آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - delbina - 19-01-2016

سلام
ببخشید اگه یه چند ماه بریم سرکار و بیمه برامون رد کنن بعد که خواستیم مدرکمون رو ازاد کنیم باید کل پول دوران تحصیلمون رو بدیم؟؟

ممنونم

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Matinking - 19-01-2016

(19-01-2016, 10:07 AM)delbina نوشته: سلام
ببخشید اگه یه چند ماه بریم سرکار و بیمه برامون رد کنن بعد که خواستیم مدرکمون رو ازاد کنیم باید کل پول دوران تحصیلمون رو بدیم؟؟

ممنونم

سلام

"طبق قانون" اگر برای کسی بیمه رد شده باشه، سنوات بیمه از دوران تعهد خدمتش کم میشه و مابقی باید به صورت هزینه خرید مدرک تسویه بشه...
ولی از اونجایی که بررسی سولبق بیمه افراد همیشه با دقت کافی صورت نمی گیره، دوستان بسیاری با سوابق بیمه به مراتب بیش از چند هم تونسته ان با عدم کاریابی مدرکشون رو آزاد کنند...

به هر حال در این زمینه شانس هم دخیل هست... ولی اگر سوابق بیمه شما شمخص بشه، راهی برای آزاد سازی مدارک از طریق عدم کاریابی نخواهید داشت...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ismael - 02-02-2016

سلام
با گواهی عدم کاریابی میشه هردمو مدرک کارشناسی و ارشد و آزاد کرد یا فقط یه مدرک آزاد میشه؟ اگه تو دوتا کاریابی مختلف ثبت نام کرده باشیم میشه هرکدوم جداگانه برای دانشگاه کارشناسی و ارشد نامه بدن تا دوتا مدرک آزاد بشه؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - blur - 03-02-2016

(02-02-2016, 04:17 PM)ismael نوشته: سلام
با گواهی عدم کاریابی میشه هردمو مدرک کارشناسی و ارشد و آزاد کرد یا فقط یه مدرک آزاد میشه؟ اگه تو دوتا کاریابی مختلف ثبت نام کرده باشیم میشه هرکدوم جداگانه برای دانشگاه کارشناسی و ارشد نامه بدن تا دوتا مدرک آزاد بشه؟

بله با عدم کاریابی میشه هردو مدرک رو آزاد کرد. منتها باید اول مدرک کارشناسیتون آزاد بشه. به نظرم اگر تو اداره کار تاریخ گواهی هارو چک کنن این قضیه رو مد نظر قرار میدن. در هر حال اگر یک سال در کاریابی باشه هردو رو میشه آزاد کرد. محض اطمینان برای اینکه با یک کاریابی به مشکل برخوردین گزینه دیگری هم داشته باشین بهتر هست که دوتارو ثبت نام کنید

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - nasim1234 - 03-02-2016

چند روز طول میکشه از زمانی که نامه کاریابی رو میگیریم و فارغ التحصیلی هم دقیق یه سال میشه تا آزاد شدن مدرک؟
میشه تو دو سه روز کاراش رو انجام داد؟‌ من برای اینکه به ترمم برسم چند روز بیشتر وقت ندارم تو ایران دنبال این کار باشم و گفتن حتما خود فرد باید باشه تا اداره کار نامه رو بده. سه چهار روز کافیه؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Matinking - 03-02-2016

(03-02-2016, 12:16 PM)nasim1234 نوشته: چند روز طول میکشه از زمانی که نامه کاریابی رو میگیریم و فارغ التحصیلی هم دقیق یه سال میشه تا آزاد شدن مدرک؟
میشه تو دو سه روز کاراش رو انجام داد؟‌ من برای اینکه به ترمم برسم چند روز بیشتر وقت ندارم تو ایران دنبال این کار باشم و گفتن حتما خود فرد باید باشه تا اداره کار نامه رو بده. سه چهار روز کافیه؟

سلام

- گرفتن نامه کاریابی > رفتن به اداره متبوع کار > گرفتن تامه وزارت کار > ارائه نامه به دانشگاه و اخد مدارک 
این مراحل می تونند theoretically در یک روز پیش برن ولی در مورد case خود من، مرحله دوم و سوم به دلائل واهی اداری و جلسه داشتن حضرات سه روز طول کشید... در ضمن اگر در محله چهارم دانش نامه آماده و مهر نشده باشه، می تونه به طرز قابل توجهی کارتون رو عقب بندازه...

