آکادمیا کافه
سوالات اولیه راجع به مهاجرت به کانادا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- موضوع: سوالات اولیه راجع به مهاجرت به کانادا (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%87-%D8%B1%D8%A7%D8%AC%D8%B9-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)

صفحات 1 2

سوالات اولیه راجع به مهاجرت به کانادا - changizinegar - 28-07-2015

سلام خیلی خیلی ممنون میشم منم راهنمایی کنید.
من لیسانس معماری از دانشگاه دولتی کرمان دارم با معدل 16 و فوق لیسانسم در رشته طراحی شهری از دانشگاه علوم تحقیقات (ازاد) تهران هست با معدل 17.
من و همسرم می خوایم به کانادا مهاجرت کنیم سوال من این هست که ایا  مدارک  منو  در کانادا قبول دارن؟ و اینکه میتونم اونجا در رشته ای که درس خوندم کار بکنم؟ و اصلا برای رشته معماری و طراحی شهری کار هست؟ ایا من شانس گرفتن پذیرش در مقطع دکتری را در کشور کانادا دارم یا خیر و اگر دارم ایا ممکن است بتوانم فاند بگیرم؟ 

RE: گرفتن شهروندی کانادا - miladr - 11-08-2015

سلام دوستان.
می خواستم بپرسم کشور کانادا (یا آمریکا) مدرک دانشگاه های اروپا رو (برای کار یا ثبت شرکت) قبول دارن؟
قصد دارم اگه این امر شدنی باشه برای مستر معماری در هلند اقدام کنم و بعد از اتمام تحصیلاتم برای کار و زندگی به آمریکا یا کانادا برم و بعد از اون هم H1 و گرین کارت و شهروندی.
سپاسگزارم

RE: درخواست ویزای کانادا به صورت آنلاین - مهمان - 19-09-2015

سلام،من میخوام با شوهرم اقدام کنم برا ویزای کار،میشه راهنماییم کنین

RE: سوالات اولیه راجع به مهاجرت به کانادا - آفی - 14-10-2015

سلام دوستان امیدوارم که جای درستی سوالم رو نوشته باشم.
من از طریق همسرم برای مهاجرت به کانادا اقدام کردم. به من وقت مصاحبه دادن تو آنکارا که دو روز پیش انجام شد. امروز برامون ایمیل فرستادن و دو تا چیز خواستن که براشون پست کنیم:
1- original police certificate from Iran که فکر میکنم همون گواهی عدم سو پیشینه ست
2- original FBI clearance certificate
و برای هر جفتشون یک لینک داده که مراحل اخذ این سرتیفیکیت هارو توضیح میده و توی جفتشون نوشته باید از پلیس +10 اقدام کنید.
سوالم اینه که پلیس +10 اف بی آی چک رو هم انجام میده؟؟؟ و آیا انگشت نگاری در داخل ایران باید انجام بشه یا توی همین آنکارا باید کاراش رو انجام بدیم؟
کلا اگر راهنمایی ای در مورد نحوه گرفتن اف بی آی چک دارین ممنون میشم بفرمایید.

RE: سوالات اولیه راجع به مهاجرت به کانادا - M1KE - 14-10-2015

بسته به کشور درخواست کننده، در صورتی که بیشتر از شش ماه یا یک سال در کشوری بوده باشین می بایست از اون کشورها هم گواهی عدم سوء پیشینه بگیرین. در غیر اینصورت تا جایی که من اطلاع دارم همون گواهی عدم سوء پیشینه رو از ایران بگیرید و ترجمه رسمی کنید کفایت می کنه. پلیش + 10 ایران، اف بی آی چک انجام نمیده. روال عادی در گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه از پلیس+10 در داخل ایران هست ولی امکان گرفتن اون از کنسولگری های ایران در کشورهای دیگه هم موجوده. 

مدارک لازم برای درخواست گواهی عدم سوء پیشینه از کنسولگری ایران در آنکارا:

1-    تکمیل سه نسخه فرم درخواست گواهی عدم سوء پیشینه بطور کامل، دقیق، خوانا و بدون قلم خوردگی
2-    ارائه اصل شناسنامه ایرانی و دو سری فتوکپی از کلیه صفحات
3-    ارائه اصل گذرنامه ایرانی و دو نسخه فتوکپی از صفحات یک تا  هشت و صفحه مهر آخرین خروج از ایران
4-    دو برگ آثار انگشتان متقاضی برروی کارتهای مخصوص انگشت نگاری، تایید شده توسط اداره پلیس محل اقامت
5-    ارائه هشت قطعه عکس جدید 4 ×3 تمام رخ،پشت نویسی شده،
6-    درخواست کتبی متقاضی مبنی بر صدور برگ گواهی عدم سوء پیشینه با ذکر علت درخواست
7-    ارائه رسید پرداخت هزینه مربوطه
8-    فتوکپی کارت شناسائی ملی

برای دریافت فرم به این قسمت از سایت کنسولگری ایران زیر بخش امور سجلی و شناسنامه، گواهی عدم سوء پیشینه مراجعه کنید.

