آکادمیا کافه
سیاست فروم در قبال کاربران - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: سیاست فروم در قبال کاربران (/Thread-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%A8%D8%A7%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)

سیاست فروم در قبال کاربران - regxo - 10-08-2015

سلام

من عضو تازه وارد به این فروم هستم -و پیش از این مدتی در فروم همسایه وب‌سایت قبلی عضو بودم
الان که به این فروم وارد شدم آیدی های جالبی می بینم که روزی روزگاری (یا همین اواخر!) در اون فروم مشکل درست می کردند و به جای کمک به اعضا، دنبال بر هم زدن جو فروم بودند

مثلا این آقای ترکان به عنوان نمونه قدیمی و آقای شوبیز به عنوان نمونه جدیدترش

می خواستم بپرسم این که کاربران مطرود AA به اینجا جذب میشن چه معنایی داره؟!... اگر اینجا (مشابه AA) واقعا فضایی برای انتقال اطلاعات بین کاربران باشه و این حضرات در فضای قبلی موفق به حضور اجتماعی موثر نبودند، الان اینجا چه می کنند؟!
سوالم من باب این مسئله هست که ایا شما واقعا به دنبال کمک به هموطنانمون برای مقاصد اپلای و مهاجرت هستید، یا به نوعی با جذب این دوستان اینجا رو تبدیل کردید به "تبعیدگاه AA"?!

قطعا اینکه مدیریت AA خیلی سختگیر هستند رو هیچکس رد نمی کنه... ولی کاربران مزاحم همه جا مسئله سازند... چطور میشه انتظار داشت این فضا خارج از تنش در خدمت کاربران باشه؟!

پیشاپیش ممنون بابت روشن کردن موضوع

RE: سیاست فروم در قبال کاربران - Torkan - 10-08-2015

(10-08-2015, 06:11 PM)regxo نوشته: سلام

من عضو تازه وارد به این فروم هستم -و پیش از این مدتی در فروم همسایه وب‌سایت قبلی عضو بودم
الان که به این فروم وارد شدم آیدی های جالبی می بینم که روزی روزگاری (یا همین اواخر!) در اون فروم مشکل درست می کردند و به جای کمک به اعضا، دنبال بر هم زدن جو فروم بودند

می خواستم بپرسم این که کاربران مطرود AA به اینجا جذب میشن چه معنایی داره؟!... اگر اینجا (مشابه AA) واقعا فضایی برای انتقال اطلاعات بین کاربران باشه و این حضرات در فضای قبلی موفق به حضور اجتماعی موثر نبودند، الان اینجا چه می کنند؟!
سوالم من باب این مسئله هست که ایا شما واقعا به دنبال کمک به هموطنانمون برای مقاصد اپلای و مهاجرت هستید، یا به نوعی با جذب این دوستان اینجا رو تبدیل کردید به "تبعیدگاه AA"?!

قطعا اینکه مدیریت AA خیلی سختگیر هستند رو هیچکس رد نمی کنه... ولی کاربران مزاحم همه جا مسئله سازند... چطور میشه انتظار داشت این فضا خارج از تنش در خدمت کاربران باشه؟!

درود

قبل از هر چیزی فقط امیدوارم شما فردی به خصوص مدیری در اون سایت XXXXX نباشید[عکس: smile.gif].
وقت پاسخگویی نداشتم، ولی چون اسم من (که خودم تغییرش دادم به نام واقعیم) برده شد جواب میدم.
هر کار کردم نتونستم هیچی نگم نصف شبی. چون اسمی از من آورده شده باید روشن گری در این مورد بشه.
1- اولا شما از کجا مطمین هستید، که کاربری که اینجا داره کمک میکنه به دوستان در اون فروم XXXXX حضور داره یا داشته؟ صرف یک نام؟! آیا جناب shubizkumbuli همون جتاب shubizkumbuli هستن؟ آیا من الان id بسازم با id که شما تو اون فروم کار میکنید و بیام فروم رو پر از فحش و بد و بیراه کنم، آیا شما این کار رو کردید؟![عکس: smile.gif]
2- از همین آقای Torkan که میگید روزانه صدها تشکر و حتی ایمیل براش فرستاده میشه که صد البته مایه خجالت ایشون شده( فارغ از بحث امتیازا که من واقعا امیدوارم یه روزی ستاره ها و امتیازها و پولی در میان نباشه تا ببینیم مردان و زنان چند مرده حلاجن و با چه رویکردی میان کمک میکنن).
شما هم اگر ادعا دارید بیایید مثل جناب Torkan ویکی سایت رو تکمیل کنید و دوستان رو کمک کنید و دستی بگیرید (بدون منت)[عکس: smile.gif]

