آکادمیا کافه
اطلاعات عمومی در مورد دانمارک - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: دانمارک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9)
+----- انجمن: زندگی در دانمارک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9)
+----- موضوع: اطلاعات عمومی در مورد دانمارک (/Thread-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9)اطلاعات عمومی در مورد دانمارک - migrate - 19-04-2016

همانطور که میدانید کشور دانمارک یکی از پرطرف دارترین کشورها می باشد و از انجایی که سوالات متعددی در رابطه با دانمارک وجود دارد، در این مقاله سعی نمودیم با بیان اطلاعات به روز شده شما را در انتخاب این مسیر یاری نماییم.
 
 
 
پادشاهی دانمارک کشوری است در شمال اروپا که پایتخت آن کپنهاگ است. جمعیت این کشور ۵٫۵میلیون نفر و زبان رسمی آن دانمارکی است. جزایر فاروو گرینلند بخشی از پادشاهی دانمارک به‌ شمار می‌آیند اما به ترتیب در سال‌های ۱۹۴۸و ۱۹۷۹به آن‌ها خودگردانی اعطا شده‌است. دانمارک جنوبی‌ ترین کشور اسکاندیناوی است و تنها مرزی که دارد با کشور آلمان است. پلی دریایی به نام پل اورسوند، دانمارک را به سوئد متصل می‌کند.
 
 
پرچم کشور دانمارک که شامل یک صلیب سفید در میان آن است قدیمی‌ ترین پرچمی در جهان است که از سال ۱۸۲۱تا به حال استفاده می‌شود. صلیب سفید این پرچم را در پرچم کشورهای سوئد، نروژ، فنلاند و ایسلندهم می‌ توان دید.
 
خاک اصلی دانمارک به پنج استان و ۹۸شهرستان تقسیم شده‌است. استان‌های دانمارک عبارتند از هوودستادن، نوردیولند، میدیولند، شیلند، و سید دانمارک.
 
واحد پول کشور دانمارک، کرون دانمارک(Danish Krone) است و با حروف اختصاریDKK مشخص می شود. کرون دانمارک تقریباً ارزشی برابر با کرون نروژ(Norwegian Krone) دارد و از نوسانات بسیار کمی برخوردار است.
 
 
زبان کشور دانمارک
 
زبان رسمی این کشور، دانمارکی است که از خانواده زبان‌های هندواروپایی، شاخه زبانهای ژرمنی بوده و با زبان‌های سوئدی و نروژی زیرشاخه شمالی زبانهای ژرمن را می‌سازد.
 
 
مردمان کشور دانمارک
 
 
بیشینه مردم دانمارک اسکاندیناوی است و با مردم سوئد و نروژ خویشاوندند. اسکاندیناویایی‌ها از تبار وایکینگ‌ها و شاخه‌ ای از نژاد ژرمن هستند. ۸٫۵٪مردم مهاجرانی هستند که بیشتر از کشورهای جنوب آسیا و خاورمیانه به دانمارک آمده‌اند. طبق تحقیقات یونسکو مردم دانمارک به خوشبخت ترین مردم روی زمین شهرت دارند و چندین سال متوالی هم مقام اول در رضایتمندی از زندگی را کسب کرده‌اند.
 
 
ورزش در کشور دانمارک
 
فوتبال، پرطرفدارترین ورزش کشور دانمارک است  قایقرانیو دیگر ورزش‌های آبی نیز طرفداران فراوان دارد و هم‌چنین هندبال، بدمینتون و ژیمناستیک. گروهی از مردم نیز به ورزش اتومبیل‌ رانی علاقه‌ مندند. یکی از قهرمانان مسابقات ۲۴ساعته لا مانس، تام کریستنسن اهل دانمارک است.
 
 
اقتصاد کشور دانمارک
 
اقتصاد دانمارک در سال‌های اخیر به دلیل رشد خصوصی‌ سازی، توسعه زیادی پیدا کرده است.البته افزایش صادرات و سرمایه‌ گذاری نقش مهمی در این توسعه اقتصادی ایفا کرده است. روابط دانمارک با کشورهای اروپایی، از ابتدای عضویت در اتحادیه اروپا در سال 1973 میلادی، روابط محکمی بود که آینده این کشور را رقم زد. این کشور همچنین عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیز هست. این کشور منابع زیادی ندارد. با این حال روزانه 342 هزار بشکه نفت تولید می‌کند و 320 هزار بشکه آن را صادر می‌کند و برای مصارف داخلی خود 164 هزار بشکه در روز نفت وارد می‌کند. دانمارک از تولیدکنندگان و صادر کنندگان بزرگ گوشت، کره، پنیر و تخم‌ مرغ در جهان است. این کشور محصولات خود را به کشورهای آلمان، سوئد، انگلستان، آمریکا، نروژ، هلند و فرانسه صادر می کند. ماهی، دارو و مبلمان بخش دیگری از صادرات آن را تشکیل می‌دهد. همچنین دانمارک از کشورهای آلمان، سوئد، نروژ، هلند، انگلستان، چین و فرانسه ماشین آلات صنعتی، مواد اولیه کارخانه های صنعتی، مواد شیمیایی، سموم و بذرهای کشاورزی وارد می کند.
 
