آکادمیا کافه
سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - spt - 20-11-2011

در این تاپیک مطالب اولیه و اساسی در مورد پذیرش دکترا و گرفتن کمک هزینه بحث خواهد شد.
این تاپیک برای افرادی که اطلاع زیادی از روند پذیرش دکترا ندارند مناسب خواهد بود.
Smile

RE: راهنمای گرفتن پذیرش دکترا - spt - 21-11-2011

یکی از سوالات اصلی که در اولین قدم برای پذیرش دکترا مطرح میشه اینه که چه فرقی با پذیرش ارشد یا لیسانس داره؟
یعنی اینکه چقدر از یه اپلای کردن روتین و معمولی متفاوته؟ برای ارشد معمول اینطوریه که مدارک مورد نیاز برای اپلای کردن رو جور میکنیم و همراه با اپلای میفرستیم برای دانشگاه مورد نظر و منتظر میشیم تا جواب بیاد... اما توی دکترا میگن که باید با استاد ها هم ارتباط گرفت و خیلی زمان خاصی نداره و ازین چیزا و از طرفی میشنویم که ددلاین فلان دانشگاه گذشته...
میشه دوستان اصول کلیش رو کمی توضیح بدن تا ما جوون ها سوالاتمون رو بپرسیم؟!!
مخصوصا فرقش با اپلای برای ارشد..
مرسی Smile

RE: راهنمای گرفتن پذیرش دکترا - Saeid - 21-11-2011

مهمترین فرق اپلای برا مستر و دکترا ,فانده....تو مستر معمولا تعداد فاند کمتره و گرفتنش سخته....مستر هم ددلاین داره...مستر هم پست مدارک ممکنه داشته باشه...در کل مستر زیاد با دکترا فرقی نداره...برا مستر هم با استاد تماس میگیرن

RE: راهنمای گرفتن پذیرش دکترا - Babak - 21-11-2011

spt عزیز
همون طور که سعید هم گفت، برای گرفتن پذیرش دکترا تقریبا همه دانشگاه‌ها ددلاین دارند و اصول گرفتن پذیرش برای مقاطع مختلف کم و بیش یکسانه. مهمترین فرق بین پذیرش لیسانس و مقاطع بالاتر آزمون‌های مورد نیازه که معمولا برای این دو فرق می‌کنه و مثلا برای پذیرش لیسانس در امریکا ممکنه امتحان SAT لازم باشه ولی برای فوق و دکترا امتحان GRE.
ارسال مدارک، وجود ددلاین، و گذروندن امتحان‌های لازم از مواردی هست که برای پذیرش در مقاطع مختلف مشترک هست. من سعی کردم که یک سری از موارد اولیه و کلی رو در این موضوع توضیح بدم.

در مورد فاند هم همون طور که سعید گفت، فاند برای مقطع دکترا از سایر مقاطع بیشتره و تماس گرفتن با استادها در مورد پذیرش دکترا مهمتره. در مورد نحوه گرفتن فاند و تماس با استادها در این موضوع توضیحات خوبی وجود داره.

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - maryamseyedi - 29-05-2012

سلام
من دانشجوی ارشد مارین بیولوژی هستم. دانشگاه آزاد درس میخونم و تا شهریور دفاع میکنم. میخوام از دانشگاه های کانادا یا استرالیا پذیرش بگیرم. هیچ اطلاعای در این باره ندارم. لطفا راهنمایی کنین.
ممنون
----------------------------------------
دلیل ویرایش: فینگلیش نویسی

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - ice - 29-05-2012

(29-05-2012, 01:08 PM)maryamseyedi نوشته: سلام
من دانشجوی ارشد مارین بیولوژی هستم. دانشگاه آزاد درس میخونم و تا شهریور دفاع میکنم. میخوام از دانشگاه های کانادا یا استرالیا پذیرش بگیرم. هیچ اطلاعای در این باره ندارم. لطفا راهنمایی کنین.
ممنون
پیشنهاد می کنم برای شروع به دانشگاه های مختلف این دو کشور مراجعه کنید و ببینید اساتید کدوم دانشگاه ها گرایش دریا رو ارائه می دن و فعالیت کدومشون به علاقه شما نزدیک تر است. در مورد کانادا دپارتمان های بزرگ تری در دانشگاه های شهرهای نزدیک تر به آب قرار دارند.
از مدارک خیلی مهمی هم که لازم دارید امتحان زبان هست که باید آیلتس/تافل را بدهید.