3- مدیران اون فروم سختگیر نیستند، مشکل اون فروم داشتن مدیران رده بالایی هستش که به هیچ چیزی اعتقاد نداشته و غیر از زد و بند کار دیگری ندارند.(اینم از این مورد) کافیه بن کردن دوستان نخبه زیادی رو مشاهده کنید که فقط بله قربان گوی نبودن و قصدشون کمک کردن بوده بدون چشم داشت. حتی اگر بن هم نشدن دیگه علاقه ای به کار کردن اونجا ندارن. شما خودت هم این رو میدونی که مدیرها اونجا چند id دارن و برای خودشون مثل بچه های کودکستان امتیاز میدن و امتیازاتشون رو دست کاری میکنن. حتی میدونین که منفی ها رو مثبت میکنن و پیام خصوصی ها رو میخونن.
یعنی واقعا واسه یه مدیر امتیاز این قدر مهمه. به مولی بچه دبستانیا اینطوری نیستن[عکس: smile.gif]
بنده خودم در سال 2010 بعد از مشاهده این مسایل عجیب خودم رو از اون سایت نجات دادم!

نمونه کاربران بسیار وفادار اون فروم (اگر نام واقعیشون رو بدونید برید لینکدین رو ببینید تا متوجه بشید چقدر آدمای بزرگی بودن) که محو شدند از صفحه روزگار!:
1- YasinHajizadeh
2-Leopold

3- M1KE
4- Torkanturk
5-  countdownیاMehdikarvan
6-Emeliano
7- Foreverblue
8- darkproc
9- Babak
10- Risky
11- Shahrouz
12 - Tarkan 78 (اذیتهای فراوان)
13-Roozbeh
14- Behrang
15-new-helix
16- Khalas
17- reg2
18-transformer
19- mahmoudb
20 - mohhhamad
21- Pink Floyd

22- saber
23-salazar
....
اسم کاربران خیلی قدیمی رو نمیارم چون شما شاید نشناسیدشون[عکس: smile.gif]
خیلی عجیبه همه این کاربران در کمک کردن به کاربران دیگر کم نگذاشتند!
بسیاری از این افراد چوب نه قربان گوی و حق خواهی رو خوردن[عکس: smile.gif]
برادر/خواهر من ، فرق این فروم با اون پاتوخ! در نداشتن تبلیغات پولی هستش. فضایی که در آن تحصیلات عاملی بشه برای پول در آوردن یه عده که از بالا دارن به پایین نگاه میکنن، فضا مسموم میشود.

در مورد سیاست فروم هم کافیه اون بالا سمت چپ رو نگاه کنید و اگر هنوز هم مبهم بود، مدیران بالارده پاسخ میدهند.

بااحترام،
ترکان

RE: سیاست فروم در قبال کاربران - regxo - 10-08-2015

سلام

اگرچه نظراتتون تا حدی متعصبانه و براثر اصطکاک هایی هست که با اون فروم داشتید
ولی همین نکته که در اینجا تبلیغات پولی وجود نداره و در اونحا داره خودش می تونه نکته ای باشه که می تونه خوب باشه یا بد باشه

به هر حال من نمی دونم شما واقعا همون ترکان هستید یا خیر ولی از نحوه فعالیت آقای شوبیز کاملا مشخص هست که همون شوبیز AA هستند!

اگر از اعضای تیم مدیریت هم کسی در این ضمینه لطف کنه و خط سیر کلی اینجا رو روشن کنه ممنون میشم

ممنون

پی نوشت: در ضمن همین که کاربری ضمن سوالی، اعضای تیم مدیریت رو خطاب قرار میده و یک کاربر ثالث اجازه داره که اظهار نظر کنه در نوع خودش جالب هست!!!!

RE: سیاست فروم در قبال کاربران - Torkan - 10-08-2015

(10-08-2015, 07:17 PM)regxo نوشته: سلام

اگرچه نظراتتون تا حدی متعصبانه و براثر اصطکاک هایی هست که با اون فروم داشتید
ولی همین نکته که در اینجا تبلیغات پولی وجود نداره و در اونحا داره خودش می تونه نکته ای باشه که می تونه خوب باشه یا بد باشه

به هر حال من نمی دونم شما واقعا همون ترکان هستید یا خیر ولی از نحوه فعالیت آقای شوبیز کاملا مشخص هست که همون شوبیز AA هستند!

