آکادمیا کافه
پذیرش حین سربازی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: معافیت تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: پذیرش حین سربازی (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AD%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C)

صفحات 1 2

RE: پذیرش حین سربازی - nader - 02-09-2015

(02-09-2015, 01:48 PM)Reza.S-R نوشته: سلام دوست عزیز.

من قصد دارم سال آینده یعنی سال95 ، بعد از پایان دوره ارشد، در شهریور ماه برای آلمان اپلای کنم و از آبان تا فروردین 96 برم خدمت تا جواب اپلای و بورس کامل از موسسه بیاد، اگه نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه ای که فاند داده رو ببرم پادگان مثل پذیرش از دانشگاه های ایران، میشه سربازی رو معلق کرد؟؟ باید نامه پذیرش رو به کدوم نهاد داد؟؟
پذیرش از استاد یا موسسه ای که بورس میده کفایت میکنه یا حتما نامه باید از دانشگاه باشه؟؟

به نظرتون اصلا کار درستیه که سربازی رو برم؟ چون 8 ماه بیکارم تا جواب اپلای بیاد، و میخوام حداقل چند ماه سربازی رو جلو بندازم.

مرسی از وقتتون

پذیرش رو باید ثبت کنید در وزارت علوم بعد معرفی به نظام وظیفه و صدور معافیت تحصیلی و در نهایت وثیقه و پاسپورت و سفارت واسه ویزا

ولی یه مسئله ای هستش 

شما نمیتونید بگین دقیقا کی اعزام میشید این روزها ناریخ های اعزام طولانی شده

قبلش یه استعلام بگیرید از سازمان وظیفه عمومی اگه دیدید دیر اعزام میشید نکنید این کار رو

RE: پذیرش حین سربازی - Andre - 02-09-2015

(02-09-2015, 01:48 PM)Reza.S-R نوشته: سلام دوست عزیز.

من قصد دارم سال آینده یعنی سال95 ، بعد از پایان دوره ارشد، در شهریور ماه برای آلمان اپلای کنم و از آبان تا فروردین 96 برم خدمت تا جواب اپلای و بورس کامل از موسسه بیاد، اگه نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه ای که فاند داده رو ببرم پادگان مثل پذیرش از دانشگاه های ایران، میشه سربازی رو معلق کرد؟؟ باید نامه پذیرش رو به کدوم نهاد داد؟؟
پذیرش از استاد یا موسسه ای که بورس میده کفایت میکنه یا حتما نامه باید از دانشگاه باشه؟؟

به نظرتون اصلا کار درستیه که سربازی رو برم؟ چون 8 ماه بیکارم تا جواب اپلای بیاد، و میخوام حداقل چند ماه سربازی رو جلو بندازم.

مرسی از وقتتون

بنا به تجربه یکی از دوستان نزدیکم، این مورد نشدنی هست. شما بهتره که یا خدمت رو تمام کنید و خارج بشید و یا اصلاً خدمت خودتون رو شروع نکنید. قوانین جدید بسیار سفت و سخت شدند.

• زمانی که سرباز نیستید نظام وظیفه و وزارت علوم در 2 روز کارهای شما رو پیش می اندازن و خروج راحتی خواهید داشت.
  • اگر در حال خدمت باشید، باید از یگان خود نامه ببرید به مراجع بالاتر و نهایت مراجع بالاتر نامه بزنن وزارت علوم و بعد برید نظام وظیفه. نظام وظیفه هم روی افرادی که در حال خدمت هستند بسیار حساسه.

RE: پذیرش حین سربازی - مهمان - 19-09-2015

(02-09-2015, 03:58 PM)Andre نوشته:
بنا به تجربه یکی از دوستان نزدیکم، این مورد نشدنی هست. شما بهتره که یا خدمت رو تمام کنید و خارج بشید و یا اصلاً خدمت خودتون رو شروع نکنید. قوانین جدید بسیار سفت و سخت شدند.

• زمانی که سرباز نیستید نظام وظیفه و وزارت علوم در 2 روز کارهای شما رو پیش می اندازن و خروج راحتی خواهید داشت.
  • اگر در حال خدمت باشید، باید از یگان خود نامه ببرید به مراجع بالاتر و نهایت مراجع بالاتر نامه بزنن وزارت علوم و بعد برید نظام وظیفه. نظام وظیفه هم روی افرادی که در حال خدمت هستند بسیار حساسه.

