017

(02-07-2017, 07:58 PM)automotive نوشته: سلام
آژانس ایرانی از شما هزینه دریافت میکند که سابقه ریجکت شما را از کامپیوترهای سفارت ایتالیا خارج کند؟
به نظر شما این کار امکان پذیر است؟
اطلاعات شما در سیستم‌های آنها وچود دارد و تغییر سفارت فقط به منظور تغییر افسر مصاحبه کننده توجیه‌‍پذیر است.

من به خیلی آزانس ها تماس گرفتم ولی همه می گویند ریجیکتی باید پاک بشه و غیر از این اقدام نمی کنند و برا من هم این قضیه عجیبه
به نظر شما خودم  دوباره اقدام کنم توریستی ایتالیا می دهند یا با دعوت نامه از فرانسه اقدام کنم بهتر است؟

RE: ریجکت ویزای شنگن ایتالیا - automotive - 03-07-2017

(03-07-2017, 04:00 PM)pedro373 نوشته: من به خیلی آزانس ها تماس گرفتم ولی همه می گویند ریجیکتی باید پاک بشه و غیر از این اقدام نمی کنند و برا من هم این قضیه عجیبه
به نظر شما خودم  دوباره اقدام کنم توریستی ایتالیا می دهند یا با دعوت نامه از فرانسه اقدام کنم بهتر است؟

آژانس ها به فکر منافع خودشان هستند، نتیجه ریجکت شما در سیستم شنگن ثبت شده و هیچ کاری نمی‌توان کرد، به نظر من برای ایتالیا اقدام کنید.

RE: ریجکت ویزای شنگن ایتالیا - Torkan - 03-07-2017

(02-07-2017, 03:02 PM)pedro373 نوشته: سلام، من یک سال پیش برای ویزا کاری ایتالیا اقدام کردم تمام مدارک کامل بود دعوت نامه معتبر، روزنامه رسمی شرکت، گواهی شغلی، فیش حقوقی و حکم، سند ملکی، اجاره نامه، جمع موجودی حساب 60 میلیون و و گردش سه ماه اخر، رزور بلیط و هتل در شهرهایی که شرکت دعوت کننده کارخانه دارد،، ولی بدلیل نداشتن دلایل کافی برای حضور در ایتالیا ، ویزا رد شد، د رحال حاضر می خواهم برای ویزا توریستی اقدام کنم ایا شانس برای گرفتن ویزا دارم و یا بهتر است از سفارتخانه ای دیگری برای شینگن اقدام کنم؟با آزانس ها صحبت م یکنم م یگویند ریجکتی باید هزیه بدهند پاک کنن ایا هم چین چیزی وجود دارد؟

سفارت ایتالیا در تهران مطالب مندرج در طوماری که در فضای مجازی در گردش است را تکذیب نموده و تاکید می کند که هیچ مدرکی دال بر مشارکت پرسنل این سفارت در اتهام تنظیم وقت در قبال دریافت پول وجود ندارد.
این سفارت اطلاع دارد که افرادی درخارج از سفارت- کاربران شخصی غیر مجاز- ضمن تلاش در جلب اعتماد متقاضیان، به آنها وعده تنظیم وقت یا سایر تسهیلات واهی در ارتباط با صدور روادید ورود به کشور ایتالیا، را در قبال دریافت مبلغی پول، می دهند.
سفارت ایتالیا به سرعت توجه مقامات ذیصلاح جمهوری اسلامی ایران را نسبت به موضوع جلب نموده است و ایشان نیز همکاری لازم را جهت پایان بخشیدن به این وضعیت ناخوشایند مبذول می دارند.
این سفارت آنچه در توان دارد را انجام می دهد تا مانع فعالیت کلاهبردارانی شود که مداخلاتشان، سفارتخانه های کشورهای اصلی عضو شنگن مقیم تهران را با مشکلات مشابهی مواجه ساخته است. شیوه کار این زنجیره های غیرقانونی در خارج از سفارت به اینصورت می باشد که از طریق سایت اینترنتی سفارت برای کاربران قانونی وقت می گیرند و سپس در ازای دریافت پول وقتها را به فروش می رسانند. برای چنین کاری نیاز به هیچگونه ارتباطی با پرسنل داخل سفارت ندارند؛ آنها مرتبا سایت تعیین وقت سفارت را رصد می کنند تا به محض باز شدن آن بلافاصله وقتها را اشغال نمایند. اکنون برای سخت کردن کار آنها و جلوگیری از این موضوع که تنها واسطه گران غیرقانونی (که 24 ساعته کار می کنند) بتوانند به وقتها دسترسی داشته باشند، سفارت تصمیم گرفته است تا پیشاپیش تاریخ و ساعت بازگشایی وقتها را بر روی سایت خود اعلام نماید تا بدین ترتیب افراد عادی هم آماده باشند در لحظه اعلام شده، وارد سایت گردیده و نسبت به تعیین وقت اقدام نمایند. بعلاوه، به دلیل پدیده واسطه گری غیرقانونی در تعیین وقت، ماه هاست که این سفارت هرگونه ارتباط با آژانسهای مسافرتی را برای دادن وقت، قطع نموده است. بدیهی است که سفارت ایتالیا از طریق تمامی ابزار اطلاع رسانی که در اختیار دارد با صدور اعلامیه هایی به زبان ایتالیایی و فارسی مرتبا خاطر نشان می سازد که هیچگونه واسطه گری برای اخذ ویزا مجاز نبوده و تنها مبلغ قابل پرداخت برای اخذ روادید، تعرفه ای است که در بخش کنسولی هنگام تحویل مدارک پرداخت می گردد. اعلامیه های مشابهی نیز در کنسولگری در معرض دید همگان قرار داده شده است
http://www.ambteheran.esteri.it/ambasciata_teheran/fa/ambasciata/news/news/2017/06/comunicazione-urgente-ambasciata.html

RE: ریجکت ویزای شنگن ایتالیا - sepehr8868 - 08-07-2017

سلام دوستان
ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.
مادر من 2 ژانویه امسال از سفارت ایتالیا برای ویزای توریستی در کمال ناباوری ریجکت شد. چون همه ی مدارک کامل بود و تنها اقدام کرده بود درنتیجه به خاطر خانواده باید برمیگشت . ولی خب در نامه ی ریجکتی ذکر شد که دلیل مشخصی برای سفر پیدا نشده.

حالا یکی از آشنایان ما در آلمان برای پدر و مادر و خواهرم دعوتنامه فرستاده . آیا بنظر شما شانسی برای گرفتن ویزا داره مادرم ؟
و اینکه آیا در فرم درخواست سفارت باید ذکر کنه که انگشت نگاری شده و ویزاش ریجکت شده ؟
تا چه مدت تو سیستم شینگن میمونه ریجکتی ؟ و آیا سفارت های شینگن لینک هستن به هم ؟