آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - Matinking - 28-03-2016

(27-03-2016, 04:13 PM)sazman44 نوشته: سلام دوستان...
من لیسانسم را 5 سال پیش و ارشدم را 2 سال پیش تموم کردم....سربازیم 1 سال پیش تموم شده و مدرکم را تقریبا 10 ماه کاریابی گذاشتم...امروز نامه از اداره کار گرفتم برا اداره کار استان...میخام بدونم با این نامه میتونم هر دو تا مدرک لیسانس و ارشد را ازاد کنم همزمان ؟؟ آیا 6 ماهه کار ازاد سازی تموم میشه...(باید قبل از شروع ترم جدید اصل مدراکم را داشته باشم)
ممنون

سلام

پاسخ سوال دوم:

معمولا دو فاکتور می تونه کار ازادسازی مدارک رو کمی با تاخیر مواجه کنه:

- صادر نشدن دانش نامه
- تعطیلات

با توجه به اینکه زمان قابل توجهی از فارق التحصیلی شما گذشته مسئله اولا خود به خود مرتفع هست...
مورد دوم ممکن هست کمی کار شما رو با تاخیر مواجه کنه... ولی در کل کار ارائه نامه عدم کاریابی + دریافت نامه و ارائه به دفاتر وزارت کار + ارائه نامه صادره از وزارت کار به دانشگاه + دریافت مدارک (در صورت پیگیری موثر شما) می تونه در یک هفته جمع بشه... طبیعتا بعد از ازادسازی مدرک اول، همین روند برای مدرک دوم هم صادق هست... به زعم من ان شاالله کارتون ظرف یک ماه به سرانجام خواهد رسید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ahmadrezasgh - 07-04-2016

سلام دوستان خوبم
من در اين تاپيك متوجه آزاد كردن مدرك كارشناسي حتي در حين ادامه تحصيل تو مقطع ارشد (با داشتن آشنا) شدم. من هم دانشجوي ارشد هستم و مشمول خدمت هم هستم. اما ميخواستم بدونم با داشتن آشنا هم ميشه اون نامه هه كه به دانشگاه ميفرستن رو بگيرم. (يعني سعيم رو ميخوام بكنم)
از اين رو كسي ميتونه نمونه نامه اي كه كاريايي ميده رو به من نشون بده يا متني كه توشه رو به من بگيد.
با سپاس فراوان ??

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 08-04-2016

(07-04-2016, 09:44 PM)ahmadrezasgh نوشته: سلام دوستان خوبم
من در اين تاپيك متوجه آزاد كردن مدرك كارشناسي حتي در حين ادامه تحصيل تو مقطع ارشد (با داشتن آشنا) شدم. من هم دانشجوي ارشد هستم و مشمول خدمت هم هستم. اما ميخواستم بدونم با داشتن آشنا هم ميشه اون نامه هه كه به دانشگاه ميفرستن رو بگيرم. (يعني سعيم رو ميخوام بكنم)
از اين رو كسي ميتونه نمونه نامه اي كه كاريايي ميده رو به من نشون بده يا متني كه توشه رو به من بگيد.
با سپاس فراوان ??

سلام دوست عزیز،
دقیقا متوجه نشدم تو کدوم از قسمت این تاپیک به نقش آشنا در آزاد مدرک اشاره شده Dodgy ، اما در پاسخ سوالتون:
در صورتی که در مقطع کارشناسی ارشد دانشجوری دوره روزانه باشید نمی تونید از این قانون در حین تحصیل برای آزاد کردن مدرکتون استفاده کنید و باید صبر کنید تا درستون تموم شه.
نکته دیگه اینه که شرط دیگه برای استفاده از این قانون، گذشت یکسال از صدور کارت پایان خدمت هست. 
گرفتن نامه عدم کاریابی در صورتی که مشمول سه بند قانونیش باشید کار سختی نیست و نیاز به آشنا نداره. کاریابی یه نامه صادر می کنه برای اداره کار، رفاه و تعاون مبنی بر اینکه نتونسته برای شما ظرف شش ماه کار پیدا کنه. اداره کار هم با توجه به اون نامه، برای دانشگاه ( های) محل تحصیل شما نامه صادر می کنه تا دانشگاه مدرک شما رو بهتون بده.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - SaberSaberi - 26-04-2016

