آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 11-12-2015

(11-12-2015, 04:19 AM)behzad258 نوشته: سلام دوستان یه سوال فنی دارم (اگه توضیح ش پیچیده میشه ببخشید)

من تا یک ماه دیگه یعنی اواخر دی (۹۴)کارشناسی ارشدمو دفاع میکنم
احتمالا تا چند ماه دیگه  مثلا خرداد ۹۵ پایان خدمت (معافیت ) داشته باشم و دریافت کنم (پس در خرداد ۹۵ می تونم مدارک لیسانس و ارشد رو جهت آزاد سازی به اداره کار ببرم و آذر ۹۵ مدت  زمان ۶ ماه عدم کاریاب تموم شده اما بخاطر اینکه یک سال از سربازی نگذشته نمیتونم مدرکمو آزاد کنم تا خرداد ۹۶)

اگه بخوام مثلا تا اخر آذر ۹۵ اپلای کنم 
مجبورم با گذاشتن وثیقه (غیر پول نقد مثل سند خونه) ریز نمراتمو دریافت کنم که بتونم اپلای کنم(تا اینجا درست ؟)
فرض پذیرش گرفتم و در مهر ۹۶ باید عازم شم

خب سوالم اینجاست 
بعد از اینکه ریز نمراتمو باوثیقه دریافت کردم و اپلای کردم آیا می تونم در خرداد ۹۶ که یک سال گذشتن از سربازیم تموم میشه ، نامه عدم کاریابی م رو ببرم و وثیقه مو آزاد کنم  قبل از رفتن ؟

سلام دوست عزیز،
وثیقه برای خروج از کشور برای مشمولین خدمت سربازیه و ارتباطی به دریافت ریزنمرات و دانشنامه نداره. شما بعد از معافیت می تونید دانشنامه و ریزنمراتتون با پرداخت هزینه آزاد کنید اگر عجله دارید. راه دیگه هم این هست که با مدارک غیر رسمی اپلای کنید برای دانشگاه هایی که میشه و بعد از پذیرش مدارک رسمی بهشون ارائه بدید که تا اون موقع یکسال هم از دریافت کارت معافیت گذشته.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - math1 - 13-12-2015

به نام خداوند پیوند دهنده قلبها
سلام دوستان.
من درخواست دادم برای آزادسازی مدرک ارشدم به اداره کاریابی و منتظر گذشتن 6 ماه از اون هستم تا برم و مدرکم رو آزاد کنم و تا الان 3 ماه گذشته. حالا مشکلی که این بین پیش اومده اینه که یک سال قبل دانشگاه علمی کاربردی تدریس میکردم و الان برای اینکه کدم رو حذف نکنند ازم تاییدیه تحصیلی میخوان و گفتم الان ندم و میگن اینجوری کد تدریسم رو حذف میکنند و بخوام بعد دوباره کد بگیرم امکان نداره چون دیگه مدرس نمیخوان و نمیخوام این شانسم برای تدریس رو از دست بدم و اگه کار خارج رفتنم درست نشد بدون هیچ شانسی نباشم. و سوالم اینه که الان اگه تاییدیه تحصیلی به دانشگاه محل ارشدم ارسال بشه، بعدا برای آزادسازی مدرکم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟ضمن اینکه این دانشگاه برایم بیمه رد نمیکنند اما فقط مشکل همین تاییدیه تحصیلی است و اینکه ترم دیگه میخوام اینجا تدریس بردارم.
ممنون میشم راهنماییم کنید

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - behzad258 - 13-12-2015

(11-12-2015, 03:22 PM)butterfly نوشته: سلام دوست عزیز،
وثیقه برای خروج از کشور برای مشمولین خدمت سربازیه و ارتباطی به دریافت ریزنمرات و دانشنامه نداره. شما بعد از معافیت می تونید دانشنامه و ریزنمراتتون با پرداخت هزینه آزاد کنید اگر عجله دارید. راه دیگه هم این هست که با مدارک غیر رسمی اپلای کنید برای دانشگاه هایی که میشه و بعد از پذیرش مدارک رسمی بهشون ارائه بدید که تا اون موقع یکسال هم از دریافت کارت معافیت گذشته.

درود ، مرسی که جواب دادید

اینجا رو ببینید 
http://ncch2.blogfa.com/?p=2
که البته من اینو جاهای دیگه هم دیدم 
وثیقه
وثیقه توسط دانشجوها با 3 هدف میتونه گذاشته بشه:
1. آزاد کردن مدارک دانشگاهی (سراسری روزانه) که شما دوست ندارید برای آزاد کردنش فعلا پول پرداخت کنید

2. خروج موقت از کشور (حداکثر 1 سال)
3. در خواست معافیت تحصیلی برای کل دوره ای که خارج از کشور هستید و خروج بیش از یک سال
1. آزاد کردن مدارک
برای این کار کافیه شما به وزارت علوم مراجعه کنید و در خواست بدید. بعد از اون از شما معادل هزینه تحصیل رایگان وثیقه خواسته میشه که نحوه تهیه وثیقه در زیر توضیح داده شده. البته شما یا باید کارت پایان خدمت داشته باشید یا باید دانشجوی در حال تحصیل باشید. در غیر این صورت اگر شما قصد خروج از کشور برای ادامه تحصیل رو دارید اول باید کارای اون رو انجام بدید و بعد از اون که برای شما معافیت تحصیلی صادر شد اونوقت برای آزاد کردن مدرک با وثیقه اقدام کنید. در هر صورت شما باید وضعیت خدمت مشخصی برای آزاد کردن مدرک داشته باشید.
.
.
.

