آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 08-11-2015

(07-11-2015, 11:50 PM)mkhavan نوشته: ممنونم ولی این  قانون که یک سال از سربازی گذشته باشه رو نه دانشگاه می دونست نه کاریابی ، پس کدوم ارگان این موارد رو چک می کنه؟

دوست عزیز،  نامه نهایی مبنی برعدم کاریابی رو اداره کار، رفاه وتعاون اجتماعی صادر می کنه و اونجا یه کپی از مدارک مورد نیاز که شامل کارت پایان خدمت هم هست ازتون می گیرند و همه شرایط لازم رو بررسی می کنند و بعد نامه رو برای شما صادر می کنند. این طور هم نیست که دانشگاه از قوانین بی اطلاع باشه چون این قانون وزارت علوم هست و بخشنامه داره که به دانشگاه ها ابلاغ شده.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - مهمان - 10-11-2015

سلام من از طریق یکی از دفاتر کاریابی اقدام کردم. بهمن ماه میتونم مدرکم رو آزاد کنم. از یه طرفم پیشنهاد شده تو دانشگاه حق التدریس شم. به نظرتون چیکار کنم؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - blur - 10-11-2015

(10-11-2015, 01:17 PM)مهمان نوشته: سلام من از طریق یکی از دفاتر کاریابی اقدام کردم. بهمن ماه میتونم مدرکم رو آزاد کنم. از یه طرفم پیشنهاد شده تو دانشگاه حق التدریس  شم. به نظرتون چیکار کنم؟

کسی نمی تونه در این زمینه توصیه خاصی به شما بده متاسفانه. قانون و شرایط آزادسازی مدرک به این روش مشخصه و بهرحال یه درصد ریسکی رو هم در نظر بگیرید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - mmjavad - 11-11-2015

(10-11-2015, 01:17 PM)مهمان نوشته: سلام من از طریق یکی از دفاتر کاریابی اقدام کردم. بهمن ماه میتونم مدرکم رو آزاد کنم. از یه طرفم پیشنهاد شده تو دانشگاه حق التدریس  شم. به نظرتون چیکار کنم؟

فکر نمی کنم حق التدریسی دانشگاه کار حساب بشه!بیمه داره؟ چقدر میدن؟ جایی ثبت میشه؟ اداره کار فکر نمی کنم اطلاع پیدا کنه اگر هم مشغول بشین، بعد چند ماه نامه کاریابی رو میگیرید و می برید تموم. فکر نمی کنم کسی متوجه بشه. باز می تونید پرس و جو کنید. فقط حدس میزنم اینطور باشه

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - akbar_saeedi - 11-11-2015

سلام به نظر من کار تدریستونو تونستید ادامه بدید..چه مشکلی پیش بیاد!! بیمه ک فوری رد نمیکنن.. کسی نمیاد وایسته سوابق شمارو دراره ک..سوابقی ک هیچ جا ثبت نمیشه ک دیگه...جای خود..

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - OTSOG - 12-11-2015

با سلام
برای آزاد کردن مدرک در ابتدا باید به اداره کاریابی مراجعه کنیم؟ امکانش هست مراحل رو توضیح بدهید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 12-11-2015

(12-11-2015, 01:13 AM)OTSOG نوشته: با سلام
برای آزاد کردن مدرک در ابتدا باید به اداره کاریابی مراجعه کنیم؟ امکانش هست مراحل رو توضیح بدهید.

سلام، 
صفحه اول این تاپیک مطالعه می کردید پاسخ سوالتون می گرفتید. اما جواب سوالتون:
1- مراجعه به یک کاریابی - کاریابی می تونه خصوصی یا دولتی واقع در  شعبات اداره کار باشه- و تکمیل فرم درخواست کاریابی
2- مراجعه به همون کاریابی بعد از گذشت حداقل شش ماه و دریافت نامه ای مبنی بر پیدا نشدن کار برای شما ( در صورتی که کاری برای شما پیدا نکرده باشند این نامه صادر میشه)
3- ارائه نامه اخذ شده در مرحله 2 به اداره کار، رفاه، تعاون استان و اخذ نامه نهایی عدم کاریابی که خطاب به دانشگاه صادر شده
4- مراجعه به دانشگاه و ارائه نامه اخذ شده در مرحله 3 به همراه گواهی موقت به دانشگاه جهت اخذ دانشنامه و ریزنمرات

نکته: توجه داشته باشید که برای صدور نامه عدم کاریابی، علاوه بر گذشت شش ماه از پیدا نشدن کار، باید یکسال از تاریخ فارغ التحصیلی و یکسال از تاریخ پایان خدمت هم گذشته باشه.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - pepsinardiola - 22-11-2015

سلام. من یه چیزی رو نفهمیدم. اگر شما لیسانس و ارشد روزانه باشی، میتونی تا 1 سال بعد فارغ التحصیلی ارشد هر دو مدرک رو آزاد کنی؟ یا باید 1 سال وایسی لیسانس آزاد شه و بعدش 1 سال دیگه وایسی ارشد آزاد شه؟ برای من که میخوام 1 ساله هر دو رو آزاد کنم و نمیخوام 2 سال وقتم تلف شه، راهی وجود داره. اگه آره، ممنون میشم راهنماییم کنین.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 22-11-2015

(22-11-2015, 04:20 AM)pepsinardiola نوشته: سلام. من یه چیزی رو نفهمیدم. اگر شما لیسانس و ارشد روزانه باشی، میتونی تا 1 سال بعد فارغ التحصیلی ارشد هر دو مدرک رو آزاد کنی؟ یا باید 1 سال وایسی لیسانس آزاد شه و بعدش 1 سال دیگه وایسی ارشد آزاد شه؟ برای من که میخوام 1 ساله هر دو رو آزاد کنم و نمیخوام 2 سال وقتم تلف شه، راهی وجود داره. اگه آره، ممنون میشم راهنماییم کنین.

سلام، فقط کافیه که یک سال از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد گذشته باشه. بعد از یک سال و با داشتن سایر شرایط این قانون هر دو مدرک شما آزاد میشه.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - behzad258 - 11-12-2015

سلام دوستان یه سوال فنی دارم (اگه توضیح ش پیچیده میشه ببخشید)

من تا یک ماه دیگه یعنی اواخر دی (۹۴)کارشناسی ارشدمو دفاع میکنم
احتمالا تا چند ماه دیگه  مثلا خرداد ۹۵ پایان خدمت (معافیت ) داشته باشم و دریافت کنم (پس در خرداد ۹۵ می تونم مدارک لیسانس و ارشد رو جهت آزاد سازی به اداره کار ببرم و آذر ۹۵ مدت  زمان ۶ ماه عدم کاریاب تموم شده اما بخاطر اینکه یک سال از سربازی نگذشته نمیتونم مدرکمو آزاد کنم تا خرداد ۹۶)

اگه بخوام مثلا تا اخر آذر ۹۵ اپلای کنم 
مجبورم با گذاشتن وثیقه (غیر پول نقد مثل سند خونه) ریز نمراتمو دریافت کنم که بتونم اپلای کنم(تا اینجا درست ؟)
فرض پذیرش گرفتم و در مهر ۹۶ باید عازم شم

خب سوالم اینجاست 
بعد از اینکه ریز نمراتمو باوثیقه دریافت کردم و اپلای کردم آیا می تونم در خرداد ۹۶ که یک سال گذشتن از سربازیم تموم میشه ، نامه عدم کاریابی م رو ببرم و وثیقه مو آزاد کنم  قبل از رفتن ؟