پینوشت: اگر یکی از شما قبلا به هر دلیل مدتی رو در آمریکا حضور داشته و نیاز به گواهی عدم سوء پیشینه از آمریکا هم باشه مراحل گرفتن اون رو می تونید در اینجا مطالعه کنید.

RE: سوالات اولیه راجع به مهاجرت به کانادا - Nooshafarin - 20-10-2015

(28-07-2015, 11:38 AM)changizinegar نوشته: سلام خیلی خیلی ممنون میشم منم راهنمایی کنید.
من لیسانس معماری از دانشگاه دولتی کرمان دارم با معدل 16 و فوق لیسانسم در رشته طراحی شهری از دانشگاه علوم تحقیقات (ازاد) تهران هست با معدل 17.
من و همسرم می خوایم به کانادا مهاجرت کنیم سوال من این هست که ایا  مدارک  منو  در کانادا قبول دارن؟ و اینکه میتونم اونجا در رشته ای که درس خوندم کار بکنم؟ و اصلا برای رشته معماری و طراحی شهری کار هست؟ ایا من شانس گرفتن پذیرش در مقطع دکتری را در کشور کانادا دارم یا خیر و اگر دارم ایا ممکن است بتوانم فاند بگیرم؟ 

درود به شما
لطفا مشخص کنید که می خواهید پذیرش تحصیلی بگیرید یا مهاجرت مطابق Express Entry انجام بدید. طبیعتا با دریافت ویزای دانشجوی شما فعلا اجازه کار قانونی نخواهید داشت. لذا بهتره اول هدفتون رو تعیین کنید.
اگر پذیرش تحصیلی و ادامه تحصیل مد نظرتون هست به اینجا مراجعه کنید و سوالاتتون رو مطرح کنید.
اگر در خصوص EE اطلاعات می خواهید، سوالتون رو اینجا مطرح کنید. اگر در مورد کار در کانادا سوال دارید، اینجا بپرسید.
پیشنهاد می کنم قبل از پرسیدن سوالتون، ابتدا مطالب مرتبط رو مطالعه کنید، شاید پاسخ برخی سوالهاتون رو پیدا کنید.

شاد و موفق باشید.

RE: درخواست ویزای کانادا به صورت آنلاین - Nooshafarin - 20-10-2015

(19-09-2015, 01:07 PM)مهمان نوشته: سلام،من میخوام با شوهرم اقدام کنم برا ویزای کار،میشه راهنماییم کنین

درود بر شما
آیا منظورتون مهاجرت به روش Express Entry  است؟

RE: سوالات اولیه راجع به مهاجرت به کانادا - saeed1395 - 02-02-2018

با سلام

دوستان یک سوال در مورد مدرک زبان، برای مهاجرت به کانادا، مدرک زبان آیلتس رو حتما باید داشت؟ تافل رو قبول نمی کنن؟

RE: سوالات اولیه راجع به مهاجرت به کانادا - AitUniversity - 02-02-2018

(02-02-2018, 05:23 PM)saeed1395 نوشته: با سلام

دوستان یک سوال در مورد مدرک زبان، برای مهاجرت به کانادا، مدرک زبان آیلتس رو حتما باید داشت؟ تافل رو قبول نمی کنن؟

سلام
مدارک مورد قبول برای مهاجرت به کانادا آیلتس جنرال و Celpip هست.
سلپیپ فقط کانادا و امارات برگزار میشه و یه جوررایی شبیه تافل هست

https://secure.paragontesting.ca/InstructionalProducts/FreeOnlineSampleTest/FOST/View/1deeb70f-e15a-4198-a636-d799bb37c3a4

RE: سوالات اولیه راجع به مهاجرت به کانادا - saeed1395 - 02-02-2018

(02-02-2018, 07:00 PM)AitUniversity نوشته: سلام
مدارک مورد قبول برای مهاجرت به کانادا آیلتس جنرال و Celpip هست.
سلپیپ فقط کانادا و امارات برگزار میشه و یه جوررایی شبیه تافل هست

https://secure.paragontesting.ca/InstructionalProducts/FreeOnlineSampleTest/FOST/View/1deeb70f-e15a-4198-a636-d799bb37c3a4

ممنون از راهنماییتون

یعنی حتی اگر آیلتس آکادمیک هم گرفته بشه، فایده‌ای نخواهد داشت؟ حتما باید جنرال باشه؟

اگر کسی به کانادا مهاجرت کنه، برای ورود به دانشگاه مدرک زبان خواهد خواست یا در این صورت از حالت دانشجوی بین المللی خارج خواهد شد و دیگر به مدرک زبان نیازی نخواهد بود؟