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - meis - 30-05-2012

(29-05-2012, 01:08 PM)maryamseyedi نوشته: سلام
ممنون
----------------------------------------
دلیل ویرایش: فینگلیش نویسی
سلام و خوش اومدین

اول از همه باید بدونین که گرفتن پذیرش یک پروسه طولانی و پر زحمت و فرسایشیه پس باید عزمتون جزم باشه و بعد قدم در این راه بزارین.
در مورد رشتمون من به شخصه خیلی امیدوارم واسه گرفتن پذیرش، چون در ظاهر متقاضی این رشته نسبت به رشته های فنی مهندسی و اقتصادی پایینتره و این خبر خوبیه(البته با تقدیم احترام به تمام مهندسای عزیز).
استرالیا فوق العاده قویه تو این رشته و آمریکا مهدش حساب میشه.
بهتون توصیه میکنم در ابتدا این لینک و این لینک رو با دقت مطالعه کنید و بعد از اون سوالات تخصصی تر خودتون رو مطرح کنین.

موفق باشین

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - parmisv - 16-06-2012

سلام خسته نباشید میشه لطفا منو یه کم راهنمایی کنی من اینجا فوق
لیسانسMBAخوندم درسم تمام شده تو مرحله دفاع هستم که چند وقت دیگه تمام
میشه معدلم هم حدود 18 شده و فعلا 3تا مقالهISIدارم,2تا مقاله در کنفرانس بین المللی دارم ولی مدرک زبان فعلا
ندارم و میخوام واسه دکترا اقدام کنم بیشتر دلم میخواد بورس بگیرم ولی
امکانش میگن واسه رشته من کم و همه پیشنهاد مالزی رو میدن و چون قبلا
میخواستم واسه فوق بیام که اینجا موندم والان دوباره خواستم اقدام کنم ولی
هنوز تو شکم که چیکار کنم میشه شما راهنماییم کنی ممنون میشم

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - Nasim67 - 16-06-2012

سلام پارمیس جان و خوش آمدید
همونطور که میدونید،فاکتورهای موثر در دریافت پذیرش همراه با فاند، داشتن مقاله و نمرات بالای امتحانات زبان و GRE/GMAT است.معدل شما خوبه.وضعیت مقاله هاتونم که خیلی خوبه.به نظر من حیف است اگر بخواید برای مالزی اقدام کنید.یعنی شایستگی رزومه ی شما بالاتر از این حرف هاست.به نظرم در کشور مقصدتون یه تجدید نظری بکنید.

بعد میمونه بحث امتحان TOEFL/IELTS و GRE/GMAT که هر کدوم رو می تونید در تاپیک های مربوطه پیگیری کنید.
فقط به این نکته هم توجه داشته باشید که برای رشته (DBA(
Doctor of Business Administration که معادل PhD in Business Administration است، رقابت شدید می باشد و شما باید نمرات درخشانی داشته باشید.علی الخصوص در GMAT.چون
این رشته از رشته هایی است که اغلب دانشگاه ها اولویت رو بر نمره GMAT میدن و نه GRE.
بازم فکر کنید و وقتی کشور مورد نظرتونو انتخاب کردید،می تونید در سایت دانشگاه ها از requirement هاشون مطلع بشید.
موفق باشید

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - sh.faghih - 18-06-2012

سلام.
من فارغ التحصیل در مقطع فوق لیسانس رشته کشاورزی گرایش زراعت با معدل 17/55 از دانشگاه تربیت مدرس هستم که 1 مقاله ISI و 1 چکیده در کنفرانس آلمان و 4 چکیده در داخل ایران دارم و اینو خودم میدونم که اگه تو ایران دکتری بخونم بورس که نمیشه ام و هیچ آینده ای ندارم.
من میتونم از دانشگاههای آمریکا، کانادا، استرالیا و . . . برای دکترا بورس بگیرم و آیا باید پشتوانه مالی یعنی حساب اعتباری زیادی داشته باشم؟

با تشکر