اگر از اعضای تیم مدیریت هم کسی در این ضمینه لطف کنه و خط سیر کلی اینجا رو روشن کنه ممنون میشم

ممنون

پی نوشت: در ضمن همین که کاربری ضمن سوالی، اعضای تیم مدیریت رو خطاب قرار میده و یک کاربر ثالث اجازه داره که اظهار نظر کنه در نوع خودش جالب هست!!!!

درود

کسی با اونجا اصطکاکی نداره. مدیران رده بالای اون فروم هستند که همواره در حال ایجاد مشکل برای کاربران هستند. شما اگر میدانستید چه بر سر بسیاری از کاربران فعال اونجا آمده، اصلا اسم اون رو نمی آوردید.
بنده همیشه از حق دفاع خواهم کردSmile
فقط در مورد جمله آخرتون بگم:
در این سایت مثل اونجا زد و بند و مافیا بازی وجود نداره. اینجا AA نیست که کسی نتونه جواب بده. شما شاید سنتون قد نده ولی بعد از مدت زمان کوتاهی کار کردن در اون فروم مافیایی همه چیز براتون واضح خواهد شد. حتی اگر مدیر باشیدSmile

بااحترام،
ترکان

RE: سیاست فروم در قبال کاربران - sepinaz - 10-08-2015

فقط من یه نظری میدم
من تازه راه اپلای ام و نه تو AA کاره ای هستم نه اینجا
از اولم با همین سایت شروع کردم
بعد یه مدت اسم AA رو شنیدم و چون بهم گفتن اونجا تعداد افراد بیشتره تصمیم گرفتم برم اونجا
ولی فضای AA واقعا برام غیرقابل تحمل بود
هر وقت اینجا و اونجا سوالی رو مطرح کردم اینجا به جواب رسیدم ولی اونجا نه (علی رغم اینکه اون سایت پربازدیدتره)
به خاطر تبلیغات بیش از اندازه خیلی شلوغ شده آدم گیج میشه ---------> تبلیغات بیش از اندازه و گاها بی ربط به موضوع فروم که واقعا عذاب آوره امیدوارم هیچ وقت آکادمیا کافه به تبلیغات روی نیاره اگر برای مدیریت سایت نیاز به منابع مالی باشه من به عنوان کاربر عادی حاضرم به عنوان donation پول پرداخت کنم مث خیلی از سایت های خارجی که یه قسمت اختیاری donate میذارن
فضا به اندازه ی اینجا صمیمی نیست
گرافیک سایت مثل بقیه ی فروم های فارسیه که برای من عیرقابل تحمله برای مثال واضحه که من این فروم رو http://tex.stackexchange.com/ رو به همه ی فروم هایی که در مورد latex میشناسم ترجیح میدم فقط به خاطر نظمش
AA هم همین طوره به نظرم شده شبیه بعضی از این فروم های اندروید و نرم افزار که آدم میره توش هیچی پیدا نمی کنه
کتابخانه ی این سایت واقعا نسبت به aa منظم تره

البته به نظر من این بحث ها فایده ای نداره و هرکس میتونه هرجا که دوست داره به مردم کمک کنه
اینها فقط دلایلی بود برای اینکه بگم چرا به عنوان کاربر عادی اینجا رو ترجیح میدم
شاید انتقادات بدون تعصب به عملکرد هر دو سایت کمک کنه
با احترام

RE: سیاست فروم در قبال کاربران - Andre - 10-08-2015

ببنید، در این پست من تنها نظر خودم رو مینویسم و سیاست کلی فروم در نظر من به تنهایی انجام نمیشه. تلاش ما بر اینه که بتونیم در محیط دوستانه برای رشد فارسی زبانهایی که تمایل به رشد دارند گام برداریم و به عقده من سایر مواردی که مطرح هست، مثل امتیاز، رتبه مدیرتی و غیره ، تنها ابزار هست برای رسیدن به این مقصود. در این راستا عده‌ای از کاربران، از کاربرهای باتجربه گرفته تا مدیران، روزانه ساعتی از وقت خود رو کم یا زیاد بدون چشم داشت اینجا هزینه میکنند تا امیدی باشه که عزیز دیگری بتونه مراحل رشد رو به مراتب بهتر از پیشینیان طی کنند.

