آکادمیا کافه
چگونگی بررسی پیشینه حرفه ای در کلیرنس - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: کلیرنس (Clearance) سفارت آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%B3-Clearance-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: چگونگی بررسی پیشینه حرفه ای در کلیرنس (/Thread-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%AD%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%B3)

چگونگی بررسی پیشینه حرفه ای در کلیرنس - پوپو - 30-10-2015

سلام خدمت همه دوستان
من در سایت LINKEDIN عضویت دارم و اونجا تمام سوابق کاری خودم رو بیان کردم 
میخواستم ببینم نحوه کلیرنس برای افرادی چون من که در صنعت نفت کار میکنند و کار برای اون جز بند 501 هست ( از سال 2012 در این بند پذیرش افراد ایرانی متخصص یا محصل در صنایع هسته ای و انرژی ( نفت و گاز ) ممنوع شد) به چه نحوی صورت میگیره؟
1- آیا تمامی اطلاعات مجازی من چک میشه؟
2- اگر بله آیا الان با خذف کردن سابقه کاریم در LINKEDIN مشکل حل میشه یا اونا کلیه اطلاعات رو از روز اول استعلام میکنن؟
3-باید الان برای اپلای کردن چه ذکاوتی به خرج بدم تا نه دروغ گفته باشم و هم نتیجه این همه زحمتم هدر نره؟
4- با توجه به اینکه هنوز توافق بر حذف این بند اثری نگذاشته ( و حتی امکان برگشت شرایط تحریم در صورت بر هم خوردن توافق در 8 سال بعد از برجام وجود داره آیا توصیه میکنید من حتی در صورت خذف این بند در این روز ها، تخصص و محل کارم رو در رزومه ام اصلا" عنوان کنم؟  
5- اگر ذکر نکنم جای خالی رو چطور پر کنم؟

RE: چگونگی بررسی پیشینه حرفه ای در کلیرنس - Babak - 01-11-2015

(30-10-2015, 11:52 PM)پوپو نوشته: سلام خدمت همه دوستان
من در سایت LINKEDIN عضویت دارم و اونجا تمام سوابق کاری خودم رو بیان کردم 
میخواستم ببینم نحوه کلیرنس برای افرادی چون من که در صنعت نفت کار میکنند و کار برای اون جز بند 501 هست ( از سال 2012 در این بند پذیرش افراد ایرانی متخصص یا محصل در صنایع هسته ای و انرژی ( نفت و گاز ) ممنوع شد) به چه نحوی صورت میگیره؟
1- آیا تمامی اطلاعات مجازی من چک میشه؟
2- اگر بله آیا الان با خذف کردن سابقه کاریم در LINKEDIN مشکل حل میشه یا اونا کلیه اطلاعات رو از روز اول استعلام میکنن؟
3-باید الان برای اپلای کردن چه ذکاوتی به خرج بدم تا نه دروغ گفته باشم و هم نتیجه این همه زحمتم هدر نره؟
4- با توجه به اینکه هنوز توافق بر حذف این بند اثری نگذاشته ( و حتی امکان برگشت شرایط تحریم در صورت بر هم خوردن توافق در 8 سال بعد از برجام وجود داره آیا توصیه میکنید من حتی در صورت خذف این بند در این روز ها، تخصص و محل کارم رو در رزومه ام اصلا" عنوان کنم؟  
5- اگر ذکر نکنم جای خالی رو چطور پر کنم؟

واقعیت اینه که کسی نمی‌دونه در این پروسه چه مواردی چک می‌شه، اما خوب با یک جستجوی ساده اینترنتی در گوگل و یکی دو تا سایت دیگه مثل facebook یا linkedin اطلاعات خیلی زیادی از افراد می‌شه بدست آورد و دور از ذهن نیست که در پروسه کلیرنس این وب‌سایت‌ها چک بشه.
من یا سایر دوستان نمی‌تونیم به شما توصیه کنیم که اطلاعات خلاف واقعیت ارائه کنید و همچنین کسی با قطعیت نمی‌تونه بگه چه حد از شما می‌تونند اطلاعات بدست بیارند و آیا سوابق قبلی شما قابل دسترسی خواهد بود یا خیر، اما طبیعتا اگر تصمیم شما بر این باشه که اطلاعات متفاوتی ارائه کنید، باید اطلاعاتی که به صورت عمومی از شما در اینترنت قابل دسترسی هست رو حذف کنید.

RE: چگونگی بررسی پیشینه حرفه ای در کلیرنس - پوپو - 02-11-2015

(01-11-2015, 11:31 AM)Babak نوشته: واقعیت اینه که کسی نمی‌دونه در این پروسه چه مواردی چک می‌شه، اما خوب با یک جستجوی ساده اینترنتی در گوگل و یکی دو تا سایت دیگه مثل facebook یا linkedin اطلاعات خیلی زیادی از افراد می‌شه بدست آورد و دور از ذهن نیست که در پروسه کلیرنس این وب‌سایت‌ها چک بشه.
من یا سایر دوستان نمی‌تونیم به شما توصیه کنیم که اطلاعات خلاف واقعیت ارائه کنید و همچنین کسی با قطعیت نمی‌تونه بگه چه حد از شما می‌تونند اطلاعات بدست بیارند و آیا سوابق قبلی شما قابل دسترسی خواهد بود یا خیر، اما طبیعتا اگر تصمیم شما بر این باشه که اطلاعات متفاوتی ارائه کنید، باید اطلاعاتی که به صورت عمومی از شما در اینترنت قابل دسترسی هست رو حذف کنید.

ممنونم بابک جان
به نظر شما من اشتغالم رو مطرح نکنم؟ خب این یعنی هدر رفت زمان و انرژی من که اگه صرف کار دیگه ای (مثلن تحصیلات) شده بود بهتر بود.پیشنهادتون چیه؟

RE: چگونگی بررسی پیشینه حرفه ای در کلیرنس - Babak - 03-11-2015

(02-11-2015, 08:42 PM)پوپو نوشته: ممنونم بابک جان
به نظر شما من اشتغالم رو مطرح نکنم؟ خب این یعنی هدر رفت زمان و انرژی من که اگه صرف کار دیگه ای (مثلن تحصیلات) شده بود بهتر بود.پیشنهادتون چیه؟

من نگفتم که شما اشتغال‌تون رو مطرح نکنید. باقی گذاشتن حفره‌های زمانی طولانی در رزومه، علاوه بر این که از نظر حرفه‌ای نکته منفی تلقی می‌شه، برای کلیرنس هم شک برانگیز خواهد بود.
در موارد مشابه شما، کاری که برخی انجام می‌دن اینه که کلمات حساسیت برانگیز رو از رزومه حذف می‌کنند. مثلا به جای این که به اسم کامل محل کار و جزئیاتی که شاید حساسیت برانگیز باشه اشاره کنند، به خود حرفه‌ای که درش مشغول بودید در محلی که حساسیت چندانی ایجاد نمی‌کنه اشاره می‌کنند.

در نهایت دوباره تاکید می‌کنم که من نه به شما و نه به هیچ کاربر دیگه‌ای توصیه نمی‌کنم که مطالبی خلاف واقعیت به سفارت یا دانشگاه‌ها و غیره ارائه کنید. در نتیجه تصمیم‌گیری در این زمینه رو به خود شما واگذار می‌کنم.