آکادمیا کافه
ریجکت شدن ویزای ایتالیا و اقدامات پس از آن - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: روادید ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: ریجکت شدن ویزای ایتالیا و اقدامات پس از آن (/Thread-%D8%B1%DB%8C%D8%AC%DA%A9%D8%AA-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%86)

صفحات 1 2 3

ریجکت شدن ویزای ایتالیا و اقدامات پس از آن - Siablade - 26-06-2015

سلام و هزاران درود و سپاس خدمت همه عزیزانی که در این فضای مجازی زحمت مضاعفی را متحملند.

امیدوارم مدیر گرانقدر از پست حقیر دلگیر نشده و آرزو دارم برای حل مشکل بنده راهنمایی لازم را عنایت دارند.
بنده ی حقیر به همراه خانواده که بعد از سالها قولی که به فرزندانم و همسرم داده بودم که برای مسافرت به اروپا خواهیم رفت و بعد از کلی مشکلات وقت سفارت و تهیه مدارک در تاریخ 17 جون 2015 به دلایل زیر از سفارت ایتالیا رد ویزا شدیم، و این موضوع حقیقتا بنده و مخصوصا همسر و دخترم را شکه کرد.
مواردی که در برگه ی جواب رد ویزا تیک زده اند:

1- شرایط شما جهت بر خورداری از توانایی مالی کافی به منظور سفر و اقامت در ایتالیا و بازگشت به کشور محل اقامت یا مبدا، و نیز عبور از خاک ایتالیا جهت عزیمت به کشور ثالثی که ورود شما به آنجا تضمین شده است، به اثبات نرسیده و قادر به فراهم کردن شرایط قانونی مذور نمیباشید.

2- اطلاعات موثقی در توجیه قصد شما از مسافرت و شرایط اقامت مورد نظر ارائه نشده است.

3- عدم اطمینان به قصد شما در ترک خاک کشورهای شنگن، قبل از خاتمه اعتبار روادید.

- اول اینکه در روز مصاحبه از هیچ یک از اعضای خانواده و بنده، هیچ سئوالی نشد و فقط مدارک را تحویل گرفته و زمان پاسخ را دادند.
- تمکن مالی بنده برای 4 نفر تقریبا شصت میلیون بود.
- بنده در زمان مقرر برای جواب حاضر شدم و متاسفانه جواب را به سه روز دیگر موکول کردند و آنجا هیچ چیزی مبنی بر مشکل داشتن مدارک ارائه شده بنده اعلام نکردند.
- بنده شاغل دانشگاه با 15 سال سابقه کار هستم.
حال با توصیف موارد فوق حقیقتا نمیدانم چگونه باید دوباره و چه موقع باید اقدام کنم، چون افرادی مختلفی ابراز داشتند که بعد از سه ماه، شش ماه، هشت ماه، که واقعا بنده منطقا برای سپری شدن این زمان توجیح نشدم.
- آیا برای اقدام دوباره باید زمانی بگذرد؟ و چرا ؟
دوستانی گفتند که تمکن مالی کافی نبوده، که بنده میتوانم آن را افزایش دهم، ولی آیا میتوانم تا آخر تعطیلات فرزندانم را به مسافرت ببرم.
و اینکه همه مدارکی که بنده به سفارت داده بودم هیچ یک به غیر از پاسپورتها را به بنده عودت نداده اند و بنده باید چکاری انجام دهم.
- آیا باید برای گرفتن مدارکم دوباره از سفارت وقت بگیرم و برای آن سیصد و چهارصد هزار تومان هزینه کنم؟

عاجزانه از همه عزیزانی که اطلاعات موثقی در این مورد دارند خواهشمندم بنده را راهنمایی نمایند، تا انشالله اگر مقدور باشد ما هم سفری به همراه فرزندانم داشته باشیم.
-

RE: ریجکت شدن ویزای ایتالیا و اقدامات پس از آن - ForeverBlue - 28-06-2015

درود بر شما و خوش آمدید به این فروم
دوست گرامی
معمولا گرفتن ویزای شنگن برای یک خانواده کامل آن هم برای اول بسیار دشوار و معمولا منجر به ریجکت میشود. در صورتی میتوانید امیدوار به گرفتن چنین ویزایی باشید که قبلا چندین بار ویزای شنگن داشته باشید و سفرهای خارجی متعدد نیز داشته باشید.

دلایلی هم که برای ریجکت کردن شما ذکر کرده اند هم دقیقا همین است. چون همواره این احتمال میرود که شخص همراه با خانواده اش به کشوری بروند و دیگر برنگردند. در حالی که اگر بخشی از خانواده در وطن آن فرد بافی بماند احتمال برگشتن شان بیشتر است.

