آکادمیا کافه
پیگیری بند 501 ویزای آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید دانشجویی امریکا F1 و F2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-F1-%D9%88-F2)
+----- موضوع: پیگیری بند 501 ویزای آمریکا (/Thread-%D9%BE%DB%8C%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%86%D8%AF-501-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

پیگیری بند 501 ویزای آمریکا - Glee - 01-02-2016

درود

دوستانی که گرفتار بند 501 شده اند، پیرو انجام برجام، در حال انجام یک سری فعالیت ها برای رفع کردن این بند از طریق پیگیری وزارت امور خارجه ایران هستن و مستقیما با دکتر ظریف و دکتر بعیدی نژاد به ترتیب مکاتبه های متوالی و ملاقات حضوری داشتن که دکتر بعیدی نژاد درخواست کردن که لیستی از اسامی دانشجویان ریجکت شده با این بند به همراه رشته پذیرش شده رو به همراه یک نامه تهیه کنیم، و برای ایشون ارسال کنیم تا در سطح امور خارجه پیگیری کنند.
برای این منظور اسپردشیتی تهیه شده و طبیعا هر چه تعداد افراد در لیست بیشتر باشه، بهتر خواهد بود.

لطفا در صورت تمایل به وارد کردن اطلاعات (نام و رشته و مقطع پذیرش و دانشگاه)، موارد ذکر شده رو به آدرس زیر ایمیل بفرمایید:

Hadi19872000@gmail.com

با تشکر

RE: پیگیری بند 501 ویزای آمریکا - Glee - 07-02-2016

در تماسی که دکتر بعیدی نژاد با نماینده گروه داشتن عنوان کردند که علاوه بر اینکه نامه ی درخواست ارسال شده و در بالاترین ‏سطوح توسط دکتر ظریف دنبال میشه، موضوع در سطح کارشناسی هم در حال بررسی هست و گروه بررسی مرتبا به دکتر ‏ظریف گزارش میدن.‏

و تاکید کرده اند که لیست جامع تر کمک بیشتری به این فرایند خواهد کرد. لطفا در صورتی که دانشجویان ریجکت شده با بند 501 رو میشناسید اطلاع رسانی کنید.

RE: پیگیری بند 501 ویزای آمریکا - malek2016 - 11-04-2016

(07-02-2016, 10:21 PM)Glee نوشته: در تماسی که دکتر بعیدی نژاد با نماینده گروه داشتن عنوان کردند که علاوه بر اینکه نامه ی درخواست ارسال شده و در بالاترین ‏سطوح توسط دکتر ظریف دنبال میشه، موضوع در سطح کارشناسی هم در حال بررسی هست و گروه بررسی مرتبا به دکتر ‏ظریف گزارش میدن.‏

و تاکید کرده اند که لیست جامع تر کمک بیشتری به این فرایند خواهد کرد. لطفا در صورتی که دانشجویان ریجکت شده با بند 501 رو میشناسید اطلاع رسانی کنید.

وضعیت این پیگیریها به کجا رسیده؟ ظاهرن هنوز محدودیت ویزا و ریجکتی 501 برداشته نشده.

RE: پیگیری بند 501 ویزای آمریکا - Glee - 11-04-2016

(11-04-2016, 10:37 AM)malek2016 نوشته: وضعیت این پیگیریها به کجا رسیده؟ ظاهرن هنوز محدودیت ویزا و ریجکتی 501 برداشته نشده.

سلام،

نه، هنوز تغییری ایجاد نشده و زمانبر هم خواهد بود!

این آخرین جواب فرد مسئول در وزارت خارجه به پیگیری دوستان هست (ماه فوریه ارسال کرده بودن):

"با سلام، لطفا به همه عزيزان اطمينان دهيد كه موضوع در تمامي سطوح در حال پيگيري است و همين امروز در خصوص موضوع در سطحي بالا گفتگو صورت گرفته است. طرف مقابل در حال بررسي پيشنهادهاي مختلف براي سهولت تحصيل دانشجويان عزيز ميباشد. ميدانم كه براي شما زمان هم حائز اهميت است و ما هم اين موضوع را در نظر داريم. به همه عزيزان ما سلام برسانيد."

موفق باشید Smile

RE: پیگیری بند 501 ویزای آمریکا - omid1313 - 05-09-2016

(11-04-2016, 01:53 PM)Glee نوشته: سلام،

نه، هنوز تغییری ایجاد نشده و زمانبر هم خواهد بود!

این آخرین جواب فرد مسئول در وزارت خارجه به پیگیری دوستان هست (ماه فوریه ارسال کرده بودن):

"با سلام، لطفا به همه عزيزان اطمينان دهيد كه موضوع در تمامي سطوح در حال پيگيري است و همين امروز در خصوص موضوع در سطحي بالا گفتگو صورت گرفته است. طرف مقابل در حال بررسي پيشنهادهاي مختلف براي سهولت تحصيل دانشجويان عزيز ميباشد. ميدانم كه براي شما زمان هم حائز اهميت است و ما هم اين موضوع را در نظر داريم. به همه عزيزان ما سلام برسانيد."

موفق باشید Smile

با عرض سلام و خسته نباشید،
اینطور که به نظر می اید، دیگر امیدی به حذف یا ویرایش این بند 501 نیست، ایا پیگیریهای شما به نتیجه ای رسید یا باید تا روز انتقال یعنی هشت سال دیگر برای رفع این تحریم صبر کرد؟
ایا هنوز لازم است که ما اسم خود را به ایمیلی که داده اید بفرستیم. من به تازگی رجکت شده ام و هدفم این است که سال بعد دوباره اقدام کنم.

ممنون

RE: پیگیری بند 501 ویزای آمریکا - automotive - 13-09-2016

@omid1313

سلام،
تا آنجایی که من در جریان هستم هنوز این بند شامل تغییر نشده است. هنوز هم افراد با این بند ریجکت می‌شوند.
پیشنهاد م‌یکنم مشخصاتتون رو به ایمیل گفته شده ارسال کنید و با برقراری ارتباط با خود آقای هادی از وضعیت جدید و دقیق این موضوع مطلع بشید.
روابط بین ایران و ایالات متحده پیچیده و غیر قابل پیش بینی هستش، رفتار سفارت‌ها هم از این موضوع غیر قابل پیش بینی‌تر.
علاوه بر ایالات متحده کشور دیگری همانند کانادا را هم در نظر داشته باشید.

با احترام

RE: پیگیری بند 501 ویزای آمریکا - Torkan - 13-09-2016

(13-09-2016, 10:21 AM)automotive نوشته: @omid1313

سلام،
تا آنجایی که من در جریان هستم هنوز این بند شامل تغییر نشده است. هنوز هم افراد با این بند ریجکت می‌شوند.
پیشنهاد م‌یکنم مشخصاتتون رو به ایمیل گفته شده ارسال کنید و با برقراری ارتباط با خود آقای هادی از وضعیت جدید و دقیق این موضوع مطلع بشید.
روابط بین ایران و ایالات متحده پیچیده و غیر قابل پیش بینی هستش، رفتار سفارت‌ها هم از این موضوع غیر قابل پیش بینی‌تر.
علاوه بر ایالات متحده کشور دیگری همانند کانادا را هم در نظر داشته باشید.

با احترام

دقیقا درسته. من قبلا هم گفتم که حتی اگر در ظاهر به اصطلاح روابط حسنه بشه روابط سفارت کلا وابستگی خاصی به این مسایل نداره.
من تا حالا نشنیدم سفارت به یکی جواب درست حسابی بده. معمولا چنین کارهایی براشون اسپم حساب میشه!