آکادمیا کافه
کلافه شدن در دوره آمادگی کنکور و راهکارهای مناسب - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای تحصیلی قبل از پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: کلافه شدن در دوره آمادگی کنکور و راهکارهای مناسب (/Thread-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D9%87%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8)

کلافه شدن در دوره آمادگی کنکور و راهکارهای مناسب - Rubina - 05-09-2015

سلام دوستان
من متولد نیمه دوم 73 هستم و تا به حال 2 بار کنکور تجربی شرکت کردم در سالهای 92 و 93 به هدف پزشکی، ولی متاسفانه اینقدر سوالات عجیب و غریب می دن که خیلی از دوستام که از من درسشون بهتر بود هم مجبور شدن برن رشته هایی مثل شیمی، رادیوتراپی و ... که اصلا هدفشون نبود... 
من برای سربازی نرفتن مجبور شدم برم رشته نرم افزار دانشگاه آزاد بدون کنکور... بد نیست ولی راضیم نمی کنه... 
می تونم 2 ترم مرخصی بگیرم و برای کنکور سال 95 بخونم ولی معلوم نیست که پزشکی قبول بشم یا نه... در ضمن 1 سال هم از مدت معافیت تحصیلیم کم میشه و همین الان هم کمی عقبم از درسا به علت جدی نگرفتن دانشگاه.
این اضطراب قبول شدن یا نشدن جلوی درس خوندنم رو گرفته... نمی دونم به نظر شما چیکار کنم که حداقل راه دیگری برام وجود داشته باشه نه اینکه از اهدافم بزنم...
زبانم عالیه و مشکلی باهاش ندارم... 
و اینکه به نظرتون اگر رتبم خوب نشد رشته زیست خوبه و میشه باهاش به خارج رفت؟
با تشکر.

RE: کنکورهای پیاپی در ایران یا فکری دیگر؟؟؟ - Emir - 05-09-2015

(05-09-2015, 08:20 PM)Rubina نوشته: سلام دوستان
من متولد نیمه دوم 73 هستم و تا به حال 2 بار کنکور تجربی شرکت کردم در سالهای 92 و 93 به هدف پزشکی، ولی متاسفانه اینقدر سوالات عجیب و غریب می دن که خیلی از دوستام که از من درسشون بهتر بود هم مجبور شدن برن رشته هایی مثل شیمی، رادیوتراپی و ... که اصلا هدفشون نبود... 
من برای سربازی نرفتن مجبور شدم برم رشته نرم افزار دانشگاه آزاد بدون کنکور... بد نیست ولی راضیم نمی کنه... 
می تونم 2 ترم مرخصی بگیرم و برای کنکور سال 95 بخونم ولی معلوم نیست که پزشکی قبول بشم یا نه... در ضمن 1 سال هم از مدت معافیت تحصیلیم کم میشه و همین الان هم کمی عقبم از درسا به علت جدی نگرفتن دانشگاه.
این اضطراب قبول شدن یا نشدن جلوی درس خوندنم رو گرفته... نمی دونم به نظر شما چیکار کنم که حداقل راه دیگری برام وجود داشته باشه نه اینکه از اهدافم بزنم...
زبانم عالیه و مشکلی باهاش ندارم... 
و اینکه به نظرتون اگر رتبم خوب نشد رشته زیست خوبه و میشه باهاش به خارج رفت؟
با تشکر.

با سلام خدمت دوست عزیزم. 

اول اینکه باید بگم هیچ وقت نا امید نشین چون تنها شما نیستین که پشت کنکور موندین. خود داداش کوچیک بنده مهندسی نفت رو در ترم 6 ول کرد و الان نزدیک به 3 سال که نمیتونه رتبه خوبی بیاره . یا دوست خود بنده که رتبه 12 ارشد نانو مواد رو اورده بود از ترم 4 ارشد انصراف داده و الانم 2 ساله بهتر از 10000 نتونسه بیاره خودشم 33 سالشه . 
ایتا رو گفتم تا بدونین شما سنتون خیلی پایینه و اینده درخشانی انتظار شما را میکشه. 

گردین ؟ در اول از شما میپرسم که ایا علاقه دارین برین خارج کشور ؟ ایا میخواین برین بخونی و برگردین؟
ایا میخواین کلا بمونین ؟ اینایی که گفتم تک تک اینده شما رو تحت تاثیر قرار میدن. 
حالا در مورد کنکور تجربی شما میفرمایید 1 سال وقت دارین تا خدمت سربازی . 
به نظرم این منطقی میرسه که با توجه به اینکه 2 سال زحمت کشیدین و همچنین سنتون پاینه , برین و نقاط ضعف خودتون را در زمینه مطالعه کنکور بررسی کنین . برین با رتبه های برتر مشاوره کنین . من به احتمال قوی میتونم بگم که شما روش مطالعتون خوب نیست. 
مثلا در مورد زیست میگم . شما دیگه نباید بشینین و دوباره درس مطالعه کنین بلکه باید مثلا برای مبحث ژنتیک که مبحث سختی هستش بی شمار تست بزنین خوشم هر تست رو برای دفعات فراوان . کار شما در این مرحله فقط تست و مرور مرور مرور هستش. 
اینون توجه داشته باشین. خودشم وقتی مثلا کتاب زیست 2 رو از کتاب گاج میزنین , انقدر تست هاش رو بزنین تا ملکه بشین , انقدر بزنین تا وقتی یه تست رو دیدین چشم بسته بتونین در کمترین کمان بزنین. 
حتما هم قبل اینکه یه کتاب تست رو کامل (فول فول) نزدین نرین به سراغ کتاب بعدی , منظورن دارین ریاضی 2 گاج رو میزنین یکم که تست زدین نرین فورا سراغ ریاضی 2 قلم چی . این راه درست تست زدن هستش که متاسفانه اکثر دوستان و دانش اموزان رعایت نمیکنن . 

از نفررات برتر کنکور تجربی پرسیدن که الان خوشالین جز نفرات برتر هستین , فکر کنم نفر سوم بود که گفت نه ناراضیم و ادامه داد من نتونستم کامل برنامه مطالعاتیم رو تکمیل کنم , گفتم زیست رو 70 بار مرور و تست زدم و برنامم این بود که 100 بار مرور کنم ؟؟؟
ببنین این جور رقیبیای سرسختی دارین . 

برای پزشکی من میگم ادم 5 سال هم پشت کنکور بمونه ارزش داره و واقعا هم می ارزه . 
خلاصه من فقط حکم مشاور را در اینجا دارم و این شمایین که باید ببینین ایا واقعا میتونی تموم دروس رو حد اقل 30 دور مرور کنین ؟؟؟

در نهایت باز هم میگم شما باید تصمیم بگیرین و با حرفای امثالی مثله من تصمیماتتون رو نگیرین . خدای نکرده میرین بازم زبونم لال قبول نمیشین بر میگردین منو مقصر میدونین Smile

با تشکر

RE: کنکورهای پیاپی در ایران یا فکری دیگر؟؟؟ - Rubina - 05-09-2015

(05-09-2015, 10:05 PM)Emir نوشته: با سلام خدمت دوست عزیزم. 

اول اینکه باید بگم هیچ وقت نا امید نشین چون تنها شما نیستین که پشت کنکور موندین. خود داداش کوچیک بنده مهندسی نفت رو در ترم 6 ول کرد و الان نزدیک به 3 سال که نمیتونه رتبه خوبی بیاره . یا دوست خود بنده که رتبه 12 ارشد نانو مواد رو اورده بود از ترم 4 ارشد انصراف داده و الانم 2 ساله بهتر از 10000 نتونسه بیاره خودشم 33 سالشه . 
ایتا رو گفتم تا بدونین شما سنتون خیلی پایینه و اینده درخشانی انتظار شما را میکشه. 

گردین ؟ در اول از شما میپرسم که ایا علاقه دارین برین خارج کشور ؟ ایا میخواین برین بخونی و برگردین؟
ایا میخواین کلا بمونین ؟ اینایی که گفتم تک تک اینده شما رو تحت تاثیر قرار میدن. 
حالا در مورد کنکور تجربی شما میفرمایید 1 سال وقت دارین تا خدمت سربازی . 
به نظرم این منطقی میرسه که با توجه به اینکه 2 سال زحمت کشیدین و همچنین سنتون پاینه , برین و نقاط ضعف خودتون را در زمینه مطالعه کنکور بررسی کنین . برین با رتبه های برتر مشاوره کنین . من به احتمال قوی میتونم بگم که شما روش مطالعتون خوب نیست. 
مثلا در مورد زیست میگم . شما دیگه نباید بشینین و دوباره درس مطالعه کنین بلکه باید مثلا برای مبحث ژنتیک که مبحث سختی هستش بی شمار تست بزنین خوشم هر تست رو برای دفعات فراوان . کار شما در این مرحله فقط تست و مرور مرور مرور هستش. 
اینون توجه داشته باشین. خودشم وقتی مثلا کتاب زیست 2 رو از کتاب گاج میزنین , انقدر تست هاش رو بزنین تا ملکه بشین , انقدر بزنین تا وقتی یه تست رو دیدین چشم بسته بتونین در کمترین کمان بزنین. 
حتما هم قبل اینکه یه کتاب تست رو کامل (فول فول) نزدین نرین به سراغ کتاب بعدی , منظورن دارین ریاضی 2 گاج رو میزنین یکم که تست زدین نرین فورا سراغ ریاضی 2 قلم چی . این راه درست تست زدن هستش که متاسفانه اکثر دوستان و دانش اموزان رعایت نمیکنن . 

از نفررات برتر کنکور تجربی پرسیدن که الان خوشالین جز نفرات برتر هستین , فکر کنم نفر سوم بود که گفت نه ناراضیم و ادامه داد من نتونستم کامل برنامه مطالعاتیم رو تکمیل کنم , گفتم زیست رو 70 بار مرور و تست زدم و برنامم این بود که 100 بار مرور کنم ؟؟؟
ببنین این جور رقیبیای سرسختی دارین . 

