آکادمیا کافه
پذیرش حین سربازی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: معافیت تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: پذیرش حین سربازی (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AD%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C)

صفحات 1 2

پذیرش حین سربازی - Pejman - 16-04-2011

تا جایی که من می دونم هر فرد مشمولی که غیبت نخورده باشه، در هر مرحله ای از خدمت باشه اگر در مقطع بالاتر پذیرفته بشه از خدمت ترخیص می شه. این هم لینک خبر.
حالا من دیروز خبری رو دیدم که به نظر می رسه حرف دیگه ای رو زده. این لینک خبر و این هم بخشی از خبر که تناقض داره با لینک اولی:

وی در این خصوص اظهار داشت: بر اساس مقررات خدمت وظیفه عمومی مشمولین وظیفه غیر غایب قبل از انجام خدمت سربازی مجاز به ادامه تحصیل تا مقطع دکترا هستند. آن دسته از سربازانی نیز که بدون غیبت به خدمت سربازی اعزام شده‌اند چنانچه دارای مدرک دیپلم باشند هر زمان که در دانشگاه پذیرفته شوند از خدمت ترخیص خواهند شد و باقی مانده خدمت سربازی را بعد از فراغت از تحصیل انجام خواهند داد ولی سربازان فوق دیپلم و بالاتر اگر حداکثر یک سال از تاریخ فراغت از تحصیل آن نگذشته باشد، جهت ادامه تحصیل ترخیص خواهند شد.

اگر کسی اطلاعی در مورد این خبر داره و اینکه بالاخره کدوم درسته، ممنون می شم بگه.

RE: پذیرش حین سربازی - Bahram - 17-04-2011

(16-04-2011, 03:30 PM)Pejman نوشته: تا جایی که من می دونم هر فرد مشمولی که غیبت نخورده باشه، در هر مرحله ای از خدمت باشه اگر در مقطع بالاتر پذیرفته بشه از خدمت ترخیص می شه. این هم لینک خبر.
حالا من دیروز خبری رو دیدم که به نظر می رسه حرف دیگه ای رو زده. این لینک خبر و این هم بخشی از خبر که تناقض داره با لینک اولی:

وی در این خصوص اظهار داشت: بر اساس مقررات خدمت وظیفه عمومی مشمولین وظیفه غیر غایب قبل از انجام خدمت سربازی مجاز به ادامه تحصیل تا مقطع دکترا هستند. آن دسته از سربازانی نیز که بدون غیبت به خدمت سربازی اعزام شده‌اند چنانچه دارای مدرک دیپلم باشند هر زمان که در دانشگاه پذیرفته شوند از خدمت ترخیص خواهند شد و باقی مانده خدمت سربازی را بعد از فراغت از تحصیل انجام خواهند داد ولی سربازان فوق دیپلم و بالاتر اگر حداکثر یک سال از تاریخ فراغت از تحصیل آن نگذشته باشد، جهت ادامه تحصیل ترخیص خواهند شد.

اگر کسی اطلاعی در مورد این خبر داره و اینکه بالاخره کدوم درسته، ممنون می شم بگه.

درسته، منم شنیدم این موضوع رو و به نظر میرسه صحت داشته باشه.

ولی بنظرم چندان اهمیتی نداره. چون کلاً سربازی مگر چندوقته؟ برای دانشجویان لیسانس 17 ماه و فوق 16 ماه، اگر بالای 12 ماه رفته باشیم، بهتره بقیه تموم کنیم تا اینکه با سپردن وثیقه سربازی رو رها کنیم و بریم خارج.

RE: پذیرش حین سربازی - Pejman - 17-04-2011

بهرام جان گفته یک سال از تاریخ فراغت از تحصیل. یعنی اگر تو فرجه شش ماهه پست کنی دفترچه رو و برات اعزام مثلاً 4 ماه بعدش بیاد، فقط 2 ماه وقت داری پذیرش بگیری. یعنی بعد از اون دو ماه (که حدود 14، 15 ماه از خدمتت مونده) امکان ادامه تحصیل نداری! و این خیلی بده. اونایی که واسه معافیت پزشکی اقدام می کنن و معاف از رزم می شن که بدتر هم می شه شرایط شون.
واقعاً تاسف آوره که تو این کشور هیچ چیز راجع به قوانین قابل پیش بینی نیست و نمی تونی یه برنامه ریزی درست حسابی داشته باشی... در هر حال امیدوارم صحت نداشته باشه.

RE: پذیرش حین سربازی - Bahram - 17-04-2011

حق با شماست. ولی من به این موضوع دقت نکرده بودم که شما گفتی یکسال بعد از تاریخ فراغت از تحصیل، فکر میکنم درستش 1 سال بعد از تاریخ اعزام باشه. دوستان دیگر اگر اطلاعات کاملتری دارند لطفاً بفرمایند.

RE: پذیرش حین سربازی - Violet - 18-04-2011

جناب پژمان به متن زیر که از سایت وزارت علومه دقت کنید:

راهنمايي معرفي مشمولان فارغ‌التحصيل خارج از كشور به اداره وظيفه عمومي

مدارك مورد نياز:

نامه ارزشيابي شده از اداره كل دانش‌آموختگان

تذكر : جهت مشمولانيكه تعهد خدمت دارند حضور مشمول با گذرنامه الزامي مي‌باشد.

راهنماي اخذ معافيت تحصيلي براي كساني كه قبل از سن مشموليت از كشور خارج و در حال حاضر مشغول به تحصيل‌اند

شرايط درخواست كننده :

الف ) معتبر بودن دانشگاه محل تحصيل

ب ) نداشتن طول مدت تحصيل بيش از حد مجاز

تذكر : طول مدت تحصيل در دوره كارشناسي 6 سال ، دوره كارشناسي ارشد ناپيوسته 3 سال، كارشناسي ارشد پيوسته 8 سال و دكتري 5 سال مي‌باشد.

ج ) فاصله دو مقطع تحصيلي بيش از يكسال نباشد.

د ) خروج از كشور بطور قانوني انجام پذيرفته باشد.

مدارك مورد نياز :

1 ) فتوكپي ديپلم

2 ) ريز نمرات دانشگاه

3 ) گواهي اشتغال به تحصيل

4 ) فتوكپي تمام صفحات گذرنامه

5 ) فتوكپي برگ اقامت دانشجويي

6 ) اصل شناسنامه

مكان مراجعه :

تهران- شهرک قدس - ميدان صنعت – بلوار انقلاب – خيابان هرمزان – نبش خيابان پيروزان جنوبي - معاونت دانشجوئي وزارت علوم - طبقه سوم

راهنماي معرفي مشمولاني كه در خارج از كشور مشغول به تحصيل بوده ولي موفق به اخذ مدرك دانشگاهي نگرديده‌اند، به اداره كل وظيفه عمومي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران

مدارك مورد نياز:

الف) در صورتي كه در حال حاضر مشغول به تحصيل مي‌باشند:

1 ) فتوكپي گذرنامه

2 )ريز نمرات دانشگاه

3 ) گواهي ثبت نام ترم جاري در دانشگاه

ب ) در صورتي كه ترك تحصيل باشند :

1 ) ‌ارائه اصل گذرنامه و يا برگ ورود

تذكر : در صورت عدم حضور مشمول در ايران، خانواده مشمول با ارائه نامه از اداره كل وظيفه عمومي نامه مربوطه را اخذ مي‌نمايد.

شرايط استفاده از تسهيلات دانشجويي

1- تحصيل در دانشگاه مورد تاييد وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري

2- ارائه گواهي اشتغال به تحصيل با تاييد نمايندگي جمهوري اسلامي ايران

3- ارائه ريز نمرات سالهاي گذشته

4- روشن بودن وضعيت نظام وظيفه (داشتن کارت پايان خدمت - داشتن کارت معافيت دائم- داشتن معافيت تحصيلي براي تحصيل در خارج از کشور)

موارد تسهيلا ت دانشجويي

1- استفاده از تخفیف هواپیمایی در سال یکبار که توسط نمايندگي های جمهوري اسلامي ايران در محل تحصیل قابل اقدام می باشد.(فقط بر روی شبکه هواپیمایی IRAN AIR )

2- معافیت از پرداخت عوارض خروج از کشور

تذکر : در سال دو نوبت می توانند از معافیت استفاده نمایند.بشرط آنکه فاصله دو ورود به کشور بیش از سه ماه باشد.

3- عدم پرداخت مبلغ صدور گذرنامه

لازم به ذکر است تسهیلات دانشجویی شامل همسر و فرزند دانشجو نیز می باشد.

RE: پذیرش حین سربازی - Pejman - 18-04-2011

Violet عزیز اینی که شما نوشتید مربوط هست به اخذ معافيت تحصيلي براي كساني كه قبل از سن مشموليت از كشور خارج و در حال حاضر مشغول به تحصيل‌اند و با حالتی که فرد حین خدمت پذیرش بگیره فرق داره. البته ممکنه این قانون فاصله یک سال برای دو مقطع تحصیلی یه چیز کلی باشه. ولی از روی این متن نمی شه به این نتیجه رسید.

