آکادمیا کافه
باز کردن فروشگاه در بارسلون - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: اسپانیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7)
+---- موضوع: باز کردن فروشگاه در بارسلون (/Thread-%D8%A8%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D9%84%D9%88%D9%86)

باز کردن فروشگاه در بارسلون - irajkhan - 08-06-2016

با سلام 

از دوستانی که در بارسلون هستند تقاضایی راهنمایی به بنده را دارم 

اینجانب می خواهم اقامت اسپانیا را بگیرم از کجا باید شروع کنم. و شرایطش چطوره اصلا میشه گرفت یا نه

اقامت از ثبت کردن شرکت اونم  واسه باز کردن یک فروشکاه فرش ایرانی 

هزینه ها  از جمله اجاره مغازه و اجاره آپارتمان و غیره.......

مالیات در اسپانیا چند درصد می باشد 

اصلا صلاح هست ادم اقامت بگیره یا نه 

ممنون میشم راهنمایی بکنید . 

با تشکر

RE: باز کردن فروشگاه در بارسلون - Dr_darya - 23-10-2017

(08-06-2016, 07:24 PM)irajkhan نوشته: با سلام 

از دوستانی که در بارسلون هستند تقاضایی راهنمایی به بنده را دارم 

اینجانب می خواهم اقامت اسپانیا را بگیرم از کجا باید شروع کنم. و شرایطش چطوره اصلا میشه گرفت یا نه

اقامت از ثبت کردن شرکت اونم  واسه باز کردن یک فروشکاه فرش ایرانی 

هزینه ها  از جمله اجاره مغازه و اجاره آپارتمان و غیره.......

مالیات در اسپانیا چند درصد می باشد 

اصلا صلاح هست ادم اقامت بگیره یا نه 

ممنون میشم راهنمایی بکنید . 

با تشکر

سلام من دیر به دیر فروم رو چک میکنم اما با توجه به تعداد زیادسوالات دوستان تجربیاتمو براتون مینویسم اگر سوالی بود در خدمتم
۱باخرید خونه بهتون اقامت نمیدن اماروند دادن اقامت رو تسهیل میکنه
۲برای زندگی تو اسپانیا هر ماه (برای خانواده)کسر اجاره خونه۲۵۰۰-۳۰۰۰ یورو کفایت میکنه
۳کرایه خونه تو مالاگا از ۷۰۰ شروع میشه تا الی ماشاالله بستگی ب جا خونه و اپشن هاش داره ی خونه خوب نوساز ۲-۳خوابه معمولا۱۲۰۰ یوروعه
۴خرید خونه از ۷۰۰۰۰ تا شروع میشه تا۲-۳ملیون یورو
۵ فرزندان بالای۱۸ سال باید بی سی ال مالی خوبی نشون بدن چون دیگه تحت تکفل پدر نیستن دختر خانم ها علاوه بر بی سی ال پدرباید تعهد محضری بده ک هزینه هاتونو تقبل کنه حداقل برای سال اول
۶سال اول نرمالش اینه ک حق کار ندارید اما میتونین با پرداخت هزینه بیشتر اقامت با کار بگیرید
۷ باید حتمی وکیل داشته باشید منظورم موسسات ایرانی نیست وکیل از خود اسپانیا باید داشته باشید با مدرک وکالت تو سفارت ازتون اسم وکیل میپرسن
۸ حتی برا اجاره خونه هم وکیل میخواد
۹ هزینه اجاره مغازه و محل کار خیلی کمه مغازه۱۸۰ متری دیزاین شده تو قلب بالنسیا ۵۰۰ یورو درماهه
۱۰ اگه بچه مدرسه رو دارید حتمییی پیش ثبت نام مدرسه میخواد وگرنه ریجکت میشید
۱۱حتیالمکان تو سفارت نگید ک میرید اسپانیا درسبخونین بگید ک میرید اونجا پول دارید میخواید خرج کنین زبان یاد بگیرید و ایتا اونا اینو دوس دارن چون شما اگه درسبخونین بعدکار میخواید
۱۲ ۶ماه و۳ روزدر سال باید تو حوزه شینگن باشید اما ورود و خروجتون باید از اسپانیا باشه
۱۳ سفر ب کشورای غیر شینگن تا وقتی ک شما پاسپورت اسپانیایی ندارید با پاسپورت ایرانیتون باید ویزا بگیرید برای انگلیس و کانادا و امریکا و استرالیاو… اما خب دروسه دادن ویزا راحت تره اما فرق چندانی نمیکنه
۱۴ از سال دوم میتونین بگردین دنبال کار تو سال اول تمام فرستون رویزبان باشه از ۵۰ ملیون اسپانیایی فقد ۲۰٪ شون انگلیسی بلدن اونم دست و پاشکسته با لهجه غلیظاسپانیایی دلخوش ب انگلیسی نباشیدچون ممکنه ی جا برید بهتون بگن اینجا اسپانیاس و تو باید اسپانیایی بلد باشی ( ب خود من گفتن)
۱۵ خیلی اهل چک و چونه ان
۱۶ نسبت ب بقیه اروپایی ها کمتر ناسیونالیست ان و مهاجر رو راحت تر میپزیرن تو جمع خودشون البته بیشترشون ن همشون
۱۷ دانشگاه ارزونه شهریه دانشگاه گرانادا سالی۷۵۲ یوروعه
۱۸ تو سفارت اقای گل محمدی و اون اقای باجه یک ک من اسمشو یادم نیست دست راست های کنسولن و میشه گفت کلا همچی زیر دستشونه باهاشون بحث نکنین
ازشونم انتظار ج کامل دادن نداشته باشید
۱۹ قبل سفارت و قبل سفر قوانین اسپانیا رو بخونین
۲۰ بعد از اوکی شدن اقامت باید برید انگشت نگاری و پلیس تو اسپانیا تو این مپت تقریبا ۲۰ روزه حق خروج از اسپانیا رو ندارید بعد میتونین خارج شید
۲۱ اعداد نجومی برا بی سی ال نگید اما تو حساب بانکیتون تا هول و هوش ۵۰۰ هزار یورو اگه پول بریزید شانستون میره بالا برا اقامت
۲۲ سفارت اسپانیا اکثر پرونده هارو بار اول رد میکنه روی ریجکتتون یا روی اقدام بعدیتون سرمایه گذاری کنین
۲۳ وقت رو باید از طریق ایمیل بگیرید
۲۴ نکته دیگه ای ب ذهنم نمیرسه