به سوالاتتون رو من پاسخ میدم (همچنان این نظر من هست و نظر تیم مدیریت نیست):

- اول اینکه به ندرت اینجا درگیری ای بین کاربران و مدیران پیش اومده و هر زمان هم همچین واقعه ای رخ داده، با گفتگو کردن قضیه حل شده. توجه کنید که آرام کردن جو و دوستانه سازی فروم کاری هست که من و سایر دوستان (کابران باتجربه و مدیران) انجام میدم.

- هر کاربری تنها مسئول پست خودش هست و دیدگاه خودش رو در اون پست مطرح میکنه. اگر بخواهم تعریفی کلی از یک فوروم بیان کنم میتونم بگم که "فوروم جایی هست که یک نفر بپرسه و همه پاسخ بدن، نه همه بپرسن و یکی پاسخ بده". هرچند این تعریف به طور عمده در فروم های فارسی زبان صادق نیست ولی تلاش ما بر اینه که با همکاری سایر مدیران بتونیم بهترین پاسخ ممکن رو برای سوالات کاربران ارائه کنیم. دلیل نیافتن پاسخ های پیاپی از جانب مدیران هم همین تفاهم در پاسخگویی هست.

- در مورد تنش، برخورد متقابل مدیران و کاربران در این فوروم بر اساس احترام هست و به این صورت نیست که حالا یوزر من توانایی مدیریت داره پس ارزش حرفهای مدیران بر حرفهای سایرین سنگینی میکنه. برای مثال، در انجمن کانادا، من و یکی از مدیران به صورت مشترک سعی کردیم که احترام متقابل رو تا اونجایی که شایسه کاربران هست حفظ کنیم. توجه کنید که عمده کاربران این فوروم افرادی دارای تحصیلات تکمیلی هستند و انتظار میره که سطح فکری بالایی داشته باشند. به همین دلیل این احترام متقابل در دستور کار بسیاری از ما (تمامی کاربران از جمله مدیران) قرار گرفته.

در پایان، من خیلی اهل بازی کردن با کلمات نیستم که از ادبیات کلاسیک برای رسوندن منظورم استفاده کنم. به نظرم سیاست این فوروم کاملاً مشخصه و تمام تلاشی هم که با همکاری بسیاری از دوستان میشه برای رشد این مجموعه و در نتیجه رشد فارسی زبان ها میشه.

سپاسگذار از وقتی که اختصاص دادید و این پست رو مطالعه کردید

RE: سیاست فروم در قبال کاربران - Babak - 11-08-2015

سپاس از این که سوال‌هاتون رو پرسید. شاید این سوال‌ها در ذهن افراد دیگه‌ای هم باشه ولی خیلی از کاربران به دلایل مختلف ترجیح بدند که در فضای عمومی این سوال‌ها رو نپرسند. به همین خاطر من خوشحالم که شما پرسیدید تا این مسائل برای شما و بقیه روشن بشه.

اولین «تبعیدی» AA خود من هستم. Smile همون طور که خیلی از دوستان می‌دونند وب‌سایت AA (نه یاهو گروپ) رو من راه‌اندازی کردم و چند سال هم اونجا فعالیت کردم، اما ترجیح دادم که فضایی که برای کمک به کاربران ایجاد می‌شه اهداف درآمدزایی نداشته باشه و به این خاطر از AA جدا شدم و آکادمیاکافه رو به صورت غیرانتفاعی راه‌اندازی کردم. خیلی از دوستان دیگه هم اومدند و به اینجا پیوستند و اطلاعات خودشون رو در یک فضای صمیمی‌تر و بدور از حاشیه‌های مختلف در اینجا به اشتراک گذاشتند. در این بین قطعا افرادی هم بودند که بعد از برخورد نامناسب مدیران در AA به اینجا اومدند. سیاست ما در مقابل این کاربران این بوده که رفتار این افراد رو فقط در آکادمیاکافه مورد قضاوت قرار بدیم و بر اساس اون با این افراد رفتار کنیم.  اگر قرار باشه فرض کنیم که «کاربران مزاحم همه جا مساله سازند» شاید اون وقت برای هر کاربری که اینجا عضو می‌شه مجبور باشیم تمام سابقه فعالیت آنلاینش رو مورد بررسی قرار بدیم. یا شاید حتی کسی پیدا بشه که ادعا کنه «کاربر متخلف همه جا تخلف می‌کنه» در نتیجه اگر کسی تو رانندگی زیاد جریمه شده اینجا نباید راهش داد، چون اینجا هم کاربر متخلفی خواهد بود!
به نظر ما منصفانه‌ترین راه این هست که رفتار کاربران تنها در آکادمیاکافه ملاک قرار بگیره، چون بررسی این که دلیل رفتار این کاربران در یک فضای دیگه چی بوده و حق با چه کسی بوده نه ساده است و نه چندان منطقی.
امیدوارم که تونسته باشم تا حدی پاسخ سوال شما رو بدم. اگر باز هم در این زمینه ابهامی هست، لطفا بپرسید.

RE: سیاست فروم در قبال کاربران - regxo - 11-08-2015

(11-08-2015, 11:03 AM)Babak نوشته: سپاس از این که سوال‌هاتون رو پرسید. شاید این سوال‌ها در ذهن افراد دیگه‌ای هم باشه ولی خیلی از کاربران به دلایل مختلف ترجیح بدند که در فضای عمومی این سوال‌ها رو نپرسند. به همین خاطر من خوشحالم که شما پرسیدید تا این مسائل برای شما و بقیه روشن بشه.

اولین «تبعیدی» AA خود من هستم. Smile همون طور که خیلی از دوستان می‌دونند وب‌سایت AA (نه یاهو گروپ) رو من راه‌اندازی کردم و چند سال هم اونجا فعالیت کردم، اما ترجیح دادم که فضایی که برای کمک به کاربران ایجاد می‌شه اهداف درآمدزایی نداشته باشه و به این خاطر از AA جدا شدم و آکادمیاکافه رو به صورت غیرانتفاعی راه‌اندازی کردم. خیلی از دوستان دیگه هم اومدند و به اینجا پیوستند و اطلاعات خودشون رو در یک فضای صمیمی‌تر و بدور از حاشیه‌های مختلف در اینجا به اشتراک گذاشتند. در این بین قطعا افرادی هم بودند که بعد از برخورد نامناسب مدیران در AA به اینجا اومدند. سیاست ما در مقابل این کاربران این بوده که رفتار این افراد رو فقط در آکادمیاکافه مورد قضاوت قرار بدیم و بر اساس اون با این افراد رفتار کنیم.  اگر قرار باشه فرض کنیم که «کاربران مزاحم همه جا مساله سازند» شاید اون وقت برای هر کاربری که اینجا عضو می‌شه مجبور باشیم تمام سابقه فعالیت آنلاینش رو مورد بررسی قرار بدیم. یا شاید حتی کسی پیدا بشه که ادعا کنه «کاربر متخلف همه جا تخلف می‌کنه» در نتیجه اگر کسی تو رانندگی زیاد جریمه شده اینجا نباید راهش داد، چون اینجا هم کاربر متخلفی خواهد بود!
به نظر ما منصفانه‌ترین راه این هست که رفتار کاربران تنها در آکادمیاکافه ملاک قرار بگیره، چون بررسی این که دلیل رفتار این کاربران در یک فضای دیگه چی بوده و حق با چه کسی بوده نه ساده است و نه چندان منطقی.
امیدوارم که تونسته باشم تا حدی پاسخ سوال شما رو بدم. اگر باز هم در این زمینه ابهامی هست، لطفا بپرسید.

سلام جناب بابک

اتفاقا ID شما رو هم اونجا دیده بودم... Smile
فکر کنم به عنوان مدیر ارشد بازنشسته...

انصافا اینکه جو AA بسیار سختگیرانه هست و قوانین ارسال پست در اونجا به شکل آزاردهنده ای کابران رو تحت فشار قرار میده، از دید من کاربر خیلی مناسب نیست... (هرچند توجیح مدیران اونجا این هست که در فروم شلوغی مثل اونجا شرط حفظ انسجام فروم برای ارائه اطلاعات مفید همین قوانین سفت و سخت هست!)
اونجا حتی مدیران سبز هم جواب کاربران رو به سختی میدن! چه رسد به مدیران سطح بالاتر و ادمین!...

همین که لطف کردید به وضوح و سادگی جواب من رو (به عنوان یک کاربر جدید و گمنام) دادید، نشون میده اینجا (حداقل از نظر مدیریت سطوح بالا) نسبت به AA بسته نیست...

ضمن سپاس مجدد امیدوارم این فرصت رو داشته باشم که در این فضا هم کسب تجربه کنم...