آکادمیا کافه
تاثیر اخذ واحدهای انتخابی و اختیاری در دوران تحصیل - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای تحصیلی قبل از پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تاثیر اخذ واحدهای انتخابی و اختیاری در دوران تحصیل (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%88%D8%A7%D8%AD%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84)

تاثیر اخذ واحدهای انتخابی و اختیاری در دوران تحصیل - nimaf148 - 24-08-2015

سلام
من رشتم مکانیکه
سال چهارم
ی سوال داشتم:
این ک چ درسایی رو از بین دروس انتخابی و اختیاری انتخاب کنیم مهم تره یا معدلمون؟
یعنی بهتره با برداشتن درسای انتخابی و اختیاری آسون تر معدلمون رو بیاریم بالا یا با برداشتن درسای انتخابی و اختیاری مهم تر مدرکمون رو معتبر تر کنیم چون ک بعد مدرکمون ترجمه میشه  ؟
کلا سوالم رو هم در وضعیتی ک در ایران از مدرکم استفاده کنم هم در خارج در دو وضعیت پاسخ دهید
با تشکر فراوان از سایت خوبتون
ممنون

RE: درسای انتخابی و اختیاری - nasim1234 - 24-08-2015

(24-08-2015, 01:55 AM)nimaf148 نوشته: سلام
من رشتم مکانیکه
سال چهارم
ی سوال داشتم:
یعنی بهتره با برداشتن درسای انتخابی و اختیاری آسون تر معدلمون رو بیاریم بالا یا با برداشتن درسای انتخابی و اختیاری مهم تر مدرکمون رو معتبر تر کنیم چون ک بعد مدرکمون ترجمه میشه  ؟
کلا سوالم رو هم در وضعیتی ک در ایران از مدرکم استفاده کنم هم در خارج در دو وضعیت پاسخ دهید
ممنون

درباره ایران من نمیتونم نظری بدم. اما از کسایی که در ایران میشناسین ( همدانشگاهی مثلا) و سر کار مرتبط با رشته رفته میتونین بپرسین که کدوم درسا رو بردارید بیشتر به دردتون میخوره. احتمالا خودتون هم یه حدسی میزنین!

درمورد درس برداشتن اگر درسی خیلی سخت باشه و مثلا نمرتون بشه ۱۲-۱۵ این مدرک رو معتبر نمیکنه! اگر کاربردی باشه شاید به درد شغل داخل ایران بخوره البته.
درس اختیاری بی ربط به رشته/گرایش یا بی ربط به علاقتون هم به درد نمیخوره خیلی. مثلا شما که مکانیکی بری یه درس صنایع بگیری ۲۰ هم بشی به درد اپلایت نمیخوره مگر اینکه بخوای برای یه چیز ترکیبی صنایع مکانیک اپلای کنی!

خلاصه و راهنما: اگر میدونین چه گرایشی میخواین اپلای درسای اونو بگیرین.
اگر نمیدونین ولی حدودا میدونین درسای اون حدود رو بگیرین حالا این وسطا یکی دو تا درس آسون هم بردارین برای معدل
اگرم کلا نمیدونین چه گرایشی احتمالا میخواین اپلای کنین یه گرایش که درساش آسون تره بردارین و بعدا همونو اپلای کنین.
اگر در حال کار تو آزمایشگاهی هستین یا موضوع تز کارشناسیتون/استادش معلومه با همون استاد درس بردارین (برای ریکام خوب) یا درسای مرتبط که بتونین بعدا بگین من این گرایش رو دوست داشتم

جزیی تر بپرسین بهتر میشه کمک کرد
موفق باشید

RE: درسای انتخابی و اختیاری - Torkan - 24-08-2015

(24-08-2015, 01:55 AM)nimaf148 نوشته: سلام
من رشتم مکانیکه
سال چهارم
ی سوال داشتم:
ممنون

درود

در مورد ایران که بهتره بگم مدرک ارزش آنچنانی نداره چه برسه به واحد ها و ...!

دوست من معدل مهم تر از همه چیز هست ولی یک حدی داره برداشتن درسهای اختیاری. در همه دانشگاهها درسهای اختیاری تعداد واحد هاش یکی هست و قاعده و قانونی داره. نمیشه که فقط اختیاری بردارین.
ولی حالت ایده آل اینه که  درسهای انتخابی و اختیاری مهم تر رو بردارین (اونی که فکر میکنین در آینده به دردتون بخوره) و معدلتون هم بالا باشه.
به همین راحتی!

بااحترام،
ترکان