آکادمیا کافه
شروع یادگیری و تقویت زبان انگلیسی از ابتدا (نه برای آزمون) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: زبان‌های خارجی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C)
+---- انجمن: انگلیسی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C)
+---- موضوع: شروع یادگیری و تقویت زبان انگلیسی از ابتدا (نه برای آزمون) (/Thread-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%A8%D8%AA%D8%AF%D8%A7-%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: شروع یادگیری و تقویت زبان انگلیسی از ابتدا (نه برای آزمون) - Mehran28 - 31-12-2014

(31-12-2014, 05:15 PM)'فرید' نوشته:
در مورد تعداد کلماتی که یک فرد نیاز داره برای صحبت کردن و امتحان تافل فکر کنم خیلی تخمین بالایی زدید. مطمئن باشید تعداد کلمه های که نیاز هست برای این امتحان کمتر از تعدادی که یک فرد نیتیو بلد هست چون تعداد زیادی واژه هایی وجود دارد که فرد بومی می دان که در زبان اکادمیک کاربردی ندارند. البته من نشمردم ولی تقریبا توی تمام قسمت های امتحان تافلی که بار اخر دادم فکر کنم 20 تا هم در مجموع نشد تعداد لغت هایی که معنیش نمی دونستم (کمتر از یک درصد). من خودم می تونم بگم حدود چهار الی پنج هزار خانواده لغت بلد هستم (تعداد زیادی از این لغات هم برای امتحان جی ار ای خوانده ام که بخشی از اونها زیاد ربطی به تافل نداره). شاید حدود 2 هزار لغت در اسپیکینگ و 2500 تا هم رایتینگ می تونم بصورت فعال استفاده کنم و با این وجود می تونم به شکل روان صحبت کنم و رایتینگ هم نمره خوبی گرفتم با اینکه تعداد کلمات خیلی کمی نوشته بودم. (مقادیر که گفتم خیلی تقریبی هست ممکن برای افراد مختلف فرق بکند) 
آقای فرید اتفاقا استادمون به این نکته هم اشاره کرد که کسی که 20000 تا لغات بلد باشد از 20% اونها و شاید کمتر هم بتونه به صورت فعال استفاده کنه! 20000 تا شامل یک کلمه میتونه مشتقاتی داشته باشه من می دونم شما منظورت از دامنه لغات چیه(تعریف من و شما از دامنه لغات متفاوت هست)، بله با تعریف شما 20000 تای من همون 5000 تای شما میشه... ولی اگه کسی باشه که بتونه از همه 5000 استفاده کنه خیلی خوبه

RE: شروع یادگیری و تقویت زبان انگلیسی از ابتدا (نه برای آزمون) - Glee - 31-12-2014

(31-12-2014, 05:38 PM)'mehran28' نوشته:
آقای فرید اتفاقا استادمون به این نکته هم اشاره کرد که کسی که 20000 تا لغات بلد باشد از 20% اونها و شاید کمتر هم بتونه به صورت فعال استفاده کنه! 20000 تا شامل یک کلمه میتونه مشتقاتی داشته باشه من می دونم شما منظورت از دامنه لغات چیه(تعریف من و شما از دامنه لغات متفاوت هست)، بله با تعریف شما 20000 تای من همون 5000 تای شما میشه... ولی اگه کسی باشه که بتونه از همه 5000 استفاده کنه خیلی خوبه

سلام
ممنون از راهنماییهاتون mehran28 ...فرمایش شما در مورد مشتقات کلمات و اکتیو بودن تعداد محدودی از لغات مطالعه شده درست هست.
ولی:
-در ادامه ی گفته ی فرید، در کل به نظرم اگر کمیت رو مد نظر قرار ندید بهتره...کیفیت!
- شاید زیاد درست نباشه که به کسی که تازه اول راهه و دیدی نسبت به این آزمونها نداره، حرف از چنین تعداد زیادی زد...چون واقعا ترسناک[img]images/smilies/confused.gif[/img] میشه و ممکنه از طرفی بازدارنده باشه و اصلا هیچ وقت شروع هم نکنه. چنین کسی بهتره مرحله به مرحله جلو بره...کتاب به کتاب...و سطح به سطح.
- شاید بهتر باشه به این دوستمون پیشنهاد کنیم که شما فعلا هدفتون رو کتاب 504 قرار بدید (با روش ها صحیح و تعیین زمان مشخص)، و هر موقع به این تعداد لغات مسلط شدید و به مرور اکتیوشون کردید، دوباره به این فروم مراجعه کنید تا منابع دیگری با سطح بالاتر رو انتخاب کنید.
موفق باشید[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: شروع یادگیری و تقویت زبان انگلیسی از ابتدا (نه برای آزمون) - Mehran28 - 31-12-2014

