آکادمیا کافه
راهنمای پذیرش در دوره های زبان دانشگاه IEP - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: راهنمای پذیرش در دوره های زبان دانشگاه IEP (/Thread-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-IEP)

صفحات 1 2

راهنمای پذیرش در دوره های زبان دانشگاه IEP - Mejordiax - 19-06-2016

سلام دوستان. من تازه با این سایت آشنا شدم و درست مثل هر کسی کلی سوال دارم که جواب هاشونو نمیدونم!

چندین سوال داشتم. ممنون میشم اگر اطلاعی دارید پاسخ بدید.

من میخواستم در دوره های زبان یکی از دانشگاه های ایالتی کالیفرنیا (Intensive English Program) شرکت کنم و بعدش اگر شد وارد همون دانشگاه بشم (این دانشگاه شرطی داره که اگه شما مدرک آیلتس یا تافل مثل من ندارید باید قبل از شروع درستون تو دانشگاه، کلاس های زبان همون دانشگاه رو بردارید.)
مدت زمان دوره زبان حدودا 2 ماه هست و مخصوص دانشجوهای International هست. نوع ویزاش هم F-1 هست.

اگر بتونم پذیرش بگیرم چقدر احتمال داره سفارت بم ویزا بده؟
من از 2 نفر پرسیدم و 2 جواب متفاوت بم دادن.
یکی گفت سفارت میگه چون تو کشور خودت میتونی زبان بخونی و مدرک بگیری بت ویزا نمیدن.
یکی دیگه میگفت وقتی از دانشگاه پذیرش بگیری دیگه سفارت کاری نداره و ویزا میده.
و یک سوال دیگه. اگر بخوام اقدام کنم از چند ماه قبلش باید Apply کنم که هم وقت تهیه مدارک داشته باشم هم به وقت سفارت برسم و از دوره عقب نمونم.
حالا من واقعا نمیدونم چکار کنم. نمیخوام کاری کنم که اشتباه باشه و Reject بشم که تو سوابقم بمونه.

RE: راهنمای پذیرش در دوره های زبان دانشگاه IEP - Matinking - 19-06-2016

(19-06-2016, 12:05 PM)Mejordiax نوشته: سلام دوستان. من تازه با این سایت آشنا شدم و درست مثل هر کسی کلی سوال دارم که جواب هاشونو نمیدونم!

من میخواستم در دوره های زبان یکی از دانشگاه های ایالتی کالیفرنیا (Intensive English Program) شرکت کنم و بعدش اگر شد وارد همون دانشگاه بشم (این دانشگاه شرطی داره که اگه شما مدرک آیلتس یا تافل مثل من ندارید باید قبل از شروع درستون تو دانشگاه، کلاس های زبان همون دانشگاه رو بردارید.)
مدت زمان دوره زبان حدودا 2 ماه هست و مخصوص دانشجوهای International هست. نوع ویزاش هم F-1 هست.

یکی گفت سفارت میگه چون تو کشور خودت میتونی زبان بخونی و مدرک بگیری بت ویزا نمیدن.
و یک سوال دیگه. اگر بخوام اقدام کنم از چند ماه قبلش باید Apply کنم که هم وقت تهیه مدارک داشته باشم هم به وقت سفارت برسم و از دوره عقب نمونم.
حالا من واقعا نمیدونم چکار کنم. نمیخوام کاری کنم که اشتباه باشه و Reject بشم که تو سوابقم بمونه.

سلام

- اگر با پذیرش دوره زبان اقدام کنید شانس به مراتب بسیار پایین تری نسبت به حالتی دارید که admission letter برای یک دوره رسمی دانشگاهی براتون صادر شده باشه...

- ممکن هست آنا کلیر بشید، درجا ریجکت بشید یا حتی یک سال برید تو کلیرنس!
تنها کاری که از دستتون برمیاد اقدام هرچه سریعتر، نهیه مدارک لازم و کافی و البته امیدواری(!) هست...

- به جرات میشه گفت درصد قابل توجهی از حضراتی که برای ویزای امریکا اقدام می کنند احتمال (حداقل یک بار) ریجکت براشون هست.. خصوصا دوستانی که در رشته های فنی فعالند...
بنابراین اگر فکر می کنید که راهی پیش پاتون هست که احتمال ریجکت رو مرتفع کنید، در اشتباهید و باید ذهنیتتون رو اصلاح بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: راهنمای پذیرش در دوره های زبان دانشگاه IEP - Mejordiax - 19-06-2016

ممنونم از پاسختون.

آیا میتونم مدارکی تهیه کنم که نشون بده دوره که تموم شد حتما برمیگردم که نظر آفیسر مثبت بشه؟

مثلا نامه ای از محل کار مبنی بر اینکه من نیروی کارآمدی در شرکت هستم و شرکت تنها درصورتی با مرخصی بدون حقوق من جهت تحصیل موافقت می کند که پس از پایان دوره زبان انگلیسی برای این شرکت جهت پیشبورد و ارتقا اهداف شرکت کار کنم.
یا مثلا مدارکی دال بر استطاعت مالی قوی مثل خانه / زمین / حساب بانکی.

RE: راهنمای پذیرش در دوره های زبان دانشگاه IEP - Matinking - 19-06-2016

(19-06-2016, 12:27 PM)Mejordiax نوشته: ممنونم از پاسختون.

