آکادمیا کافه
گزارش اشکالات در نسخه جدید فروم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: راهنما و قوانین استفاده از انجمن (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7-%D9%88-%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86)
+--- موضوع: گزارش اشکالات در نسخه جدید فروم (/Thread-%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D8%B3%D8%AE%D9%87-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5

گزارش اشکالات در نسخه جدید فروم - Babak - 22-06-2015

همون طور که احتمالا متوجه شده‌اید، نرم‌افزار سایت به‌روز شده و ظاهر سایت هم تغییراتی کرده. در نسخه جدید سعی شده که از تکنولوژی‌های مدرن وب استفاده بشه و رابط کاربری بهبود پیدا کنه.
متاسفانه معمولا این تغییرات بدون اشکال نیستند و به خصوص تعدد مرورگرهای اینترنتی و نسخه‌های مختلف اون‌ها باعث می‌شه که ما نتونیم به راحتی نرم‌افزار سایت رو با تمام انواع مرورگرها چک کنیم. به همین خاطر لطفا اگر اشکالی می‌بینید در این موضوع گزارش کنید و در گزارش خودتون به موارد زیر اشاره کنید:

۱. سیستم عاملی که استفاده می‌کنید، مثلا Windows 8، Linux یا Mac OS X
۲. مرورگری که استفاده می‌کنید، مثلا Firefox، Chrome و غیره و ترجیحا نسخه (version) مرورگر

RE: گزارش اشکالات در نسخه جدید فروم - Glee - 22-06-2015

(22-06-2015, 06:14 AM)Babak نوشته: همون طور که احتمالا متوجه شده‌اید، نرم‌افزار سایت به‌روز شده و ظاهر سایت هم تغییراتی کرده. در نسخه جدید سعی شده که از تکنولوژی‌های مدرن وب استفاده بشه و رابط کاربری بهبود پیدا کنه.
متاسفانه معمولا این تغییرات بدون اشکال نیستند و به خصوص تعدد مرورگرهای اینترنتی و نسخه‌های مختلف اون‌ها باعث می‌شه که ما نتونیم به راحتی نرم‌افزار سایت رو با تمام انواع مرورگرها چک کنیم. به همین خاطر لطفا اگر اشکالی می‌بینید در این موضوع گزارش کنید و در گزارش خودتون به موارد زیر اشاره کنید:

۱. سیستم عاملی که استفاده می‌کنید، مثلا Windows 8، Linux یا Mac OS X
۲. مرورگری که استفاده می‌کنید، مثلا Firefox، Chrome و غیره و ترجیحا نسخه (version) مرورگر

سلام،

برای من چندتا مورد پیش اومد با بروزرسانی سایت:

- با باز کردن صفحه فروم برای اولین بار، فونتها و صفحه به هم ریخت، که البته با ctrl - حل شد این مشکل.
- مشکل در امتیازدهی، که با آپدیت جاوا برطرف شد.
- با بازکردن بخش کتابخونه، به قسمت visa application وارد میشه!
- و اینکه به صورت اتفاقی تونستم به پست یکی از دوستان (فرید)، دوبار امتیاز بدم...
- و اینکه دیگه نمیشه پیام های پروفایل رو حذف کرد؟

(windows 7 ، firefox 38.0.5 )

ممنون Smile

RE: گزارش اشکالات در نسخه جدید فروم - shubizkumbuli - 22-06-2015

سلام
از زحماتتون برای نصب نرم افزار جدید سپاسگزارم
فکر کنم با آخرین تغییرات انجام داده شده تعدادی از تنظیمات privacy بهم خورده. برای مثال پیام بازدید کننده من که غیر فعال بود مجدد فعال شد.
همچنین من دیگه تو کنترل پنل تنظیماتش رو نمی بینم.
امضا رو هم که می بینید به چه روزی افتاده :-)

RE: گزارش اشکالات در نسخه جدید فروم - Babak - 22-06-2015

(22-06-2015, 06:21 PM)ftn نوشته: سلام،

برای من چندتا مورد پیش اومد با بروزرسانی سایت:

- با باز کردن صفحه فروم برای اولین بار، فونتها و صفحه به هم ریخت، که البته با ctrl - حل شد این مشکل.
- مشکل در امتیازدهی، که با آپدیت جاوا برطرف شد.
- با بازکردن بخش کتابخونه، به قسمت visa application وارد میشه!
- و اینکه به صورت اتفاقی تونستم به پست یکی از دوستان (فرید)، دوبار امتیاز بدم...
- و اینکه دیگه نمیشه پیام های پروفایل رو حذف کرد؟

(windows 7 ، firefox 38.0.5 )

ممنون Smile

سپاسگزارم.
- لینک کتابخانه درست شد.
- منظورتون از این که تونستید به یک نفر دو بار امتیاز بدید چیه؟ یعنی برای یک پست تونستید دو بار به ایشون امتیاز بدید؟ می‌شه لینک پست رو بدید لطفا؟
- پیام‌های پروفایل ظاهرا برای کاربران عادی قابل حذف نیست. بررسی خواهم کرد.