مدرک غیر رسمی یعنی این که خودمون ریز نمراتو ترجمه کنیم بدیم استاد امضا کنه ؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Matinking - 15-12-2015

(13-12-2015, 03:32 PM)behzad258 نوشته: درود ، مرسی که جواب دادید

اینجا رو ببینید 
http://ncch2.blogfa.com/?p=2
که البته من اینو جاهای دیگه هم دیدم 
وثیقه
وثیقه توسط دانشجوها با 3 هدف میتونه گذاشته بشه:
1. آزاد کردن مدارک دانشگاهی (سراسری روزانه) که شما دوست ندارید برای آزاد کردنش فعلا پول پرداخت کنید

2. خروج موقت از کشور (حداکثر 1 سال)
3. در خواست معافیت تحصیلی برای کل دوره ای که خارج از کشور هستید و خروج بیش از یک سال
1. آزاد کردن مدارک
برای این کار کافیه شما به وزارت علوم مراجعه کنید و در خواست بدید. بعد از اون از شما معادل هزینه تحصیل رایگان وثیقه خواسته میشه که نحوه تهیه وثیقه در زیر توضیح داده شده. البته شما یا باید کارت پایان خدمت داشته باشید یا باید دانشجوی در حال تحصیل باشید. در غیر این صورت اگر شما قصد خروج از کشور برای ادامه تحصیل رو دارید اول باید کارای اون رو انجام بدید و بعد از اون که برای شما معافیت تحصیلی صادر شد اونوقت برای آزاد کردن مدرک با وثیقه اقدام کنید. در هر صورت شما باید وضعیت خدمت مشخصی برای آزاد کردن مدرک داشته باشید.
.
.
.

مدرک غیر رسمی یعنی این که خودمون ریز نمراتو ترجمه کنیم بدیم استاد امضا کنه ؟

سلام

خیر... شما در هر صورت مجاز نیستید چیزی رو ترجمه کنید و مهر استاد هم در ای مورد ارزشی نخواهد داشت...

مدرک (بیشتر منظور ریزنمرات و دانش نامه هست) رسمی تک نسخه ریزنمرات منقش به مهر دانشگاه و وزارت علوم هست که دارالترجمه ها علاوه بر ترجمه اونها، مهرهای دادگشتری و امور خارجه (اگر لازم باشه) رو هم روی ترجمه اعمال می کنند...

در عوض ترجمه مدرک غیررسمی به مهرهایی که عرض کردم ممهور نخواهد.. چون علاوه بر اینکه روی اصل مدرک غیررسمی اثری از مهر دانشگاه و وزلرت علوم نیست، روی اون نوشته که فاقد ارزش ترجمه هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - behzad258 - 15-12-2015

(15-12-2015, 09:21 AM)Matinking نوشته: سلام

خیر... شما در هر صورت مجاز نیستید چیزی رو ترجمه کنید و مهر استاد هم در ای مورد ارزشی نخواهد داشت...

مدرک (بیشتر منظور ریزنمرات و دانش نامه هست) رسمی تک نسخه ریزنمرات منقش به مهر دانشگاه و وزارت علوم هست که دارالترجمه ها علاوه بر ترجمه اونها، مهرهای دادگشتری و امور خارجه (اگر لازم باشه) رو هم روی ترجمه اعمال می کنند...

در عوض ترجمه مدرک غیررسمی به مهرهایی که عرض کردم ممهور نخواهد.. چون علاوه بر اینکه روی اصل مدرک غیررسمی اثری از مهر دانشگاه و وزلرت علوم نیست، روی اون نوشته که فاقد ارزش ترجمه هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

ممنون دوست عزیز 
شما در مورد سوال اول من چیزی می دونید؟
اینکه میشه با وثیقه مدرک و آزاد کرد ؟ یا فقط سربازی با وثیقه حل میشه

و اینکه اگه میشه می تونم ابتدا با وثیقه مدرکمو آزاد کنم و چند ماه بعد که مدت گذشتن از پایان خدمتم یک سال شد با نامه اداره کار وثیقه مدارکمو آزاد کنم بعد برم؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Matinking - 16-12-2015