(31-12-2014, 06:20 PM)'ftn' نوشته:
سلام
ممنون از راهنماییهاتون mehran28 ...فرمایش شما در مورد مشتقات کلمات و اکتیو بودن تعداد محدودی از لغات مطالعه شده درست هست.
ولی:
-در ادامه ی گفته ی فرید، در کل به نظرم اگر کمیت رو مد نظر قرار ندید بهتره...کیفیت!
- شاید زیاد درست نباشه که به کسی که تازه اول راهه و دیدی نسبت به این آزمونها نداره، حرف از چنین تعداد زیادی زد...چون واقعا ترسناک[img]images/smilies/confused.gif[/img] میشه و ممکنه از طرفی بازدارنده باشه و اصلا هیچ وقت شروع هم نکنه. چنین کسی بهتره مرحله به مرحله جلو بره...کتاب به کتاب...و سطح به سطح.
- شاید بهتر باشه به این دوستمون پیشنهاد کنیم که شما فعلا هدفتون رو کتاب 504 قرار بدید (با روش ها صحیح و تعیین زمان مشخص)، و هر موقع به این تعداد لغات مسلط شدید و به مرور اکتیوشون کردید، دوباره به این فروم مراجعه کنید تا منابع دیگری با سطح بالاتر رو انتخاب کنید.
موفق باشید[img]images/smilies/smile.gif[/img]

من هم برای شروع گفتم که از کتاب داستان شروع کنند که بسته به سطح کتاب هر کتاب می تونه 300 تا 1600 کلمه رو برای یادگیری داشته باشه که رو جلدشون هم نوشته.
504 و اینگونه کتابها رو من خودم ترجیح می دم بعد از اینکه دامنه لغات یکم رفت بالا شروع به خوندنش شه، چون به نظرم برای یادگیری یه لغت در یک جمله شما باید معنی حداقل60-70% از لغاتی که در جمله هست رو بدونی تا بتونی جمله و معنی کلمه جدید رو درک کنی!

RE: شروع یادگیری و تقویت زبان انگلیسی از ابتدا (نه برای آزمون) - akbar_saeedi - 02-01-2015

(31-12-2014, 01:50 PM)'eliha1' نوشته: میتونید کمی راهنماییم کنید چطور بخونم؟لغاتو چی؟بهتره چکار کنم با زمانی که من دارم یک سال و نیم؟ تا بتونم نمره 7 رو کسب کنم
ممنون میشم راهنماییم کنید چون واقعا گیج شدم همه ی این تاپیکم خوندم اما نمیدونم من چجوری باید بخونم و چی باید بخونم من زبانم خیلی سطحش پایینه الان بنظرتون اول کتابهای دبیرستانم رو بخونم چطوره؟لغانش رو به انگلیسی پیدا کنم و حفظ کنم رایتینگاشو بخونم و راستی من با کتاب دیکشنری کار میکنم زود خسته میشم اشکال نداره بجاش از دیکشنری های گوشی استفاده کنم؟

اسه چی گیج بشی!! از عربی تو دبیرستان حالم بهم میخورد ولی دیدم برا کنکور خیلی مهمه..ی کلاس کنکور خوب رفتم و خوب با علاقه خوندم و 66% کنکور 85 زدم..اون موقع 66 خیلی بودا!! اندازه 200 الان بود 
[عکس: smile.gif]
 ک خیلی کمکم کرد..چون نگاهمو بهش عوض کردم و بهش علاقمند شدم
[align=right]برا زبان هم شما همینطور ب قضیه نگاه کن..ی وسیله مهم برا رسیدن ب اهداف شیرین..نه یک پل و سد وحشتناک!!
[align=right]برا لغت میتونی از 504 شروع کنی و با حوصله لغاتو با نرم افزاری مث Anki حفظ کنی..همزمان گوش دادن ب این
 پادکستها با توجه به سطح شما میتونه خیلی مفید و جذاب باشه.

