آکادمیا کافه
مراحل اقدام براي اخذ فرصت مطالعاتي دانشجوي دكتري - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: مراحل اقدام براي اخذ فرصت مطالعاتي دانشجوي دكتري (/Thread-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%8A-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%81%D8%B1%D8%B5%D8%AA-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%A7%D8%AA%D9%8A-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%D9%8A-%D8%AF%D9%83%D8%AA%D8%B1%D9%8A)

صفحات 1 2

RE: مراحل اقدام براي اخذ فرصت مطالعاتي دانشجوي دكتري - زیبا 1397 - 20-07-2018

با عرض سلام و خسته نباشید

من در مورد فرصت مطالعاتی دانشجویان شبانه سوال دارم و نمی دانم چطور در نامه از استاد مقصد درخواست فاند کنم , و معمولا عنوان فرصت مطالعاتی رو با عنوان research visit می شناختم و postdoc رو بعد از دوره دکتری می دونستم ایا واقعا این دوتا یکی اند؟! Undecided

ممنون میشوم اگه زود جواب بدهید Smile

RE: مراحل اقدام براي اخذ فرصت مطالعاتي دانشجوي دكتري - automotive - 20-07-2018

(20-07-2018, 01:35 PM)زیبا 1397 نوشته: با عرض سلام و خسته نباشید
من در مورد فرصت مطالعاتی دانشجویان شبانه سوال دارم و نمی دانم چطور در نامه از استاد مقصد درخواست فاند کنم , و معمولا عنوان فرصت مطالعاتی رو با عنوان research visit می شناختم و postdoc رو بعد از دوره دکتری می دونستم ایا واقعا این دوتا یکی اند؟! Undecided

سلام
فرصت مطالعاتی یک عنوان شغلی است و نه تحصیلی و تا آنجا که من اطلاع دارم بلا استثنا تمامی موارد شامل حقوق و نه فاند میشود، اما اگر تمایل به پرسش دارید، حتما عنوان کنید که آیا کمک هزینه ای برای شما در نظر گرفته میشود یا خیر
Research visit با Post doc متفاوت است، اگر فرصت مطالعاتی مدنظرتان است حتما برای Post doc (پسادکتری) اقدام کنید.
و به طور کلی در نظر داشته باشید که این فقط یک فرصت است و در پایان آن هیچ مدرک دانشگاهی به شما تعلق نخواهد گرفت.

RE: مراحل اقدام براي اخذ فرصت مطالعاتي دانشجوي دكتري - butterfly - 22-07-2018

(20-07-2018, 01:35 PM)زیبا 1397 نوشته: با عرض سلام و خسته نباشید

سلام. تا جایی که من اطلاع دارم دانشگاه مقصد و استاد دانشگاه مقصد برای دانشجوی فرصت مطالعاتی فاند نمی دن. در مورد دانشجوهای دکترای دانشگاه های ایران، معمولا وزارت علوم یه کمک هزینه برای فرصت مطالعاتی میده برای شش ماه. تو دانشگاه من دانشجوی خارجی به صورت ویزیت اومده بود ولی مدت اقامتش کوتاه بود. برای همین فکر می کنم یه تفاوت فرصت مطالعاتی با ریسرچ ویزیت طول دوره هست. هدف از فرصت مطالعاتی اکادمیک هم اینه که دانشجوی دکترا یا استاد دانشگاه، بتونه  مدتی در دانشگاه دیگه ای فقط روی کار پژوهشیش به دور از سایر وظایفی که در دانشگاه داره تمرکز کنه. 
پست داک هم همون طور که گفتید برای دانشجوهای تازه فارغ التحصیل دوره دکترا هست. پست داک در دسته کار و شغل آکادمیک قرار می گیره و معمولا از جایی که کار پژوهشیشون ساپورت می کنه پول می گیرند. ضمن اینکه پست داک معمولا کار تدریس هم انجام می دن و اینم خودش یه منبع درآمده.

RE: مراحل اقدام براي اخذ فرصت مطالعاتي دانشجوي دكتري - مهمان - 31-08-2018

با سلام و عرض ادب 

آیا با انجام پروژه های تحقیقاتی پست داکت  در یک کشوری  به طور مثال  ، می توان نتیجه آن را به عنوان موضوع رساله دکتری خود  در  دانشگاه ایران  دفاع کرد یا برای آن موسسه و ایران منع قانونی دارد