سلام دوستان

چندین صفحه از تاپیک رو خوندم و جواب خیلی از سئوالهام رو گرفتم. اما دو نکته برام مبهم بود که خواستم ازتون بپرسم:

من سال 91 از ارشد فارغ التحصیل شدم و دی 93 هم کارت پایان خدمتم رو گرفتم. بنابراین چون یک سال از فارغ التحصیلی و پایان خدمت گذشته، قاعدتا میتونم برای درخواست کاریابی اقدام کنم.
اما امسال توی آزمون دکتری مجاز شدم. سئوالم اینه که اگه امسال بخوام دکتری بخونم، دیگه نمیتونم برای کاریابی اقدام کنم؟ چون اگه الان اقدام کنم، 6 ماه دیگه که جواب کاریابی بیاد، مشغول تحصیل دکتری هستم و احتمالا شرط (عدم تحصیل) رو ندارم. درسته؟

سئوال دومم که توی خوندن تاپیک بعضی جوابهای متناقض در موردش دیدم: آیا با یه نامه میشه برای آزاد کردن هر دو مدرک لیسانس و فوق لیسانس اقدام کرد؟

پیشاپیش از پاسختون ممنونم

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ahmadrezasgh - 02-05-2016

(08-04-2016, 01:47 AM)butterfly نوشته: سلام دوست عزیز،
دقیقا متوجه نشدم تو کدوم از قسمت این تاپیک به نقش آشنا در آزاد مدرک اشاره شده Dodgy ، اما در پاسخ سوالتون:
در صورتی که در مقطع کارشناسی ارشد دانشجوری دوره روزانه باشید نمی تونید از این قانون در حین تحصیل برای آزاد کردن مدرکتون استفاده کنید و باید صبر کنید تا درستون تموم شه.
نکته دیگه اینه که شرط دیگه برای استفاده از این قانون، گذشت یکسال از صدور کارت پایان خدمت هست. 
گرفتن نامه عدم کاریابی در صورتی که مشمول سه بند قانونیش باشید کار سختی نیست و نیاز به آشنا نداره. کاریابی یه نامه صادر می کنه برای اداره کار، رفاه و تعاون مبنی بر اینکه نتونسته برای شما ظرف شش ماه کار پیدا کنه. اداره کار هم با توجه به اون نامه، برای دانشگاه ( های) محل تحصیل شما نامه صادر می کنه تا دانشگاه مدرک شما رو بهتون بده.

سلام، بسیار سپاسگزارم از پاسخ تون
و باید عرض کنم که من در حال حاضر دانشجوی "شبانه"ی کارشناسی ارشد هستم. و مشمول خدمت هم هستم.
در مورد "آشنا" که فرمودید، من توی یکی از پست ها خوندم که یکی که در حین تحصیل بوده و پدرش استاد دانشگاه بوده تونسته مدرک رو آزاد کنه.
به هرحال سوال اصلی بنده اینه که، اگه بشه به هر طریقی (مثل داشتن آشنا توی اداره کار یا وزارت  کار،رفاه و تعاون) این نامه رو گرفت. مدرک رو بهم میدن؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 02-05-2016

(02-05-2016, 01:28 PM)ahmadrezasgh نوشته: سلام، بسیار سپاسگزارم از پاسخ تون
و باید عرض کنم که من در حال حاضر دانشجوی "شبانه"ی کارشناسی ارشد هستم. و مشمول خدمت هم هستم.
در مورد "آشنا" که فرمودید، من توی یکی از پست ها خوندم که یکی که در حین تحصیل بوده و پدرش استاد دانشگاه بوده تونسته مدرک رو آزاد کنه.
به هرحال سوال اصلی بنده اینه که، اگه بشه به هر طریقی (مثل داشتن آشنا توی اداره کار یا وزارت  کار،رفاه و تعاون) این نامه رو گرفت. مدرک رو بهم میدن؟

ممنوعیت اشتغال فقط برای دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره روزانه است و بنابراین چون شما دوره تون برای ارشد شبانه است از این نظر مشکلی ندارید و نامه رو بدون داشتن آشنا برای شما صادر می کنند. اما یکی از شرایط ازاد کردن ریزنمرات از طریق عدم کاریابی داشتن کارت پایان  خدمت و یا معافیت از خدمت و گذشت یکسال از صدور اون هست. بنابراین چون مشمول خدمت هستید خود دانشگاه ریزنمرات رو ازاد نمی کنه.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ahmadrezasgh - 03-05-2016

(02-05-2016, 11:01 PM)butterfly نوشته: ممنوعیت اشتغال فقط برای دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره روزانه است و بنابراین چون شما دوره تون برای ارشد شبانه است از این نظر مشکلی ندارید و نامه رو بدون داشتن آشنا برای شما صادر می کنند. اما یکی از شرایط ازاد کردن ریزنمرات از طریق عدم کاریابی داشتن کارت پایان  خدمت و یا معافیت از خدمت و گذشت یکسال از صدور اون هست. بنابراین چون مشمول خدمت هستید خود دانشگاه ریزنمرات رو ازاد نمی کنه.

مرسی، پس اینطور که من متوجه شدم، نامه رو کاریابی به من میده، ولی خود دانشگاه گذشت یکسال از پایان خدمت رو می خواد تا مدرک رو بده؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - SaberSaberi - 01-06-2016

سلام دوستان

من شنیدم که اگه بعد از ثبت نام در کاریابی، اون کاریابی بتونه برامون کار پیدا کنه، حتما باید بریم سر کار! این درسته؟
یعنی اگه به احتمال 1%، کاریابی بتونه کار پیدا کنه، میتونیم سر کار نریم و مدرک رو بخریم؟!

ممنون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Matinking - 02-06-2016

(01-06-2016, 11:06 PM)SaberSaberi نوشته: سلام دوستان

من شنیدم که اگه بعد از ثبت نام در کاریابی، اون کاریابی بتونه برامون کار پیدا کنه، حتما باید بریم سر کار! این درسته؟
یعنی اگه به احتمال 1%، کاریابی بتونه کار پیدا کنه، میتونیم سر کار نریم و مدرک رو بخریم؟!

ممنون

سلام

راه reliable این هست که از همون ابتدا به کاریابی بگید که چه برنامه ای دارید که چنین مشکلی پیش نیاد...
در حالت کلی اگر براتون کار پیدا یکنند عملا بهتون hint داده میشه که برید به مصاحبه... اگر با طرف به نتیجه نرسید (یا درواقع به نتیجه نرسونید!) همچنان قانون عدم کاریابی در موردتون صادق هست...
به هر حال در جمله اول عرض کردم که راه اساسی احتراز از این مسئله چی هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - amiri_1371 - 13-06-2016

سلام به همه دوستان عزیز ، دوستان من سال 89 کارت معافیت خدمت گرفتم و سال 90 مدرک کاردانی و سال 93 مدرک کارشناسی ناپیوسته رو گرفتم ، کلا 8 ترم شدن و الان 22 ماه سابقه بیمه دارم و الان هم داره بیمه ام رد میشه ، مسئله اینه که من میخوام از مهر امسال یعنی مهر 95 ارشد بخونم و روزانه ،  و بعد از ارشدم اقدام برای اپلای کنم یا از همین الان  برای master اپلای میکنم ، الان من میتونم از همین الان بیمه ام رو قطع کنم و از طریق عدم کاریابی تا 6 ماه دیگه مدرک کاردانی و کارشناسیم رو آزاد کنم؟ اگر بشینم و ارشدم رو اینجا بخونم و واسه دکتری اقدام کنم بهتر نیست که همچنان بیمه ام رو تا آخر دوره ارشدم ادامه بدم و با سابقه بیمه لیسانسمو آزاد کنم و با عدم کاریابی ارشدم رو آزاد کنم؟
متشکرم