RE: شروع یادگیری و تقویت زبان انگلیسی از ابتدا (نه برای آزمون) - sepinaz - 31-01-2015

سطخ زبانم upper intermediate هست
کلاسای مکالمم تموم شده
حدود یک سال و نیم تا تافل و حدود دو سال تا gre وقت دارم
علاوه بر کلاس های مکالمه خودم هم زیاد کار کردم تو 6 ماه اخیر ( خیلی زیاد ) و میتونم بگم همه ی اسکیل هام در سطحی هست که بتونم سه ماهه خودم رو برای تافل آماده کنم و آموزشگاه دکتر برزآبادی تعیین سطح شرکت کردم تا سطح زبانم رو برای آزمون بدونم سطخ 2 ( آخرین از سه سطح pre - 1 , 2 ) قبول شدم
خودم هم در دوران لیسانس در فرصت های مختلف مثلا کنکور ارشد کتاب 1100 , 504  رو خوندم
کتابای دانشگاهیم رو به زبان اصلی میخوندم
در دوران راهنمایی و دبیرستان هم کلاس زبان رفتم
روی هم رفته سطح زبان خوبی دارم
چی کار کنم که تو مدت باقی مانده زبان یادم نره و علاوه بر اون بتونم با جدیت رو تزم هم کار کنم؟
به عبارتی فیلمای زبان اصلی رو با چه سبکی تماشا کنم تا ازشون به عنوان آموزشی هم استفاده برده باشم؟
دوست دارم نمره ی تافل و جی آر ای واقعا خوبی بگیرم ( ولی فعلن نگران مقاله ام بیشتر تا زبان )
فقط میخوام تو این 1.5 سال هر رور یک ساعت رو زبانم کار کنم

یادگیری زبان انگلیسی - reza.mahmodi71 - 05-02-2015

سلام ممنون میشم کمکم کنی من میخواهم زبان انگلیسی ام رو قوی کنم زبان در حد صفر یا بهتر بگم شایدم زیر صفر هستش نه تلفظ لغت بلدم و نه معنی لغتی نهیاتا ۲۰ تا و نه گرامر بلدم خیلی سر درگمم شدم هر کسی یک روشی ارائه میده یکی میگه کتاب داستان بخون و یکی دیگه میگه فیلم یا سریال زبان اصلی ببین و یکی دیگه میگه کلاس برو و....... متاسفانه من نمیتونم کلاس برم وضعیت مالی ام خوب نیست میخواستم بدونم آیا باخوندن مقاله های انگلیسی ای اس ای میتونم زبانم را قوی کنم آیا با این شرایطی که من دارم میتونم این مقالات را بخونم و معنی کنم اگه روش دیگه ای داری بهم بگو اگه مقاله کمک میکنه میتونی چند نمونه مقاله لینکشو بهم بدهی که بتونم بخونم و معنی کنم البته بگم ساده باشه از مبتدی باشه متنش و یک روشی را شرح بده بهتره چون زبانم خوب نیست نمیتونم مقاله های و متنهای سخت و آسون و......را از هم تشخیص بدهم اگر در حوزه ی هوش مصنوعی پردازش تصویر و بینایی ماشین باشه عالی میشه باتشکر البته اینم بگم من نمیتونم سربازی چیزی ببرم منظورک گوشی موبایل و کامپیوتر و ......اصلا تکنولوژی ممنوع هستش .فقط کتاب میتونم ببرم ولی نمی دونم کدوم کتاب رو ببرم و از چی شروع کنم البته اینم بگم من یک اسفند ۹۳ باید برم

RE: شروع یادگیری و تقویت زبان انگلیسی از ابتدا (نه برای آزمون) - butterfly - 06-02-2015

