آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - maaalmir - 29-08-2016

درود به همه دوستان
من یکم گیج شدم Confused
برای ازاد کردن مدرک با استفاده از قانون عدم کاریابی تا اونجاش که باید یه سال از فارقالتحصیلی بگذره و شیش ماه هم در وضعیت عدم کاریابی باشیم که اون شیش ماه میتونه منطبق با یه سال باشه رو فهمیدم Smile
تو بخشنامه ای که مدیر عزیز گذاشتن نوشته برا ازاد کردن مدارک علاوه بر این قضیه باید یه سال هم از تاریخ اتمام سربازی گذشته باشه وهمچنین ابتدای تاپیک نوشته شیش ماه(این اولین سوال که کدومش درسته؟)
مشکل دوم اینکه من ارشدم تموم شده تو سربازیم واز زمان تموم شدن سربازی تا رفتنم نهایت شیش ماه فرصت دارم که باید برم درخواست کار بدم ومدرکمو ازاد کنم
البته اگه همون شیش ماه درست باشه مشکلی پیش نمیاد ولی کدومش درسته؟
پیشاپیش از پاسخ های دقیق و خوبتون سپاسگذارم Big Grin

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - SoleMan - 10-09-2016

سلام دوستان, من دی ماه 94 دفاع کردم ازهمون موقع هم تا اخر مرداد رفتم سرکار, فقط همین بیمه واسم رد شده, ایا میتونم واسه ازاد کردن مدرک اقدام کنم؟ اگ میشه بگید خیلی خیلی ممنونم

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 11-09-2016

(10-09-2016, 06:44 PM)SoleMan نوشته: سلام دوستان, من دی ماه 94 دفاع کردم ازهمون موقع هم تا اخر مرداد رفتم سرکار,  فقط همین بیمه واسم رد شده, ایا میتونم واسه ازاد کردن مدرک اقدام کنم؟ اگ میشه بگید خیلی خیلی ممنونم

سلام دوست عزیز، همون طور که از عنوان این قانون مشخصه، یکی از بندهای مهمش پیدا نشدن کار برای فارغ التحصیل دانشگاه هست. بسیاری از افراد با وجود داشتن کار و سابقه بیمه، این ریسک رو می پذیرند که این روش رو برای آزاد کردن مدرکشون امتحان کنند ولی هیچ تضمینی نیست که سابقه کاری شما پنهان بمونه. چون در برخی از موراد محل کار از دانشگاه برای مدرک استعلام کرده و این نامه تو پرونده فرد می مونه.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - mehdi72ahmadi - 14-09-2016

سلام به دوستان عزیز
من دانشجوی ترم سه ارشد دانشگاه تهران هستم و کارت معافیت دارم
برا آزاد کردن مدرک کارشناسیم از طریق کاریابی اقدام کردم و نامه اداره کار رو گرفتم و برای آزاد سازی به دانشگاه مراجعه کردم و در همه مراحل گفتم دانشجو نیستم و قبل اینکه پرونده رو از بایگانی به مسعول آزاد سازی تو دانشگاه بدم نامه ای که از دانشگاه لیسانسم به ارشد ارسال شده بود مبنی بر پذیرشم در مقطع ارشد که تو پروندم بود رو پاره کردم و بعد پرونده رو تحویل دادم و مسعولش که پروندم رو بررسی کرد متوجه نشد و گفت دو هفته دیگه زنگ بزن دانشنامت آمادس
حالا سوالم اینه امکان داره تو این دو هفته دستم رو شه که دانشجوعم؟یا کار تمومه؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Matinking - 15-09-2016

(14-09-2016, 11:16 PM)mehdi72ahmadi نوشته: سلام به دوستان عزیز
من دانشجوی ترم سه ارشد دانشگاه تهران هستم و کارت معافیت دارم
برا آزاد کردن مدرک کارشناسیم از طریق کاریابی اقدام کردم و نامه اداره کار رو گرفتم و برای آزاد سازی به دانشگاه مراجعه کردم و در همه مراحل گفتم دانشجو نیستم و قبل اینکه پرونده رو از بایگانی به مسعول آزاد سازی تو دانشگاه بدم نامه ای که از دانشگاه لیسانسم به ارشد ارسال شده بود مبنی بر پذیرشم در مقطع ارشد که تو پروندم بود رو پاره کردم و بعد پرونده رو تحویل دادم و مسعولش که پروندم رو بررسی کرد متوجه نشد و گفت دو هفته دیگه زنگ بزن دانشنامت آمادس
حالا سوالم اینه امکان داره تو این دو هفته دستم رو شه که دانشجوعم؟یا کار تمومه؟

سلام

با توجه به تجارب سایر دوستان در ریسک های اینچنینی و کاربرد موفق سایر روش هایی که مثل همین کار مبتنی بر لایی کشیدن(!) هستند، احتمال اینکه از اینجا به بعد کسی متوجه بشه کم هست... چون الان همه چیز تایید شده و در مرحله بایگانی هست...
به هر حال یک سر ریسکی که انجام دادید، باخت هست... به زعم من شانس بردتون کم نیست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - rmn_990 - 17-09-2016

