آکادمیا کافه
وقفه تحصیلی و تاثیر آن بر گرفتن پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: وقفه تحصیلی و تاثیر آن بر گرفتن پذیرش (/Thread-%D9%88%D9%82%D9%81%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%88-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D8%A2%D9%86-%D8%A8%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

صفحات 1 2 3 4

وقفه تحصیلی و تاثیر آن بر گرفتن پذیرش - asdf1234 - 31-08-2015

سلام و عرض ادب
لطفا درباره فاصله تحصیلی اگه میشه بنده رو راهنمایی بفرمایید.
من بعد از گرفتن مدرک کارشناسی اواخر سال 89 از تیر 90 تا آذر 90 سرباز بودم و بعد از اون هم حدود 4 سال مشغول کار (کار پژوهشی نداشتم). این فاصله تحصیلی چقدر روی روند پذیرش و ویزا تاثیر گذاره؟
بعضی از دوستانم گفتن با ارایه گواهی کار مشکل حل میشه. این گواهی رو اگه از آشنایی جایی (سفارش کنم بهم بدن) بگیرم مبنی بر اینکه مثلا فلان شرکت به مدت 4 سال مشغول بودم مشکلی ایجاد میکنه یا نه؟ نیاز به سابقه بیمه هم هست یا نه؟ (سابقه بیمه من مشکل داره)
ممنون

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - nasim1234 - 31-08-2015

(31-08-2015, 04:15 PM)asdf1234 نوشته: سلام و عرض ادب
لطفا درباره فاصله تحصیلی اگه میشه بنده رو راهنمایی بفرمایید.
من بعد از گرفتن مدرک کارشناسی اواخر سال 89 از تیر 90 تا آذر 90 سرباز بودم و بعد از اون هم حدود 4 سال مشغول کار (کار پژوهشی نداشتم). این فاصله تحصیلی چقدر روی روند پذیرش و ویزا تاثیر گذاره؟
بعضی از دوستانم گفتن با ارایه گواهی کار مشکل حل میشه. این گواهی رو اگه از آشنایی جایی (سفارش کنم بهم بدن) بگیرم مبنی بر اینکه مثلا فلان شرکت به مدت 4 سال مشغول بودم مشکلی ایجاد میکنه یا نه؟ نیاز به سابقه بیمه هم هست یا نه؟ (سابقه بیمه من مشکل داره)
ممنون

سابقه بیمه بعیده بخوان! شما یه نامه درست بگیری حل میشه. حتی ممکنه همونم نخوان. منظورتون برای کجاست؟ سفارت یا دانشگاه؟ دانشگاه که خیلی بعیده نامه بخواد که این چهارسال چکار کردید! همون بگید کار می کردم بسشونه.
 اما برای ویزا شاید لازم شه که همون نامه کفایت میکنه. باز سوالتون رو تو تاپیک های مربوط به ویزا بپرسید دوستان دقیق تر میدونن ولی نظر من اینه که یه نامه انگلیسی مهر شده کفایت میکنه.

فاصله ای که افتاده خب باعث میشه معدلتون اگر بالا هم هست تاثیرش کم میشه ضمنا برای ریکام ها هم به مشکل میخورین. استاد بنویسه دوران دانشجویی خوب بود و اهل ریسرچ مثلا میشه ۴ سال پیش. اگر بتونید یه سابقه ریسرچ یا مقاله جدید داشته باشید حل میکنه گپ رو اگر نه کمی سخت میشه کارتون.
بقیه رزومتون چطوره؟ خیلی حرفی نزدید از اون.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - asdf1234 - 31-08-2015

(31-08-2015, 11:50 PM)nasim1234 نوشته: سابقه بیمه بعیده بخوان! شما یه نامه درست بگیری حل میشه. حتی ممکنه همونم نخوان. منظورتون برای کجاست؟ سفارت یا دانشگاه؟ دانشگاه که خیلی بعیده نامه بخواد که این چهارسال چکار کردید! همون بگید کار می کردم بسشونه.
 اما برای ویزا شاید لازم شه که همون نامه کفایت میکنه. باز سوالتون رو تو تاپیک های مربوط به ویزا بپرسید دوستان دقیق تر میدونن ولی نظر من اینه که یه نامه انگلیسی مهر شده کفایت میکنه.

