آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - delbina - 26-01-2017

(26-01-2017, 01:23 PM)Matinking نوشته: خیر...

اگه به اینجوری نامه گرفتن بود که همه مدرک خودشون که هیچ، مدرک نوادگانشون از دهه های اینده رو هم جلو جلو ازاد میکردن!

باید سابقه بیمه رسمی قابل دسترس از سایت وزارت کار داشته باشید تا به عنوان تعهد خدمت محاسبه بشه

الان یک چیز دیگه متوجه شدم که سابقه بیمه یکساله من رو اول برای کارشناسی خرج میشه و نمیتونم بگم من میخوام لیسانسمو بخرم و اون یکسال بیمه رو برای ارشد درنظر بگیرم Confused Confusedدرسته؟؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - szeinalilathori - 26-01-2017

(26-01-2017, 02:03 AM)maria bz نوشته: سلام ببخشید در پیام های بالا گفتید که نامه عدم کاریابی برای کاردانی کاربرد نداره؟پس برای آزاد کردن مدرک کاردانی باید از چه راهی اقدام کرد؟
2-آیا برای آزاد کردن مدرکها باید به ترتیب مقطع عمل کرد؟
3-من کاردانی ورودی 86 و فارغ التحصیل بهمن 88 چون سهمیه مناطق داشتم باید 4 سال تعهد خدمت داشته باشم یعنی تا سال 92 بوده. کارشناسی ورودی مهر 89 و فارغ التحصیل تیر 91 که دو سال تعهد یعنی تا 94.ارشد ورودی مهر 92 و فارغ التحصیل اسفند 94 هستم. دو سال تعهد یعنی تا 96. همه مقاطع هم روزانه بودم.شهریور در کاریابی ثبت نام کردم و اسفند ماه یکسال بعد فارغ التحصیلی و 6 ماه بیکاری هم درست میشه . ایا با این شرایط میتونم هر سه مدرک مو امسال با نامه عدم کاریابی آزاد کنم؟ چون دیروز موسسه کاریابی به من گفت که طبق قانونی که از دی ماه ماه امسال یعنی 95 اومده نمیتونم اینکار رو بکنم وباید مدرک کاردانی و کارشناسی مو با پرداخت هزینه ازاد کنم.دوستان کسی تو این مدت برای آزاد سازی مدرک اقدام کرده که اطلاع داشته باشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید.خیلی مهمه برام

(26-01-2017, 02:53 AM)Matinking نوشته: 1- چند سال قبل (که من در جریانش هستم) برای مدرک کاردانی افراد یا باید دوره تعهد خدمت رو تموم می کردند یا اون رو می خریدند... آزاد کردنی غیر از این دو حالت وجود نداشت... قوانین فعلی رو بررسی کنید... هرچند بعیده تغییر کرده باشه...

2- بله...

3- همزمان نمی تونید.... باید از اولین مدرک شروع کنید و دونه دونه آزادشون کنید...
دوستان عزیز سلام

در مورد سوال سومتون اینکه "ایا با این شرایط میتونم هر سه مدرک مو امسال با نامه عدم کاریابی آزاد کنم؟" در مورد مدرک کاردانی تون اطلاعی ندارم اما دو مدرک دیگه (کارشناسی و ارشد) رو میتونید به صورت همزمان روند آزادسازی شون رو از طریق عدم کاریابی پیگیری کنید. به شخصه دیدم مواردی که هر دو مدرک رو باهم از این طریق آزاد کردند یا در حال آزاد سازی به این شکل هستند. همونطور که در جریان هستید بازه ی زمانی لازم برای این دو مدرک یکسان نیست و این دوستان که اشاره کردم بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی ارشد هر دو مدرک رو برای آزادسازی به کاریابی ارائه کرده بودند و یکسال بعد هم روند معمول رو برای هر دو انجام دادند. 
"چون دیروز موسسه کاریابی به من گفت که طبق قانونی کهه از دی ماه ماه امسال یعنی 95 اومده نمیتونم اینکار رو بکنم وباید مدرک کاردانی و کارشناسی مو با پرداخت هزینه ازاد کنم." بعید میدونم این مورد هم درست باشه. مواردی رو میشناسم که اخیرا مدارکشون رو آزاد کردند و یا در حال طی کردن این پروسه هستند، بنابراین به نظرم بهتره از چند موسسه دیگه سوال بفرمایید. 

