آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - sa.aa - 29-01-2017

حتی چندروز بیمه ؟
امیدوارم هنوز برام رد نشده باشه یا موافقت کنن که چندماه دیرتر بفرستند

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - delbina - 29-01-2017

سلام
من یکسال رفتم سرکار و بیمه برام رد شده، ایا من میتوانم دوره لیسانس رو بخرم و این یکسال بیمه رو برای دوره ارشد استفاده کنم؟؟(یعنی یکسال ارشد رو فقط بخرم؟)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 29-01-2017

(29-01-2017, 04:23 PM)delbina نوشته: سلام
من یکسال رفتم سرکار و بیمه برام رد شده، ایا من میتوانم دوره لیسانس رو بخرم و این یکسال بیمه رو برای دوره ارشد استفاده کنم؟؟(یعنی یکسال ارشد رو فقط بخرم؟)

سلام، خیر اینکار امکان پذیر نیست. طبق قانون، سابقه کار اول برای مقطع پایین تر در نظر گرفته میشه و بعد برای مقطع بالاتر.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - somaye712 - 30-01-2017

من دیروز بعد 6 ماه که تو کاریابی ثبت نام کرده بودم. رفتم دنبال نامه. بهم گفت تو اون موقع نگفتی واسه ازادسازی مدرک میخوای. ماهم اسمتو نفرستادیم واسه اداره کار. درحالی که من گفته بودم. به هر حال پیچوند.
بعد گفتم من الان دوهفتست ی جا مشغول به کار شدم. از ماه بعد واسم بیمه رد میشه دیگه.
گفت اینجوری باشه که خوبه.
تو بگو شرکت ی نامه درخواست نیرو بزنه واسه ما. ما تورو معرفی کنیم اونجا. بعد هم زمان واست نامه ازاد سازی مدرکم میزنیم. گفتم اینجوری نمیشه که. اگه مشخص بشه من جذب بازار کار شدم دیگه باید 7 سال تعهدمو بگذرونم یا بخرم. گفت نه. الان چند نفر که اومدن من به همین صورت معرفی به کارشون کردم. بعد نامه ازاد سازی مدرکشونو زدم. ضمن اینکه بعد معرفی به کار باید نصف حقوق یک ماهو داد بهشون.
ایا چنین قانونی هست؟ من اولین باره اینو شنیدم.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 30-01-2017

(30-01-2017, 09:45 AM)somaye712 نوشته: من دیروز بعد 6 ماه که تو کاریابی ثبت نام کرده بودم. رفتم دنبال نامه. بهم گفت تو اون موقع نگفتی واسه ازادسازی مدرک میخوای. ماهم اسمتو نفرستادیم واسه اداره کار. درحالی که من گفته بودم. به هر حال پیچوند.
بعد گفتم من الان دوهفتست ی جا مشغول به کار شدم. از ماه بعد واسم بیمه رد میشه دیگه.
گفت اینجوری باشه که خوبه.
تو بگو شرکت ی نامه درخواست نیرو بزنه واسه ما. ما تورو معرفی کنیم اونجا. بعد هم زمان واست نامه ازاد سازی مدرکم میزنیم. گفتم اینجوری نمیشه که. اگه مشخص بشه من جذب بازار کار شدم دیگه باید 7 سال تعهدمو بگذرونم یا بخرم. گفت نه. الان چند نفر که اومدن من به همین صورت معرفی به کارشون کردم. بعد نامه ازاد سازی مدرکشونو زدم. ضمن اینکه بعد معرفی به کار باید نصف حقوق یک ماهو داد بهشون.
ایا چنین قانونی هست؟ من اولین باره اینو شنیدم.

سلام دوست عزیز، 
من اولین بار همچین حرفی رو می شنوم و به نظر من این کاریابی بیشتر داره با حقه بازی به نفع خودش عمل می کنه. 
دوست عزیز، هیچ لزومی نداره که شما همون اول به کاریابی بگید که برای عدک کاریابی می خواهید. کاریابی وظیفه اش و کارش پیدا کردن کار برای متقاضی هست نه قرار دادن متقاضی در لیست عدم کاریابی. و کاریابی اسم شما رو از اول برای اداره کار رد نمی کنه. بلکه بعد از شش ماه که کار براتون پیدا نشد متقاضی می تونه از کاریابی درخواست نامه ای کنه خطاب به اداره کارکه توش ذکر شه نتونسته برای متقاضی با این مدرک تحصیلی کار پیدا کنه و اداره کار هم طبق این نامه برای دانشگاه نامه صادر می کنه. 
گاها پیش میاد که کاریابی ها همون اول از متقاضی خودشون می پرسند که علت تکمیل فرم چیه: کارپیدا کردن یا استفاده از قانون عدم کاریابی به این منظور که برای کسی که هدفش عدم کاریابیه دنبال کار نگردند. 
متاسفانه شما اشتباه کردید بهش گفتید که خودتون کار پیدا کردید . باید برای گرفتن نامه مصر می شدید و اگه نمی داد می تونستید ازش شکایت کنید. همین الان هم به نظر من بهتره که این کاریابی رو به اداره کار گزارش کنید چون کار رو خودش برای شما پیدا نکرده ولی با حیله گری می خواد این کار رو به سابقه خودش اضافه کنه و از قبلش پول هم بگیره. 

