آکادمیا کافه
خرید اتومبیل در امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: زندگی و کار در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: خرید اتومبیل در امریکا (/Thread-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A8%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

خرید اتومبیل در امریکا - Babak - 20-03-2011

در امریکا اتومبیل‌های بسیار متنوعی وجود دارند، اما اتومبیل‌های تویوتا (Toyota) و هوندا (Honda) در بین اتومبیل‌های عادی از محبوبیت بیشتری نسبت به سایرین برخوردارند. از جمله دلایل اصلی این مساله می‌توان به قیمت نسبتاً پایین، دوام زیاد، قیمت کم قطعات یدکی و کمی مصرف بنزین (نه در تمام مدل‌ها) اشاره کرد. به همین دلیل اگر دانشجو هستید توصیه می‌شود که ترجیحاً تویوتا یا هوندا خریداری نمایید. از بین انواع مختلف مدل‌های این اتومبیل‌ها مدل Corolla از تویوتا و Civic از هوندا در بین دانشجویان طرفدار بیشتری دارند. هر دو این اتومبیل‌ها کم مصرف و کم هزینه هستند و فروش آن‌ها نیز ساده‌ است. همچنین توصیه می‌شود که ترجیحا مدل‌های دنده اتوماتیک را خریداری نمایید، زیرا مدل‌های دنده‌ای در آمریکا کم طرفدارند و فروش اتومبیل برای شما در آینده مشکل خواهد بود.
برای ایرانی‌ها که در ایران به دیدن اتومبیل‌های فرانسوی عادت دارند، شاید دانستن این مساله جالب باشد که علیرغم تنوع زیاد اتومبیل‌ها در امریکا، اتومبیل‌های فرانسوی (پژو، رنو، سیتروئن) بسیار نادر هستند و به صورت عمده وارد نمی‌شوند. در نتیجه امکان خرید این اتومبیل‌ها در امریکا تقریبا وجود ندارد.

صرف نظر از این که از چه کسی اتومبیل را خریداری می‌کنید، توصیه می‌شود که VIN اتومبیل را گرفته و پیشینه اتومبیل را قبل از خرید ببینید. VIN یا Vehicle Identification Number شماره‌ی منحصر بفردی است که تمام اتومبیل‌های موجود در ایالات متحده دارند و از طریق آن می‌توانید به پیشینه اتومبیل دسترسی پیدا کنید. وب‌سایت‌هایی مثل carfax با دریافت مبلغی حدود ۳۰ دلار به شما اجازه می‌دهند تا برای مدت معینی (معمولا حدود یک ماه) تعداد نامحدودی VIN را وارد نموده و پیشینه‌ی اتومبیل‌ها را استخراج نمایید. دیدن پیشینه‌ی اتومبیل هم برای اطمینان از تصادفی نبودن اتومبیل و هم برای اطمینان از نداشتن مشکلات عمده‌ی مکانیکی مفید است. اتومبیل‌های قدیمی‌تر از ۵ سال، باید معاینه‌ی فنی شوند که در آن میزان آلایندگی اتومبیل اندازه گیری می‌شود. چنانچه اتومبیلی به دفعات امتحان آلایندگی را رد کرده باشد، به احتمال زیاد دچار مشکل عمده‌ی مکانیکی موتور است. بدیهی است که خرید چنین اتومبیلی توصیه نمی‌شود. علاوه بر بررسی VIN، توصیه می‌شود که اتومبیل را قبل از خرید به مکانیک نشان دهید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل نمایید. به خاطر داشته باشید که تعمیرات اتومبیل در امریکا بسیار پرهزینه است. در نتیجه تا آنجا که ممکن است اتومبیل سالم‌تر و جدیدتری بخرید. اتومبیل‌های قدیمی گرچه ارزان هستند، اما هزینه‌های تعمیر آنها در دراز مدت بسیار بالا خواهد بود.

