آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: هزینه آزاد کردن ریزنمرات و دانشنامه - omid.n1990 - 23-08-2015

لینک اول رو مجدد خوندم و حواسم به لفظ حین تحصیل نبود ببخشید
ولی الان دفتر کاریابی بهم میگه این مورد در حال حاضر امکان پذیر نیست و داره قانونش اصلاح میشه و متوقف شده واسه یک مدت. با اینکه مدرکم هشت ماهه خوابیده. از اواخر تیر ماه تا الان کسی تونسته از این طریق مدرکش رو آزاد کنه؟؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 23-08-2015

(23-08-2015, 12:10 PM)omid.n1990 نوشته: تو پست اول این مطلب گفته شده دیگه نمیشه از طریق کاریابی مدرک رو ازاد کرد. دوتا لینکم گذاشته شده که باز نمیشن. یکی توضیح میده چرا؟؟؟
من هشت ماهه که تقاضای کاریابی دادم و همین مسئله رو بهم میگن تو این مدت. نزدیک 17 میلیون باید بدم اونوقت واسه آزاد کردن مدرک!!! خداییش ستمه
(23-08-2015, 12:38 PM)omid.n1990 نوشته: لینک اول رو مجدد خوندم و حواسم به لفظ حین تحصیل نبود ببخشید
ولی الان دفتر کاریابی بهم میگه این مورد در حال حاضر امکان پذیر نیست و داره قانونش اصلاح میشه و متوقف شده واسه یک مدت. با اینکه مدرکم هشت ماهه خوابیده. از اواخر تیر ماه تا الان کسی تونسته از این طریق مدرکش رو آزاد کنه؟؟

همون طور که خودتون هم با مطالعه مجدد متوجه شدید از سابقه کار حین تحصیل در دوره روزانه نمیشه برای ازادکردن مدرک استفاده کرد. 
به نظرم بهتره که برای اطلاع دقیق تر وصحیح تر از خود اداره کار، رفاه و تعاون اجتماعی و هیمن طور دانشگاه محل تحصیلتون در مورد برقراری یا لغو این قانون بپرسید. ضمن اینکه این موارد به صورت شفاهی اعلام نمیشه و حتما بخشنامه اش رو وب سایت خود وزارت علوم هم قرار می گیره. حتما خود وب سایت وزارت علوم رو هم چک کنید برای بخشنامه جدید و هم اینکه  می تونید از دفتر کاریابی برای صحت حرفش دلیل و مدرک بخواهید. درصورتی که قانون همچنان پابرجا باشه و کاریابی از دادن نامه سرباز می زنه می تونید  تخلفش به اداره کار گزارش کنید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Esmaeili95 - 24-08-2015

سلام دوستان کسی خبر داره در حال حاضر هم میشه از وثیقه جهت گرفتن دانشنامه و ریز نمرات استفاده کرد یا این قانون لغو شده دیگه؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Torkan - 24-08-2015

(24-08-2015, 07:10 PM)Esmaeili95 نوشته: سلام دوستان کسی خبر داره در حال حاضر هم میشه از وثیقه جهت گرفتن دانشنامه و ریز نمرات استفاده کرد یا این قانون لغو شده دیگه؟

درود

آزاد کردن مدرک سه نوع هست:
1- عدم کاریابی
2- هزینه تحصیل رایگان
3- کار کردن برای دولت

تا جایی که میدونم اصلا چنین قانونی وجود نداشت و فقط صحبتش میچرخید بین مردم، اگر هم داشت الان نیست.