مدارکی که برای گرفتن ویزا میدهید معمولا به شما عودت نمیشود.معمولا از زمان ریجکت شدن ویزای شنگن تا 6 ماه بعد نباید اقدام کنید اما اگر بازهم بخواهید به همین روش اقدام کنید به احتمال زیاد بازهم همین نتیجه را خواهید گرفت. توجیه آن هم بسیار ساده است: شما به دلایلی ریجکت شده اید و این دلایل چیزی نیست که مثلا دو هفته ای برطرف بشود. از طرفی اصرار بر گرفتن یک ویزا به صورت مکرر در بازه زمانی کوتاه نیز چندان صورت خوشی ندارد و حساسیت برانگیز است.

تنها راهی که من میتوانم پیشنهاد کنم این است که یا اولین شنگن را خودتان به تنهایی بگیرید و در دفعات بعد سعی در همراه بردن خانواده داشته باشید یا اینکه کلا همگی از طریق آژانسهای مسافرتی معتبر اقدام کنید که شانس شما را افزایش میدهند.

موفق باشید

ریجکت - مهمان - 19-09-2015

سلام من برای ویزای شنگن برای ایتالیا اقدام کردم دعوتنامه داشتم مدارک شغلی و بانکی هم ارائه دادم اما مهر ابی به پاسم زدند عمه ام یک نامه مبنی بر ضمانت برگشته من برای سفارت بعد از اینکه جوایب گرفتم فرستاد و همین طور خودم email فرستادم که من قصد موندن ندارم و اینکه به من وقت دیگری بدید برای ارائه مدارک بیشتر از سفارت جواب اومد که مدارک باید مستقیما به نگهبانی سفارت ارائه شود منظورشون چیه الان دوباره برم سفارت یا نه اصلا امکانش هست ویزا بدن

RE: ریجکت - ForeverBlue - 19-09-2015

(19-09-2015, 10:57 AM)مهمان نوشته: سلام من برای ویزای شنگن برای ایتالیا اقدام کردم دعوتنامه داشتم مدارک شغلی و بانکی هم ارائه دادم اما مهر ابی به پاسم زدند عمه ام یک نامه مبنی بر ضمانت برگشته من برای سفارت بعد از اینکه جوایب گرفتم فرستاد و همین طور خودم email فرستادم که من قصد موندن ندارم و اینکه به من وقت دیگری بدید برای ارائه مدارک بیشتر از سفارت جواب اومد که مدارک باید مستقیما به نگهبانی سفارت ارائه شود منظورشون چیه الان دوباره برم سفارت یا نه اصلا امکانش هست ویزا بدن

کلا سفارت ها هیچ کاری را (به جز گرفتن وقت) با ایمیل انجام نمیدهند و باید مدارک را کاغذی تحویل دهید.
احتمال ویزا گرفتن در این حالت کم است. معمولا وقتی به دلیل عدم اطمینان از برگشت شما را ریجکت کنند احتمال رسیدگی به اعتراض خیلی کم است

RE: ریجکت شدن ویزای ایتالیا و اقدامات پس از آن - ستاره 95 - 15-04-2016

خسته نباشید
یک سوال دارم   ، اگه من از سفارت ایتالیا ویزا بگیرم ، ایا بعد از من همسرم به تنهایی اقدام کنه شانس داره ؟ سند ملکی داریم به نام همسرم هم هست

RE: ریجکت شدن ویزای ایتالیا و اقدامات پس از آن - Shihan - 15-04-2016

(15-04-2016, 06:38 PM)ستاره 95 نوشته: خسته نباشید
یک سوال دارم   ، اگه من از سفارت ایتالیا ویزا بگیرم ، ایا بعد از من همسرم به تنهایی اقدام کنه شانس داره ؟ سند ملکی داریم به نام همسرم هم هست

بله چرا ممکن نباشه.

RE: ریجکت شدن ویزای ایتالیا و اقدامات پس از آن - Iman.S - 18-04-2016

(15-04-2016, 06:38 PM)ستاره 95 نوشته: خسته نباشید

فقط اگه دلیل موجه نداشته باشید چرا جدا جدا اقدام کردین ممکنه یه کم حساس بشن رو پرونده تون.

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - sam1 - 25-05-2016

سلام
من به اتفاق همسرم براي ويزاي توريستي فرانسه اقدام کرديم. (دعوت نامه – مدارک شغلي و روزنامه رسمي فيش حقوق بالاي 30 ميليون شوهرم – موجودي حساب بانکي حدود 1.5 ميليارد با گردش بالاي  شوهرم و 45 ميليون گردش و موجودي خودم و اسناد ملک که اصلا نگاه نکردن و برگرداندند).
با تمام اين مدارک من را به دليل" اطلاعات ارائه شده در مورد هدف و شرايط اقامت شما قابل قبول نبودند "ريجکت کردن و به شوهرم ويزاي 6 ماهه مالتي پل دادند. البته شوهرم در طول دوسال گذشته 2 تا ويزاي شينگن از فرانسه و ايتاليا داشت.
لازم به ذکر است که دو سال پيش قبل از ازدواج من از سفارت ايتاليا بدون دعوت نامه و با مدارک ضعيف اقدام کرده بودم که منجر به ريجکت بنده شده بود و مهر ريجکت در پاسپورت فعليم موجود بود. البته بعد از آن حدود 5 سفر و ويزاي کشورهاي مختلف در پاسپورتم موجود بود.
1-اگر لطف کنيد و من را راهنمايي کنيد که دليل اين پاسخ از سوي سفارت آيا به جهت ريجکت قبلي من مي توانسته باشد و مفهوم آن چيست؟
2-آيا من به نتيجه اعتراض کنم تاثيري در دادن ويزا خواهد داشت؟
3-اگر بخواهم براي دفعه بعد اقدام کنم با توجه به دو مرتبه ريجکت آيا شانسي براي گرفتن ويزا هست و اگر جواب مثبت است چه گزينه اي مي تواند بهترين و مطمئن ترين راه براي گرفتن ويزاي توريستي باشد؟

