آکادمیا کافه
راهنمایی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته معماری - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: عمران، معماری و شهرسازی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B9%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+--- موضوع: راهنمایی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته معماری (/Thread-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C)

صفحات 1 2

RE: راهنمایی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته معماری - Abyss - 01-01-2016

(01-01-2016, 01:42 PM)ensi21 نوشته: پس میشه امیدوار بود بشه فاند گرفت؟اگه مسلط به نرم افزاربود چی؟

احتمالش هست اما اطلاع دقیقی درباره ی روند فاند شدن ندارم چون هر دانشگاه مدلش فرق می کنه. بهترین راه خوندن صفحه ی مربوطه در سایت خود دانشگاه هست.

RE: راهنمایی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته معماری - AFFI - 02-07-2016

سلام من کارشناسی معماری از دانشگاه حکیم سبزواری معدل 18دارم. قصد دارم برای ایتلس بخونم ولی سابقه کار ندارم برای همین نگرانم ک پورتفولیو خوبی نتونم تنظیم کنم Confused Confused ...هنوز نمیدونم شرایط پذیرش برای چه کشور هایی رو خواهم داشت اما خیلی علاقه مند به تحصیل در کانادا هستم...از طرفی بدون فاند نمیتونم از پس هزینه های کانادا بربیام....ولی ایا میتونم واسه پلی تکنیک میلان پذیرش همراه با بورس بگیرم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید. Sad

RE: راهنمایی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته معماری - hyperpersia - 16-07-2016

1. دانشگاه غیرانتفایی شمال – کارشناسی معماری – 16.5
2. آیلتس 7 اما تافل می گیرم.
3. GRE ندارم. اما ok میکنم
4. یک مقاله ISI 
5. مدرس دوره عالی معماری داخلی دانشگاه تهران 4 دوره ( مدرک تدریس از قطب علمی فناوری معماری دانشگاه تهران برای هر 4 دوره ) 
6. پایان دوره عالی معماری داخلی دانشگاه تهران 270 ساعت با ارائه مدرک واحدهای گذرانده شده به صورت مجزا از مدرک اصلی ( سیلابس دروش ارشد معماری داخلی در این دوره تدریس می شد به صورت فشرده. )
7. پایان دوره معماری داخلی خانه عمران به مدت 160 ساعت با نمره A+ 
8. مدرس دوره دکوراسیون داخلی خانه صنعت و معدن ایرانیان 
9. مدرک دوره معماری داخلی آکادمی داموس ایتالیا ( دوره مشترک با دانشگاه تهران ) 48 ساعت 
10. مدرک کارگاه معماری فرانکشتاین دانشگاه بین المللی مادرید اسپانیا ( دوره مشترک با دانشگاه تهران ) 40 ساعت 
11. سابقه کار 1 سال ( بیمه )- طراح یک شرکت معماری که دارای گواهینامه هایی بین المللی متعدد است. 
12. 12. طراحی بیش از 50 پروژه دولتی و غیر دولتی در زمینه معماری داخلی که همگی قابل ارائه هست.
13. تسلط کامل به همه نرم افزار های معماری و معماری داخلی 
14. معرفی نامه از 2 استاد معتبر 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
مشخصات تحصیلی و کاری همسرم
1. دانشگاه غیرانتفایی شمال – کارشناسی معماری – 17.5
2. دانشگاه غیرانتفایی شمال – کارشناسی ارشد معماری – 19.5 
3. آیلتس7 
4. GRE نداره. اما OK میشه.
5. 2 مقاله ISI
6. پایان دوره معماری داخلی خانه عمران به مدت 160 ساعت با نمره A+ 
7. مدرک کارگاه معماری فرانکشتاین دانشگاه بین المللی مادرید اسپانیا ( دوره مشترک با دانشگاه تهران ) 40 ساعت 
8. تسلط کامل به همه نرم افزار های معماری و معماری داخلی 
9. معرفی نامه از 2 استاد معتبر 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
من برای ارشد میخوام اقدام کنم و همسرم برای دکترا
خودم به صورت مستقیم میتونم برای دکترا اقدام کنم؟
در صورت پذیرش همسرم من میتونم بعدا از طریق ایشان اقدام کنم؟ 
( اولویتم گرفتن بورسیه به صورت کامل برای هر دو نفر ما هست )
رشته های مورد نظر : معماری – معماری داخلی – معماری پایدار – طراحی شهری و کلا رشته های مرتبط با حوزه معماری
ممنون میشم دوستانی که تجربه کافی دارن راهنمایی کنن.