 
 
هزینه های زندگی در دانمارک
 
هزینه های زندگی برای مهاجران، نقش بزرگی را در زندگی اجتماعی و کاری آنها ایفا می کند. همانطور که شما عزیزان هم این موضوع برایتان حائز اهمیت هست میخواهید بدانید که هزینه های زندگی در کشور دانمارک به چه میزانی می باشد و ایا با کار کردن میتوانید این هزینه ها را تامین کنید یا خیر؟ 
 
در کشور دانمارک موارد مالی زیادی وجود دارد که یک فرد مهاجر باید از آنها آگاه باشد، که از آن جمله می توان به مواردی چون مالیات، مخارج زندگی و حقوق اشاره کرد. اگرچه کشور دانمارک دارای مالیات بالایی نسبت به بعضی از کشورهای اروپا است اما هزینه این مالیات صرف خدمات رفاه اجتماعی، می شود.
 
البته برای مهاجرانی که ازطرف دولت دانمارک برای بازار کار، بسیار مورد نیاز می باشند و جزو مشاغلHigh Demand هستند، برنامه مالیاتی ویژه ای وجود دارد که با داشتن شرایط خاصی در کار، مالیات بر درآمد را تا 25 درصد در طی سال یا 33 درصد در طی 5 سال، کاهش می دهد. اگرچه هزینه های زندگی در دانمارک بالا می باشد اما به همان میزان، دستمزد و حقوق نیز در این کشور بالاست؛ بطوری که درسال 2009 با پایین آمدن هزینه های درمانی و مالیات بر درآمد، سطح حقوق همچنان بالا باقی ماند.
 
 
کیفیت زندگی در دانمارك
 
بسیاری از مطالعات بین المللی، ساکنان دانمارک را در جایگاه بالا در رتبه بندی رضایت مندی عمومی و یک قوم خوشحال و شاد، قرار داده اند. این خرسندی ظاهری از زندگی از فاکتورهایی چون مردم، فرهنگ، تفریح و مخصوصاً زندگی خانوادگی در مقابل ارزش هایی چون پول یا توانایی مالی، تأثیر گرفته است. مطالعاتی وجود دارند که نشان می دهند با بهترشدن استانداردهای زندگی مردم، معمولا رضایت آنها از زندگی هم افزایش می یابد، البته در این میان موارد استثنایی هم وجود دارند، مثلا بعضی از کشورها زیاد از این قاعده پیروی نمی کنند و گاه علیرغم بالا رفتن کیفیت زندگی، خوشی زیر دلشان را می زند. شاید بهتر باشد اینطور بگوییم که ترکیبی از ثبات اقتصادی و اجتماعی در کنار حس خوشبینی، باعث شادی جوامع می شود.
بسیاری از مهاجران بر کیفیت بالای زندگی و فرهنگ کاری به عنوان خصوصیات کشور دانمارک تأکید فراوان دارند. آن ها اغلب انتخاب خود را برای آمدن به دانمارک بر روی فاکتورهایی چون پایداری اجتماعی، یک پهنه وسیعی از فرصت ها و سیستم درمان و تحصیلی خوب، سیاست کاری انعطاف پذیر، و دیگر جنبه های اجتماعی، مبنا قرار می دهند. همچنین بعضی دیگر به جنبه های ايدئولوژي بیشتری همانند عقاید دموکراسی و امنیت اجتماعی موجود در این کشور اهمیت می دهند وقتی دانمارک را برای کار انتخاب می كنند.
 
 
 
جاذبه های دیدنی کشور دانمارک
 
از تپه های ماسه ای تا سواحل باز، از چمنزارهای شمال و غرب "یولند" تا شهرها و جنگل های شرق "یولند"، از زمین های باتلاقی جنوب "یولند" تا "مجمع الجزائر فون"، از طبیعت برون شهری "شیلند" تاصخره های سفید" مون"، همه و همه از جاذبه های کشور دانمارك می باشند.
 
به هر نقطه از كشور دانمارك بروید، چشم انداز زیبای دریا در مقابل دیدگان شما قرار دارد. هیچ مکانی در دانمارک تا کنار دریا بیش از 50 کیلومتر فاصله ندارد و با بیش از 7300 کیلومتر خط ساحلی، داشتن یک ساحل اختصاصی دور از دسترس نیست. مسیرهای تماشایی، مانند مسیر مارگوریت، با گذر از راه های پر‌پیچ ‌و‌خم برون شهری و شهرهایی با قدمت قرن ها تجربه، از بهترین های دانمارک را به ارمغان می آورند.