من همیشه تو راهنمایی هام گفتم که بهترین کاریابی برای مراجعه، کاریابی های دولتی خود اداره کار هستند که نه پولی می گیرند برای تکمیل فرم نه حق دارند برای نامه عدم کاریابی باج بگیرند.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - somaye712 - 30-01-2017

یعنی لازم نیست اینا از قبل فرم رو وارد سامانه اداره کار کرده باشن؟
اینا فک کنم فقط اونایی ک واسه ازاد سازی مدرک ثبت نام می کنند رو وارد سامانه اداره کار می کردند.
بعد من الان بخوام قانونی اقدام کنم. باید برم اداره کار رفاه اجتماعی تو سهروردی؟
یا وزارت کار تو آزادی؟
شماره تماسی نیست که من تلفنی در این باره باهاشون صحبت کنم؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - sa.aa - 08-02-2017

سلام وقت بخیر
من تو کاریابی مشخصات هردو مدرک کارشناسی و ارشد رو دادم بعد از 6 ماه شما فرموده بودین که ابتدا مدرک کارشناسی و بعد ارشد رو آزاد کنید.من متوجه نشدم ،یعنی باید دوتا نامه جدا بگیریم و اول نامه کارشناسی رو ارائه بدیم تا به  دانشگاه نامه بزنن اون آزاد شه بعد نامه ارشد رو مجددا ببریم اداره کار ؟؟؟درسته؟

من مشخصات رو تلفنی دادم برام پر کردن ولی هیچ کد پیگیری به من ندادن گفتن بعد از 6 ماه تماس بگیر و سر بزن به نظرتون مشکلی پیش نمیاد؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 08-02-2017

(08-02-2017, 12:41 AM)sa.aa نوشته: سلام وقت بخیر
من تو کاریابی مشخصات هردو مدرک کارشناسی و ارشد رو دادم بعد از 6 ماه شما فرموده بودین که ابتدا مدرک کارشناسی و بعد ارشد رو آزاد کنید.من متوجه نشدم ،یعنی باید دوتا نامه جدا بگیریم و اول نامه کارشناسی رو ارائه بدیم تا به  دانشگاه نامه بزنن اون آزاد شه بعد نامه ارشد رو مجددا ببریم اداره کار ؟؟؟درسته؟

من مشخصات رو تلفنی دادم برام پر کردن ولی هیچ کد پیگیری به من ندادن گفتن بعد از 6 ماه تماس بگیر و سر بزن به نظرتون مشکلی پیش نمیاد؟

سلام، بعد از شش ماه کاریابی یه نامه می ده به شما که ببرید به اداره کار، تو اداره کار به شما دو تا نامه می دن که ببرید دانشگاه (ها) محل تحصیلتون، یکی برای کارشناسی یکی برای کارشناسی ارشد، منتها شما اول نامه مربوط به مدرک کارشناسی رو می برید و دانشنامه کارشناسی رو می گیرید و بعد همراه نامه مربوط به کارشناسی ارشد، اصل و کپی دانشنامه کارشناسی رو هم می برید و دانشنامه کارشناسی ارشد رو به شما می دن. 

بهتر بود کد پیگیری می گرفتید ازشون، قبلا رسید کاغذی می دادن الان کد پیگیری که بشه با اون وضعیت ثبت نام شما رو پیگیری کرد. به نظرم مجدد تماس بگیرید و ازشون کد پیگیری رو بخواهید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - sa.aa - 08-02-2017

من هردو مقطع رو در یک دانشگاه خوندم پس هردوتارو یکجا میتونم ببرم.ممنون از توضیحاتتون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - maria bz - 13-02-2017

سلام یه سوال : ایا داشتن پروانه اشتغال به کار نظام مهندسی ساختمان به منظور کار محسوب میشه؟ یعنی اگر از پروانه در شرکت خصوصی استفاده کنی ولی بیمه رد نشه جایی ثبت میشه؟ مانع ازاد سازی مدرک از طریق عدم کاریابی میشه؟ من برای تکمیل شدن گذشتن یک سال از مدرک م حدود یه ماه باقی مونده ..بیمه هم هیچ جا برام رد نشده..ممنون میشم راهنمایی کنید