آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - blur - 07-10-2015

(07-10-2015, 05:27 PM)mar69 نوشته: با سلام
من حدود 2 سال هست که کار با بیمه دارم. می تونم از کار استعفا بدم و از این طریق مدرکم (کارشناسی و کارشناسی ارشد) رو آزاد کنم؟
سابقه بیمه تاثیری در روند داره؟
قانونی نیست! و دقیقا داشتن سابقه بیمه نشانه اینه که بیکار نبودین که عدم کاریابی مفهوم داشته باشه.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - mehdijahani - 08-10-2015

(07-10-2015, 05:27 PM)mar69 نوشته: با سلام
من حدود 2 سال هست که کار با بیمه دارم. می تونم از کار استعفا بدم و از این طریق مدرکم (کارشناسی و کارشناسی ارشد) رو آزاد کنم؟
سابقه بیمه تاثیری در روند داره؟

من خودم میخام مدرک کارشناسی و ارشدمو با این روش آزاد کنم از سال دوم ارشد به اینور کار میکنم و بیمه برام رد شده (نزدیک به 3 سال).
نکته مهم اینه که تو یه شرکتی کار نکرده باشی که مدرکتو از دانشگاه استعلام کرده باشند اگه تو یه شرکتی کار کرده باشی که هیچگونه استعلامی از دانشگاهت نکرده باشند مشکلی نباید وجود داشته باشه ، چون دانشگاه فقط به استعلام از کارفرماها دقت میکنه . البته شایعاتی وجود داره که میگند اداره کار استان که میخواد نامه بفرسته برای دانشگاه ممکنه سابقه بیمه رو بررسی کنه ولی من از چند نفر تو اداره آموزش دانشگاه خواجه نصیر و صنعتی اصفهان پرسیدم گفتند که بسیار بعیده همچین اتفاقی بیفته و در واقع سیستم خاصی برای چک کردن سابقه کاری تو ادارات کار استانها وجود نداره (حداقل تا الان ، شاید بعداً بخاطر زیاد شدن پرونده های اینچنینی این کارو بکنند).

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - mary16088 - 13-10-2015

دوستان من یه سوال دارم... من دی ماه امسال فارغ التحصیل میشم ارشد. برای آزاد کردن مدرک کارشناسی  (قانون یک سال گذشتن از تاریخ فارغ التحصیلی) این تاریخ برای من تاریخ فارغ التحصیلی ارشد محسوب میشه؟ یعنی باید تا سال دیگه صبر کنم تا تازه اقدام کنم برای عدم کاریابی برای لیسانس؟ Undecided  Sad

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 13-10-2015

(13-10-2015, 12:32 PM)mary16088 نوشته: دوستان من یه سوال دارم... من دی ماه امسال فارغ التحصیل میشم ارشد. برای آزاد کردن مدرک کارشناسی  (قانون یک سال گذشتن از تاریخ فارغ التحصیلی) این تاریخ برای من تاریخ فارغ التحصیلی ارشد محسوب میشه؟ یعنی باید تا سال دیگه صبر کنم تا تازه اقدام کنم برای عدم کاریابی برای لیسانس؟ Undecided  Sad

اگر  مقطع ارشد رو هم به صورت روزانه تحصیل کردید بله باید صبر کنید تا یکسال از فارغ التحصیلی ارشدتون بگذره چون هنگام پر کردن فرم در کاریابی آخرین مقطع تحصیلی رو علامت می زنید. اما توجه داشته باشید که اینطوری هر دو مدرک کارشناسی و  کارشناسی ارشد آزاد میشه و لازم نیست که دوبار اقدام کنید یکبار برای کارشناسی و یکبار برای  کارشناسی ارشد.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - مهمان - 14-10-2015

سلام
من قبل از خدمت سربازی 8 ماه شرکت خصوصی کار کردم. حالا که خدمتم تموم شده میخوام از طریق عدم کاریابی مدرکمو آزاد کنم. حالا اون 8 ماه سابقه بیمه قبل از خدمت مشکلی ایجاد نمیکنه؟
خیلی ممنون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - بیوالکتریک - 14-10-2015

