آکادمیا کافه
سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - Pejman - 29-12-2012

(28-12-2012, 11:38 PM)javati نوشته: سلام
من کارشناس ارشد مهندسی شیمی گرایش گاز از دانشگاه نفتم و سابقه کار مرتبط در صنعت نفت رو هم دارم

چندتا سوال از دوستا داشتم
تو سانفرانسیسکو یا لوس آنجلس رشته تحصیلی دکترا مرتبط با من هستش؟
مدت تحصیل برای دکترا جقدر طول میکشه، 3 یا 4؟
آیا بعد از تموم شدنش، امکان کار تو صنعت نفت وجود داره؟
سلام،

جواب سوال اولتون رو نمی دونم.
مدت زمان تحصیل اگر منظورتون در آمریکاست که معمولاً بین 4 تا 6 سال طول می کشه. ولی بیشتر از این هم زیاد دیده می شه. بستگی به عوامل زیادی داره.
در حالت کلی بله امکان کار برای این رشته خوبه. ولی مشکلی که الان هست اینه که فعلاً قوانین آمریکا برای دادن ویزا به دانشجویان در رشته های مرتبط با نفت و گاز سخت گیرانه شده و تا زمانی که این قوانین باشه، خیلی نمی شه امیدوار بود که ایرانیها بتونند در این زمینه در آمریکا درس بخونند و بعد کار کنند. برای اطلاعات بیشتر به این تاپیک مراجعه کنید.

[جداشده] نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - metallurgist - 30-01-2013

بچه ها سلام
من می خوام اپلای کنم واسه امریکا یا استرالیا. چند تا سوال دارم. رشته ام متالورژیه و معدل لیسانس و ارشدم خوبه. 2 تا ISI هم دارم. GRE شدم 1140 (Q=169 و V=142 و W=3.5). دارم برای تافل میخونم.
1- اول اینکه چهار سال از فارغ التحصیلیم می گذره. این مشکلی ایجاد نمیکنه. مثلا واسه استاد مهم باشه توی این مدت چیکار کردم؟ آخه کارم خیلی مرتبط به رشته ام نبوده توی این چهار سال.
2- من می خوام دکترا روی موضوعی کار کنم که برام جدیده و سابقه پژوهشی و تحقیقاتی ازش ندارم. به نظرتون برخورد استادا چطور خواهد بود و چطوری باهاشون مطرح کنم بهتره؟

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - Babak - 31-01-2013

نمره GRE شما معمولیه، هر چند که Quant رو خوب شدید و این نکته مثبتی هست. با توجه به این که معدل‌تون خوبه و مقاله هم دارید احتمالا با همین نمره هم می‌تونید پذیرش بگیرید، اما اگر می‌خواهید شانس‌تون رو بالاتر ببرید، می‌تونید GRE رو مجددا امتحان بدید. و اما در مورد سوال‌هاتون:
۱. فاصله افتادن بین تحصیل مشکل خاصی ایجاد نمی‌کنه و تا حد زیادی متداول هست، اما این که کارتون مرتبط با رشته‌اتون نبوده می‌تونه نکته منفی محسوب بشه. به همین خاطر بهتره که در رزومه طوری بنویسید که عدم ارتباط کارتون به رشته‌اتون زیاد پررنگ نشه.
۲. تغییر گرایش یا موضوع کاری در دوره دکترا چیز عجیبی نیست، اما طبیعتا استادها ترجیح می‌دهند کسی رو بگیرند که با تجربه باشه، در نتیجه شانس گرفتن پذیرش و فاند یک مقدار در این شرایط کمتر می‌شه. تا حد زیادی نکاتی که در این تاپیک مطرح شده می‌تونه برای شما مفید واقع بشه. لطفا نگاهی بیاندازید و موارد گفته شده رو در نظر داشته باشید.