برای پزشکی من میگم ادم 5 سال هم پشت کنکور بمونه ارزش داره و واقعا هم می ارزه . 
خلاصه من فقط حکم مشاور را در اینجا دارم و این شمایین که باید ببینین ایا واقعا میتونی تموم دروس رو حد اقل 30 دور مرور کنین ؟؟؟

در نهایت باز هم میگم شما باید تصمیم بگیرین و با حرفای امثالی مثله من تصمیماتتون رو نگیرین . خدای نکرده میرین بازم زبونم لال قبول نمیشین بر میگردین منو مقصر میدونین Smile

با تشکر

سلام و تشکر از پاسخ خوب و امیدبخشتون مدیر عزیز.
راستش بله، اگر می تونستم می رفتم و شاید گاهی اوقات به اینجا هم سری می زدم... مشکلی با زبان ندارم و اگه بخوام کتابی رو مطالعه کنم که ترجمه شده باشه ترجیحم اینه که متن اصلیش رو بخونم. 
نه منظور من این بود که به هر حال 1 سال از مهلت اتمام دوره لیسانسم کم میشه... مرخصی می گیرم، انصراف نمی دم.
مشکل من همین بی اطلاعی از سرنوشت کنکوره... 
ممنونم بازم.

RE: کلافه شدن در دوره آمادگی کنکور و راهکارهای مناسب - Rubina - 06-09-2015

دوستان عزیز، به نظرتون راهی هست که برای کنکور بخونم و همزمان برای یکی از کشورهای اروپائی که پزشکی رو به زبان انگلیسی ارائه می دن و گرون هم نیستن اقدام کنم؟ بدون معافیت مثلا با گذاشتن وثیقه و برنگشتن میشه؟ چه مشکلی ایجاد می کنه؟ 
مثلا پزشکی دانشگاه Comenius در براتیسلاوای اسلواکی... 
ممنون میشم راهنمائیم کنید.

RE: کلافه شدن در دوره آمادگی کنکور و راهکارهای مناسب - Shihan - 10-09-2015

(06-09-2015, 02:17 PM)Rubina نوشته: دوستان عزیز، به نظرتون راهی هست که برای کنکور بخونم و همزمان برای یکی از کشورهای اروپائی که پزشکی رو به زبان انگلیسی ارائه می دن و گرون هم نیستن اقدام کنم؟ بدون معافیت مثلا با گذاشتن وثیقه و برنگشتن میشه؟ چه مشکلی ایجاد می کنه؟ 
مثلا پزشکی دانشگاه Comenius در براتیسلاوای اسلواکی... 
ممنون میشم راهنمائیم کنید.

من برای خوندن و اقدام برای خروج همزمان مشکلی نمیبینم اما اگر قصد خروج داری خب اگر مشکل سربازی نیست و میتونی وثیقه بزاری میتونی همین الان هم اقدام به رفتن کنید. در خصوص دوره پزشکی به انگلیسی، نمیدونم چرا این دانشگاه؟!! دانشگاههای در لهستان و رومانی و مجارستان هستند. ضمن اینکه بهتره برای تایید به اخرین لیست دانشگاههای تایید شده وزارت بهداشت هم سری بزنید.

RE: کلافه شدن در دوره آمادگی کنکور و راهکارهای مناسب - Rubina - 11-09-2015

(10-09-2015, 10:07 PM)Shihan نوشته: من برای خوندن و اقدام برای خروج همزمان مشکلی نمیبینم اما اگر قصد خروج داری خب اگر مشکل سربازی نیست و میتونی وثیقه بزاری میتونی همین الان هم اقدام به رفتن کنید. در خصوص دوره پزشکی به انگلیسی، نمیدونم چرا این دانشگاه؟!! دانشگاههای در لهستان و رومانی و مجارستان هستند. ضمن اینکه بهتره برای تایید به اخرین لیست دانشگاههای تایید شده وزارت بهداشت هم سری بزنید.

سلام، مرسی از پاسختون جناب مدیر. منظورتون از "مشکل سربازی" همون وثیقه گذاشتنه دیگه؟ شما می دونید حدودا چقدره؟ 
راستش در مورد مجارستان؛ شنیدم که امتحانات به اصطلاح unfair می گیرن تا دانشجوهای خارجی رو اخراج کنن!... نمی دونم راست و دروغش رو.

RE: کلافه شدن در دوره آمادگی کنکور و راهکارهای مناسب - Shihan - 11-09-2015

(11-09-2015, 06:39 PM)Rubina نوشته: سلام، مرسی از پاسختون جناب مدیر. منظورتون از "مشکل سربازی" همون وثیقه گذاشتنه دیگه؟ شما می دونید حدودا چقدره؟ 
راستش در مورد مجارستان؛ شنیدم که امتحانات به اصطلاح unfair می گیرن تا دانشجوهای خارجی رو اخراج کنن!... نمی دونم راست و دروغش رو.

بله. در خصوص وثیقه اطلاعی ندارم میتونی اینجا بپرسی ، اما اینکه سیاست دانشگاه چطور هست بهتره بر شنیده ها بسنده نکنی و از خود دانشگاه سوال بپرسید.