آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - marava - 03-10-2017

(03-10-2017, 12:54 AM)marava نوشته: سلام 
دوستان بعد از طی شدن تعهدی که داریم  برای لیسانس و   ارشد آیا مدارک آزاد هستند و میتونیم دانشنامه رو بگیریم؟یا باید برای گرفتن دانشنامه در هر حال پول پرداخت کرد؟
منظورم از طی شدن نه اینکه کار کرده باشیم و تعهد رو پاس کنیم، نه منظورم از نظر زمانیه.مثلا تو برگه گواهی موقت ذکر شده دوسال تعهد خدمتی دارید و الان 4 سال هم رد شده و کاری پیدا نکردم،بدون مراجعه به اداره کاریابی. یعنی مدرکمون خودبخود آزاد میشه؟یا همینطور برای ارشد؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - automotive - 03-10-2017

(03-10-2017, 12:54 AM)marava نوشته: سلام 
دوستان بعد از طی شدن تعهدی که داریم  برای لیسانس و   ارشد آیا مدارک آزاد هستند و میتونیم دانشنامه رو بگیریم؟یا باید برای گرفتن دانشنامه در هر حال پول پرداخت کرد؟
منظورم از طی شدن نه اینکه کار کرده باشیم و تعهد رو پاس کنیم، نه منظورم از نظر زمانیه.مثلا تو برگه گواهی موقت ذکر شده دوسال تعهد خدمتی دارید و الان 4 سال هم رد شده و کاری پیدا نکردم،بدون مراجعه به اداره کاریابی. یعنی مدرکمون خودبخود آزاد میشه؟یا همینطور برای ارشد؟

سلام
طبق قانون جدید شما باید حداکثر تا 6 ماه پس از فارغ‌التحصیلی برای عدم کاریابی اقدام کنید و پس از آن دیگر نمی‌توان مدرک را از این طریق آزاد کرد. اگر هنوز 6 ماه از زمان فارغ‌التحصیلی ارشد شما نمی‌گذرد، برای آزادسازی هر دو مدرک به صورت همزمان اقدام کنید، اگر  6ماه گذشته است که دیگر از این راه نمی‌توان اقدام کرد و باید هزینه را بپیردازید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - marava - 03-10-2017

(03-10-2017, 06:25 PM)automotive نوشته: سلام
طبق قانون جدید شما باید حداکثر تا 6 ماه پس از فارغ‌التحصیلی برای عدم کاریابی اقدام کنید و پس از آن دیگر نمی‌توان مدرک را از این طریق آزاد کرد. اگر هنوز 6 ماه از زمان فارغ‌التحصیلی ارشد شما نمی‌گذرد، برای آزادسازی هر دو مدرک به صورت همزمان اقدام کنید، اگر  6ماه گذشته است که دیگر از این راه نمی‌توان اقدام کرد و باید هزینه را بپیردازید.

ممنونم هر دو گذشته.حالا دنبال سابقه کار هستم با بیمه فکر کنم از این طریق حل میشه.فقط میمونه ارشد که اونم باید طرحشو بگدرونم.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - mazi100 - 08-10-2017

سلام.
من تازه همین دیروز گواهی موقت ارشدم (دولتی) رو گرفتم و برای لیسانسم (دانشگاه غیرانتفاعی) هنوز دارم قسط پرداخت می کنم که بعد 6 ماه دیگه اقساطش تموم میشه و میرم دانشنامه رو بگیرم.
سوال من اینه که الآن محل سکونت ما اندیشه تهران هستش و محل تحصیلم دانشگاه تهران. حالا من باید اول برم اداره کار یا اینکه برم موسسه کاریابی؟
اداره کار یا موسسه کاریابی محل سکونت یا محل تحصیل؟
آیا موسسه کاریابی تو خودِ اداره کار وجود داره؟ منظورم موسسه کاریابی دولتی هستش. چون من تو سایت اداره کار تهران که نگاه کردم فقط لیست موسسات کاریابی غیردولتی رو داشت.
با تشکر

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - mazi100 - 08-10-2017

یه سوال دیگ هم داشتم/

هزینه ای که باید به موسسه کاریابی یا اداره کار بدیم چقدره؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 08-10-2017

