آکادمیا کافه
رد شدن با بند 306 تجربیات، راهکارها - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: کلیرنس (Clearance) سفارت آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%B3-Clearance-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: رد شدن با بند 306 تجربیات، راهکارها (/Thread-%D8%B1%D8%AF-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D9%86%D8%AF-306-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D8%8C-%D8%B1%D8%A7%D9%87%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7)

رد شدن با بند 306 تجربیات، راهکارها - فرید - 10-11-2015

متاسفانه بعضی از متقاضیان ویزا امریکا با بند 306 ویزاشان ریجکت می شود. در مارچ 2002 مجلس نمایندگان امریکا بعد از حوادث یازده سپتامبر، برای افزایش امنیت ایالات متحده قانونی در مورد افزایش امنیت مرزها و ورود به امریکا تصویب می کند. در یکی از بخش های این قانون، برای اتباع کشورهایی که حامی تروریست هستند برای ویزاهای غیر مهاجرتی باید شرایط بررسی شود که فرد گیرنده ویزا برای امنیت امریکا مشکل ساز نخواهد بود. بخاطر اینکه این قانون بصورت دقیق ضوابط را مشخص نکرده، تفسیر های مختلفی از ان می شود. چندین سال اول اصلا بحث سربازی سپاه مطرح نبود. من اولین موردی که دیدم فردی با خدمت سپاه ویزاشون رد شده مربوط به سال 2010 بود. از اون ببعد تعداد بسیار زیادی کسانی که سربازی سپاه بودن ریجکت شدند. البته در گذشته از افراد پرسیده می شد که قبل از جنگ امریکا با عراق سربازی رفته بودند یا خیر که خیلی ها این تصور داشتن که ربط داره به اون. در صورتیکه دلیل این سوال بر می گرده به زمان تصویب این قانون. بنظر می اید حتی معیارها هم به مرور عوض شده. مثلا کسانی که قبل از این قانون به خدمت رفته هم ممکن ویزاشون رد بشه. تنها کسانی شانس داند در گرفتن ویزا که در زمان خدمت درجه نداشتند. این قانون فقط محدود به سربازی نمیشه و کسانی که کارهای دواتی خاص مثل صدا و سیما بوده اند هم رد شده اند.

RE: رد شدن با بند 306 تجربیات، راهکارها - مهمان - 24-11-2015

چند ماه پیش از ارمنستان اقدام کردم برای ویزا امریکا. بعد از 100 روز تازه شماره من در سایت اعلام شده که ویزای من اماده است. خدمت سپاه بودم با درجه رزمیار و به افیسر هم این گفتم. من نتونستم ولی دیفر کنم و فاندم از دست دادم. می خواهم ببینم کسی تا الان تجربه داشته که ویزاش اومده باشه و نتونسته باشه بگیره و سال بعد از یک دانشگاه دیگه بدون مشکل ویزا بگیره. ایا یکبار کلیرنس شدن می تونه نشون بده که دیگه در این مورد مشکلی نخواهم داشت؟ چون واقعا خیلی سخت با این همه هزینه دوباره امسال هم یکجایی پیدا کنم یا ویزا ندن یا وقتی بدهند که دیگه بدرد نخوره. موقعی هم که داشتم در مورد خدمت به افیسر توضیح می دادم اصلا گوش نمی کرد و معلوم بود که اون هیچ کارست و کسی دیگه تصمیم می گیره. حتی بعضی چیزها انگلیسی نمی فهمید و می گفت فارسی بگو و اونجا هم فارسی تایپ می کرد همون چیزی که من گفته بودم بدون اینکه معنیش بودنه.

RE: رد شدن با بند 306 تجربیات، راهکارها - Babak - 25-11-2015

(24-11-2015, 06:24 PM)مهمان نوشته: چند ماه پیش از ارمنستان اقدام کردم برای ویزا امریکا. بعد از 100 روز تازه شماره من در سایت اعلام شده که ویزای من اماده است. خدمت سپاه بودم با درجه رزمیار و به افیسر هم این گفتم. من نتونستم ولی دیفر کنم و فاندم از دست دادم. می خواهم ببینم کسی تا الان تجربه داشته که ویزاش اومده باشه و نتونسته باشه بگیره و سال بعد از یک دانشگاه دیگه بدون مشکل ویزا بگیره. ایا یکبار کلیرنس شدن می تونه نشون بده که دیگه در این مورد مشکلی نخواهم داشت؟ چون واقعا خیلی سخت با این همه هزینه دوباره امسال هم یکجایی پیدا کنم یا ویزا ندن یا وقتی بدهند که دیگه بدرد نخوره. موقعی هم که داشتم در مورد خدمت به افیسر توضیح می دادم اصلا گوش نمی کرد و معلوم بود که اون هیچ کارست و کسی دیگه تصمیم می گیره. حتی بعضی چیزها انگلیسی نمی فهمید و می گفت فارسی بگو و اونجا هم فارسی تایپ می کرد همون چیزی که من گفته بودم بدون اینکه معنیش بودنه.