اتومبیل را می‌توانید از اشخاص و همچنین از فروشگاه‌های اتومبیل خریداری نمایید. معمولاً قیمت فروشگاه‌های اتومبیل بین ٪۲۰ تا ٪۵۰ از فروشندگان شخصی بالاتر است. در نتیجه خرید اتومبیل از اشخاص معمولاً به صرفه‌تر است، اما فروشندگان اتومبیل ممکن است خدمات بیشتر و ضمانت‌هایی در مورد اتومبیل به شما بدهند که گاهی مفید واقع می‌شود. جهت گرفتن قیمت تخمینی اتومبیل سری به وب‌سایت Kelly Blue Book بزنید و شرایط اتومبیل را وارد نمایید و قیمت پیشنهادی این وب‌سایت را ببینید. قیمت‌های این وب‌سایت معمولاً بالاتر از قیمت بازار است و معمولاً باید بتوانید اتومبیل را چیزی در حدود حداقل ۱۰٪ زیر قیمت این وب‌سایت خریداری نمایید.

وام خرید اتومبیل
بسیاری از بانک‌ها و همچنین بعضی از فروشگاه‌های اتومبیل به شما وام خرید اتومبیل با بهره نسبتاً کم می‌دهند. گرفتن وام می‌تواند به شما کمک کند تا اتومبیل جدیدتر یا حتی اتومبیل نو خریداری نمایید، اما به دلیل نداشتن پیشینه‌ی اعتباری (Credit History) ممکن است در ماه‌های اول ورود به آمریکا امکان گرفتن وام را نداشته باشید.

بیمه اتومبیل
پس از خرید اتومبیل نوبت به دریافت بیمه می‌رسد. داشتن سابقه‌ی رانندگی تأثیر بسزایی در کم کردن هزینه‌ی ماهیانه بیمه اتومبیل دارد. بعضی از نمایندگی‌های بیمه سابقه رانندگی شما در ایران را می‌پذیرند و هزینه‌ی ماهیانه شما را کاهش می‌دهند. برای انتقال سابقه رانندگی اصل و ترجمه‌ی رسمی گواهینامه (نه گواهینامه‌ی بین‌المللی) خود را همراه خود بیاورید و به نمایندگی بیمه ارائه دهید.

RE: خرید اتومبیل در امریکا - Babak - 10-01-2012

در وب‌سایت‌های زیر می‌تونید اتومبیل‌هایی که برای فروش گذاشته شده‌اند رو پیدا کنید:
http://www.autotrader.com
http://www.carmax.com

RE: خرید اتومبیل در امریکا - Saeid - 01-04-2012

بابک جان من از این سایت Kelly blue book قیمت گرفتم و حتی 10% هم کم کردم از قیمت پیشنهادی سایت. قیمت تویوتا کورولا چیزی در حدود 9000-13000 تا هستش و اونایی که ارزون تر هستن معمولا قدیمی هستن مثلا در حدود 2003 یا 2004. با درآمد دانشجویی نمیشه خرید که.

RE: خرید اتومبیل در امریکا - Babak - 01-04-2012

سعید جان
هم می‌خوای پول کم بدی، هم ماشین جدید بخری؟ طبیعتا وقتی بحث خرید ماشین دانشجویی می‌شه باید یک مقدار کوتاه بیایید یا این که اگر ماشین جدیدتر بخواهید باید با خودتون پول همراه داشته باشید. تویوتا کرولا رو می‌شه حدود ۵ الی ۶ هزار دلار خرید ولی معمولا باید برید سراغ مدل‌های همون حدود ۲۰۰۴ و احتمالا ماشین‌هایی که یک مقدار بیشتر از حد متعارف راه رفته باشند. تویوتا معمولا ماشین کم خرجی هست و زیاد کار می‌کنه. من خودم موقعی که اولین ماشینم رو در امریکا خریدم، ماشین ۱۰۰ هزار مایل راه رفته بود و انصافا در مدتی که داشتمش خرج چندانی نداشت.

یک راه دیگه که من خیلی توصیه نمی‌کنم ولی وجود داره و شاید عده‌ای ترجیح بدن، lease کردن ماشین هست. اگر بخواهید می‌تونید حدود ۲۰۰۰ دلار بدید و بعد ماهی بین ۱۵۰ الی ۲۰۰ دلار و یک ماشین نو مثل Ford یا Toyota یا Honda رو lease‌ کنید. طول مدت lease معمولا ۳ الی ۴ سال هست و بعد از تموم شدن این مدت، شما باید ماشین رو برگردونید.
lease‌ کردن از نظر اقتصادی در کل نسبت به خرید ماشین دست دوم به صرفه نیست، ولی از طرفی پرداخت ۱۵۰ الی ۲۰۰ دلار در ماه ممکنه در صورت داشتن فاند سخت نباشه و بعضی‌ها این راه رو ترجیح بدن.

RE: خرید اتومبیل در امریکا - Saeid - 01-04-2012

بابک جان مثل اینکه انتظاراتم زیاد بوده :d
بابک جان از این بابت گفتم شاید مدل های 2003-2004 خرج زیادی برا تعمیر داشته باشن که دردسر بشه که شما میگین نیست....بعد این مسله مایل چطوریاس...تا چند تا قابل قبوله که خرج بر نداره و دردسر نشه؟؟

RE: خرید اتومبیل در امریکا - Babak - 01-04-2012

موقع خرید اتومبیل سعی کنید که اتومبیل سالمی بخرید. سابقه تمام اتومبیل‌ها در امریکا با استفاده از VIN که در پست اول توضیح دادم قابل بررسی هست و می‌تونید ببینید که آیا اتومبیل تصادفی هست یا خیر و همچنین سابقه تعمیرات مهم و غیره رو می‌شه دید.
علاوه بر این تعمیرگاه‌های زیادی هستند که با گرفتن مبلغ کمی (حدود ۲۰ دلار) اتومبیل رو چک می‌کنند و یک گزارش کامل بهتون می‌دن. بعد از این که اتومبیل رو پسندیدید و VIN رو چک کردید و همه چیز خوب بود، بعد به تعمیرگاه مراجعه کنید و بدید ماشین رو براتون چک کنند.

اگر ماشین سالم بخرید، نباید مشکل خاصی براتون پیش بیاد. در مورد milage هم کسی که من اتومبیلم رو برای تعمیرات پیشش می‌بردم می‌گفت که Honda و Toyota اگر بهشون رسیدگی بشه تا ۲۰۰ هزار مایل راحت کار می‌کنند.
من شخصا توصیه می‌کنم که دیگه حداکثر تا همون حدود ۱۰۰ هزار مایل برید و اتومبیل‌هایی که milage خیلی زیادی دارند رو نخرید.

RE: خرید اتومبیل در امریکا - Saeid - 02-05-2012

بابک جان آیا ترجمه گواهینامه که گفتین نیاز به مهر دادگستری و خارجه داره؟؟ بدون اینها و اگر فقط تو سربرگ مترجم و مهر مترجم باشه قبول میکنن؟؟ با تشکر

RE: خرید اتومبیل در امریکا - Babak - 03-05-2012

بهتره که ترجمه رسمی با مهر دادگستری و خارجه باشه، ولی قانون‌ها در این زمینه خیلی مشخص نیست و به شرکت بیمه‌ای و شعبه‌ای که ازش بیمه می‌گیرید بستگی داره. شعبه‌ای که من ازش بیمه گرفتم رو یک ایرانی اداره می‌کرد و اصل گواهینامه‌های ایران رو می‌خواست و ترجمه‌اش براش مهم نبود.

RE: خرید اتومبیل در امریکا - mohamad0014 - 03-05-2012

فکر کنم قوانین ایالت به ایالت فرق داره برای اینکه گواهینامه ما را قبول دارند یا نه. من برای ایالت میشیگان می خواهم. سایتی هیت که این جور اطلاعاتی داشته باشه؟

RE: خرید اتومبیل در امریکا - mohamad0014 - 22-07-2012

(01-04-2012, 03:13 AM)Babak نوشته: یک راه دیگه که من خیلی توصیه نمی‌کنم ولی وجود داره و شاید عده‌ای ترجیح بدن، lease کردن ماشین هست. اگر بخواهید می‌تونید حدود ۲۰۰۰ دلار بدید و بعد ماهی بین ۱۵۰ الی ۲۰۰ دلار و یک ماشین نو مثل Ford یا Toyota یا Honda رو lease‌ کنید. طول مدت lease معمولا ۳ الی ۴ سال هست و بعد از تموم شدن این مدت، شما باید ماشین رو برگردونید.
lease‌ کردن از نظر اقتصادی در کل نسبت به خرید ماشین دست دوم به صرفه نیست، ولی از طرفی پرداخت ۱۵۰ الی ۲۰۰ دلار در ماه ممکنه در صورت داشتن فاند سخت نباشه و بعضی‌ها این راه رو ترجیح بدن.
در پایان قرارداد آیا 2000 تای اولیه هم برگردانده می شود یعنی بصورت deposit هست یا خیر؟