سلام
من قبل از خدمت سربازی 8 ماه شرکت خصوصی کار کردم. حالا که خدمتم تموم شده میخوام از طریق عدم کاریابی مدرکمو آزاد کنم. حالا اون 8 ماه سابقه بیمه قبل از خدمت مشکلی ایجاد نمیکنه؟
خیلی ممنون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - blur - 14-10-2015

(14-10-2015, 01:12 PM)بیوالکتریک نوشته: سلام
خیلی ممنون

اینکه قبل یا بعد از خدمت سربازی بوده باشی تفاوتی در اصل ماجرا ایجاد نمی کنه. بهرحال بعد از فارغ التحصیلی بوده

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - بیوالکتریک - 14-10-2015

(14-10-2015, 02:37 PM)blur نوشته: اینکه قبل یا بعد از خدمت سربازی بوده باشی تفاوتی در اصل ماجرا ایجاد نمی کنه. بهرحال بعد از فارغ التحصیلی بوده

الان بعد از خدمت من بیکار حساب میشم. به نظرم غیر منطقی میاد بخاطر اون 8 ماه قبل از خدمت منو بیکار حساب نکنن. چون یه مقطع 8 ماهه بوده و چون کارت پایان خدمت نداشتم با یه حقوق ناچیز. یعنی فقط یه سابقه هرچند کوچیک و مقطعی کل ماجرای آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی رو منتفی میکنه؟!!! به نظرم منطقی نمیاد چون شرایط کار با و بدون کارت پایان خدمت زمین تا آسمون فرق میکنه.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - wildrose - 14-10-2015

سلام  من به مشکلی خوردم تو اون قضیه کارشناسیم روزانه بود ارشدم شبانه توی یه دانشگاه حالا سه سال از ارشدم گذشته و شش ماهه پیش به  دفتر کاریابی مراجعه کردم حالا می خوام مدارکم رو ازاد کنم در سالهای گذشته هم حین ارشد دو سال بیمه برام رد شد که بخاطر ارشد دیگه ادامه ندادم شما چه راهی پیشنهاد می کنین چون الان به من گفتن اصلا لیسانس رو نمی تونم ازاد کنم بدون هزینه چون کاریابی رو باید به نام لیسانس می گرفتم از یه طرف دیکه خوب من ارشد داشتم  اگر راهی می دونید ممنون میشم راهنمایی کنید چون تعهد خدمت کارشناسیم هشت ساله

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 14-10-2015

(14-10-2015, 06:30 PM)wildrose نوشته: سلام  من به مشکلی خوردم تو اون قضیه کارشناسیم روزانه بود ارشدم شبانه توی یه دانشگاه حالا سه سال از ارشدم گذشته و شش ماهه پیش به  دفتر کاریابی مراجعه کردم حالا می خوام مدارکم رو ازاد کنم در سالهای گذشته هم حین ارشد دو سال بیمه برام رد شد که بخاطر ارشد دیگه ادامه ندادم شما چه راهی پیشنهاد می کنین چون الان به من گفتن اصلا لیسانس رو نمی تونم ازاد کنم بدون هزینه چون کاریابی رو باید به نام لیسانس می گرفتم از یه طرف دیکه خوب من ارشد داشتم  اگر راهی می دونید ممنون میشم راهنمایی کنید چون تعهد خدمت کارشناسیم هشت ساله

سلام، چون مقطع ارشد رو به صورت شبانه خوندید بنابراین می تونید از سابقه کار حین ارشد هم برای کم کردن تعهد خدمت استفاده کنید. اینجوری بخش اعظمی - حدودا 5 سال -  از تعهد خدمت شما کم میشه و می تونید  هزینه  مابقی رو  پرداخت کنید تا مدرکتون آزادشه.