فاصله ای که افتاده خب باعث میشه معدلتون اگر بالا هم هست تاثیرش کم میشه ضمنا برای ریکام ها هم به مشکل میخورین. استاد بنویسه دوران دانشجویی خوب بود و اهل ریسرچ مثلا میشه ۴ سال پیش. اگر بتونید یه سابقه ریسرچ یا مقاله جدید داشته باشید حل میکنه گپ رو اگر نه کمی سخت میشه کارتون.
بقیه رزومتون چطوره؟ خیلی حرفی نزدید از اون
ممنون از جوابتون
بیشترین مشکل این گپ اینطور که من فهمیدم برای ویزاست.
بقیه رزومه هم به این شکله :
- کارشناسی برق-قدرت دانشگاه اراک معدل حدودا 14
- زبان امتحان ندادم (در حد متوسط زبان بلدم که دارم تقویت میکنم)
- مقاله چیزی نداشتم (توی سوال اول هم عرض کرده بودم)
- الانم برنامم برای ارشد داخل کشوره ولی همین گپ خیلی باعث نگرانی بود و هست

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - nasim1234 - 01-09-2015

(31-08-2015, 11:59 PM)asdf1234 نوشته: ممنون از جوابتون
بیشترین مشکل این گپ اینطور که من فهمیدم برای ویزاست.
بقیه رزومه هم به این شکله :
- کارشناسی برق-قدرت دانشگاه اراک معدل حدودا 14
- زبان امتحان ندادم (در حد متوسط زبان بلدم که دارم تقویت میکنم)
- مقاله چیزی نداشتم (توی سوال اول هم عرض کرده بودم)
- الانم برنامم برای ارشد داخل کشوره ولی همین گپ خیلی باعث نگرانی بود و هست
شما ایران ارشد بگیری با همون ارشد هم اپلای میکنی. گپ هم نگرانی خاصی نداره اگه ارشد بگیرین. چون تو ارشد مقاله میدین ریکام هاتونم جدید میشه. ولی با وضعیت الان شانستون خیلی بالا نیست برای پذیرش. مگر اینکه فاند نخواین که اون بحثش جداست
تو سفارت توضیح میدین که یه مدت رفتین سر کار پول جمع کنین یا هر دلیل دیگه ای. اونقدر مساله لاینحلی نیست. نامه هم میگیرین که کجا مشغول به کار بودین.

RE: وقفه تحصیلی و تاثیر آن بر گرفتن پذیرش - azd1360 - 26-07-2017

با سلام من الان دانشجوی  ارشد شریف هستم معدل و مقاله و نمرات زبانم هم عالی هست برای پذیرش از بهترین های کانادا  اما یه دغدغه ای دارم و اون این هست که بین پیش دانشگاهی و دوره لیسانس به علت بیماری یکسال وقفه تحصیلی دارم (یعنی در سال پیش دانشگاهی در کنکور کارشناسی شرکت نکردم )
به نظرتون این وقفه مشکلی در فرایند پذیرش ایجاد میکنه و ایا نیاز به نظر پزشکم هست یا نه

RE: وقفه تحصیلی و تاثیر آن بر گرفتن پذیرش - Torkan - 26-07-2017

(26-07-2017, 11:51 AM)azd1360 نوشته: با سلام من الان دانشجوی  ارشد شریف هستم معدل و مقاله و نمرات زبانم هم عالی هست برای پذیرش از بهترین های کانادا  اما یه دغدغه ای دارم و اون این هست که بین پیش دانشگاهی و دوره لیسانس به علت بیماری یکسال وقفه تحصیلی دارم (یعنی در سال پیش دانشگاهی در کنکور کارشناسی شرکت نکردم )
به نظرتون این وقفه مشکلی در فرایند پذیرش ایجاد میکنه و ایا نیاز به نظر پزشکم هست یا نه

درود
5 سال هم وقفه باشه مشکلی نیست.

موفق باشید

RE: وقفه تحصیلی و تاثیر آن بر گرفتن پذیرش - azd1360 - 26-07-2017

(26-07-2017, 11:57 AM)Torkan نوشته: درود
5 سال هم وقفه باشه مشکلی نیست.

