آکادمیا کافه
نرم افزارهای رفرنسی دهی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+--- موضوع: نرم افزارهای رفرنسی دهی (/Thread-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D9%81%D8%B1%D9%86%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D9%87%DB%8C)

نرم افزارهای رفرنسی دهی - AVA - 16-12-2011

در این تاپیک در مورد "نرم افزارهای رفرنسی دهی" مثل Endnote، Mendeley و ... بحث خواهد شد. لطفا سوالات و تجریبات خود در این زمینه را با دیگران به اشتراک بگذارید.

با تشکر

--------

نرم افزار Endnote يکي از بهترين و جامع ترين نرم افزارهاي مديريت اطلاعات و استناد در روند پژوهش است که شرکت Thomson Scientificجهت سهولت کار پژوهشگران، به کاربران خود عرضه کرده است. با توجه به اينکه امروزه مديريت اطلاعات علمي براي پژوهشگران حوزه هاي مختلف يک دغدغه شده است،EndNote کمک بسيار موثر و چشمگيري به پژوهشگران و نويسندگان مقالات علمي در زمينه مديريت مستندات، نوشتن مقالات علمي، نشر مقاله بر اساس استانداردهاي مختلف ناشرين بين المللي مي نمايد. اين نرم افزار مي تواند با ارائه بيش از 2300 استاندارد نشر مقاله و انواع فرمتهاي پذيرفته شده بين المللي استناد نويسي، کمک شاياني هم به پژوهشگران و هم به اعضاي هيات تحريريه مجلات علمي براي پذيرش مقالات کند.

بعد از دانلود نرم افزار از اینجا و انجام مراحل نصب طبق راهنمایی های انجام شده، نرم افزار Register شده و محدودیت زمانی 30 روزه برای استفاده از این نرم افزار وجود نخواهد داشت.

RE: نرم افزار مقاله نويسي - Karim - 16-12-2011

(16-12-2011, 11:25 AM)AVA نوشته: نرم افزار Endnote يکي از بهترين و جامع ترين نرم افزارهاي مديريت اطلاعات و استناد در روند پژوهش است که شرکت Thomson Scientificجهت سهولت کار پژوهشگران، به کاربران خود عرضه کرده است. با توجه به اينکه امروزه مديريت اطلاعات علمي براي پژوهشگران حوزه هاي مختلف يک دغدغه شده است،EndNote کمک بسيار موثر و چشمگيري به پژوهشگران و نويسندگان مقالات علمي در زمينه مديريت مستندات، نوشتن مقالات علمي، نشر مقاله بر اساس استانداردهاي مختلف ناشرين بين المللي مي نمايد. اين نرم افزار مي تواند با ارائه بيش از 2300 استاندارد نشر مقاله و انواع فرمتهاي پذيرفته شده بين المللي استناد نويسي، کمک شاياني هم به پژوهشگران و هم به اعضاي هيات تحريريه مجلات علمي براي پذيرش مقالات کند.

بعد از دانلود نرم افزار از اینجا و انجام مراحل نصب طبق راهنمایی های انجام شده، نرم افزار Register شده و محدودیت زمانی 30 روزه برای استفاده از این نرم افزار وجود نخواهد داشت.
درود،
در تکمیل صحبت های شما من هم یک کتاب معرفی می کنم،
برای کسانی که در ایران هستند کتابه"راهنمای استفاده از نرم افزارهای مدیریت رفرنس های مقالات علمی" که دو نر م افزار End note x3 , Reference Manager 11 را همراه با سی دی نرم افزار ها می توانید در ایران تهیه کنید. البته ورژن های جدیدتر این نرم افزارها هم هستند ولی خوب اصول یکی است.
انتشارات:گپ
مراکز پخش و ارسال کتاب: تهران 66461893-66960772-66970659-66417425--09123257500-66978518
کتاب دارای 122 صفحه است
چهار تا نویسنده داره
اما مقدمه دکتر کوروش هلاکویی نائینی

سربلند باشید

RE: نرم افزار مقاله نويسي - Nimaa - 17-12-2011

دوستان من تجربه کار با EndNote رو دارم. واقعاً معرکه هست. ضمن اینکه در واقع یک کتابخانه از Document های شما درست میکنه. حالا میخواد تصویر باشه، PDF یا DOC باشه، یا هر نوع دیگه ای. شما میتونین هر نوع Document ای که دانلود میکنین و مرتبط با کارتون هست رو به کتابخانه این نرم افزار وارد کنین و مشخصات رفرنس دهی اون رو هم همینطور. بعد متونین خود فایل اصلی رو هم ضمیمه ش کنین و هر موقع خواستین براحتی براتون باز میکنه. یعنی نیاز نیست ساعتها توی هاردتون دنبالش جستجو کنین.
این نرم افزار با Word لینک آنلاین داره و هر جای متن مقاله تون که خواستین با زدن یک کلیک، رفرنس مربوسه رو وارد میکنه، از لحاظ ترتیب و تقدم رفرنسها هم شماره ها رو تصحیح میکنه. در ضمن از Science Direct میتونین فرمت مناسب EndNote رو برای هر مقاله بگیرین و بلافاصله وارد EndNote کنین. اینجوری نیاز نیست چیزی در کتابخانه EndNote تایپ کنین. در ضمن همونطور که AVA هم گفتن این نرم افزار انواع فرمت دهی برای نحوه نگارش رفرنس رو در اختیار شما قرار میده. پیشنهاد میکنم حتماً ازش استفاده کنین.
موفق باشین