این که یک بار کلیر شدید یه مقدار خیال‌تون رو راحت می‌کنه که بعدها هم احتمالا کلیر خواهید شد، ولی بعدا اگر دوباره برای اقدام کنید، دوباره باید وارد مرحله کلیرنس بشید و بسته به قوانین و موارد جدیدی که چک می‌کنند ممکنه قبول بشید یا نشید. در نتیجه تضمینی وجود نداره.
به نظر من الان که ویزاتون اومده، بهتره که با دانشگاه هماهنگ کنید که برای ترم زمستون (بهار) شروع کنید. بعید نیست که فاندتون رو هم بتونند بهتون بدند. فکر می‌کنم این راه بهترین راه باشه.

RE: رد شدن با بند 306 تجربیات، راهکارها - مهمان - 26-11-2015

(24-11-2015, 06:24 PM)مهمان نوشته: چند ماه پیش از ارمنستان اقدام کردم برای ویزا امریکا. بعد از 100 روز تازه شماره من در سایت اعلام شده که ویزای من اماده است. خدمت سپاه بودم با درجه رزمیار و به افیسر هم این گفتم. من نتونستم ولی دیفر کنم و فاندم از دست دادم. می خواهم ببینم کسی تا الان تجربه داشته که ویزاش اومده باشه و نتونسته باشه بگیره و سال بعد از یک دانشگاه دیگه بدون مشکل ویزا بگیره. ایا یکبار کلیرنس شدن می تونه نشون بده که دیگه در این مورد مشکلی نخواهم داشت؟ چون واقعا خیلی سخت با این همه هزینه دوباره امسال هم یکجایی پیدا کنم یا ویزا ندن یا وقتی بدهند که دیگه بدرد نخوره. موقعی هم که داشتم در مورد خدمت به افیسر توضیح می دادم اصلا گوش نمی کرد و معلوم بود که اون هیچ کارست و کسی دیگه تصمیم می گیره. حتی بعضی چیزها انگلیسی نمی فهمید و می گفت فارسی بگو و اونجا هم فارسی تایپ می کرد همون چیزی که من گفته بودم بدون اینکه معنیش بودنه.

عزیز جدا با درجه و سربازی اونجا کلیر شدی؟
منم شرایطم مثل شماست
میشه دقیقا بگی چی پرسید و شما چی گفتی؟ راجب به سربازی و اینکه توی فرم خودت چی نوشته بودی راجب سربازی؟
ممنون

RE: رد شدن با بند 306 تجربیات، راهکارها - فرید - 26-11-2015

لازم این توضیح بدهم که منظور من در پست اول از نداشتن درجه، گروهبانی به بالا بود. رزمیار کسی که با دیپلم رفته و اگر اشتباه نکنم در کارت های جدید دیگه نمی نویسند رزمیار و سرباز می نویسند.

RE: رد شدن با بند 306 تجربیات، راهکارها - مهمان - 12-12-2015

IRGC GROUND FORCEشعبه خدمت این نوشته بودم و درجمم CORPORAL
سال خدمت پرسید و کاری که اونجا می کردن و کجا بودم. من نمی دونم درجتون چی بوده. درجه فکر کنم براشون مهم بود.

RE: رد شدن با بند 306 تجربیات، راهکارها - مهمان - 22-12-2015

با سلام دوستان می خواستم بپرسم برای اپلای آمریکا در آینده ، سربازی س مشکل داره آخر یا نه و با بند 306 مواجه میشیم؟ احتمال داره اصلا دراین چند سال درست شه با اوضاع سیاسی یا بعیده ؟

حالا برگه سبز(تاریخ اعزام) گرفتم.لیسانس هستم. و از طرفی می تونم برای پذیرش س اقدام کنم . بنظرتون سربازی راحت تو س رو بذارم کنار و اتومات کد بخورم (ارتش یا نیروانتظامی) و برای پذیرش س اقدام نکنم؟
یا اینکه ریسک کنم و مثلا س برم ولی طوری که درفروم ها بحث شده، با وجود کارتهای جدید، مثلا بگم ارتش بودم و... .

ممنون.

RE: رد شدن با بند 306 تجربیات، راهکارها - فرید - 22-12-2015

(22-12-2015, 04:29 PM)مهمان نوشته: با سلام دوستان می خواستم بپرسم برای اپلای آمریکا در آینده ، سربازی س مشکل داره آخر یا نه و با بند 306 مواجه میشیم؟ احتمال داره اصلا دراین چند سال درست شه با اوضاع سیاسی یا بعیده ؟

حالا برگه سبز(تاریخ اعزام) گرفتم.لیسانس هستم. و از طرفی می تونم برای پذیرش س اقدام کنم . بنظرتون سربازی راحت تو س رو بذارم کنار و اتومات کد بخورم (ارتش یا نیروانتظامی) و برای پذیرش س اقدام نکنم؟
یا اینکه ریسک کنم و مثلا س برم ولی طوری که درفروم ها بحث شده، با وجود کارتهای جدید، مثلا بگم ارتش بودم و... .

ممنون.

سلام
از اینده کسی خبر نداره. ممکن خیلی مسائل تغییر کنه. بعید که در کل س مشکلش حل بشه ولی شاید سربازی کمتر بهش گیر بدهند. در کل اگر قطعا قصد رفتن به امریکا دارید بهتر قید س بزنید. با کارشناسی س باشید قطعا ویزا در حال حاضر بهتون نمی دهند. دروغ گفتن همچین بی تبعات نیست.