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - ForeverBlue - 26-05-2016

(25-05-2016, 04:18 PM)sam1 نوشته: سلام
من به اتفاق همسرم براي ويزاي توريستي فرانسه اقدام کرديم. (دعوت نامه – مدارک شغلي و روزنامه رسمي فيش حقوق بالاي 30 ميليون شوهرم – موجودي حساب بانکي حدود 1.5 ميليارد با گردش بالاي  شوهرم و 45 ميليون گردش و موجودي خودم و اسناد ملک که اصلا نگاه نکردن و برگرداندند).
با تمام اين مدارک من را به دليل" اطلاعات ارائه شده در مورد هدف و شرايط اقامت شما قابل قبول نبودند "ريجکت کردن و به شوهرم ويزاي 6 ماهه مالتي پل دادند. البته شوهرم در طول دوسال گذشته 2 تا ويزاي شينگن از فرانسه و ايتاليا داشت.
لازم به ذکر است که دو سال پيش قبل از ازدواج من از سفارت ايتاليا بدون دعوت نامه و با مدارک ضعيف اقدام کرده بودم که منجر به ريجکت بنده شده بود و مهر ريجکت در پاسپورت فعليم موجود بود. البته بعد از آن حدود 5 سفر و ويزاي کشورهاي مختلف در پاسپورتم موجود بود.
1-اگر لطف کنيد و من را راهنمايي کنيد که دليل اين پاسخ از سوي سفارت آيا به جهت ريجکت قبلي من مي توانسته باشد و مفهوم آن چيست؟
2-آيا من به نتيجه اعتراض کنم تاثيري در دادن ويزا خواهد داشت؟
3-اگر بخواهم براي دفعه بعد اقدام کنم با توجه به دو مرتبه ريجکت آيا شانسي براي گرفتن ويزا هست و اگر جواب مثبت است چه گزينه اي مي تواند بهترين و مطمئن ترين راه براي گرفتن ويزاي توريستي باشد؟

درود بر شما و خوش آمدید به این فروم

دوست گرامی، در خصوص ویزای شنگن در مورد ویزا دادن به یک خانواده کامل بسیار سخت گیری میشود و معمولا اکثر این موارد ریجکت میشود. بویژه که شما قبلا هم یک سابقه ریجکت داشته اید.  همه این شرایط بسیار بسیار خوبی که گفتید هم برای همسرتان است و خود شما گواهی شغلی معتبر یا گردش خیلی بالایی نداشته اید. معمولا هم اعتراض چندان تاثیری ندارد چون عملا در این بازه زمانی شرایط شما عوض نشده است که بخواهند ترتیب اثر بدهند. 

برای دفعه بعد بهتر است اول حداقل 6 ماه صبر کنید. پاسپورت خودتان را تعویض کنید (هرچند اطلاعات در سیستم مرکزی شنگن ثبت شده ولی بالاخره آن مهر ریجکت تاثیر روانی خوبی بر پرسنل سفارت و ... ندارد). سپس از طریق یکی از آژانس های معتبر مسافرتی یا با داشتن یک دعوتنامه کاری بسیار معتبر اقدام کنید. گزینه اول بهتر است چون خود آژانس به نوعی تضمین برگشت شماست. بعد از این که چند بار ویزای شنگن گرفتید احتمال دارد بتوانید همراه با همسرتان توامان ویزا بگیرید.

RE: ریجکت شدن ویزای ایتالیا و اقدامات پس از آن - bitaso - 10-02-2017

سلام متاسغانه من با وجود داشتن دعوتنامه علمی، از طرف سفارت هلند با دلایل مسخره رد شدم!
و دوستانم با شرایط مشابه قبول شدند
گرفتن ویزا کاملا شانسیه و به سلیقه افسر بستگی داره
پس تا میتونید مدارک جور کنید و در حضور افسر از خودتون محکم دفاع کنید،حتی دروغ بگید!
مدرک هم برای دروغاتون جور کنید
متاسفانه پروسه های اینجوری اونم توی ایران بدون دروغ پیش نمیره!