آکادمیا کافه
نحوه فعال نگه داشتن سیم کارت در ایران - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: گفتگوی خودمانی کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: گفتگوی خودمانی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- موضوع: نحوه فعال نگه داشتن سیم کارت در ایران (/Thread-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84-%D9%86%DA%AF%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)

نحوه فعال نگه داشتن سیم کارت در ایران - Atlantis - 16-08-2016

سلام

سیم کارت های اپراتورهای ایران پس از مدتی بلااستفاده موندن (خاموش بودن) میسوزه و پس از گذشت زمان بیشتر به شخص دیگه ای واگذار خواهد شد. 
اگه بخوایم سیم کارت فعلی که در ایران داریم رو حفط کنیم راهی هست؟ واسه من ایرانسله.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Matinking - 16-08-2016

(16-08-2016, 03:03 PM)Atlantis نوشته: سلام

سیم کارت های اپراتورهای ایران پس از مدتی بلااستفاده موندن (خاموش بودن) میسوزه و پس از گذشت زمان بیشتر به شخص دیگه ای واگذار خواهد شد. 
اگه بخوایم سیم کارت فعلی که در ایران داریم رو حفط کنیم راهی هست؟ واسه من ایرانسله.

سلام

سیمکارتتون رو همچنان در یک گوشی در اختیار یکی از اعضای خانواده یا دوستان قرار بدید تا با کاربری خیلی دیر به دیر اون (مثلا در حد ارسال یک پیامک در ماه یا بیشتر)، همچنان سیمکارتتون از دید اپراتور available باقی بمونه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Torkan - 16-08-2016

(16-08-2016, 03:03 PM)Atlantis نوشته: سلام

سیمکارت من بعد 10 ماه پیدا شد خانوادم اطلاع دادن کار میکنه!

RE: نحوه فعال نگه داشتن سیم کارت در ایران - automotive - 20-08-2016

براساس دستورالعمل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، اپراتورهای تلفن همراه کشور قانونا مجاز هستند پس از 90 روز عدم استفاده از سیم کارت اعتباری، آن را سلب مالکیت کنند.
پس از 90 روز عدم استفاده (عدم برقراری تماس یا ارسال یک پیام)، اپراتور قانونا می‌تواند سیم کارت شما را سلب مالکیت کند. اپراتور حق سلب مالکیت را دارد، حال شاید سلب مالکیت اتفاق نیافتد (همانند سیم کارت Torkan)، اما اگر انجام شود قانونا حق با اپراتور است و شما حق هیچگونه اعتراضی را ندارید.
ضمنا فردی که پس از شما، آن سیم کارت را خریداری می‌کند، (درصورت عضویت شما در شبکه های اجتماعی) می‌تواند به تمامی آن اطلاعات و اکانت‌های شما، بدون اجازه‌ی شما دسترسی داشته باشد.
این خلا قانونی که اعتراضی افرادی را در بر داشته، در حال حاضر وجود دارد. پس اگر این مشکل می‌تواند برای شما پیش بیاید، سیم کارت خود را شارژ کنید، به کشور مقصد ببرید (برای انجام این کار توسط خود شما و نه خانواده، اگر اپراتور در آن کشور به صورت رومینگ فعالیت دارد) در بازه‌های کمتر از 90 روز(مثلا هر 85 روز یک‌بار، با reminder هایی که می‌توانید در گوشی یا ایمیل خود فعال کنید) به خود یادآوری کنید و  سیم کارت خود را روشن و یک تماس کوتاه برقرار کنید یا پیامی ارسال کنید تا از سلب مالکیت آن جلوگیری شود.