سلام

من کارشناسیم رو دانشگاه آزاد بودم و بعد از اون هم 3 ماه سابقه بیمه برام رد شده
کارشناسی ارشد رو هم ورودی سال 94 هستم روزانه که هنوز تموم نشده
سربازی هم معافم و تا پایان تحصیلم بیشتر از یک سال از معافیت گذشته
سوالات زیر رو داشتم:

1-الان توی شرایط آزاد سازی مدرک دیدم که فرد متقاضی نباید سابقه کار داشته باشه که من دارم ولی اون مربوط به قبل از تحصیل روزانه بوده...می خواستم ببینم با این شرایط نمی تونم مدرکم رو از طریق کاریابی آزاد کنم ؟

2-اگه مثلا کاریابی کار پیدا کرد ما توی مصاحبه اگه یه جور رفتار کنیم که کارفرما پشیمون شه مارو استخدام کنه...این باعث نمی شه کاریابی نامه عدم پیدا شدن کار رو نده ؟

3-کافی هست فقط یک کاریابی ثبت نام کنیم ؟ چون یه نفر می گفت برای دو جا اقدام کنید ولی دلیلشو نمی دونم اگه شما بفرمایید ممنون میشم

4-هیچ راهی اعم از قانونی یا غیر قانونی! وجود نداره که بشه کمتر از 1 سال روی این قضیه وقت گذاشت ؟ کاریابی ها به صورت غیرقانونی زودتر از موعد نامه عدم پیدا شدن کار رو بدهند دانشگاه ایراد نمی گیره ؟

5-کسی اگه بخواد اپلای کنه قبلش نیاز به ایمیل زدن به اساتید و... هست.می خواستم بودنم کسی که هنوز مدرکش آزاد نشده می تونه با همون مدارکی که داره پروسه اپلای رو شروع کنه ؟(از لحاظ قانونی منظورم نیست.بیشتر از نظر مراحل اپلای منظورم هست که می خواستم بدونم مراحل اولیه اپلای کردن در هنگامی که مدارک هنوز آزاد نشده به مشکل می خوره یا خیر)

6-برای کسی که مدرکش آزاد نشده دانشگاه ریز نمرات رو بدون مشکل میده ؟ یا گواهی اتمام تحصیل

با سپاس از پاسختون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Matinking - 18-09-2016

(17-09-2016, 11:57 PM)rmn_990 نوشته: سلام

من کارشناسیم رو دانشگاه آزاد بودم و بعد از اون هم 3 ماه سابقه بیمه برام رد شده
کارشناسی ارشد رو هم ورودی سال 94 هستم روزانه که هنوز تموم نشده
سربازی هم معافم و تا پایان تحصیلم بیشتر از یک سال از معافیت گذشته
سوالات زیر رو داشتم:

1-الان توی شرایط آزاد سازی مدرک دیدم که فرد متقاضی نباید سابقه کار داشته باشه که من دارم ولی اون مربوط به قبل از تحصیل روزانه بوده...می خواستم ببینم با این شرایط نمی تونم مدرکم رو از طریق کاریابی آزاد کنم ؟

2-اگه مثلا کاریابی کار پیدا کرد ما توی مصاحبه اگه یه جور رفتار کنیم که کارفرما پشیمون شه مارو استخدام کنه...این باعث نمی شه کاریابی نامه عدم پیدا شدن کار رو نده ؟

3-کافی هست فقط یک کاریابی ثبت نام کنیم ؟ چون یه نفر می گفت برای دو جا اقدام کنید ولی دلیلشو نمی دونم اگه شما بفرمایید ممنون میشم

4-هیچ راهی اعم از قانونی یا غیر قانونی! وجود نداره که بشه کمتر از 1 سال روی این قضیه وقت گذاشت ؟ کاریابی ها به صورت غیرقانونی زودتر از موعد نامه عدم پیدا شدن کار رو بدهند دانشگاه ایراد نمی گیره ؟

5-کسی اگه بخواد اپلای کنه قبلش نیاز به ایمیل زدن به اساتید و... هست.می خواستم بودنم کسی که هنوز مدرکش آزاد نشده می تونه با همون مدارکی که داره پروسه اپلای رو شروع کنه ؟(از لحاظ قانونی منظورم نیست.بیشتر از نظر مراحل اپلای منظورم هست که می خواستم بدونم مراحل اولیه اپلای کردن در هنگامی که مدارک هنوز آزاد نشده به مشکل می خوره یا خیر)

6-برای کسی که مدرکش آزاد نشده دانشگاه ریز نمرات رو بدون مشکل میده ؟ یا گواهی اتمام تحصیل

با سپاس از پاسختون

سلام

1- طبق قانون خیر... ولی بوده ان کسانی که با داشتن سابقه کار هم ریسک کرده ان و اتفاقا موفق هم بوده ان... تصمیمش یا خودتون هست...