آیا میتونم مدارکی تهیه کنم که نشون بده دوره که تموم شد حتما برمیگردم که نظر آفیسر مثبت بشه؟

مثلا نامه ای از محل کار مبنی بر اینکه من نیروی کارآمدی در شرکت هستم و شرکت تنها درصورتی با مرخصی بدون حقوق من جهت تحصیل موافقت می کند که پس از پایان دوره زبان انگلیسی برای این شرکت جهت پیشبورد و ارتقا اهداف شرکت کار کنم.
یا مثلا مدارکی دال بر استطاعت مالی قوی مثل خانه / زمین / حساب بانکی.

سلام

این قبیل کارها typical هست و همه سعی می کنند در دستور کار قرار بدن...
اینکه officer متقاعد بشه یا خیر مسئله تعیین کننده هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

پس همه چی به نظر آفیسر هست.
ممنونم.

RE: راهنمای پذیرش در دوره های زبان دانشگاه IEP - Digihard - 19-06-2016

(19-06-2016, 12:05 PM)Mejordiax نوشته: سلام دوستان. من تازه با این سایت آشنا شدم و درست مثل هر کسی کلی سوال دارم که جواب هاشونو نمیدونم!

سلام

میشه در مورد این موضوع توضیح بدید؟ وقتی کسی مدارک زبان نداره چطور میتونه اقدام کنه؟

برای آموزش هزینه میگیرن؟ آیا از کارشناسی هم بخوای بری این شرایط وجود داره؟

(19-06-2016, 01:24 PM)Digihard نوشته: سلام

میشه در مورد این موضوع توضیح بدید؟ وقتی کسی مدارک زبان نداره چطور میتونه اقدام کنه؟

برای آموزش هزینه میگیرن؟ آیا از کارشناسی هم بخوای بری این شرایط وجود داره؟

یک سری دوره های آموزش زبان هست برای قبل از امتحان آیلتس یا تاقل. لازم به داشتن مدرک و هیچ پیش نیازی از زبان نیست.
بله هزینه میگیرن که بسته به دانشگاه و امکاناتی که میخواید (خوابگاه / وعده های غذایی و ...) میتونه متفاوت باشه.
از کارشناسی هم بخواید برید اگر مدرک زبان ندارید باید قبل از شروع درستون تو کلاسای زبانی که داخل خود دانشگاه برگزار میشه شرکت کنید.
البته دانشگاه های کمی همچنین شرایطی دارند. اکثر دانشگاه ها مدارک زبان و غیره  ازتون میخوان.

RE: راهنمای پذیرش در دوره های زبان دانشگاه IEP - Digihard - 19-06-2016

(19-06-2016, 02:36 PM)Mejordiax نوشته: یک سری دوره های آموزش زبان هست برای قبل از امتحان آیلتس یا تاقل. لازم به داشتن مدرک و هیچ پیش نیازی از زبان نیست.
بله هزینه میگیرن که بسته به دانشگاه و امکاناتی که میخواید (خوابگاه / وعده های غذایی و ...) میتونه متفاوت باشه.
از کارشناسی هم بخواید برید اگر مدرک زبان ندارید باید قبل از شروع درستون تو کلاسای زبانی که داخل خود دانشگاه برگزار میشه شرکت کنید.
البته دانشگاه های کمی همچنین شرایطی دارند. اکثر دانشگاه ها مدارک زبان و غیره  ازتون میخوان.

متشکرم
 شما دانشگاه هایی را با این شرایط میشناسید؟ (رشته مهندسی کامپیوتر هستم)، هزینه این مسائل حدودا چند میشه و اینکه دانشگاه بعد گذروندن این دوره فاند هم میدهد؟ و اینکه این دانشگاه ها معتبر هستند؟

ممنونم

(19-06-2016, 10:48 PM)Digihard نوشته: متشکرم
 شما دانشگاه هایی را با این شرایط میشناسید؟ (رشته مهندسی کامپیوتر هستم)، هزینه این مسائل حدودا چند میشه و اینکه دانشگاه بعد گذروندن این دوره فاند هم میدهد؟ و اینکه این دانشگاه ها معتبر هستند؟

ممنونم

راستش من خودم اونقدر اطلاعات ندارم که بتونم راهنماییتون کنم و اگه توجه کرده باشید خودم هم کلی سوال بی پاسخ دارم  Big Grin
این دوره هایی که من دیدم توی دانشگاه های ایالتی کالیفرنیا هست که دولتیه و معتبر.

RE: راهنمای پذیرش در دوره های زبان دانشگاه IEP - Mejordiax - 20-06-2016

(19-06-2016, 12:14 PM)Matinking نوشته: سلام

- اگر با پذیرش دوره زبان اقدام کنید شانس به مراتب بسیار پایین تری نسبت به حالتی دارید که admission letter برای یک دوره رسمی دانشگاهی براتون صادر شده باشه...

- ممکن هست آنا کلیر بشید، درجا ریجکت بشید یا حتی یک سال برید تو کلیرنس!
تنها کاری که از دستتون برمیاد اقدام هرچه سریعتر، نهیه مدارک لازم و کافی و البته امیدواری(!) هست...

- به جرات میشه گفت درصد قابل توجهی از حضراتی که برای ویزای امریکا اقدام می کنند احتمال (حداقل یک بار) ریجکت براشون هست.. خصوصا دوستانی که در رشته های فنی فعالند...
بنابراین اگر فکر می کنید که راهی پیش پاتون هست که احتمال ریجکت رو مرتفع کنید، در اشتباهید و باید ذهنیتتون رو اصلاح بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

دوست عزیز آیا ریجکت شدن برای آینده مشکلی ایجاد نمیکنه؟ مثلا اگه دوباره خواستم برم سفارت مثل یک نکته منفی برام حساب نمیشه؟
کلیرنس کی کفتید یعنی چی میشه؟

ممنونم