با سلام 
تا جایی که من میدونم از وزارت علوم هم پرسیدم مراحل به این صورت هست که باید اول با گواهی اشتغال به خدمت و نامه پذیرش به وزارت علوم مراجعه کرد. بعد وزارت علوم با تایید پذیرش، نامه درخواست معافیت تحصیلی میده به نظام وظیفه. بعد از اون نظام وظیفه نامه ترخیص رو میفرسته برای یگان خدمتی و اونجا مراحل ترخیص پیگیری میشه! 
برام عجیبه که میگید نشدنی هست شرایط دوستتون چی بوده؟ این نامه نگاری از یگان به نظام وظیفه دیگه کدوم بخش از کار هست؟ یعنی نامه چی میدن؟

RE: پذیرش حین سربازی - Andre - 19-09-2015

(19-09-2015, 10:25 AM)مهمان نوشته: با سلام 
تا جایی که من میدونم از وزارت علوم هم پرسیدم مراحل به این صورت هست که باید اول با گواهی اشتغال به خدمت و نامه پذیرش به وزارت علوم مراجعه کرد. بعد وزارت علوم با تایید پذیرش، نامه درخواست معافیت تحصیلی میده به نظام وظیفه. بعد از اون نظام وظیفه نامه ترخیص رو میفرسته برای یگان خدمتی و اونجا مراحل ترخیص پیگیری میشه! 
برام عجیبه که میگید نشدنی هست شرایط دوستتون چی بوده؟ این نامه نگاری از یگان به نظام وظیفه دیگه کدوم بخش از کار هست؟ یعنی نامه چی میدن؟

شما باید یک نامه موافقت از نیرویی که در اون خدمت میکنید ببرید به وزارت علوم که بتونید بعد از انجام مراحل وزارت علوم برید به یگانتون تسویه کنید. مراحل به این صورته که شما میرید در یگان خودتون (در همان گردانی که خدمت میکنید) یک درخواست مینویسد که بعد از کلی کاغذ بازی با امضای امیر پادگانتون میرسه به نیرویی که در اون خدمت میکنید. مثلاً اگر نیروی زمینی هستید نامه میره به ستاد نیروی زمینی که در اون نامه اینطور ذکر شده:

"خواهشمندم، ......... با درخواست ایشون مبنی بر تحصیل در دانشگاه ... در کشور .... موافقت نمایید".

که میتونن موافقت هم نکنند (وظیفه ای ندارن که بخوان موافقت کنند. تنها صلاحدید خودشون هست که انجام میدن). اونوقت خود نیرو نامه موافقت رو میزنه و میفرسته به بالادستی خودش که آجا هست. اگر اونجا هم موافقت بشه اونوقت نامه رو میگیرید و میبرید وزارت علوم کلی تعهد میدید و بعد میرید نظام وظیفه کلی تعهد هم اونجا میدید که بهتون اجازه بدن برید تحصیل کنید (زمانش رو حساب کنید).

من نمیگم کار نشدنی هست. میگم به زحماتش و عذابش نمی ارزه. بهتره یا خدمت رو شروع نکنید و یا اگر شروع کردید تمامش کنید. اعزام به خدمت به راحتی درخواست از دفاتر 10+ هست ولی ترخیص از خدمت بسیار بسیار سخته. حتی کسانی که وزارت علوم واسشون نامه معافیت تحصیلی صادر میکنه (مثلاً کسایی که کنکور قبول میشن) باید یک ماه دستکم دوندگی کنند تا بتونند ترخیص بشن. ضمناً همه پادگان ها در تهران نیستند. فرض کنید که در مکانی دور افتاده خدمت میکنید در اونصورت همین نامه نگاری چند برابر بیشتر طول میشکه.

پ.ن: من در این پست سعی کردم که راهنمایی صحیح رو انجام بدم. انتخاب و اختیار همیشه با خواننده هست.

معافيت موقت و خروج از كشور - مهمان - 17-10-2016

با سلام.. بنده تا اخر امسال معافيت موقت دارم. ايا ميتونم از كشور خارج بشم? ايا وسيقه نياز هست?

RE: معافيت موقت و خروج از كشور - nader - 17-10-2016

(17-10-2016, 01:19 PM)مهمان نوشته: با سلام.. بنده تا اخر امسال معافيت موقت دارم. ايا ميتونم از كشور خارج بشم? ايا وسيقه نياز هست?

درود بر شما
یا سن بالای ۱۸ سال و در صورت نداشتن کارت پایان خدمت یا معافیت در هر شرایطی برای خروج از کشور به وثیقه نیاز میباشد

موفق باشید