2- از همون اول به کاریابی خصوصی مراجعه کنید و بهشون بگید قصدتون چی هست تا دنبال مورد جدی براتون نباشند...

3- یکی کافی هست...

4- اون یک سال مورد نیاز، زمان بعد از فارق التحصیلی هست که کاریش نمیتونید بکنید... بازه عدم کاریابی 6 ماه هست...

5- ایمیل به اساتید به ریزنمرات (غیررسمی) و CV نیاز داره نه چیز دیگه...

6- گواهی اتمام تحصیل رو بله ولی ریزنمرات رو خیر... اگر تا قبل از آزاد شدن مدرک ریزنمرات رسمی رو بخواید باید هزینه خریدش رو پرداخت کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - rmn_990 - 19-09-2016

(18-09-2016, 01:40 AM)Matinking نوشته: سلام

1- طبق قانون خیر... ولی بوده ان کسانی که با داشتن سابقه کار هم ریسک کرده ان و اتفاقا موفق هم بوده ان... تصمیمش یا خودتون هست...

2- از همون اول به کاریابی خصوصی مراجعه کنید و بهشون بگید قصدتون چی هست تا دنبال مورد جدی براتون نباشند...

3- یکی کافی هست...

4- اون یک سال مورد نیاز، زمان بعد از فارق التحصیلی هست که کاریش نمیتونید بکنید... بازه عدم کاریابی 6 ماه هست...

5- ایمیل به اساتید به ریزنمرات (غیررسمی) و CV نیاز داره نه چیز دیگه...

6- گواهی اتمام تحصیل رو بله ولی ریزنمرات رو خیر... اگر تا قبل از آزاد شدن مدرک ریزنمرات رسمی رو بخواید باید هزینه خریدش رو پرداخت کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

ممنون از جواب کاملی که دادی
توی قوانین آزاد کردن مدارک که می دیدم،بیشتر اشاره شده که توی اون بازه 1 ساله بعد از فارغ التحصیلی نباید کاری پیدا بشه تا بشه مدرک رو آزاد کرد و اشاره ای به سابقه کار قبل از شروع تحصیل رایگان نشده
منبع:
http://gra.araku.ac.ir/pages/general/%D9%85%D9%82%D8%B1%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%84%D8%BA%D9%88-%D8%AA%D8%B9%D9%87%D8%AF-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA.html
http://www.dpu.org.ir/fa/print.asp?p=pages&ID=207
http://www.farslabour.ir/Modules/MdlNews/NewsDetail.aspx?ID=662&Mdl_ID=581
سابقه کار بنده هم قبل از شروع تحصیل رایگان بوده. قراردادی هم که داشتم آزمایشی بوده کلا که 3 ماه بیشتر هم طول نکشیده
به نظرم یکم مبهمه قانونش...چون به صورت پیش فرض حالتی رو در نظر گرفته که شخص فقط آموزش رایگان دیده باشه
و یه نکته دیگه ای هم هست اینه که من رشته کارشناسیم با کارشناسی ارشدم متفاوت بوده و یکی از لازمه های کارهایی که کاریابی باید پیدا کنه مرتبط بودن رشته ای هست که در اون تحصیل رایگان انجام شده(میشه گفت که رشته قبلیم بازار کار داشته ولی رشته جدید بازار کار نداشته! واقعا هم همین طوره !)

با این وجود و اون احتمالی که شما دادید فکر می کنم شانس آزاد کردن مدرکم از این طریق زیاد باشه
باز تماس می گیرم با مراکز کاریابی اگه نظر متفاوتی داشتن اینجا می نویسم که دوستان دیگه هم استفاده کنن

با تشکر

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ahsnpr - 19-09-2016

سلام دوستان. من 31 شهریور 94 فارغ التحصیل شدم. از همون موقع هم مدرکمو گذاشتم کاریابی. الان ارشد قبول شدم. باید از مهر برم. این یک سالی که تو این بین گذشته و کاری پیدا نشده نمیتونم با عدم کاریابی مدرکم رو آزاد کنم ؟ یا باید ارشد هم تموم بشه ؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Matinking - 20-09-2016

(19-09-2016, 11:58 PM)ahsnpr نوشته: سلام دوستان. من 31 شهریور 94 فارغ التحصیل شدم. از همون موقع هم مدرکمو گذاشتم کاریابی. الان ارشد قبول شدم. باید از مهر برم. این یک سالی که تو این بین گذشته و کاری پیدا نشده نمیتونم با عدم کاریابی مدرکم رو آزاد کنم ؟ یا باید ارشد هم تموم بشه ؟

سلام

اگر روزانه بودید، نمی تونید ضمن تحصیل اقدام کنید... چون تحصیل رو به مثابه کار تلقی می کنند...
اگر شبانه و غیره بودید می تونید ضمن تحصیل برای آزاد کردن مدرک "مقطع قبلیتون" اقدام کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم