آکادمیا کافه
آزمون بین المللی زبان سوئدی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: زبان‌های خارجی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C)
+---- انجمن: سوئدی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF%DB%8C)
+---- موضوع: آزمون بین المللی زبان سوئدی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF%DB%8C)آزمون بین المللی زبان سوئدی - mona - 11-01-2016

این قسمت برای صحبت در مورد آزمون بین المللی زبان سوئدی و تجربیات مربوط به این آزمون راه اندازی شده است .

آزمون‌های بین‌المللی تخصصی زبان سوئدی، SWEDEX نام دارد که بر اساس چهارچوب جامع شورای اروپا، به عنوان مرجع و مقیاس سنجش دانش زبان سوئدی شناخته شده و دارای تأییدیه از سازمان دولتی Swedish Institute می‌باشد.

با توجه به اینکه تا کنون هیچ مرکز مجازی جهت برگزاری این آزمون در ایران وجود ندارد، این آزمون‌ها با مجوز سازمان سنجش آموزش کشور صرفاً توسط شرکت صاحب امتیاز سوئدی Swedworks International برگزار خواهد شد. به منظور کسب آگاهی از تقویم آزمون، ثبت نام و ... به سایت اینترنتی شرکت برگزار کننده آزمون به آدرس اینترنتی www.swedex.ir مراجعه فرماییدhttp://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=7&id=2102


RE: آزمون بین المللی زبان سوئدی - mona - 11-01-2016

زمان برگزاری آزمون بعدی: پنج شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۴
آخرین مهلت ثبت نام:۲۰ دی‌ ماه
 
 محل برگزاری آزمون:
تهران، خیابان کریمخان زند، پلاک ۲۰۴، سازمان سنجش آموزش کشور


هزینه نام نویسی:
A2:   9,900,000 ریال
B1:   11,900,000 ریال
B2:   13,900,000 ریالRE: آزمون بین المللی زبان سوئدی - mona - 11-01-2016

مدرک معتبر SWEDEX  نزد دولت و تمامي شركت‌ها و موسسات سوئدی مورد تأييد بوده و امتياز بزرگي در فرآيندهاي مهاجرت، استخدام و پذيرش دانشجويي به حساب مي‌آيد. SWEDEX  در بیش از ۷۰ نقطه دنیا برگزار میشود و مدرک SWEDEX  اعتبار بین‌المللی دارد.
در حالت عادی حد اقل سن ۱۴ سال است. در شرایط خاص اشخاص زیر ۱۴ سال هم میتوانند آزمون را انجام دهند. در این صورت مرکز آزمون محلی باید تقاضانامه مخصوص به دفتر مرکزی در شهر گوتنبرگ سوئد ارائه دهد.توجه شود که :
سودکس صلاحیت برای تحصیل به زبان سوئدی در دانشگاه را نمیدهد. آزمون مخصوص دیگری برای این منظور به نام Tisus وجود دارد. سطح تیسوس برابر با سطح C1 در جدول مقایسه شورای اروپا است ولی‌ SWEDEX در حال حاضر فقط تا سطح ب۲ وجود دارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این آزمون Tisus میتوانید به سایت زیر مراجعه کنید :

http://www.su.se/svefler/tisus


RE: آزمون بین المللی زبان سوئدی - mona - 11-01-2016

آزمون شامل  بخشهای زیرمیشود:
  • خواندن و درک مفاهیم
  • واژه و دستور زبان
  • شنیدار
  • نوشتن
  • مکالمه


A2
مدت زمان آزمون‌های دستور زبان، گفتار، و نوشتار: ۲ ساعت (زمان استراحت نیز در این زمان محاسبه شده است)
آزمون گفتار (مکالمه): به صورت جداگانه و فرد به فرد برگزار میشود و تقریبا ۸ دقیقه برای هر نفر زمان میبرد.
B1
مدت زمان آزمون‌های دستور زبان، گفتار، و نوشتار: ۳ ساعت (زمان استراحت نیز در این زمان محاسبه شده است)
آزمون گفتار (مکالمه): درامتحان شفاهی‌ دو آزمون دهنده همزمان و با همکاری هم شرکت میکنند و حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد.
B2
مدت زمان آزمون‌های دستور زبان، گفتار، و نوشتار: ۳ساعت (زمان استراحت نیز در این زمان محاسبه شده است)
آزمون گفتار (مکالمه): به صورت تیم ۲ نفری اجرا میشود. این بدین معناست که ۲ نفر از آزمون دهندگان همزمان در آزمون‌ (طبق برنامه مخصوص) شرکت میکنند. زمان آزمون‌ حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه برای امتحان ۲ نفره و ۱۵ دقیقه برای آمادگی قبل ازآزمون‌ در نظر گرفته میشود.B1 و A2
کتبی (شامل درک خواندن و گوش کردن، کلمات و دستور زبان ،انتصاب نوشتاری) باهم ارزیابی میشود ولی‌ قسمت شفاهی شخصاً و بصورت منحصر بفرد تصحیح میگردد. برای قبولی در امتحان لازم است که حداقل ۶۰ در صد از امتحان کتبی‌ و شفاهی‌ درست باشد.
 در آخر یک نتیجهٔ واحد به عنوانه نمرهٔ امتحان اعلام میگردد :
بسیار عالی‌
عالی‌
خوب
مردود

B2
برای ب۲ شرایط فرق می‌کند. در کل, فقط نتیجه‌های “قبول” و “مردود” داده میشود. سودکس ب۲ از ۴ زیر بخش تشکیل شده است. و در هر زیر بخش می‌توان نتیجه “قبول”، “حد اقل انتصاب” و یا “مردود” را گرفت.
برای قبول شدن در کل آزمون، میباید در حد اقل ۳ زیر بخش “قبول” شده و در حد اکثر یک زیر بخش به “حد اقل انتصاب” رسید. تا زمانی‌ که شرایط ذکر شده رعایت شود فرق نمیکند در کدام زیر بخش (ها) قبول یا به حد اقل انتصاب برسید.
اما اگر حتی در یک آزمون “مردود” شوید کل آزمون “مردود” به حساب میاید. در صورت مردودی، تمامی‌ زیر بخش‌ها میباید در آینده از اول انجام شودقبولی حداقل ۶۰% در آزمون گفتار (مکالمه) الزامی می‌باشد. امتیازهای بخش‌های دستور زبان، نوشتار و شنیدار با یکدیگر جمع شده و حداقل میانگین برای قبولی ۶۰% در این بخش خواهد بود. به طور مثال: شما می‌توانید در یکی‌ از این بخش‌ها مردود شده اما در مجموع آزمون را با موفقیت به پایان برسانید.


نتیجه آزمون حدود ۷-۵ هفته پس از انجام آزمون (کتبی‌ و شفاهی‌) اعلام خواهد شد. در صورت قبولی مدرک سوئد اکس از دفتر مرکزی در سوئد برای شما ارسال خواهد شد. 
نتیجه آزمون تا ۱۰ سال نزد سوئد اکس بایگانی میشود


یک آزمون دهنده میتواند پس از گذشت حداقل ۶ ماه در آزمون بعدی شرکت کند. در این صورت کل آزمون باید از اول انجام شود. انجام فقط یک بخش خاص امکان پذیر نیست. انجام دادن بخش شفاهی‌ و یا کتبی‌ فقط در صورت بیماری با گواهی معتبر امکان پذیر است و فقط در دوره رسمی‌ بعدی آزمون قابل انجام است