- مسئول چک کردن گذشتن اون یک سال، اداره فارق التحصیلان دانشگاه شما خواهد بود...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ismael - 03-02-2016

ببخشید من بهمن 93 فارغ التحصیل شدم. تو تابستون رستوران کار میکردم و فقط برای دوماه سابقه بیمه برام رد شد(خرداد و تیر) که مسلما رستوران هیچ ربطی به رشته من نداره! و من شهریور تو دوتا کاریابی ثبت نام کردم. الان که یکسال از فارغ التحصیلی من گذشته میتونم از طریق نامه عدم کاریابی مدارک کارشناسی و ارشدمو آزاد کنم؟ اون دوماه بیمه که از رستوران رد شده مشکلی ایجاد نمیکنه؟

(03-02-2016, 02:37 PM)ismael نوشته: ببخشید من بهمن 93 فارغ التحصیل شدم. تو تابستون رستوران کار میکردم و فقط برای دوماه سابقه بیمه برام رد شد(خرداد و تیر) که مسلما رستوران هیچ ربطی به رشته من نداره! و من شهریور تو دوتا کاریابی ثبت نام کردم. الان که یکسال از فارغ التحصیلی من گذشته میتونم از طریق نامه عدم کاریابی مدارک کارشناسی و ارشدمو آزاد کنم؟ اون دوماه بیمه که از رستوران رد شده مشکلی ایجاد نمیکنه؟

سلام

"اگر در سیستم وزارت کار چک بشه" مشکل ایجاد خواهد...
بحث اصلا مرتبط یا مزتبط نبودن سابقه کار نیست... track شدن سابقه بیمه در سیستم منجر به از دست رفتن فرصت آزادسازی مدرک به وسیله عدم کاریابی خواهد شد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ismael - 03-02-2016

(03-02-2016, 02:54 PM)Matinking نوشته: سلام

"اگر در سیستم وزارت کار چک بشه" مشکل ایجاد خواهد...
بحث اصلا مرتبط یا مزتبط نبودن سابقه کار نیست... track شدن سابقه بیمه در سیستم منجر به از دست رفتن فرصت آزادسازی مدرک به وسیله عدم کاریابی خواهد شد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

ممنونم از شما آقای متین. سوال من اینه که حتی اگه فقط دوماه باشه و اون دو ماه هم قبل از ثبت نام تو کاریابی بوده. اگه بازم از نظر شما مشکل ساز میشه متونین راه چاره ای به من بگین؟ مثلا اگه همون رستوران و کارفرما نامه ای بدن که اشتباه رد شده و غیره .. نمیشه کاری کرد؟

(03-02-2016, 03:45 PM)ismael نوشته: ممنونم از شما آقای متین. سوال من اینه که حتی اگه فقط دوماه باشه و اون دو ماه هم قبل از ثبت نام تو کاریابی بوده. اگه بازم از نظر شما مشکل ساز میشه متونین راه چاره ای به من بگین؟ مثلا اگه همون رستوران و کارفرما نامه ای بدن که اشتباه رد شده و غیره .. نمیشه کاری کرد؟

سلام

اشتباه رد شده؟!

یعنی می فرمایید کل فرآیند "اعلان حضور یک کارگر در کارگاه، صدور کد تامین اجتماعی، تایید کار کارگر در ادوار ماهانه و واریز حق بیمه" می تونه از دید وزارت کار "اشتباهی" تلقی بشه؟!

خیر...

فقط باید امیدوار باشید که سابقه تون چک نشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم