آکادمیا کافه
پیدا کردن شریک عاطفی در خارج کشور - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: گفتگوی خودمانی کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: گفتگوی خودمانی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- موضوع: پیدا کردن شریک عاطفی در خارج کشور (/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%B4%D8%B1%DB%8C%DA%A9-%D8%B9%D8%A7%D8%B7%D9%81%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)

صفحات 1 2 3

پیدا کردن شریک عاطفی در خارج کشور - azadfalah - 20-12-2015

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه . 

نحوه ارتباط با یه دختر غربی به چه صورت  ؟ من میتونستم بجای کلمه غربی از خارجی استفاده کنم اما منظور من کشور های اطراف ایران نیست . 

یه دختر متوسط از لحاظ فرهنگی مالی مذهبی .  دوست دختری که صمیمی  عاطفی  و جدی تره امیدوارم متوجه منظورم شده باشید .

شاید بهترین نوع بیانش  پیدا کردن شریک عاطفی در خارج از کشور باشه .  

خوب تو ایران اول باید به طرف بفهمونی که ازش خوشت اومده و کم کم پیشنهاد بدی و اگر واقعا دوسش داری با عشق ورزی و محبت یه صمیمیتی ایجاد میشه که در گذشت زمان قوی تر و یا ضعیف تر میشه حالا نسبت به این که شخص مورد نظر در چه سطح فرهنگی مالی مذهبی قرار داره و چقدر از شما خوشش میاد  شرایط فرق میکنه .  خوب ممکنه تو ایران اولش خیلی سطح پایین ار راه افتاد دنبال طرف شروع شه و یا خیلی با کلاس تر با یه پیشنهاد به بیرون رفتن . که تو شهر های نسبتاکوچیک مورد دوم کمتره . البته این ها برداشت ها و تجربیات من 19 ساله از محیطی که درش زندگی کردم و ممکنه ناقص باشه .

حالا شما دوستان تجربیاتتون رو در اختیار ما قرار بدین که چطور میشه شریک عاطفی در خارج کشور پیدا کرد ؟ 

برای نمونه بعضی ها میگن باید چندین سال از شناخت هم دیگه گذشته باشه تا بشه اعتماد کرد تا تازه طرف رو وارد خونت کنی و ... ولی تو ایران  بعد از یک سال شناخت خیلی راحت آدم اعتماد میکنه به خونه میاره و یا حتی به پدرمادر معرفی میکنه (در خانواده های خاص)  البته دختر های ایرانی با خارجی خیلی فرق میکنند . 

با تشکر فراوان .

RE: چطور با یه دختر غربی دوست بشیم ؟ - PeymanSa - 20-12-2015

(20-12-2015, 04:19 PM)azadfalah نوشته: سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه . 

نحوه ارتباط با یه دختر غربی به چه صورت  ؟ من میتونستم بجای کلمه غربی از خارجی استفاده کنم اما منظور من کشور های اطراف ایران نیست . 

یه دختر متوسط از لحاظ فرهنگی مالی مذهبی .  دوست دختری که صمیمی  عاطفی  و جدی تره امیدوارم متوجه منظورم شده باشید .

شاید بهترین نوع بیانش  پیدا کردن شریک عاطفی در خارج از کشور باشه .  

خوب تو ایران اول باید به طرف بفهمونی که ازش خوشت اومده و کم کم پیشنهاد بدی و اگر واقعا دوسش داری با عشق ورزی و محبت یه صمیمیتی ایجاد میشه که در گذشت زمان قوی تر و یا ضعیف تر میشه حالا نسبت به این که شخص مورد نظر در چه سطح فرهنگی مالی مذهبی قرار داره و چقدر از شما خوشش میاد  شرایط فرق میکنه .  خوب ممکنه تو ایران اولش خیلی سطح پایین ار راه افتاد دنبال طرف شروع شه و یا خیلی با کلاس تر با یه پیشنهاد به بیرون رفتن . که تو شهر های نسبتاکوچیک مورد دوم کمتره . البته این ها برداشت ها و تجربیات من 19 ساله از محیطی که درش زندگی کردم و ممکنه ناقص باشه .

حالا شما دوستان تجربیاتتون رو در اختیار ما قرار بدین که چطور میشه شریک عاطفی در خارج کشور پیدا کرد ؟ 

برای نمونه بعضی ها میگن باید چندین سال از شناخت هم دیگه گذشته باشه تا بشه اعتماد کرد تا تازه طرف رو وارد خونت کنی و ... ولی تو ایران  بعد از یک سال شناخت خیلی راحت آدم اعتماد به خونه میاره و یا حتی به پدرمادر معرفی میکنه (در خانواده های خاص)  البته دختر های ایرانی با خارجی خیلی فرق میکنند . 

با تشکر فراوان .
سلام دوست گرامی.

این سوالی که مطرح کردی شاید نشه بهش مثل سوالای پذیرشی جواب داد چونکه پاسخش بر اساس شرایط و ذهنیت های افراد ممکنه متفاوت باشه اما بصورت خلاصه سعی میکنم نکاتی رو از دید خودم بگم:

نکته ی اول اینه که شما تاکید کلماتتون بر روی یک دوستی با برنامه برای بلند مدت هست .می تونم این رو بگم که نمیشه با ذهنیت صرفا خیلی جدی رابطه ای رو آغاز کرد چون همونطوری که خودت میدونی ،تو کشورهای غربی، قضیه ی دوستی و روابط اجتماعی تا حدودی جنبه ی سرگرمی و مثلا آشنا شدن با یک پسر از یک ملیت و فرهنگ دیگه داره تا اینکه بخوای تصور کنی طرف مقابل الان قراره تعهدی داشته باشه برای حفظ رابطه...البته
بازم ممکنه گزینه ای باشه که نگاهش جدی تر باشه اما عملا در دختر های سنین پایین تر بعید میدونم چنین دیدگاهی باشه.

نکته ی بعدی کشوری هست که شما میرید. تو کشورهای اروپایی هم حتی مردمانش ذهنیت های متفاوتی نسبت به هم در مسائل گوناگون دارند و در کشورهایی ممکنه بازتر برخورد کنند و در جاهایی هم حتی بسته تر از ایران !! ( پس صرف اینکه شما فکر کنید که حتما قراره به نتیجه برسید ممکنه همیشه اتفاق نیفتد)

نکته ی دیگر هم این است که شما کم و بیش باید پول خرج کنید اگر کسی رو پیدا کردید Smile)) ... اما شاید بتونم بگم مسائل پولی اونقدر ها به اندازه ای که در ایران روش تاکید میشه مهم نیست

نکته ی پایانی شاید جواب به سوال اصلیت باشه : از نظر من سعی کن راحت برخورد کنی تو درخواست هات ..همیشه بدون که تو کشورهای اروپایی شما نمیتونی بی مقدمه و بدون هیچ مناسبتی بری و شماره بدی !! اینکار محکوم به شکست هست ..شما همیشه نیاز داری که یک تاپیکی برای شروع صحبت با کسی داشته باشی ... اگر ذهنیت شما ازدواج با یک دختر غربی هست باید بگم بدر این زمینه نظری نمیتونم بدم .

RE: چطور با یه دختر غربی دوست بشیم ؟ - rulany - 20-12-2015

چه تاپیکهای باحالی باز میکنی شما Big Grin 

خوب به نظر من ، اول از همه چیزی که دوست دارم بگم این که اگر تو رویای دوستی و خوشگذرونی با دختران بلوند اروپایی هستید و این انگیزه ی شما را بالا میبره برای رفتن از ایران، شاید خیلی زود زمانی که پاتون رسید اونجا تو ذوقتون بخوره و کار برای ادامه سخت بشه.

اما در مورد سوالهات،ببین تفاوت های فرهنگی زیادی وجود داره و مهم ترینش، استقلال فکری و رفتاری طرفین هست.یعنی چی؟ خوب یعنی اینکه شما یه پیامی تو وایبر به دوست دخترت دادی، طرف نیم ساعتی حواب نداد،اصلا حوصله نداشت جواب بده.بگی چرا؟ معمولا میشنوی به تو ربطی نداره Big Grin  چیزی که خودم شنیدم Smile 
کلا یه مقداری پیچیدست این قضیه و تا تجربه نکنی نمیفهمی چه تفاوت های ریز و درشتی وجود داره .

یه چیز دیگه رو هم در نظر بگیرید.شما ایرانی هستی .یعنی در بدو آشنایی، دید خیلی خوبی نسبت به شما وجود نداره و شما باید فضا رو لطیف تر کنی با رفتارهای خوب و جنتلمن گونه خودتان .

همونطور که دوستمونم گفتن،یه مقداری شاید مجبور شی پولم خرج کنی.گرچه اصلا مثل ایران نیست که معمولا هزینه ها به عهده پسر باشه.مثلا ، خودم اولین آشنایی که با یه خانم نروژ داشتم، هزینه ی کافه را خانم متقبل شدند Big Grin 

اما کلا خیلی خوشبین نباش به این جور قضایا.چون شما باید درس بخوانی عزیزم ، درس!

RE: چطور با یه دختر غربی دوست بشیم ؟ - Atlantis - 20-12-2015

با سلام

ضمن احترام به عزیزان شرکت کننده در این تاپیک، به نظرم این موضوع در scope این سایت نیست.
حداقل من فکر میکنم مطرح کردنش با این موضوع و به این شکل که سوال کننده توضیح داد، درخور شان آکادمیاکافه نباشه. شما فکر کنید کسی که برای اولین بار وارد سایت میشه، با دیدن عنوان "چطور با یه دختر غربی دوست بشیم" چه برداشتی از سایت میکنه؟ر با یه دختر غربی دوست بشیم ؟

با عرض احترام مجدد، این نظر بنده بود به عنوان دوستدار آکادمیاکافه

RE: چطور با یه دختر غربی دوست بشیم ؟ - azadfalah - 20-12-2015

نقل قول:با سلام

ضمن احترام به عزیزان شرکت کننده در این تاپیک، به نظرم این موضوع در scope این سایت نیست.
حداقل من فکر میکنم مطرح کردنش با این موضوع و به این شکل که سوال کننده توضیح داد، درخور شان آکادمیاکافه نباشه. شما فکر کنید کسی که برای اولین بار وارد سایت میشه، با دیدن عنوان "چطور با یه دختر غربی دوست بشیم" چه برداشتی از سایت میکنه؟ر با یه دختر غربی دوست بشیم ؟

با عرض احترام مجدد، این نظر بنده بود به عنوان دوستدار آکادمیاکافه

اتفاقا منم خیلی خسته شدم از این که مراعات کنم که یه وقت دیگران فکر بد راجب من نکنند که سوالی که میپرسم بخاطر دختر های بلوند باشه . البته این نوشته مربوط به پست آقای rulany نیست . 

چون من خودم از برداشت های منفی فاصله گرفتم و کاملا مثبت برداشت میکنم تصمیم گرفتم در صورت امکان از لحاظ برداشت منفی ملاحظه نکنم . چون مشکل من نیست که دیگران برداشت منفی میکنند . بلکه مشکل خودشونه . 

اما با این حال چون تو این جامعه زندگی میکنیم . مجبورم عنوان تایپک رو به پیدا کردن شریک عاطفی در خارج کشور تغیر بدم .  البته ممکنه خیلی از ایرانی هایی که میان سال هستند با دیدن موضوع قبلی برداشت بدی کنند اما نسل جدید کاملا متوجه منظور کاملا مثبت من هستند . 

آیا واقعا شما فکر میکنی در زندگی اکادمیک یک انسان حق داشتن دوست دختر شریک عاطفی نداره . پرسیدن این سوال در محیط آکدمیک خوب نیست ؟ 

حتما به تالاری که این پست درش ایجاد شده دقت بفرمایید 

تشکر .

RE: چطور با یه دختر غربی دوست بشیم ؟ - azadfalah - 20-12-2015

(20-12-2015, 05:39 PM)rulany نوشته: چه تاپیکهای باحالی باز میکنی شما Big Grin 

خوب به نظر من ، اول از همه چیزی که دوست دارم بگم این که اگر تو رویای دوستی و خوشگذرونی با دختران بلوند اروپایی هستید و این انگیزه ی شما را بالا میبره برای رفتن از ایران، شاید خیلی زود زمانی که پاتون رسید اونجا تو ذوقتون بخوره و کار برای ادامه سخت بشه.

مرسی دوست عزیز از جواب هاتون . خوب حقیقتا این جور که من فهمیدم انسان هر چیزی رو برای خودش بزرگ و خاص تصور کنه جوری که با واقعیت جور در نیاد بعد از رسیدن به اون خواسته متوجه میشه اون چیزی که فکر میکرده نبوده و تمام اشتیاقی که برای اون هدف ساخته از بین میره . 

نقل قول:rulany
اما در مورد سوالهات،ببین تفاوت های فرهنگی زیادی وجود داره و مهم ترینش، استقلال فکری و رفتاری طرفین هست.یعنی چی؟ خوب یعنی اینکه شما یه پیامی تو وایبر به دوست دخترت دادی، طرف نیم ساعتی حواب نداد،اصلا حوصله نداشت جواب بده.بگی چرا؟ معمولا میشنوی به تو ربطی نداره [عکس: biggrin.gif]  چیزی که خودم شنیدم [عکس: smile.gif] 

کلا یه مقداری پیچیدست این قضیه و تا تجربه نکنی نمیفهمی چه تفاوت های ریز و درشتی وجود داره 

دقیقا دوست عزیز منم هنوز این نوع آزادی که تو جوامع ایرانی   روشن فکری نامیده میشه رو درک نکردم .  که واقعا چطور یه نفر مارو دوست داره اما وابسته نباشه . چون معمولا دوست داشتن با وابستگی همراه .  نمیشه یکی به ما بگه دوست دارم و بعد بگه  چون داشتم درس میخوندم پیامتو دیر جواب دادم ببخشید !!  

نقل قول:اما کلا خیلی خوشبین نباش به این جور قضایا.چون شما باید درس بخوانی عزیزم ، درس!

عمرا اگه از دانشگاه بیام بیرون Big Grin

RE: پیدا کردن شریک عاطفی در خارج کشور - mehdi adeli - 27-02-2016

سلام
بسیار تاپیک خوبی ایجاد شده .
به نظر من چه ایرادی داره مگر ازدواج با یک دختر غربی ؟؟!!
نمونه های بسیار زیادی از ایرانی های موفقی را داشتیم که همسرانشان غربی بودند مثل :
مثل شهید چمران و همسر آمریکاییش !!!
پس دوستان امکانش هست ، ما همه از لحاظ نژاد برابریم و هیچ تفاوتی با هم نداریم : کلام قرآن است .
سپاس

RE: پیدا کردن شریک عاطفی در خارج کشور - Torkan - 27-02-2016

(27-02-2016, 03:53 PM)mehdi adeli نوشته: سلام
نمونه های بسیار زیادی از ایرانی های موفقی را داشتیم که همسرانشان غربی بودند مثل :
پس دوستان امکانش هست ، ما همه از لحاظ نژاد برابریم و هیچ تفاوتی با هم نداریم : کلام قرآن است .
سپاس

هیچ ایرادی نداره و کار خداپسندانه ای هم هست. فقط نمیدونم که شبیه نقل و حلوا پخش کردنه یا نه دقیقا!Smile
یادتون نره اینکه نژادها با هم برابرند و همه برادریم و خواهریم و تفاوتی نداریم رو فقط در کتاب ها میتونید پیدا کنید! هر چقدر بیشتر دنیاگردی بکنید همونقدر اعتقادتون عوض خواهد شدSmile
بیچاره ژول ورن چی کشیده!

پ.ن: از همه دوستان ممنونم که نظراتشون رو میگن ولی بهتره چیزی رو که واقعا خودمون دیدیم رو بیان کنیم. صرف اینکه نمونه های بسیار موفقی را داشتیم با یک جواب ساده که نمونه های بسیار شکست خورده ای رو داشتیم قابل رد کردن هستش! پس بهتر است از تجربیات واقعی و نحوه آشنایی و جامعه مربوطه و ... اطلاعات داد تا به درد دوستان هم بخوره!
بااحترام،
ترکان

RE: پیدا کردن شریک عاطفی در خارج کشور - PeymanSa - 27-02-2016

(27-02-2016, 03:53 PM)mehdi adeli نوشته: سلام
سپاس

تاپیک که صد در صد چیز با اهمیتی هست اما همونطور که آقای ترکان گفتند خیلی تجربه ها با شنیده ها ممکنه متفاوت باشه ..البته بازم بسته به جغرافیایی که شما توش قرار میگیرید ممکنه برخورد ها و میزان باز بودن ها با شما توفیر داشته باشه اما تجربه ی شخصی من اینه که نسبت به ما خیلی دید خوبی ندارند مگر اینکه شما بتونی اعتمادشونو جلب کنی و تو رو بخشی از خودشون بدونند...نمیشه مدل سوالای پذیرشی به این تاپیک جواب داد..ممکنه برای هر کسی به شکل متفاوتی رخ بده...

RE: پیدا کردن شریک عاطفی در خارج کشور - Torkan - 27-02-2016

(27-02-2016, 05:15 PM)PeymanSa نوشته: تاپیک که صد در صد چیز با اهمیتی هست اما همونطور که آقای ترکان گفتند خیلی تجربه ها با شنیده ها ممکنه متفاوت باشه ..البته بازم بسته به جغرافیایی که شما توش قرار میگیرید ممکنه برخورد ها و میزان باز بودن ها با شما توفیر داشته باشه اما تجربه ی شخصی من اینه که نسبت به ما خیلی دید خوبی ندارند مگر اینکه شما بتونی اعتمادشونو جلب کنی و تو رو بخشی از خودشون بدونند...نمیشه مدل سوالای پذیرشی به این تاپیک جواب داد..ممکنه برای هر کسی به شکل متفاوتی رخ بده...

متاسفانه یک عادت بد ایرانی ها این هست که میخوان در هر مورد نظر بدن و جالب اینکه نظر خودشون رو تعمیم بدن و تحمیل کنن. البته من مخالف نظر دادن نیستم و بارها هم دوستان دیدن که دعوت میکنم نظر خودشون رو بدن ولی در مواردی مثل این تاپیک بهتره جانب احتیاط رعایت بشه.
الان من مثلا بیام بگم ایرانیهایی که دنبال ازدواج با دخترهای غیر ایرانی هستن در واقع دنبال شهروند شدن هستن چه حسی به دوستان دست میده؟! البته این مساله شاید برای اونایی که ازدواج با خارجی رو بدون برنامه بهش میرسن صادق نباشه!

بااحترام،
ترکان