سلام،
با توجه به شرحی که از میزان آشنایی و سطح خودتون از زبان انگلیسی دادید من توصیه می کنم حتما در یکی از موسسات معتبر آموزش زبان ثبت نام کنید حداقل برای چند ترم تا سطح زبانتون به متوسط برسونید. لزوما نباید تا ترم آخر و سطح advanced کلاس برید همین که چند ترم شرکت کنید و راه بیفتید می تونید ادامه راه رو خودتون با استفاده از منابع متنوع پیش ببرید. مزیت یه کلاس خوب مخصوصا برای افراد مبتدی اینه که با تلفظ صحیح کلماتُ یاد می گیرید، مجبورید سر کلاس صحبت کنید پس صرفا دانش زبانیتون به حفظ لغت و یادگیری گرامر بدون دونستن کاربردش ختم نمیشه. معلم سرکلاس اشتباهات شما رو تصحیح می کنه. برای آموزش از منابع کمکی دیگه مثل کتاب داستان و جلسات فیلم هم استفاده میشه. برای کم کردن هزینه و فشار نیومدن بهتون و همین طور یادگیری بهتر بهتون پیشنهاد می دم که در دوره های ترمیک که به نسبت دوره های فشرده طولانی ترند ثبت نام کنید. این طوری معمولا هر دو سه ماه یک بار شهریه می دید و شاید راحت تر بتونید هزینه رو تهیه کنید. 
مطالعه مقاله تخصصی رشتتون برای یادگیری زبان به هیچ وجه کمک کننده نخواهد بود و به نظر من شما رو بیشتر نا امید می کنه. مقالات و کتاب های رفرنس معمولا پر از واژه های تخصصیند و شما رو با انگلیسی عمومی آشنا نمی کنند.
در نهایت اگر به هیچ وجه امکان شرکت در کلاس زبان حتی به مدت سه چهار ترم هم ندارید پیشنهادم یادگیری با استفاده از فیلم های آموزشیه خارجیه که با هدف آموزش تهیه شدند. 
در نهایت این بدونید که همه چیز به تلاش و پشتکار خود شما وابسته است و کار نشد نداره. 

(05-02-2015, 11:34 PM)'reza.mahmodi71' نوشته:
سلام ممنون میشم کمکم کنی من میخواهم زبان انگلیسی ام رو قوی کنم زبان در حد صفر یا بهتر بگم شایدم زیر صفر هستش نه تلفظ لغت بلدم و نه معنی لغتی نهیاتا ۲۰ تا و نه گرامر بلدم خیلی سر درگمم شدم هر کسی یک روشی ارائه میده یکی میگه کتاب داستان بخون و یکی دیگه میگه فیلم یا سریال زبان اصلی ببین و یکی دیگه میگه کلاس برو و....... متاسفانه من نمیتونم کلاس برم وضعیت مالی ام خوب نیست میخواستم بدونم آیا باخوندن مقاله های انگلیسی ای اس ای میتونم زبانم را قوی کنم آیا با این شرایطی که من دارم میتونم این مقالات را بخونم و معنی کنم اگه روش دیگه ای داری بهم بگو اگه مقاله کمک میکنه میتونی چند نمونه مقاله لینکشو بهم بدهی که بتونم بخونم و معنی کنم البته بگم ساده باشه از مبتدی باشه متنش و یک روشی را شرح بده بهتره چون زبانم خوب نیست نمیتونم مقاله های و متنهای سخت و آسون و......را از هم تشخیص بدهم اگر در حوزه ی هوش مصنوعی پردازش تصویر و بینایی ماشین باشه عالی میشه باتشکر البته اینم بگم من نمیتونم سربازی چیزی ببرم منظورک گوشی موبایل و کامپیوتر و ......اصلا تکنولوژی ممنوع هستش .فقط کتاب میتونم ببرم ولی نمی دونم کدوم کتاب رو ببرم و از چی شروع کنم البته اینم بگم من یک اسفند ۹۳ باید برم

RE: شروع یادگیری و تقویت زبان انگلیسی از ابتدا (نه برای آزمون) - reza.mahmodi71 - 06-02-2015

سلام ممنونم از راهنمایی هاتون ولی من نمیدونم افرادی که متنی یا پستی را میخونند چرا کامل نمیخونند من گفتم دارم میرم سربازی فیلم و سی دی و گوشی و تبلت و............ کلا تکنولوژی ممنوع هستش فقط میتونم کتاب ببرم ولی باز هم فیلم و فایل صوتی و......... معرفی میکنند نمیدونم واقعا گیج شدم از این جور چیزهایی که ادم یه چیزی رو میگه بعدش همون چیزی که توی متن و پست گفته همون رو تکرار میکنند .

