آکادمیا کافه
پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته های شیمی، نفت و پلیمر - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: شیمی، نفت و پلیمر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C%D8%8C-%D9%86%D9%81%D8%AA-%D9%88-%D9%BE%D9%84%DB%8C%D9%85%D8%B1)
+--- موضوع: پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته های شیمی، نفت و پلیمر (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C%D8%8C-%D9%86%D9%81%D8%AA-%D9%88-%D9%BE%D9%84%DB%8C%D9%85%D8%B1)

صفحات 1 2 3 4 5

پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته های شیمی، نفت و پلیمر - hamid90 - 10-09-2015

سلام دوستان عزیز
من کارشناسی مهندسی نفت بهره برداری از دانشگاه آزاد مرودشت با معدل 17.05 هستم و فعلا هم دانشجوی ارشد مرودشت مهندسی نفت گرایش مخزن هستم معدلم بدون پایان نامه16.98 هست و آذرماه دفاعیه دارم البته موضوع پایان نامم جدید هست و فعلا یک مقاله isi واسه چاپ فرستادم ولی هنوز جوابی دریافت نکردم و یک مقاله دیگه هم ایشالا آخر کار میخوام چاپ کنم و موضوع پایان نامم فعلا به عنوان ثبت اختراع پذیرفته شده.میخواستم دوستان جهت پذیرش دکترا مهندسی نفت گرایش مخزن از دانشگاههای کانادا ،استرالیا ،اتریش ،نروژ و سوئد یا دانشگاههای معتبر دیگه منو راهنمایی کنند و اگه اطلاعاتی در مورد دکترا مهندسی نفت دارند در اختیارم بزارن.
ممنون از همه دوستان

RE: پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته های شیمی، نفت و پلیمر - aminpolymer87 - 10-11-2015

سلام . من لیسانس مهندسی پلیمر هستم با معدل 14.04 ولی نمره ی دروس تخصصیم بالاست . میخوام فوق لیسانس رو خارج ادامه بدم . دانشگاهی که مناسبم باشه رو نمی دونم چطوری باید پیدا کنم .
و اینکه چجوری میتونم با کسایی که پذیرش گرفتن صحبت کنم و راهنماییم کنن .

RE: پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته های شیمی، نفت و پلیمر - r_eugene - 24-02-2016

سلام. من دانشجوی کارشناسی ترم 6 مهندسی نفت دانشگاه تهران هستم با معدل 19.35 و در حال اماده شدن برای ازمون های زبان هستم! میخواستم بدونم ایا برای پذیرش با فول فاند به مقاله یا چیز دیگری هم نیاز دارم؟ چقدر احتمال پذیرش با فاند کامل برای من هست. ممنون میشم راهنماییم کنین !
با تشکر

RE: پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته های شیمی، نفت و پلیمر - nasim1234 - 25-02-2016

(24-02-2016, 04:35 PM)r_eugene نوشته: سلام. من دانشجوی کارشناسی ترم 6 مهندسی نفت دانشگاه تهران هستم با معدل 19.35 و در حال اماده شدن برای ازمون های زبان هستم! میخواستم بدونم ایا برای پذیرش با فول فاند به مقاله یا چیز دیگری هم نیاز دارم؟ چقدر احتمال پذیرش با فاند کامل برای من هست. ممنون میشم راهنماییم کنین !
با تشکر

معدل شما به شدت چشمگیر هست. برای دانشگاه های خوب کانادا مثل تورنتو و UBC هم شانس بالایی دارید. آمریکا هم همین طور. اما اگر یه مقدار از دورتر به موضوع اپلای نگاه کنیم و رقبای کشورهای دیگه هم رو ببینیم معلوم میشه که الان مقاله مساله مهمی هست اگر هدفتون دانشگاه های رده بالا باشه. لازم نیست حتما اسم اول باشید اما حتما مدت باقی مونده رو در یک آزمایشگاه سپری کنید تا حتما یکی از ریکام هاتون ریکام ریسرچ باشه. اگر مقاله بدید با این معدل برای دانشگاه های تاپ هم شانس دارید. بدون مقاله هم با نمرات زبان خوب و ریکام خوب شانستون بالاست. من زیاد دیدم از شریف بدون مقاله امابا مدل خوب پذیرش های خیلی خوب گرفتن. البته سابقه کار در آزمایشگاه رو داشتن. همین یه خط research experience خیلی تاثیر داره وقتی به معدل خوبی مثل ۱۹.۳۵ اضافه بشه.

RE: پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته های شیمی، نفت و پلیمر - RAD7015 - 17-04-2016

سلام...من شیمی محض دانشگاه تهران میخونم...ترم چهارم تا الان معدلم بالای17 هستش و دوتا مقاله هم توی Computational and Theoretical Chemistry دارم... سوال اولم اینه که دکترا مستقیم اپلای کنم یا نه؟ و سوال دومم اینه که کدوم دانشگاهها؟

RE: پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته های شیمی، نفت و پلیمر - rvx2008 - 06-06-2016

سلام دوستان چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
من تا 1 ماه دیگه خدمتم تمامه می خوام شروع کنم پروسه ادامه تحصیل واسه دکترا رو
خودم فوق لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه شیراز 15/50
لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر 14/45
یک مقاله isi  و یک کنفرانس بین المللی داخلی هم شرکت کردم
و همسرم هم فوق لیسانس پرستاری داره 6 سال هم سابقه کار و تدریس تو دانشگاه شیراز داره چند تا هم مقاله isi
هنوز زبان هیچ کاری نکردیم ولی زبانمون خوبه
1- به نظرتون تو چه کشورایی واسه ادامه اقدام کنم؟
2-چون دانشگاه سراسری بودم حتما باید یه سال صبر کنم تا مدرکم آزاد شه بعد اقدام کنم یا میشه الان اقدام کرد تو مراحل آخر پذیرش مدرک رو ارائه داد؟
3-همسرم واسه job offer می خواد بیاد کشوری هست که با توجه به رشتمون واسه هردومون مناسب باشه؟
ممنون میشم جواب بدید

RE: پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته های شیمی، نفت و پلیمر - lkkk - 06-06-2016

(06-06-2016, 11:13 AM)rvx2008 نوشته: سلام دوستان چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
من تا 1 ماه دیگه خدمتم تمامه می خوام شروع کنم پروسه ادامه تحصیل واسه دکترا رو
خودم فوق لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه شیراز 15/50
لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر 14/45
یک مقاله isi  و یک کنفرانس بین المللی داخلی هم شرکت کردم
و همسرم هم فوق لیسانس پرستاری داره 6 سال هم سابقه کار و تدریس تو دانشگاه شیراز داره چند تا هم مقاله isi
هنوز زبان هیچ کاری نکردیم ولی زبانمون خوبه
1- به نظرتون تو چه کشورایی واسه ادامه اقدام کنم؟
2-چون دانشگاه سراسری بودم حتما باید یه سال صبر کنم تا مدرکم آزاد شه بعد اقدام کنم یا میشه الان اقدام کرد تو مراحل آخر پذیرش مدرک رو ارائه داد؟
3-همسرم واسه job offer می خواد بیاد کشوری هست که با توجه به رشتمون واسه هردومون مناسب باشه؟
ممنون میشم جواب بدید

سلام
با توجه به معدل هاتون که تقریبا متوسطن و  با توجه به تعداد مقالات در رشته شما به نظرم انتخاب دانشگاه های اروپا می تونه گزینه ی مناسبتری باشه. میتونید با مدرک موقت که بهتون داده میشه برای دانشگاه ها اقدام کنید که این موضوع بستگی به دانشگاه مورد نظر شما دارد که قبل از پذیرش نیاز به نمرات رسمی شما داشته باشد یا نه. که بنظرم دانشگاهای اروپا کمتر در ابتدا ازتون مدرک و نمره رسمی بخوان.