RE: نرم افزار مقاله نويسي - Glee - 19-12-2012

(17-12-2011, 10:10 PM)Nimaa نوشته: دوستان من تجربه کار با EndNote رو دارم. واقعاً معرکه هست. ضمن اینکه در واقع یک کتابخانه از Document های شما درست میکنه. حالا میخواد تصویر باشه، PDF یا DOC باشه، یا هر نوع دیگه ای. شما میتونین هر نوع Document ای که دانلود میکنین و مرتبط با کارتون هست رو به کتابخانه این نرم افزار وارد کنین و مشخصات رفرنس دهی اون رو هم همینطور. بعد متونین خود فایل اصلی رو هم ضمیمه ش کنین و هر موقع خواستین براحتی براتون باز میکنه. یعنی نیاز نیست ساعتها توی هاردتون دنبالش جستجو کنین.
این نرم افزار با Word لینک آنلاین داره و هر جای متن مقاله تون که خواستین با زدن یک کلیک، رفرنس مربوسه رو وارد میکنه، از لحاظ ترتیب و تقدم رفرنسها هم شماره ها رو تصحیح میکنه. در ضمن از Science Direct میتونین فرمت مناسب EndNote رو برای هر مقاله بگیرین و بلافاصله وارد EndNote کنین. اینجوری نیاز نیست چیزی در کتابخانه EndNote تایپ کنین. در ضمن همونطور که AVA هم گفتن این نرم افزار انواع فرمت دهی برای نحوه نگارش رفرنس رو در اختیار شما قرار میده. پیشنهاد میکنم حتماً ازش استفاده کنین.
موفق باشین
با سلام
تو فروم دیدم خیلی ها از endnote تعریف کردن، من هم از این نرم افزار قبلا استفاده می کردم ( نسبت به insert reference ورد خوبه)، ولی من بعدها با یه نرم افزار دیگه این کار رو انجام دادم که معرکه بود، به نظر خودم که خیلی خیلی بهتره...من خیلی با endnote مشکل داشتم، پشت سر هم قفل می کرد، و فایل ورد هم به صورت اجباری بسته می شد و خودتون بقیش رو می دونید... Angry
تا جایی که من می دونم همه ی مزایای بالا رو داره. این نرم افزار کاملا رایگان هست. فقط باید تو سایتش عضو شین، با این یوزر و پس می تونید تو هر کامپیوتر دیگه ای به تمام منابعتون دسترسی داشته باشید، فقط قبل از دانلود و نصب و استفاده حتما راهنماش رو بخونید تا بتونید از تمام امکاناتش و کلید های میانبرش و غیره کمال استفاده رو ببرید...عالییییییییییه Smile از دستش ندید Idea
http://www.mendeley.com/features

RE: نرم افزار مقاله نويسي - AitUniversity - 07-11-2013

سلام دوستان گرامی

در این وب سایت 21 فیلم در مورد اموزش نرم افزار endnote وجود داره که میتونین استفاده کنید
در این وب سایت هم که متعلق به یکی از اساتید دانشگاه خواجه نصیر هست فیلم های اموزشی خوبی برای مبتدیان وجود داره

[برش] سوالات پیرامون نحوه reference دهی در مقالات - wood - 24-01-2014

نرم افزار Qiqqa:
این نرم افزار یک کتابخانه مجازی بسیار قوی هست که برای رفرنس دهی هم میشه از اون استفاده کرد.نسبت به نرم افزار های End-Note , Mendeley قابلیت های بسیار بیشتری داره
اینم سایت دانلود رایگان Qiqqa: 
http://www.qiqqa.com/

RE: نرم افزارهای رفرنسی دهی - MaMi - 07-07-2015

فایل پیوست حاوی کتابچه راهنمای کاربری (تقریبا جامع و ضروری) برنامه EndNote X7 هستش که توسط Thomson Reuters (تولید کننده نرم افزار مذکور) منتشر شده است. از مزایای این کتابچه، "توضیحات تصویری" اون هست. ضمن اینکه همه موارد رو به صورت خیلی ساده توضیح داده.

در لینک زیر هم میتونید Manual کامل همین نرم افزار رو ببینید؛