آکادمیا کافه
تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: نتایج پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده (/Thread-%D8%AA%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%B4%D8%AF%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده - Sara - 05-04-2011

با سلام،
من در رشته مهندسی مکانیک از دو دانشگاه U of Utah و Worcester Polytechnic Institute پذیرش دارم. با توجه به رشته و شهرهایی که این دانشگاهها در اون واقع هستند اگه ممکنه منو راهنمایی کنین. رنک یوتا در رشته ما 67 و WPI 51هست!
ممنون

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Pejman - 26-09-2011

من از دانشگاه Rovira i Virgili University در اسپانیا پذیرش با بورس کامل گرفتم (برای یک موقعیت خالی دکترا) و بعد از مصاحبه ای که امروز با استاد داشتم، باید تا فردا جواب بدم که می رم یا نه (بورس داده شده دولتی است و ددلاین اون فرداست)

همونطور که مشخصه دانشگاه رنکینگ خوبی نداره و حتی تو اسپانیا هم مطرح نیست. البته دانشگاه تازه تاسیس هست و در سال 1991 تاسیس شده.

ولی استادی که پروژه رو با اون خواهم داشت استاد خیلی خوبیه، شخصیت و تجربه تحقیقاتی خوبی داره، دکترا رو در Imperial College London خونده، Post-doc رو هم دانشگاه California Institue of Technoloy پیش یه استاد ایرانی بوده. زمینه کاری پروژه رو هم دوست دارم.

نمی دونم پیشنهاد استاد رو قبول کنم یا نه. از این می ترسم که به دلیل ناشناخته بودن دانشگاه برای کار پیدا کردن بعد از تحصیل به مشکل بر بخورم (حتی تو لیست وزارت علوم جزو دانشگاه های متوسط ارزیابی شده که نیاز به ازریابی بر اساس آزمون و مقالات و اینها داره). از طرفی معلوم نیست جاهایی که اپلای کردم هم بتونم پذیرش با بورس بگیرم.

ممنون می شم نظرتون رو بدونم.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - soilman - 26-09-2011

درود بر پژمان عزیز
تبریک میگم اول از همه
خوب یه سری فاکتورهای مثبت ازش گفتی که خیلی خوبه و اینکه فاند کامل هست و زمینه ی کاریشو دوست داری و اینها..البته نگفتی چقدره و نمی دونم پوشش کامل رو میده و تو کدوم شهر اسپانیا هست-چون بعضی جاها گرونه و خوب بحران مالی هم تا حدودی تاثیر داشته ولی کلا:

1-اسپانیا برای زندگی و تفریح خیلی خوبه...یعنی تا شب مردم بیرون هستن و با اینکه زیاد وضع اقتصادی خوب نیست ولی مردم خوشن و برخورد گرمی دارن...
2-مسلما به این دلیل 4 سال زیاد بهت سخت نمیگذره از جهت مردم و فرهنگش و می تونی زبان اسپانیایی هم یاد بگیری که خوب زبان زنده ای هست...

3-ویزای اسپانیا شنیدم کلی دردسر داره
4-از جهت کار و رده بندی که گفتی خوب به نظرم بعدا مشکل ایجاد میشه...به نظرم چون برای دکترا میری باید یه کم در این زمینه حساسیت داشته باشی...
5-به نظرم زیاد اسپانیا برای تحصیل و اینها مناسب نیست مگر اینکه بخای سالسا رو خوب یاد بگیری Big Grin

سخته ولی خوب باید ببینی آیا از گزینه هایی که جواب نگرفتی هنوز، شانس خودتو چقدر می بینی که بشه بورس گرفت؟
خیلی بده که یه روز فقط بهت مهلت دادن
از نظر اخلاقی هم درست نیست که بگه میاد بعد نیاد همانطور که می دونم به این اصل خیلی اعتقاد داری و رعایت می کنی....

امیدوارم بتونی تصمیم گیری درستی بگیری

خوش خبر باشی Rolleyes
(26-09-2011, 08:43 PM)Pejman نوشته: من از دانشگاه Rovira i Virgili University در اسپانیا پذیرش با بورس کامل گرفتم (برای یک موقعیت خالی دکترا) و بعد از مصاحبه ای که امروز با استاد داشتم، باید تا فردا جواب بدم که می رم یا نه (بورس داده شده دولتی است و ددلاین اون فرداست)

همونطور که مشخصه دانشگاه رنکینگ خوبی نداره و حتی تو اسپانیا هم مطرح نیست. البته دانشگاه تازه تاسیس هست و در سال 1991 تاسیس شده.

ولی استادی که پروژه رو با اون خواهم داشت استاد خیلی خوبیه، شخصیت و تجربه تحقیقاتی خوبی داره، دکترا رو در Imperial College London خونده، Post-doc رو هم دانشگاه California Institue of Technoloy پیش یه استاد ایرانی بوده. زمینه کاری پروژه رو هم دوست دارم.

نمی دونم پیشنهاد استاد رو قبول کنم یا نه. از این می ترسم که به دلیل ناشناخته بودن دانشگاه برای کار پیدا کردن بعد از تحصیل به مشکل بر بخورم (حتی تو لیست وزارت علوم جزو دانشگاه های متوسط ارزیابی شده که نیاز به ازریابی بر اساس آزمون و مقالات و اینها داره). از طرفی معلوم نیست جاهایی که اپلای کردم هم بتونم پذیرش با بورس بگیرم.

ممنون می شم نظرتون رو بدونم.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Pejman - 27-09-2011

(26-09-2011, 09:59 PM)soilman نوشته: درود بر پژمان عزیز
تبریک میگم اول از همه
خوب یه سری فاکتورهای مثبت ازش گفتی که خیلی خوبه و اینکه فاند کامل هست و زمینه ی کاریشو دوست داری و اینها..البته نگفتی چقدره و نمی دونم پوشش کامل رو میده و تو کدوم شهر اسپانیا هست-چون بعضی جاها گرونه و خوب بحران مالی هم تا حدودی تاثیر داشته ولی کلا:

1-اسپانیا برای زندگی و تفریح خیلی خوبه...یعنی تا شب مردم بیرون هستن و با اینکه زیاد وضع اقتصادی خوب نیست ولی مردم خوشن و برخورد گرمی دارن...
2-مسلما به این دلیل 4 سال زیاد بهت سخت نمیگذره از جهت مردم و فرهنگش و می تونی زبان اسپانیایی هم یاد بگیری که خوب زبان زنده ای هست...

3-ویزای اسپانیا شنیدم کلی دردسر داره
4-از جهت کار و رده بندی که گفتی خوب به نظرم بعدا مشکل ایجاد میشه...به نظرم چون برای دکترا میری باید یه کم در این زمینه حساسیت داشته باشی...
5-به نظرم زیاد اسپانیا برای تحصیل و اینها مناسب نیست مگر اینکه بخای سالسا رو خوب یاد بگیری Big Grin

سخته ولی خوب باید ببینی آیا از گزینه هایی که جواب نگرفتی هنوز، شانس خودتو چقدر می بینی که بشه بورس گرفت؟
خیلی بده که یه روز فقط بهت مهلت دادن
از نظر اخلاقی هم درست نیست که بگه میاد بعد نیاد همانطور که می دونم به این اصل خیلی اعتقاد داری و رعایت می کنی....

امیدوارم بتونی تصمیم گیری درستی بگیری

خوش خبر باشی Rolleyes
ممنونم از توضیحات خوبت. مبلغ دقیق بورس رو نمی دونم، اما می دونم کامل هزینه ها رو پوشش می ده (طبق گفته استاد). شهرش Tarragona هست، یه شهر کوچیک ساحلی در 80 کیلومتری بارسلونا. شهر قشنگ و توریستی و خوش آب و هوایی است.

مشکل همینجاست که من هم نمی خوام غیر اخلاقی عمل کنم، وگرنه می شه این رو قبول کرد و به جاهای دیگه هم فکر کرد. استاد هم اتفاقاً به این موضوع اشاره کرد و گفت که اگر واقعاً فکر می کنی این اتفاق ممکنه بیفته بهم جواب مثبت نده. اتفاقاً از ایرانی ها اسم برد و گفت که از این کارها دیده که می کنند. Sad شاید هم دلیل اینکه مهلت کمی برای درخواست بورس داره همین بوده باشه، که یه نفر قالش گذاشته باشه و دست تنها شده باشه (البته این حدس خودمه)

در مورد شانس فاند از دانشگاه های دیگه نمی شه پیش بینی کرد. البته بحران اقتصادی دنیا می دونم باعث شده شرایط نسبت به چند سال پیش سخت تر شده باشه و شاید همین گزینه یه غنیمت به حساب بیاد. چون بدون فاند برام ادامه تحصیل تو چند سال سخت هست.

بازم باید جوانب مختلف رو بسنجم و تا فردا ظهر جواب بده. دوستان دیگه هم نظری داشته باشند استقبال می کنم.
ممنون.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Babak - 27-09-2011

من با کشور اسپانیا آشنایی چندانی ندارم، اما از نظر دانشگاه با نظر soilman موافقم. اگر احتمال خوبی می‌دید که از دانشگاه‌های بهتری پذیرش و فاند می‌گیرید این پذیرش رو قبول نکنید. شما به این موضوع اشاره نکردید، اما به نظر می‌رسه که استاد نسبتا تازه کاری هست. اگر با استاد خیلی سرشناسی در یک دانشگاه نه چندان خوب کار کنید، بد نیست و اسم استاد تا حدود زیادی خوب نبودن دانشگاه رو پوشش می‌ده، اما کار کردن با استادی که خیلی شناخته شده نیست در یک دانشگاه نه چندان خوب بعدها ممکنه مشکلات خاص خودش رو داشته باشه.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Pejman - 27-09-2011

(27-09-2011, 10:51 AM)Babak نوشته: من با کشور اسپانیا آشنایی چندانی ندارم، اما از نظر دانشگاه با نظر soilman موافقم. اگر احتمال خوبی می‌دید که از دانشگاه‌های بهتری پذیرش و فاند می‌گیرید این پذیرش رو قبول نکنید. شما به این موضوع اشاره نکردید، اما به نظر می‌رسه که استاد نسبتا تازه کاری هست. اگر با استاد خیلی سرشناسی در یک دانشگاه نه چندان خوب کار کنید، بد نیست و اسم استاد تا حدود زیادی خوب نبودن دانشگاه رو پوشش می‌ده، اما کار کردن با استادی که خیلی شناخته شده نیست در یک دانشگاه نه چندان خوب بعدها ممکنه مشکلات خاص خودش رو داشته باشه.
ممنون بابک جان. بله استادش نسبتاً جوون و تازه کار هست. راستش من تو این مدتی که اپلای کردم در کل از نظر فاند جوابهای خوبی نگرفتم (چه تو اپلای، چه تو مکاتبه با استادا). می دونم با شرایط نزدیک به من چند سال پیش پذیرش های با بورس حتی از آمریکا می شد گرفت به احتمال زیاد، اما ظاهراً شرایط اقتصادی بد و تعداد خیلی زیاد متقاضیان شرایط رو اخیراً سخت کرده.

به هر حال من به خاطر معدل های معمولی که داشتم و البته خیلی اش به خاطر بد نمره دادن استادا و سطح پایین معدل کل دانشکده بوده (برای خیلی ها قابل قبول نیست این دلایل)، همینطور تعداد مقالات نسبتاً کم، رزومه درخشانی ندارم. خلاصه زیاد امیدوار به جاهای دیگه نیستم.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - m0h3n - 28-09-2011

پژمان جان من نمیدونم دقیق رزومت چطور هست ولی فکر می کنم اگر تلاشت رو بکنی، در کشورها و دانشگاههای بهتر نسبت به اسپانیا و این دانشگاه می تونی پذیرش بگیری.

نکته دیگه اینکه اگر قصد برگشت به ایران نداشته باشی، کشوری که در اون تحصیل میکنی مخصوصا در مقطع دکتری بسیار مهم هست بنظر من.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Babak - 30-09-2011

پژمان جان
در این شرایط تصمیم‌گیری خیلی شخصی می‌شه و نمی‌شه به این راحتی اظهارنظر کرد، ولی همون طور که محسن هم گفته دانشگاهی که ازش دکترا می‌گیرید خیلی مهمه و من اگر جای شما بودم حاضر بودم که تحصیلم رو یک مقدار دیرتر شروع کنم (مثلا پاییز آینده) ولی سعی کنم که دانشگاه بهتری برم.

انتخاب دانشگاه بعد از پذیرش - amirHossein - 04-11-2011

سلام دوستان. جای این تاپیک خالی بود. ممنون میشم برای خودم اولین مشاوره رو بدید.
من مستر مکانیک دارم برای مستر دوم Engineering Management اپلی کردم. از دانشگاه هایی زیر بهم پذیرش دادن بین این ۲ تای زیر شک دارم . ممنون میشم رهنمایی بدید.
رنکاشون رو هم از روی USNEWS نوشتم جلوش.:

Syracuse University - - فاند ۵۰ درصد شهریه - رنک ۶۲
َUniversity of Southern California- بدون فاند - رنک ۲۳ کلی و ۱۱ رنک مهندسی

همه کارام رو برای دانشگاه اولی انجام داده بودم . دیشب USC ایمیل زد و محاسبات رو ریخت بهم. شدیدا به مشاوره شما نیاز دارم دوستان . ممنون

RE: انتخاب دانشگاه بعد از پذیرش - soilman - 04-11-2011

دوست عزیز

به نظر من با توجه به اینکه در دانشگاه اولی کمک هزینه برای شهریه دارید(یعنی خرج زندگی+50% شهریه رو خودتون بدید) نسبت به گزینه ی دومی بهتر باشه از جهت مالی...
از جهت آکادمیک و اینها من بیشتر برام استاد اون پروژه مهمه و زیاد این رنک ها قابل اعتماد نیستن..در ضمن زیاد به اون صورت-30تا-اختلاف فاحشی نیست به نظر من...در کل من نظرم بیشتر روی استاد هست و پروژه هایی که انجام داده...
شما هم به نظرم اگر قصد ادامه ی دکترا رو دارید مطمئن باشید با نشان دادن توانایی های خودتون می تونید برای دکترا در بهترین دانشگاه های آمریکا پذیرش بگیرید...
و شاید هم بدونید اکثر کسانی که من در رزومه هاشون دیدم دو تا فوق گرفتن در 5 دانشگاه اول آمریکا مشغول به تحصیل بودند و بعد هم در یه فاصله ی 2-3 ساله تونستن در جایی مشغول به کار شن...از این جهت گرفتن مستر دوم برای شما گرچه دو سال دیرتر دکترا رو شروع می کنید ولی امتیاز بزرگی محسوب میشه...
البته در نهایت دیفر و وقت جدید گرفتن سفارت و ترانسفر کردن پیش میاد که ریسک های خودشونو دارن...
خوش خبر باشید
روز خوش