@mazi100

اول باید به کاریابی مراجعه کنید و فرم پر کنید، بعد از گذشت شش ماه مجدد به کاریابی که توش فرم پر کردید مراجعه می کنید و نامه می گیرید می برید وزارت کار. 
من خودم تو کاریابی دولتی شعبه صادقیه ثبت نام کردم و هیچ هزینه ای ندادم. فکر می کنم همه شعب وزارت کار، اتاقی به اسم کاریابی دارند. به یکی از شعب تهران که به محل سکونتتوت نزدیکه مراجعه کنید. 
کاریابی دولتی زمانی که من ثبت نام کردم ( چهار سال پیش) هزینه ای نداشت و رایگان بود ولی اگر کاریابی غیردولتی برید هزینه ثبت نام در کاریابی رو باید بپردازید. 
نکته ای که در مورد کاریابی های غیر دولتی هست اینه که برخیشون، برای دادن نامه عدم کاریابی پول اضافه تر می گیرند که قانونی نیست.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - farsang - 08-10-2017

سلام. می خواستم بدونم در صورتی که بین مقاطع تحصیلی فاصله، مثلا 1-2 سال افتاده باشه. باسه ازاد کردن مدارک از طریق عدم کاریابی مشکلی پیش نمیاد ؟
اگه کاردانی و ارشد روزانه باشه ولی مقطع بینش یعنی کارشناسی (ناپیوسته) ازاد یا شبانه باشه . به چه شکل باید مدارک رو ازاد کرد؟
یا کلا قانونش به این شکله که اخرین مدرکت با عدم کاریابی ازاد بشه، تمام مقاطع قبلی هم در هر صورت ازاد میشه؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - mazi100 - 09-10-2017

(08-10-2017, 07:09 PM)butterfly نوشته: @mazi100

اول باید به کاریابی مراجعه کنید و فرم پر کنید، بعد از گذشت شش ماه مجدد به کاریابی که توش فرم پر کردید مراجعه می کنید و نامه می گیرید می برید وزارت کار. 
من خودم تو کاریابی دولتی شعبه صادقیه ثبت نام کردم و هیچ هزینه ای ندادم. فکر می کنم همه شعب وزارت کار، اتاقی به اسم کاریابی دارند. به یکی از شعب تهران که به محل سکونتتوت نزدیکه مراجعه کنید. 
کاریابی دولتی زمانی که من ثبت نام کردم ( چهار سال پیش) هزینه ای نداشت و رایگان بود ولی اگر کاریابی غیردولتی برید هزینه ثبت نام در کاریابی رو باید بپردازید. 
نکته ای که در مورد کاریابی های غیر دولتی هست اینه که برخیشون، برای دادن نامه عدم کاریابی پول اضافه تر می گیرند که قانونی نیست.

ممنون بابت پاسخ.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - farsang - 09-10-2017

(08-10-2017, 08:22 PM)farsang نوشته: سلام. می خواستم بدونم در صورتی که بین مقاطع تحصیلی فاصله، مثلا 1-2 سال افتاده باشه. باسه ازاد کردن مدارک از طریق عدم کاریابی مشکلی پیش نمیاد ؟
اگه کاردانی و ارشد روزانه باشه ولی مقطع بینش یعنی کارشناسی (ناپیوسته) ازاد یا شبانه باشه . به چه شکل باید مدارک رو ازاد کرد؟
یا کلا قانونش به این شکله که اخرین مدرکت با عدم کاریابی ازاد بشه، تمام مقاطع قبلی هم در هر صورت ازاد میشه؟

این جور که یجا خوندم جدیدا فقط اخرین مدرک مثلا فقط ارشد ازاد میشه و بقیه رو باید بخری .ایا این مطلب درسته؟
برای کاریابی هم هر جایی میشه ثبت نام کرد یا فقط کاریابی های محل سکونت باید باشه؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - automotive - 09-10-2017

(08-10-2017, 08:22 PM)farsang نوشته: سلام. می خواستم بدونم در صورتی که بین مقاطع تحصیلی فاصله، مثلا 1-2 سال افتاده باشه. باسه ازاد کردن مدارک از طریق عدم کاریابی مشکلی پیش نمیاد ؟

(09-10-2017, 11:28 AM)farsang نوشته: این جور که یجا خوندم جدیدا فقط اخرین مدرک مثلا فقط ارشد ازاد میشه و بقیه رو باید بخری .ایا این مطلب درسته؟
برای کاریابی هم هر جایی میشه ثبت نام کرد یا فقط کاریابی های محل سکونت باید باشه؟

اگر از زمان فارغ التحصیلی مقطع ارشد شما بیش از 6 ماه نگذشته باشد، می‌توانید مدارک خود را آزاد کنید، اما چون شما گپ تحصیلی داشتید، در مورد آزادسازی مدرک کاردانی شما بی‌اطلاع هستم.