ارادتمند
الهام

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - fz_916 - 27-01-2017

سلام 

من پست های اول و مهم را خوندم اما از اونجایی ک اونا برای 2011 اند و اینجا ایرانه و هر روز ممکنه قانون عوض شه ، شرایطم و کاری ک باید انجام بدم را میگم، لطفا شما تایید یا تصحیح بفرمایید.
من 31 تیر، فارغ التحصیل شدم در مقطع ارشد. الان بیش از 6 ماه از فراغتم میگذره و میخوام زنگ بزنم سازمان کار و امور اجتماعی، شماره یکی از مراکز لغو تعهد را بگیرم و خیلی صادقانه بگم میخوام اصلا لغو  تعهد کنم! (نرم اصلا اداره کاریابی). بعد از اینکه رفتم اون مرکز، بعد 6 ماه، اونا نامه میدن دانشگاه تا مدرکم آزاد شه. آیا این روند درسته؟
سوال دیگری ک دارم اینه که مدرک کارشناسی من شبانه است و نیاز به آزاد کردن نداره؛ آیا مدرک کارشناسیم در روند آزاد سازی مدرک ارشدم، خللی ایجاد میکنه؟

خیلی ممنون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - sa.aa - 28-01-2017

سلام .وقت بخیر .میشه منو راهنمایی کنید .من یکسال از فارغ التحصیلی مدرک ارشدم میگذره و میخوام مدارک ارشد و کارشناسی رو که هردو از یک دانشگاه بوده آزاد کنم .فقط یه سوالی که دارم اینه که من الان به صورت حق التدریس در همون دانشگاه خودم مشغول به کارم ولی بیمه برام رد نشده .اگر به اداره کاریابی مراجعه کنم شرایط چیه ؟چون بیمه رد نشده متوجه میشن ؟یا وقتی نامه برای دانشگاه خودمون بره آن ها بررسی می کنند ؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Matinking - 28-01-2017

(28-01-2017, 10:39 AM)sa.aa نوشته: سلام .وقت بخیر .میشه منو راهنمایی کنید .من یکسال از فارغ التحصیلی مدرک ارشدم میگذره و میخوام مدارک ارشد و کارشناسی رو که هردو از یک دانشگاه بوده آزاد کنم .فقط یه سوالی که دارم اینه که من الان به صورت حق التدریس در همون دانشگاه خودم مشغول به کارم ولی بیمه برام رد نشده .اگر به اداره کاریابی مراجعه کنم شرایط چیه ؟چون بیمه رد نشده متوجه میشن ؟یا وقتی نامه برای دانشگاه خودمون بره آن ها بررسی می کنند ؟

کار بدون‌ سابقه بیمه، کار رسمی به حساب نمیاد...

نگران نباشید

توی این ترم یه فرم داده بودن که پر کنیم برای بیمه ولی نمیدونم تا الان رد کردن یا نه ...من امروز تماس گرفتم با اداره کاریابی تلفنی فرم رو برام پر کرد گفت 6 ماه دیگه بیا مدارکتم همون موقع بیار ایشون گفت اگه بیمه هم رد شده باشه متوجه نمیشن .این بیمه که نمیدونم رد شده یا نه مشکل ساز نمیشه ؟من نگرانم
ممنون از راهنمایی

اگه توی کاریابی مشکلی پیش نیاد وقتی برای بررسی های بعدی بره وزارت کار معلوم نمیشه؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - delbina - 28-01-2017

ببخشید یک سوال
من یکسال رفتم سرکار و بیمه برام رد شده، ایا من میتوانم دوره لیسانس رو بخرم و این یکسال بیمه رو برای دوره ارشد استفاده کنم؟؟(یعنی یکسال ارشد رو فقط بخرم؟)

(28-01-2017, 12:23 PM)sa.aa نوشته: توی این ترم یه فرم داده بودن که پر کنیم برای بیمه ولی نمیدونم تا الان رد کردن یا نه ...من امروز تماس گرفتم با اداره کاریابی تلفنی فرم رو برام پر کرد گفت 6 ماه دیگه بیا مدارکتم همون موقع بیار ایشون گفت اگه بیمه هم رد شده باشه متوجه نمیشن .این بیمه که نمیدونم رد شده یا نه مشکل ساز نمیشه ؟من نگرانم
ممنون از راهنمایی

نمی دونم روی چه حسابی گفته "متوجه نمیشن"

کارگزار وزارت کار موظف هست پیش از صدور نامه به دانشگاه سوابق شما رو چک کنه... اینکه گاهی این اتفاق بر حسب شانس نیفتاده رو نمیشه انکار کرد ولی حرفی که به شما زده شده به نظر من مصداق "امید واهی" هست...

(28-01-2017, 12:25 PM)sa.aa نوشته: اگه توی کاریابی مشکلی پیش نیاد وقتی برای بررسی های بعدی بره وزارت کار معلوم نمیشه؟

مشکل اصلی در وزارت کار هست که سوابق چک میشه...

کاریابی اصلا براش مهم نیست که سابقه کار ندارید یا حتی بازنشسته هستید!