آکادمیا کافه
ادامه تحصیل بعد از انصراف از تحصیل، مراحل و مشکلات آن - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای تحصیلی قبل از پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: ادامه تحصیل بعد از انصراف از تحصیل، مراحل و مشکلات آن (/Thread-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%81-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%D8%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D9%88-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D9%86)

ادامه تحصیل بعد از انصراف از تحصیل، مراحل و مشکلات آن - مهمان - 27-09-2015

با سلام
من دانشجوی رشته روانشناسی بالینی ورودی سال 92 دانشگاه آیت اله آملی بودم ولی بعلت بیماری قلبی مادرم و کهولت سن والدینم مجبور به انصراف شدم .
میخواستم سوال کنم اگر من بخواهم دوباره ادامه تحصیل بدم امکان انتقالی به تهران را دارم ؟

RE: ادامه تحصیل بعد از انصراف از تحصیل، مراحل و مشکلات آن - automotive - 23-11-2015

(27-09-2015, 12:08 AM)مهمان نوشته: با سلام
من دانشجوی رشته روانشناسی بالینی ورودی سال 92  دانشگاه آیت اله آملی بودم ولی بعلت بیماری قلبی مادرم و کهولت سن والدینم مجبور به انصراف شدم  .
میخواستم سوال کنم اگر من بخواهم دوباره ادامه تحصیل بدم امکان انتقالی به تهران را دارم ؟

با سلام بر سما مهمان گرامی،
شرایظ انتقالی دانشگاه ها با همدیگر متفاوت هستش و حتی دیده شده مبلغی برای انتقال دادن در نظر گرفتند، اما با توجه به شرایط شما من فکر میکنم که با صحبت کردن با دانشگاه مبدا و مقصد بتونید این مشکل رو حلش کنید، اگر حل نشد در دانشگاهی که در شهر خودتان هستش دوباره همین رشته رو ( اگر علاقهمند هستید به ادامه ی تحصیل در این رشته) امتحان کنکور بدید یا در دانشگاه های بدون کنکور ثبت نام کنید،( اگر دانشگاه دولتی قبول شوید بهتر هستش، هم دانشگاه هم اساتید و ...)
بعد در هنگام ثبت نام اعلام کنید که من چند ترم این رشته رو در دانشگاه دیگری خوندم و درخواست تطبیق واحد دارم، بعدش باید برید دانشگاهی که الان در حال تحصیل هستید و ثبت نام کردید، نامه ی رسمی درخواست ریزنمرات رو برای تطبیق واحد رو بگیرید و در پاکت مخصوص دانشگاه قرار بدید، به دانشگاه مقصد رفته و نامه را به مسئولین نشان دهید ( اسم قسمت ها دقیق یادم نیست بپرسید از آموزش شمارو راه نمایی میکنند )
بعد منتظر بشید که ریزنمارت شما صادر و حتما به امضای ریاست دانشکده برسد وگرنه بیاعتبار هستش، این کار رو منشی رئیس براتون انجام میده حتی اگر رئیس در جلسه باشه، بعدش ریزنمراتتون رو در پاکت نامه قرار میدهند و شما به دانشگاهی که در حال تحصیل هستید برمیگردید و نامه رو به مسئول مربوطه تحویل میدید ( بپرسید که اشتباهی تحویل ندید و با حضور خودتون ( اگر دانشگاه پرجمعیتی نباشه ) نمرات بالای 12 رو تا جایی که یادمه تطبیق میزنند بعدش به دفتر مدیر گروهتون برید تا واحد های ترم اول شمارو که سیستمی براتون انتخاب شده رو حذف کنه و واحدهایی که نگذراندید رو جایگزین کنه.
تمام شد

با آرزوی سلامتی برای والدین بزرگوار شما

انصراف - taranom76 - 07-06-2016

سلام خسته نباشید من توی کنکور 94فیزیک شبانه قبول شدم الان از رشته ام راضی نیستم می خوام انصراف بدم آیا باید پولی برای انصراف بدم یا نه؟؟

RE: انصراف - salazar716 - 07-06-2016

زمان ما که نیازی نبود برای شبانه ها. من 88ای بودم.

[برش] انصراف - taranom76 - 08-06-2016

به نظر شما انصراف دادن از دانشگاه و خوندن برای یه سال دیگع کار درستیه؟؟

RE: انصراف - Matinking - 08-06-2016

(08-06-2016, 02:44 PM)taranom76 نوشته: به نظر شما انصراف دادن از دانشگاه و خوندن برای یه سال دیگع کار درستیه؟؟

سلام

این دقیقا بستگی داره به دلیلی که می تونه پشت چنین تصمیمی یاشه...

- فرض کنید دلیل عدم علاقه به رشته به صورت اساسی باشه...
در این حالت نه تنها از ادامه دوره سودی عاید فرد نمیشه بلکه اگر در آینده بخواد در زمینه کار مرتبط هم فعالیت داشته باشه، به جد به مشکل برخواهد خورد... در این صورت انصراف به نظر تصمیم درستی به نظر میاد...