RE: پذیرش حین سربازی - Violet - 18-04-2011

توی وزارت علوم هم شنیدم قضیه یکسال نباید از فراغت تحصیل بگذره.... اون موقع فکر کردم برای قبل رفتن به سربازیه... و قضیه ترخیص از خدمت فرق میکنه .... الان نمیدونم واقعاً چی به چی شد؟!

RE: پذیرش حین سربازی - kamran70 - 22-07-2015

سلام .
میدونم بحث قدیمی هست ولی هم اکنون در این مورد چه قانونی هست ؟

RE: پذیرش حین سربازی - Andre - 22-07-2015

(22-07-2015, 08:36 AM)kamran70 نوشته: سلام .
میدونم بحث قدیمی هست ولی هم اکنون در این مورد چه قانونی هست ؟

شما نیاز داری که یک نامه موافقت از نیرویی که در آن خدمت میکنید ببرید وزارت علوم که براتون پرونده تشکیل بدن و نهایت با گذاشتن وثیقه و معافیت تحصیلی میتونید از کشور خارج بشید. اما این میان چند مشکل وجود داره:

- نامه ها از پایین به بالا نوشته میشه یعنی، شما یک درخواست آماده می کنید و همه چیز رو شرح میدید و بعد از گردان خودتون می خواهید که نامه بنویسه که شما همچین درخواستی دارین و مدارک ضمیمه باشه تا برسه به بالا و امیدوار باشید که این میان کسی شما رو ناامید نکنه.

- چون ویزا ندارید باید ویزا هم تهیه کنید و برای تهیه ویزای کشورهایی که داخل ایران سفارت خانه ندارند ممکن است با مشکل مواجه شوید.

پیشنهاد من اینه که اگر هم اکنون پذیرش ندارید، مرحله ی فعلی رو به پایان برسونید و بعد اقدام کنید. اگر پذیرش دارید که میتونید شانس خودتون رو امتحان کنید ولی باید کلی رو بندازید و آشنا استفاده کنید که رضایت نامه رو بگیرید و بعد برید وزرات علوم.

موفق باشید

RE: پذیرش حین سربازی - Reza.S-R - 02-09-2015

(22-07-2015, 09:15 AM)Andre نوشته:
شما نیاز داری که یک نامه موافقت از نیرویی که در آن خدمت میکنید ببرید وزارت علوم که براتون پرونده تشکیل بدن و نهایت با گذاشتن وثیقه و معافیت تحصیلی میتونید از کشور خارج بشید. اما این میان چند مشکل وجود داره:

- نامه ها از پایین به بالا نوشته میشه یعنی، شما یک درخواست آماده می کنید و همه چیز رو شرح میدید و بعد از گردان خودتون می خواهید که نامه بنویسه که شما همچین درخواستی دارین و مدارک ضمیمه باشه تا برسه به بالا و امیدوار باشید که این میان کسی شما رو ناامید نکنه.

- چون ویزا ندارید باید ویزا هم تهیه کنید و برای تهیه ویزای کشورهایی که داخل ایران سفارت خانه ندارند ممکن است با مشکل مواجه شوید.

پیشنهاد من اینه که اگر هم اکنون پذیرش ندارید، مرحله ی فعلی رو به پایان برسونید و بعد اقدام کنید. اگر پذیرش دارید که میتونید شانس خودتون رو امتحان کنید ولی باید کلی رو بندازید و آشنا استفاده کنید که رضایت نامه رو بگیرید و بعد برید وزرات علوم.

موفق باشید
سلام دوست عزیز.

من قصد دارم سال آینده یعنی سال95 ، بعد از پایان دوره ارشد، در شهریور ماه برای آلمان اپلای کنم و از آبان تا فروردین 96 برم خدمت تا جواب اپلای و بورس کامل از موسسه بیاد، اگه نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه ای که فاند داده رو ببرم پادگان مثل پذیرش از دانشگاه های ایران، میشه سربازی رو معلق کرد؟؟ باید نامه پذیرش رو به کدوم نهاد داد؟؟
پذیرش از استاد یا موسسه ای که بورس میده کفایت میکنه یا حتما نامه باید از دانشگاه باشه؟؟

به نظرتون اصلا کار درستیه که سربازی رو برم؟ چون 8 ماه بیکارم تا جواب اپلای بیاد، و میخوام حداقل چند ماه سربازی رو جلو بندازم.

مرسی از وقتتون