آکادمیا کافه
اثبات حضور همسر در آمریکا (Domicile) برای پرونده های نامزدی و ازدواج - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: اثبات حضور همسر در آمریکا (Domicile) برای پرونده های نامزدی و ازدواج (/Thread-%D8%A7%D8%AB%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-Domicile-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D9%85%D8%B2%D8%AF%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC)

اثبات حضور همسر در آمریکا (Domicile) برای پرونده های نامزدی و ازدواج - M1KE - 13-03-2016

در پرونده های نامزدی و ازدواج برای گرین کارت فردی که اقدام کننده یا به اصطلاح Petitioner هستند می بایست ثابت کنند که در در زمان اقدام در آمریکا زندگی می کنند یا به اصطلاح Domicile آمریکا هستند که به طور خلاصه از راه هایی مثل ارایه مدارک:

- کار (فیش حقوقی، قرارداد کاری، غیره)،
- اجاره نامه،
- ثبت نام فرزند در مدرسه،
- فرم های پرداخت مالیات،
- بیمه قبض های پرداختی آب و برق

و مواردی از این دست قابل اثبات هست که در زمان مصاحبه (و قبل از اون به NVC)، می بایست ارایه بشن (معمولا یکی از اونها کفایت می کنه و نیازی به ارائه همه اونها نیست).

* اگر نتونید در روز مصاحبه ثابت کنید که Petitioner در دست کم شش ماه اخیر در آمریکا حضور دارند در اونصورت ممکنه افسر پرونده شما رو با این استدلال که شما می تونید در خارج از آمریکا هم زندگی کنید و اساسا قصد زندگی در اون رو ندارید، رد کنند.

** مدارک اثبات حضور بعد از پرداخت هزینه ها، ابتدا به NVC فرستاده شده و در مصاحبه هم می بایست همراهتون باشد.

RE: اثبات حضور همسر در آمریکا (Domicile) برای پرونده های نامزدی و ازدواج - M1KE - 13-03-2016

سوال های رایج:

1- آیا اقدام کننده (Petitioner) میتونه در آمریکا زندگی نکنه؟
خیر، طبق قانون اسپانسر می بایست در یکی از ایالت های آمریکا اقامت داشته باشه.

2- در صورتی که اقدام کننده در آمریکا زندگی نکنه آیا میتونه فرد دیگری رو به عنوان کو-اسپانسر یا اسپانسر دوم برای اقدام معرفی کنه؟
خیر، در صورتی که نفر اصلی نتونه Domicile خودش رو به اثبات برسونه، اسپانسر دوم هم نمی تونه کمک خاصی بکنه.

3- چه نوع شغل هایی در خارج از آمریکا می تونند همچنان در راستای Domicile باشند؟
شغل هایی که مربوط به دولت آمریکا، یکی از موسسه های پژوهشی آمریکایی، یکی از شرکت های آمریکایی که در زمینه توسعه مالی و تجاری خارجی فعال هستند و مواردی از این دست باشند.

ویزای نامزدی و حضور همسر آمریکایی در آمریکا - اشکان x - 18-03-2016

با درود
 من 2 سوال دارم که البته میتواند جنبه عمومی داشته باشد و مفید برای خوانندگان  نیز باشد.ممنون میشوم اگر جواب بدهید:

1-شخصی غیر آمریکایی به آمریکا مسافرت کند (با ویزای توریستی یا نامزدی یا ازدواج یا ...) سپس با یک شهروند امریکایی ازدواج کند و گرین کارت دوساله دریافت کند و دو سال را در آمریکا بماند اما همسر آمریکایی به علت شغل و کار این دوسال را در خارج از آمریکا باشد و سالی یک ماه به آمریکا بیاید یا نیاید! .آیا این چه تاثیری در گرفتن اقامت دایم دارد؟ ( با توجه به اینکه شهروند آمریکایی قبل از ازدواج نیز در خارج از آمریکا مشغول بکار بوده باشد).