RE: شروع یادگیری و تقویت زبان انگلیسی از ابتدا (نه برای آزمون) - ahmadpashaei - 06-02-2015

(06-02-2015, 02:55 PM)'reza.mahmodi71' نوشته: سلام ممنونم از راهنمایی هاتون ولی من نمیدونم افرادی که متنی یا پستی را میخونند چرا کامل نمیخونند من گفتم دارم میرم سربازی فیلم و سی دی و گوشی و تبلت و............ کلا تکنولوژی ممنوع هستش فقط میتونم کتاب ببرم ولی باز هم فیلم و فایل صوتی و......... معرفی میکنند نمیدونم واقعا گیج شدم از این جور چیزهایی که ادم یه چیزی رو میگه بعدش همون چیزی که توی متن و پست گفته همون رو تکرار میکنند .

سلام به شما،
ببینید عزیزم butterfly توصیه های خیلی خوبی کرد و همون نوشته های شما رو تکرار نکرد! اگر نمیتونید حتی چیزی مثل mp4 player هم ببرید خوب یعنی ابدا نمیتونید چیزی گوش بدین و باید بدونید تلفظ هر زبان رو باید بشنوید و تکرار کنید،راهی نیست و باید برای تلفظ زودتر شروع می کردین. کتابایی هست که فونتیک کلمات رو جلوی کلمه نوشته ولی میدونم شما اصلا فونتیک ها رو نمیشناسین. بنابراین راهی برای اصلاح تلفظ توسط خودتون وجود نداره ولی یبا خرید این کتابا میشه از سربازای دیگه کمک بگیرین.دیگه همه که در حد شما نیستن و حتما کسایی هستن که زبانشون خوبه و اگرم ایرادی داشته باشن میتونن فونتیکها رو ببینن و درست تلفظ کنن. پس باید امیدوار باشید و شروع کنید. اول کتاب لغتهایی مثل 504 و essential words for the toefl رو همراه با فونتیک بخرید و با کمک دیگران شروع کنید. فکر نمی کنم جز این راهی باشه و همینم انجامش اراده بسیار قوی میخواد چون خیلی کسل کننده میشه.

RE: شروع یادگیری و تقویت زبان انگلیسی از ابتدا (نه برای آزمون) - Mehran28 - 06-02-2015

(05-02-2015, 11:34 PM)'reza.mahmodi71' نوشته:

کاری که خودم تو سربازی کردم رو بهت پیشنهاد می کنم، با خودت یه کتاب دیکشنری در سطح intermediate انگلیسی به فارسی ببر(چون مبتدی هستی انگلیشی به فارسی پیشنهاد می کنم) چندتا کتاب داستان بهت پیشنهاد می کنم که ببری به این صورت که 1 کتاب داستان در سطح elementary و 2 کتاب در سطح pre entermediate  ببر و 3 کتاب داستان هم در سطح intermediate  ببر هزینه هر کتاب 2500 تا 3000 تومان بیشتر نمی شه کتابها کم حجم هستن و سرگرم کننده، سعی کن کتابهایی بگیری که به داستانشون علاقه داری. داستان رو بخون و معنی لغاتی که نمی دونی رو از دیکشنری پیدا کن، تا آموزشیت تموم شه کتابها رو تموم می کنی، کتابها رو که خوندی سری بعد کتابهای سطح intermediate و pre advance رو بگیر بخون 3 تا inetmediate  بخون  2 تا pre advance بعد دیگه راه میوفتی و دامنه لغاتت اونقدی افزایش پیدا می کنه که بری 504 رو بخونی، در مورد گرامر سعی کن گرامر رو تو مطلبی که می خونی یاد بگیری ولی بازم اگه مشکلت زیاد هست کتاب basic garramar in use  سطح elementray رو به شما پیشنهاد می کنم.
اینها رو که خوندی بیا اینجا کتابهای پیشرفته تر رو معرفی می کنم ولی فقط یادت باشه این راه حل فقط برای دامنه لغات و reading شما موثر هست چون سرباز هستی همین رو خوب کنی بعد سربازی بقیه مهارت ها رو راحت تر میتونی بالا ببری، برای تلفظ لغات هم از دیکشنری که گفتم می تونی کمک بگیری.البته من خودم تو سربازی لپ تاپ و اینترنت داشتم و مشکلی نداشتم از این بابت Big Grin
موفق باشید