(15-12-2015, 09:04 PM)behzad258 نوشته: ممنون دوست عزیز 
شما در مورد سوال اول من چیزی می دونید؟
اینکه میشه با وثیقه مدرک و آزاد کرد ؟ یا فقط سربازی با وثیقه حل میشه

و اینکه اگه میشه می تونم ابتدا با وثیقه مدرکمو آزاد کنم و چند ماه بعد که مدت گذشتن از پایان خدمتم یک سال شد با نامه اداره کار وثیقه مدارکمو آزاد کنم بعد برم؟

سلام

مدرک با وثیقه آزاد نخواهد شد...
برای این کار یا باید اون رو تمام و کمال بخرید یا دوره تعهد خدمتتون رو تحت لوای کار رسمی با سنوات بیمه به دانشگاه ارائه بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - مهمان - 19-12-2015

سلام
من ميخواستم مدرك ليسانسمو ازاد كنم اما از تاريخ فوق ليسانسم بيشتر از ١سال ميگذره.ايا به مشكل ميخورم؟
٢) ايالازم هست به اداره كار بگم كه نامه بيكاري واسه ازاد كردن مدركم ميخوام؟ يا نبتيد بگم؟ Sad لطفا كمكم كنيد

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Glee - 19-12-2015

(19-12-2015, 12:12 PM)مهمان نوشته: سلام
من ميخواستم مدرك ليسانسمو ازاد كنم اما از تاريخ فوق ليسانسم بيشتر از ١سال ميگذره.ايا به مشكل ميخورم؟
٢) ايالازم هست به اداره كار بگم كه نامه بيكاري واسه ازاد كردن مدركم ميخوام؟ يا نبتيد بگم؟ Sad لطفا كمكم كنيد
برای آزادسازی مدرک باید حداقل یک سال از تاریخ فارغ التحصیلی مقطع موردنظر گذشته باشه و حداقل 6 ماه از تاریخ ثبت نام در کاریابی، و در این بازه اشتغال به تحصیل یا کار نداشته باشید.
اگر منظورتون از تاریخ فارغ التحصیلی ارشدتون هست، نه، مشکل نداره.
گفتن این مساله به کاریابی ها بیشتر باعث فراهم کردن زمینه سواستفاده برای کاریابی ها هست. ناگفته، اکثر کاریابی ها هدف و انگیزه ثبت نام اغلب فارغ التحصیلان مقاطع بالا در کاریابی رو میدونن!

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - مهمان - 19-12-2015

سلام دوستان 
شاید سوالم تکراری باشه اگه اینطوره منو ببخشید

من 25 خرداد 94 فارغ از ارشد شدم از پایان خدمتمم یکسال گذشته 26 خرداد 94 رفتم لیسانسمو گذاشتم واسه ازاد کردن امروز بعد از گذشت 6 ماه رفتم اداره کار که نامه آزاد کردن رو بگیرم خانومه گفت که من نامه رو میدم بهت ولی باید از ارشدت هم یکسال گذشته باشه تا بتونی لیسانستو آزاد کنی دانشگاه لیسانست بهت گیر میده و بعدن هم وزارت علوم گیر میده ... من چون مطمئن نیستم میتونم ارشدم رو هم به همین طریق ازاد کنم گفتم تا فرصت هست لیسانسمو ازاد کنم حالا تا ارشد ... میخاستم بدونم این قضیه که این خانوم گفته صحت داره ؟ من تا حالا با چیزهایی که شنیدم میگم این خانوم اشتباه گفته نظر شما چیه؟
ممنون 
حمید

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - mmjavad - 19-12-2015

(19-12-2015, 12:38 PM)مهمان نوشته: سلام دوستان 
شاید سوالم تکراری باشه اگه اینطوره منو ببخشید

من 25 خرداد 94 فارغ از ارشد شدم از پایان خدمتمم یکسال گذشته 26 خرداد 94 رفتم لیسانسمو گذاشتم واسه ازاد کردن امروز بعد از گذشت 6 ماه رفتم اداره کار که نامه آزاد کردن رو بگیرم خانومه گفت که من نامه رو میدم بهت ولی باید از ارشدت هم یکسال گذشته باشه تا بتونی لیسانستو آزاد کنی دانشگاه لیسانست بهت گیر میده و بعدن هم وزارت علوم گیر میده ... من چون مطمئن نیستم میتونم ارشدم رو هم به همین طریق ازاد کنم گفتم تا فرصت هست لیسانسمو ازاد کنم حالا تا ارشد ... میخاستم بدونم این قضیه که این خانوم گفته صحت داره ؟ من تا حالا با چیزهایی که شنیدم میگم این خانوم اشتباه گفته نظر شما چیه؟
ممنون 
حمید

راستش من وزارت علوم رو نمیدونم ولی دانشگاه کارشناسی اصلا به ارشد من کاری نداشت (هر چند که بیشتر از یکسال هم گذشته بود ازش) ولی نه پرسیدن ازش نه هیچی فقط سربازی رو پرسیدن