2-آیا شهروند آمریکایی میتواند وقتی که در خارج از آمریکا بسر میبرد تقاضای ویزای نامزدی را برای غیر آمریکایی بدهد و سپس بعد از دریافت ویزا با همدیگر به آمریکا رفته و ازدواج کنند؟ در این حالت  آیا دارنده ویزای نامزدی میتواند به تنهایی به امریکا برود در حالیکه نامزد آمریکایی اش خارج از امریکا باشد و یک ماه بعد به آمریکا بیاید؟

ممنون

RE: ویزای نامزدی و حضور همسر آمریکایی در آمریکا - M1KE - 18-03-2016

در زمان اقدام همسر می بایست در آمریکا باشند. اینجا رو بخونید.
بعد از گرفتن گرین کارت هر چند گفته میشه دو نفر می بایست زندگی مشترک داشته باشند و طوری نباشه که گفته بشه جدا از هم زندگی می کنند ولی در عمل این موضوع کمتر بررسی میشه و اگر فرد خودش شرایط حفظ گرین کارت رو رعایت کرده باشه اینکه همسرش خارج هست به مشکل بغرنجی برخورد نمی کنه. به ویژه اگر مدارک یا مستنداتی باشه که همسر موردنظر به طور موقتی و به اجبار برای اموری مثل کار یا تحصیل خارج شدن احتمال به مشکل خوردن خیلی کمتر میشه.

RE: ویزای نامزدی و حضور همسر آمریکایی در آمریکا - اشکان x - 19-03-2016

ممنون از پاسخ شما و اینکه من پیشترموضوع (اثبات حضور همسر در آمریکا (Domicile) برای پرونده های نامزدی و ازدواج) را خوانده بودم و سوالم بخاطر فهم بیشتر بود و پاسخی هم که دادید باز هم نیاز به روشنتر شدن موضوع دارم که با مثالی مشکل خود را روشنتر بیان میکنم:
 فرض بر اینکه آقایی شهروند ایران با خانمی آمریکایی قصد ازدواج دارند.خانم چند سالی است که در استرالیا اقامت کار دارد و مشغول بکار است.آقای ایرانی نمیتواند (و یا نمیخواهد ) به استرالیا برود برای اقدام به ازدواج و خانم آمریکایی هم نمیتواند ( و یا  نمیخواهد ) به ایران بیاید برای اقدام ازدواج . پس خانم در یک ماه تعطیلی کاری به آمریکا برگشته و اقدام به ویزای نامزدی میکند و چون زمانی بیشتر از تعطیلی یک ماه طول برای ویزا میکشد خانوم به محل کاراسترالیا  برمیگردد و سپس وقتی آقا ایرانی  وارد آمریکا شد خانم نیز در زمان محدودی فقط برای اقدام به ازدواج  برمیگردد و  با هم ازدواج میکنند.سپس خانوم مجددا به خارج آمریکا میرود و آقا نیز دو سال را در خاک آمریکا میماند.
شغل خانم ارتباطی به دولت آمریکا ندارد و او در یک شرکت یا سازمان  خصوصی آسترالیا کار میکند و اینکه میتواند همان شغل را در آمریکا داشته باشد اما بنا بر میل شخصی در خارج آمریکا ترجیح میدهد.
در نتیجه در روز مصاحبه فرد اقدام کننده شش ماه اخیر را در داخل آمریکا نبوده و البته در خارج آمریکا هم نمیتوانند اقدام به ازدواج کنند یا اگر هم اقدام ازدواج کنند نتوانند با هم زندگی کنند.
شاید سوال پیش بیاد که بعد از ازدواج هم بخاطر شغل خانم نتوانند در آمریکا زندگی کنند ؟جواب اینست که در نهایت خانم پس اتمام قرارداد کاری  برمیگردد و با هم زندگی خواهند کرد.اما خارج از آمریکا شانسی برای با هم بودن ندارند.
ایا حالت این دو نفر چه تاثیری میتواند در پرونده داشته باشد؟
ممنون

RE: ویزای نامزدی و حضور همسر آمریکایی در آمریکا - M1KE - 19-03-2016

استدلال اداره مهاجرت اینه که گرین کارت به این دلیل به اون آقا داده میشه که ایشون بتونه با همسرش در آمریکا زندگی کنه وقتی ایشون خارج از آمریکا اقامت داشته باشه چه دلیلی داره که به اون آقا گرین کارت بدن. بخشی از این کار هم برای جلوگیری از ازدواج های ساختگی و با هدف صرف گرفتن گرین کارت هست. اون خانم حداقل کاری که می تونند انجام بدن اینه که یک مکانی رو به اسم خودشون در آمریکا اجاره کرده باشن و مواردی مثل گواهینامه رانندگی، بیمه نامه ماشین و سوابق پرداخت مالیات رو داشته باشن که شما با ارائه اونها تا حدی احتمال رد شدن پرونده تون در مرحله ویزا رو کاهش بدین.