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - motahari - 09-03-2013

با سلام
من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران هستم قصد تحصیل دکتری در خارج رو دارم معدل کارشناسیم 16/60 هست و قصد دارم چند تا مقاله هم بدم
برای تحصیل در مقطع دکتری در کشورهای اروپایی هیچ اطلاعی ندارم . چه کشورها و دانشگاه هایی رشتمو داره و مناسب برای من هست البته دانشگاهی که خودش خرج و مخارج تحصیلمو بده
ممنون

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - m.ost - 09-03-2013

(09-03-2013, 06:51 PM)'motahari' نوشته: با سلام
من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران هستم قصد تحصیل دکتری در خارج رو دارم معدل کارشناسیم 16/60 هست و قصد دارم چند تا مقاله هم بدم
برای تحصیل در مقطع دکتری در کشورهای اروپایی هیچ اطلاعی ندارم . چه کشورها و دانشگاه هایی رشتمو داره و مناسب برای من هست البته دانشگاهی که خودش خرج و مخارج تحصیلمو بده
ممنون

سلام دوست عزیز
شما برای پیدا کردن دانشگاه هایی که رشته شما رو ارائه میدن باید خودتون در اینترنت جستجو کنید. به این تاپیک هم مراجعه کنید میتونه کمکتون کنه. میتونین اسم رشتتون رو به انگلیسی در اینترنت سرچ کنید. در مورد اروپا چون پذیرش در مورد مقطع دکترا به صورت پوزیشن هایی هست که اعلام میشه در واقع حکم یک شغل رو داره و اگر شما پذیرش بگیرید حقوق هم دریافت خواهید کرد ولی باید به دنبال پوزیشن هایی باشید که به شرایط شما میخورن. به عنوان مثال این انجمن رو مشاهده کنید. بچه ها اگر اتفاقی موقعیتی در دانشگاهی ببینن اعلام میکنن. ولی خودتون باید مرتب سایت دانشگاه ها رو چک کنید و اگر موقعیتی دیدید اپلای کنید.  

[جداشده] با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد(صرف نظر از کشور مقصد) - shahrokh_m - 10-03-2013

(02-03-2013, 02:15 AM)'m.ost' نوشته: سلام 
دوست عزیز شما میخواید در مقطع ارشد پذیرش بگیرید؟ من بهتون پیشنهاد میکنم که این تاپیک رو مطالعه بفرمایید. شما معدلتون بالا نیست و دانشگاهتون هم شناخته شده نیست. بدون دانستن نمره زبان و اینکه مشخص نیست مقاله خواهید داد یا خیر هم نمیشه نظر داد. مناسب بودن وضعیتتون در کار علمی هم باید به صورتی نشون داده بشه که معمولا همون مقاله هست. 
شما اول باید یک رزومه مناسب برای خودتون درست کنید بعد اقدام کنید. من بهتون پیشنهاد میدم که با توجه به اینکه برای مستر فاند زیادی هم وجود نداره ارشد رو در ایران بخونید با معدل بالا و مقاله و همچنین نمره زبان و بعد برای دکترا اقدام کنید. در اینصورت شانس خیلی بیشتری خواهید داشت. ولی با شرایط فعلی برای کانادا و آمریکا حتی اگر پذیرش هم بگیرید برای فاند شانس بسیار بسیار کمی دارید (کلا فاند برای مستر زیاد نیست و شرایط بسیار خوبی نیاز هست که یک نفر بتونه فاند بگیره) مگر اینکه برای دانشگاه های اروپا اقدام کنید که برای اون هم باز نیاز به نمره زبان خواهید داشت.  

سلام.ممنونم که خیلی صریح راهنماییم کردین.یه سوال دیگه، مهمه ارشد کجا بخونم؟ ( واقعا سوال پیچیده ای پرسیدم!! ) منظورم اینه که من ارشد امسال که شرکت کردم وضعیتم چندان برای خودم رضایت بخش نبود و احتمال اینکه واسه دانشگاه های تهران رتبه بیارم کم هست.مثلا اگه دانشگاه سراسری تبریز قبول بشم ، برای اپلای تاثیر مثبت میذاره یا....؟ 

RE: [جداشده] با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد(صرف نظر از کشور مقصد) - Babak - 10-03-2013

(10-03-2013, 07:25 PM)'shahrokh_m' نوشته: سلام.ممنونم که خیلی صریح راهنماییم کردین.یه سوال دیگه، مهمه ارشد کجا بخونم؟ ( واقعا سوال پیچیده ای پرسیدم!! ) منظورم اینه که من ارشد امسال که شرکت کردم وضعیتم چندان برای خودم رضایت بخش نبود و احتمال اینکه واسه دانشگاه های تهران رتبه بیارم کم هست.مثلا اگه دانشگاه سراسری تبریز قبول بشم ، برای اپلای تاثیر مثبت میذاره یا....؟ 