(22-06-2015, 07:38 PM)shubizkumbuli نوشته: سلام
از زحماتتون برای نصب نرم افزار جدید سپاسگزارم
فکر کنم با آخرین تغییرات انجام داده شده تعدادی از تنظیمات privacy بهم خورده. برای مثال پیام بازدید کننده من که غیر فعال بود مجدد فعال شد.
همچنین من دیگه تو کنترل پنل تنظیماتش رو نمی بینم.
امضا رو هم که می بینید به چه روزی افتاده  :-)

- تنظیمات privacy فکر نکنم عوض شده باشه، اما تنظیمات پیام پروفایل تغییر کرده، چون قسمت پیام پروفایل به کل عوض شده و از پلاگین قبلی استفاده نمی‌کنیم. در نتیجه تنظیماتش هم جدیده. در کنترل پنل و در قسمت «ویرایش تنظیمات» باید قسمت رو با عنوان «پروفایل من» ببینید که از اون طریق باید بشه تنظیماتش رو عوض کرد.
- در مورد امضا، من امکان تغییر فونت رو غیرفعال کردم. به همین خاطر شما نمی‌تونید نوع فونت رو عوض کنید و اگر قبلا این کار رو کرده باشید، فقط کد تغییر فونت رو به شما نمایش می‌ده.

RE: گزارش اشکالات در نسخه جدید فروم - shubizkumbuli - 22-06-2015

(22-06-2015, 08:44 PM)Babak نوشته: - تنظیمات privacy فکر نکنم عوض شده باشه، اما تنظیمات پیام پروفایل تغییر کرده، چون قسمت پیام پروفایل به کل عوض شده و از پلاگین قبلی استفاده نمی‌کنیم. در نتیجه تنظیماتش هم جدیده. در کنترل پنل و در قسمت «ویرایش تنظیمات» باید قسمت رو با عنوان «پروفایل من» ببینید که از اون طریق باید بشه تنظیماتش رو عوض کرد.
- در مورد امضا، من امکان تغییر فونت رو غیرفعال کردم. به همین خاطر شما نمی‌تونید نوع فونت رو عوض کنید و اگر قبلا این کار رو کرده باشید، فقط کد تغییر فونت رو به شما نمایش می‌ده.

ممنون از پاسختون

نوع فونت یا اندازه فونت؟ کلا تغییرات رنگ و اندازه فونت در امضا بسیار مفید هست. نوعش مهم نیست!

یک باگ جدید. الان که پیام من و دوست دیگر quote کردید برای من دو بار آگاهسازی اومد!! در نوع خودش جالب بود.

در ضمن اگر امکان داشت emoji ها رو هم می گنجوندید خوب بود.

RE: گزارش اشکالات در نسخه جدید فروم - Babak - 22-06-2015

نوع فونت قابل تغییر نیست، اندازه و رنگش قابل تغییره.

دو بار آگاه‌سازی باگ نبود، من پست شما رو اشتباها دو بار در دو پست نقل قول کرده بودم. یکیش رو حذف کردم.

فعلا اینقدر اشکال داریم که به این زودی به تغییرات غیرضروری مثل emoji نخواهم رسید، اما اگر فرصت کنم حتما.

RE: گزارش اشکالات در نسخه جدید فروم - Glee - 22-06-2015

(22-06-2015, 08:44 PM)Babak نوشته: سپاسگزارم.
- لینک کتابخانه درست شد.
- منظورتون از این که تونستید به یک نفر دو بار امتیاز بدید چیه؟ یعنی برای یک پست تونستید دو بار به ایشون امتیاز بدید؟ می‌شه لینک پست رو بدید لطفا؟
- پیام‌های پروفایل ظاهرا برای کاربران عادی قابل حذف نیست. بررسی خواهم کرد.
خیلی ممنون بابت زحماتی که برای فروم میکشید Smile
-ممنون
-بله دقیقا منظورم همین هست. البته بعد که برای دو نفر دیگه امتحان کردم نشد و فقط بروزرسانی میشد امتیاز.
بفرمایید : پست
- ممنون
- یه مورد دیگه هم این هست که وقتی بالای صفحه نشون داده میشه که پیغام بازدیدکننده ای دارم، و روش کلیک میکنم تا وارد پروفایل شم، در دفعه اول خبری از پیغام های بازدید کننده نیست و باید دوباره رو تب پیام ها کلیک کرد تا نشون داده شه. البته شاید این مشکل برای من پیش اومده باشه و مشکل بزرگی هم نیست.

RE: گزارش اشکالات در نسخه جدید فروم - Mehrap - 22-06-2015

سلام
من با موبايلم نميتونم امتياز بدم. روي گزينه full version هم كه كليك ميكنم باز هم اين حالت فعال نميشه و روي فول ورژن نميره. علامت + هم كه دوستان گفتن كنار گزينه امتياز نمي بينم. در ضمن رتبه به كاربر هم نمي تونم بدم Sad گوشي من آيفونه با iOS 8.3 و مرورگرم هم سافاريه.

RE: گزارش اشکالات در نسخه جدید فروم - M1KE - 23-06-2015

من هم همین ios8.3 رو دارم و با safari کار می کنم ولی علامت + رو همونطور که در عکس می بینید وجود داره.

البته به نظر میرسه برای اینکه عمل کنه می بایست الگوریتم پیچیده ای از کلیک ها روی علامت + و کلمه امتیاز انجام بشه و من هنوز نتونستم فرمول دقیق اون رو کشف کنم! 

RE: گزارش اشکالات در نسخه جدید فروم - shubizkumbuli - 23-06-2015

(22-06-2015, 11:06 PM)Mehrap نوشته: سلام
من با موبايلم نميتونم امتياز بدم. روي گزينه full version هم كه كليك ميكنم باز هم اين حالت فعال نميشه و روي فول ورژن نميره. علامت + هم كه دوستان گفتن كنار گزينه امتياز نمي بينم. در ضمن رتبه به كاربر هم نمي تونم بدم Sad گوشي من آيفونه با iOS 8.3 و مرورگرم هم سافاريه.

من از روی اندروید با مرورگرهای مختلف که امتیازدهی رو امتحان میکنم حروف قاطی پاطی نشون میده. مثل دوران ماقبل یونیکد که وجود فونت مخصوص اون نوشته لازم بود باشه.