RE: پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته های شیمی، نفت و پلیمر - Ali Mirahmad - 25-06-2016

سلام دوستان
من لیسانس مهندسی شیمی (دانشگاه اراک معدل 16.04) و فوق لیسانس مهندسی شیمی (تربیت مدرس معدل 17.22) دارم. 3 تا مقاله داخلیم دارم که 2 تاشون فارسی (ژورناهای مکانیک شریف و مهندسی و مدیریت انرژی) و یکیشونم انگلیسیه (Iranian Journal Of Chemical Engineering). یه مقاله کنفرانس کوالالامپورم دارم. 
مدرک زبان ندارم ولی وضع زبانم خوبه، فکر کنم راحت بتونم آیلتس 7 بگیرم. به نظرتون برای بورس دکترا به کجاها میتونم امیدوار باشم؟ ترجیحا جاهایی رو بگید که برای بررسیهای مقدماتی اصل مدرک رو نخوان.
 در ضمن 2 سالم سابقه کار دارم و کلی نرم افزار تخصصی مثل Aspen Plus, Aspen EDR, HTRI, AutoCAD,... رو مسلطم.

RE: پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته های شیمی، نفت و پلیمر - lkkk - 25-06-2016

(25-06-2016, 03:15 PM)Ali Mirahmad نوشته: سلام دوستان
من لیسانس مهندسی شیمی (دانشگاه اراک معدل 16.04) و فوق لیسانس مهندسی شیمی (تربیت مدرس معدل 17.22) دارم. 3 تا مقاله داخلیم دارم که 2 تاشون فارسی (ژورناهای مکانیک شریف و مهندسی و مدیریت انرژی) و یکیشونم انگلیسیه (Iranian Journal Of Chemical Engineering). یه مقاله کنفرانس کوالالامپورم دارم. 
مدرک زبان ندارم ولی وضع زبانم خوبه، فکر کنم راحت بتونم آیلتس 7 بگیرم. به نظرتون برای بورس دکترا به کجاها میتونم امیدوار باشم؟ ترجیحا جاهایی رو بگید که برای بررسیهای مقدماتی اصل مدرک رو نخوان.
 در ضمن 2 سالم سابقه کار دارم و کلی نرم افزار تخصصی مثل Aspen Plus, Aspen EDR, HTRI, AutoCAD,... رو مسلطم.

سلام
 در گرفتن فاند و پذیرش چندین فاکتور اهمیت دارد. به نظر من از نظر فاکتور معدل در وضعیت خوبی (نه عالی) قرار دارید. نمره زبان همین آیلتس 7 میتونه مینیموم اکثریت دانشگاه ها را تامین کنه و نمره خوبیه. در مورد مقالاتتون باید بگم که تقریبا اون مقالات فارسی که اشاره کردید تاثیر بسیار کمی در پذیرشتون دارند و در مورد مقاله آخر با توجه به ژورنال چاپ شده با این که از اون دو مقاله فارسیتون تاثیر گذارتر است ولی با این حال کیفیت ژورنال در حدی نیست که بتونه نظر استادا رو به خودش جلب کنه چون رشتتون طوری هست که اکثر کسایی که اقدام می کنند مقالات بهتری دارند. در کل شما شانس تقریبا خوبی برای گرفتن پذیرش و فاند میتونید داشته باشید به شرطی که بتونید رزومه خودتون رو قوی تر کنید. نکته ای که هست این که اگر قصد اقدام برای امریکا را دارید باید ازمون GRE هم بدهید که به شدت برای دانشگاههای آمریکا تاثیر گذارند.
در مورد این که آیا دانشگاهها مدرک اصلی از شما می خواهن یا نه باید به سایت دانشگاهها مراجعه کنید.

RE: پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته های شیمی، نفت و پلیمر - alimohammad - 22-07-2016

سلام دوستان
بنده لیسانس پلیمر  از دانشگاه آزاد با معدل 14.13
ارشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر با معدل 16 بودم (پلیمر)
7 مقاله ISI چاپ شده دارم که توی 6 تا اسم اول هستم
مدرک زبان هنوز اقدام نکردم
از کجا و کدوم دانشگاه ها میتونم پذیریش (فاند) بگیرم
با تشکر