موفق باشید
ممنون از پاسختون 
هدفم اینه که بعد از phd به ایران برگردم و عضو هیات علمی شوم از نظر دانشکده های ایران برای انتخاب هیات علمی این وقفه مشکلی به حساب نمیاد
با تشکر

RE: وقفه تحصیلی و تاثیر آن بر گرفتن پذیرش - Torkan - 26-07-2017

(26-07-2017, 12:41 PM)azd1360 نوشته: ممنون از پاسختون 
هدفم اینه که بعد از phd به ایران برگردم و عضو هیات علمی شوم از نظر دانشکده های ایران برای انتخاب هیات علمی این وقفه مشکلی به حساب نمیاد
با تشکر

خواهش
برای هیآت علمی شدن در ایران اصلا به این موارد توجهی نمیکنند برید از افرادی که مصاحبه کردند (و به خصوص رد شدند) بپرسید ببینید دقیقا چه فاکتورهایی براشون مهم هست!

RE: وقفه تحصیلی و تاثیر آن بر گرفتن پذیرش - hamid98 - 16-09-2017

سلام دوستان

من الان داشتم با یه کارشناس حرف میزدم که یکم حرفاش با نوشته های اینجا تناقض داشت به خاطر همین خواستم اینجا هم سوالم رو مطرح کنم.
من الان 19 سالمه دانشجو برق آزاد قصد دارم یه سال دیگه بخونم برای برق شریف.ادامه تحصیل در دانشگاه های تاپ آمریکا.

1.ایشون گفتن اگه بین مدرک پیش دانشگاهی تا ورود به دانشگاهت فاصله بیفته احتمال پذیرشت میاد پایین؟چرا؟و آیا به نظر شما دوباره کنکور بدم یا نه؟

2.اینجا میگن فرق زیادی بین آزاد و دولتی نیست ولی ایشون میگن از آزاد خیلی بعیده قبول کنن؟

ممنون میشم پاسخ بدید.

RE: وقفه تحصیلی و تاثیر آن بر گرفتن پذیرش - comboy - 16-09-2017

(16-09-2017, 07:49 PM)hamid98 نوشته: سلام دوستان

من الان داشتم با یه کارشناس حرف میزدم که یکم حرفاش با نوشته های اینجا تناقض داشت به خاطر همین خواستم اینجا هم سوالم رو مطرح کنم.
من الان 19 سالمه دانشجو برق آزاد قصد دارم یه سال دیگه بخونم برای برق شریف.ادامه تحصیل در دانشگاه های تاپ آمریکا.

1.ایشون گفتن اگه بین مدرک پیش دانشگاهی تا ورود به دانشگاهت فاصله بیفته احتمال پذیرشت میاد پایین؟چرا؟و آیا به نظر شما دوباره کنکور بدم یا نه؟

2.اینجا میگن فرق زیادی بین آزاد و دولتی نیست ولی ایشون میگن از آزاد خیلی بعیده قبول کنن؟

ممنون میشم پاسخ بدید.

دانشگاه  MIT وقتی به بچه های لیسانس پذیرش می ده، بهشون توصیه می کنه یکسال دیفر کنن (گپ بندازن) تا قبل از شروع تحصیلات، چیزهای تازه تجربه کنن و وقتی وارد دانشگاه می شن مشکلاتی در ذهنشون داشته باشن که براش راه حل پیدا کنن.

بچه های بدون گپ، مثل ماهی آکواریوم می مونن. 

2- دولتی بهتر از آزاده، نه به این خاطر که دانشگاه های آمریکا نگاه می کنن، به این خاطر که تو دانشگاه دولتی احتمال اینکه تحقیقات جالب بکنین بیشتره. و از این لحاظ که ممکنه دانشگاه آمریکا، از دانشگاه دولتی شما قبلن دانشجو گرفته باشه. 
ولی ارزش نداره دوباره کنکور بدین. هر جا رفتین، غیر از تحصیل دنبال کارهای فوق برنامه باشین، تحقیق کنین، کار مرتبط پاره وقت کنین. فقط دنبال نمره و رنگ دانشگاه نباشین.