- فرض کنید دلیل مثلا عدم توانایی هزینه کردن برای پرداخت شهریه دانشگاه باشه...
خب چنین مسئله ای رو محتملا بشه با وام دانشجویی و موارد مشابه به نوعی حل و فصل کرد تا کار به انصراف نکشه...

در حالت کلی انصراف یعنی منتفی کردن تمام زمان، انرژی و هزینه مصرف شه در اون راه...
اگر دلیل انصراف ارزش این سه مورد رو داشته باشه، منطقی هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: انصراف - taranom76 - 08-06-2016

(08-06-2016, 03:10 PM)Matinking نوشته: سلام

این دقیقا بستگی داره به دلیلی که می تونه پشت چنین تصمیمی یاشه...

- فرض کنید دلیل عدم علاقه به رشته به صورت اساسی باشه...
در این حالت نه تنها از ادامه دوره سودی عاید فرد نمیشه بلکه اگر در آینده بخواد در زمینه کار مرتبط هم فعالیت داشته باشه، به جد به مشکل برخواهد خورد... در این صورت انصراف به نظر تصمیم درستی به نظر میاد...

- فرض کنید دلیل مثلا عدم توانایی هزینه کردن برای پرداخت شهریه دانشگاه باشه...
خب چنین مسئله ای رو محتملا بشه با وام دانشجویی و موارد مشابه به نوعی حل و فصل کرد تا کار به انصراف نکشه...

در حالت کلی انصراف یعنی منتفی کردن تمام زمان، انرژی و هزینه مصرف شه در اون راه...
اگر دلیل انصراف ارزش این سه مورد رو داشته باشه، منطقی هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم
سلام مرسی از پاسختون
واقعیت من به آینده نگاه میکنم و می دونم که توی رشته های علوم پایه کاری وجود نداره و صرفا برای سرگرمیه که من اینو نمی خوام و هم زمان و انرزیم هدر میره و خیلی از چیزهای دیگه حالا با این وجود بازم انصراف کار منطقی هست ؟؟

RE: انصراف - Matinking - 08-06-2016

(08-06-2016, 11:22 PM)taranom76 نوشته: سلام مرسی از پاسختون
واقعیت من به آینده نگاه میکنم و می دونم که توی رشته های علوم پایه کاری وجود نداره و صرفا برای سرگرمیه که من اینو نمی خوام و هم زمان و انرزیم هدر میره و خیلی از چیزهای دیگه حالا با این وجود بازم انصراف کار منطقی هست ؟؟

سلام

اگه منظورتون در خارج از کشور هست، مخالفم...
اگر دوره تحصیلیتون رو با علاقه و هدفمند بگذرونید و روی پروژه های موجود در عالم واقع و صنعت کار کنید، دیر یا زود جذب بازار کار خواهید شد...

در ایران قضیه متفاوت هست...
نکته مهمی که مطرح میشه این هست که شما که چنین دیدی به رشته های علوم پایه دارید پس چرا اصلا پا در این راه گذاشتید؟!
در ایران تحصیل خیلی از خانم ها در رشته های علوم پایه دقیقا براساس علاقه هست.. چون جامعه ما (هرچند در حال تغییر هست) بار اصلی امرار معاش در حیطه خانواده رو طوری به مردان محول کرده که اگر طرف مهندسی یا پزشکی نخونه و فرد پیگیری نباشه، قطعا به مشکل برخواهد خورد...
این نکته از این باب گفتم که اگر در روند فعلی تحصیل دختران ریز بشید میبینید که کاری که شما کردید هم تقریبا در همون راستا بوده...
با این تفاسیر من اسم این احساس شما رو همون بی علاقگی می گذارم و طبیعتا انصراف می تونه یک جواب برای اون باشه...
ولی توجه شما رو به این نکته معطوف می کنم که الزامی نداره این بار رشته بهتری پذیرفته بشید و قبل از انصراف باید یکی از دو مورد زیر رو تحصیل کنید تا بعدا دچار پشیمانی نشید:

- با اراده طوری تلاش کنید که حتما رشته بهتری رو قبول شید...
- از بالا بودن درصد بی خیالی(!) در خودتون به حدی مطمئن باشید که حتی نتیجه معکوس هم نتونه احساس بدی (بیش از چیزی که الان دارید) به زندگیتون تزریق کنه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: ادامه تحصیل بعد از انصراف از تحصیل، مراحل و مشکلات آن - shotole - 17-08-2017

سلام میخواستم بدونم در صورتی که شخصی در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاه های کشور قبول بشه و بعد از گذشت یه ترم یا بیشتر انصراف بده اگه از دانشگاهی از خارج پذیرش بگیره امکان این هست که بتونه خارج بشه و ادامه تحصیل بده. در واقع میخوام بدونم انصراف بدون سابقه ی قبلی مشکلی تو پروسه ی رفتن از ایران و تحصیل در خارج ایجاد میکنه یا نه؟