بعد از گرفتن گرین کارت در صورتی که شرایط عمومی حفظ گرین کارت که عموما حضور منظم و پیوسته در آمریکاست رو رعایت کرده باشن به ندرت ممکنه برای اون آقا مشکلی بوجود بیاد مگر اینکه مثلا جرمی چیزی انجام بدهند یا از نظر مالی سربار دولت بشن اونوقت ممکنه سراغ اسپانسر که همون همسرشون باشن رو بگیرن. جدای از اینها در زمان شهروندی (که برای این مورد بعد از سه سال میشه اقدام کرد) دوباره شرایط فرد در اون بازه به نوعی بررسی میشه و از نظر اداره مهاجرت می بایست در اون سه سال Marital Union برقرار بوده باشه به این معنی که دو زوج به صورت فیزیکی در یک مکان مشترک زندگی کرده باشند (حتی داخل خود آمریکا). اگر اون خانم مواردی مثل گواهینامه، حساب های بانکی، اجاره نامه (که شما می تونید به صورت مشترک گرفته باشین) و پرداخت مالیات رو انجام داده باشه کار اداره مهاجرت برای رد پرونده شهروندی سخت میشه ولی ممکنه هی به تاخیر بیندازن و درخواست مدارک بیشتر کنند. من افرادی رو می شناسم که به دلیل همین نوع نقص پرونده ها و عدم محرز شدن حضور فیزیکی شون، شهروندی شون در آمریکا یا کانادا بعد از ۹-۸ سال تایید شده. البته یک مقدار هم به شانس بستگی داره.

RE: اثبات حضور همسر در آمریکا (Domicile) برای پرونده های نامزدی و ازدواج - Caroline - 14-04-2016

سلام. من سیتیزن امریکا هستم. از نوجوانی در ایران زندگی می کنم. الان برای همسر و دو فرزندم در خواست ویزای مهاجرت کردم و یک ماه دیگر نوبت مصاحبه در انکارا داریم. فرزند کوچکم دو ساله است و به همین دلیل نمی توانم به تنهایی به امریکا سفر کنم. برای اثبات حضور فیزیکی در امریکا چکار می توانم انجام بدم؟ البته گفتند که اگر بتوانم ثابت کنم که قصد رفتن با خانواده و اونجا موندن رو دارم کفایت می کند.

RE: اثبات حضور همسر در آمریکا (Domicile) برای پرونده های نامزدی و ازدواج - نازیلا مبینی - 02-07-2016

سلام همسرم سیتیزن امریکا هستند ولی از نوجوانی تو ایران بودند الان ۵سال است ازدواج کردیم و میخواهیم با هم به اونجا بریم ۴سال مالیات اونجا هم پرداخت کردیم روز مصاحبه من از نیاز بودن مدارک Domicile اطلاعی نداشتم و همراه نبردم ،الان سفارت از من domicile خواسته با توجه به اینکه همسرم ایران هست چه مدارکی باید به سفارت تحویل بدهم؟در ضمن همسرم اونجا اجاره نامه ،حساب بانکی ،فیش پرداخت ماهانه موبایل،کردیت کارت دارند.این مدارک کافی هستند یا چون درامد ایشان خارج از امریکا هست باید مدارکی مبنی بر داشتن کاری اونجا مثل گواهی اشتغال هم ارایه بدهیم؟

RE: اثبات حضور همسر در آمریکا (Domicile) برای پرونده های نامزدی و ازدواج - M1KE - 03-07-2016

اجاره نامه و سوابق پرداخت مالیات خوبه. فیش پرداخت موبایل رو هم ضمیمه کنید ضرری نداره. پست اول تاپیک رو مطالعه کنید.

RE: اثبات حضور همسر در آمریکا (Domicile) برای پرونده های نامزدی و ازدواج - مهمان - 21-12-2017

با سلام و عرض ادب
سوالی داشتم در مورد شرایطم من 2هفته دیگه وقت مصاحبه دارم و قبل از اینکه گرین کارتم بیاد من عقد رسمی کردم در ایران میخواستم بدونم الان باید چه کار کنم که برای همسرم راحتتر اقدام کنم در امریکا ایا میتونم ویزای نامزدی بگیرم برای همسرم ممنون میشم منو راهنمایی کنید