همون طور که خودتون هم حدس زدید دانشگاه محل تحصیل در شانس پذیرش بی‌تاثیر نیست و طبیعتا اگر از دانشگاه‌های مشهور ایران (مثل شریف، تهران، ...) فارغ‌التحصیل بشید، تاثیر مثبت در شانس پذیرش شما خواهد گذاشت، اما این مساله به این معنی نیست که اگر شما از دانشگاه‌های دیگه فارغ‌التحصیل بشید شانسی برای پذیرش نخواهید داشت. از دانشگاه مهم‌تر معدل شما، مقالات، و نمره امتحان زبان (و برای امریکا GRE) هست. اگر شما دانشگاه سراسری تبریز قبول بشید و بتونید معدل خوبی در ارشد بدست بیارید، به نظر من حتما شانس گرفتن پذیرش خواهید داشت.

[جداشده] با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد(صرف نظر از کشور مقصد) - moctafa - 18-03-2013

سلام به همه ی دوستای عزیزم
من دانشجوی ریاضی امیرکبیر هستم ، سال سومم هست ، معدلم حدود 14 
میخوام ارشد رو علوم کامپیوتر داخل ایران بخونم و واسه ی دکترا برم خارج از کشور . چند تا سوال داشتم . اول اینکه چه گرایشی بهتره واسه رفتن ، بعدش اینکه اپلای واسه دکترا چه شرایطی رو لازم داره 
من راجع به اینکه واسه مقاله از کجا باید شروع کنم و چیکارا باید بکنم اصلا اطلاعاتی ندارم . خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد(صرف نظر از کشور مقصد) - Shihan - 22-03-2013

(18-03-2013, 03:50 PM)'moctafa' نوشته: سلام به همه ی دوستای عزیزم
من دانشجوی ریاضی امیرکبیر هستم ، سال سومم هست ، معدلم حدود 14 
میخوام ارشد رو علوم کامپیوتر داخل ایران بخونم و واسه ی دکترا برم خارج از کشور . چند تا سوال داشتم . اول اینکه چه گرایشی بهتره واسه رفتن ، بعدش اینکه اپلای واسه دکترا چه شرایطی رو لازم داره 
من راجع به اینکه واسه مقاله از کجا باید شروع کنم و چیکارا باید بکنم اصلا اطلاعاتی ندارم . خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .

دروود.
دوست عزیز، به فروم اکادمیاکافه خوش امدید. به نظرم برای رشته شما گستردگی گرایش بسیار زیاده و بیشتر نمیشه گفت که کدام بهتره یا کدام بدتر. بیشتر به پژوهش و علاقمندی های خودتان مرتبطه هر چه مقاطع بالاتر بروید ناخوداگاه بیشتر از فیلد مورد نظر خودتان استقبال می کنید. بهتره در دوران ارشد روی مقالات و معدل و نمره زبان خوب کار کنید و در حد بالایی نگه دارید. هر چند رشته شما جزو رشته های خوب و مناسب با فاندهای بسیاری در اروپا و امریکا و کاناداست بنابراین با رزومه قوی میشه امیدوار بود. اگر تمایل به تحصیل در امریکا دارید که علاوه بر موارد بالا نمره GRE هم باید داشته باشید. در اروپا سیستم مبتنی بر معدل و نمره زبان و مکاتبه با اساتید و یافتن موقعیت خالی در دانشگاههاست. برای اطلاعات در خصوص کشور و دانشگاههای امریکا اینجا را ملاحظه کنید.
برای شروع و نحوه نگراش مقاله همچنین اینجا را مطالعه کنید.
ازاد اندیش باشید

[برش] با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - edram - 04-05-2013

با سلام.لیسانسمو مکانیک ساخت و تولید گرفتم و ارشدمو تبدیل انرژی.
برای phd میخوام همون مکانیک سیالات و تبدیل و بخونم. برای پذیرش بهم گیر نمیدن که چرا کارشناسیتو ساخت و تولید خوندی؟
با تشکر