RE: راهنمایی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته معماری - Abyss - 16-07-2016

(02-07-2016, 02:24 AM)AFFI نوشته: سلام من کارشناسی معماری از دانشگاه حکیم سبزواری معدل 18دارم. قصد دارم برای ایتلس بخونم ولی سابقه کار ندارم برای همین نگرانم ک پورتفولیو خوبی نتونم تنظیم کنم Confused Confused ...هنوز نمیدونم شرایط پذیرش برای چه کشور هایی رو خواهم داشت اما خیلی علاقه مند به تحصیل در کانادا هستم...از طرفی بدون فاند نمیتونم از پس هزینه های کانادا بربیام....ولی ایا میتونم واسه پلی تکنیک میلان پذیرش همراه با بورس بگیرم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید. Sad

سابقه ی کار ندارین یعنی حتی یکی دو رندر هم برای این و اون نگرفتین ؟ وقتی از کار صحبت می کنیم دقیقا منظور بیمه داشتن و اینا نیست هرچند که دانشگاه های کانادا روی سابقه ی کار حساسند ( یکی می گفت 6 ماه حداقل).
راجع به پرتفولیو باید بگم که کارهای آکادمی و هنری بهتره پس ربطی به کار کردن شما نداره می تونید طرح های دانشگاهی یا مسابقات رو بفرستید.

بهترین ها

RE: راهنمایی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته معماری - Matinking - 16-07-2016

(16-07-2016, 10:53 AM)Abyss نوشته: سابقه ی کار ندارین یعنی حتی یکی دو رندر هم برای این و اون نگرفتین ؟ وقتی از کار صحبت می کنیم دقیقا منظور بیمه داشتن و اینا نیست هرچند که دانشگاه های کانادا روی سابقه ی کار حساسند ( یکی می گفت 6 ماه حداقل).
راجع به پرتفولیو باید بگم که کارهای آکادمی و هنری بهتره پس ربطی به کار کردن شما نداره می تونید طرح های دانشگاهی یا مسابقات رو بفرستید.

بهترین ها

سلام

دانشگاه های کانادا نه تنها هیچ مینیممی برای سابقه کار تعیین نمی کنند بلکه اصلا روی اون حساس هم نیستند...
سوابق تحصیلی و تحقیقاتی فرد نقش اساسی رو در پذیرش از دانشگاه های کانادایی ایفا می کنند...
مهم این هست که اگر فرد gap داره اون رو با فعالیت های مرتبط (تحقیقاتی یا کاری) پر کنه تا استاد و کمیته حس کنند که به لحاظ ذهنی هنوز در حال و هوای تحصیل و تحقیق باقی مونده...

داستان سابقه کار بعد از پذیرش و در مرحله ویزا هست که به شدت می تونه تعیین کننده باشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: راهنمایی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته معماری - Lecter - 23-04-2017

با سلام. من لیسانس عمران دارم، میخوام برای ارشد معماری بخونم. میخواستم ببینم چه گرایشی از معماری رو در ارشد تو ایران بخونم که برای دکترا بتونم از امریکا پذیرش بگیرم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

RE: راهنمایی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته معماری - yeganehabedi - 07-12-2018

سلام به همگی .
دوستان من قصد دارم برای فوق ادامه تحصیل بدم اما نمیدونم که با داشتن لیسانس شهرسازی چه چیزی میتونم برای فوق بخونم و از همه مهم تر چون نمیدونم چی انتخاب بکنم نمیدونم برم تو قسمت طراحی portofolioتحویل بدم یا برم تو قسمت برنامه ریزی شهری و مقاله بدم!!!
 همچنین مقاله ای که میخواهم اراِئه بدهممربوط به چه موضوعی بردارم که پذیرشم توی اون فوق بالا برود .شاید موضوع بررسی من تو لیسانس یه چیز باشه اما فوقم یه موضوعی باشه که تا به حال تحقیقی یا مقاله ای ندادم.
البته  میدونم که به علاقه خود فرد هست و این مسئله کاملا سلیقه ای هست اما بازار کار و غیره برای هر کدوم به چه صورتی هست ؟ جه جیزی نیازمند و مناسبه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.