بااحترام،
ترکان

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - hamed3322 - 26-08-2015

سلام به همه دوستان

من مدت لازم برای کارت پایان خدمت و فارغ التحصیلی رو سپری کردم و شرایطش رو دارم
برای کاریابی ثبت نام کردم و آخر شهریور نامه بیکاری رو میگیرم...اما مشکل اصلی اینه که قبل از این شش ماه برام بیمه رد شده و همینطور دو ترم هم حق التدریس کار کردم
میخواستم ببینم شرط بیکاری فقط برای مدت شش ماه هست یا باید کل مدت بعد از فارغ التحصیلی رو بیکار می‌بودم تا از این روش استفاده کنم!؟
در هر صورت اگر استعلامی بشه از بیمه میدونم که حتما برام دردسر میشه ولی مطمئنم که تابحال از دانشگاه برام استعلام نگرفتن.
با اینحال میخواستم شانسم رو امتحان کنم! چون ظاهرا بگیر ونگیر دارد و اکثرا استعلام بیمه نمیگیرن و افرادی با بیمه و کار همزمان این کار رو کردن(البته مطمئن نیستم)!
حالا سوال اینه که اگر در بدترین شرایط استعلام گرفتن و معلوم شد ، برخوردشون چی خواهد بود؟ آیا غیر از اینه که بگن بیا کل پول و بده برو!؟ یا احتمال برخورد قانونی هم هست!؟
تشکر از راهنمایی شما

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 26-08-2015

(26-08-2015, 10:42 AM)hamed3322 نوشته: سلام به همه دوستان

من مدت لازم برای کارت پایان خدمت و فارغ التحصیلی رو سپری کردم و شرایطش رو دارم
برای کاریابی ثبت نام کردم و آخر شهریور نامه بیکاری رو میگیرم...اما مشکل اصلی اینه که قبل از این شش ماه برام بیمه رد شده و همینطور دو ترم هم حق التدریس کار کردم
میخواستم ببینم شرط بیکاری فقط برای مدت شش ماه هست یا باید کل مدت بعد از فارغ التحصیلی رو بیکار می‌بودم تا از این روش استفاده کنم!؟
در هر صورت اگر استعلامی بشه از بیمه میدونم که حتما برام دردسر میشه ولی مطمئنم که تابحال از دانشگاه برام استعلام نگرفتن.
با اینحال میخواستم شانسم رو امتحان کنم! چون ظاهرا بگیر ونگیر دارد و اکثرا استعلام بیمه نمیگیرن و افرادی با بیمه و کار همزمان این کار رو کردن(البته مطمئن نیستم)!
حالا سوال اینه که اگر در بدترین شرایط استعلام گرفتن و معلوم شد ، برخوردشون چی خواهد بود؟ آیا غیر از اینه که بگن بیا کل پول و بده برو!؟ یا احتمال برخورد قانونی هم هست!؟
تشکر از راهنمایی شما

سلام،
یکی از  شرایط آزاد کردن مدرک از طریق قانون عدم کاریابی اینه که شما ثابت کنید که بعد از فارغ التحصیلی نتونستید با مدرک تحصیلیتون کار پیدا کنید. ریسک اقدام کردن از این طریق با وجود سابقه اشتغال مستدل با خودتون هست. من یادمه که زمان صدور نامه نهایی برای دانشگاهم در اداره کار برگه ای رو امضا کردم دال بر اینکه ادعای دروغ نداشتم. ممکنه که پیگیرد قانونی هم داشته باشه.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - hamed3322 - 27-08-2015

(26-08-2015, 05:59 PM)butterfly نوشته: سلام،
یکی از  شرایط آزاد کردن مدرک از طریق قانون عدم کاریابی اینه که شما ثابت کنید که بعد از فارغ التحصیلی نتونستید با مدرک تحصیلیتون کار پیدا کنید. ریسک اقدام کردن از این طریق با وجود سابقه اشتغال مستدل با خودتون هست. من یادمه که زمان صدور نامه نهایی برای دانشگاهم در اداره کار برگه ای رو امضا کردم دال بر اینکه ادعای دروغ نداشتم. ممکنه که پیگیرد قانونی هم داشته باشه.

ممنون از راهنماییتون
بله میدونم تعهد میگیرن و این مسئولیت داره ، ولی سوالم اینه که در عمل چقدر پی اش رو میگیرن ؟ مثلا شما کسی رو میشناسین یا شنیدین که به مشکل حادی برخورد کنه؟
چون ظاهرا افراد زیادی هستند که کارشون برخلاف اون چیزی که پیش بینی کردند پیش میره و مثلا یک برگه استعلام مدرک تو پرونده شون پیدا میشه،..میخواستم ببینم در این حالت تکلیفشون چی میشه، آیا غیر از اینه که مجبور میشن کل پول رو پرداخت کنن ؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - apply17 - 29-08-2015

با سلام
من ورودی سال 88 توی یک رشته ی علوم پایه هستم.سال 92 فارغ التحصیل شدم و  یکسال پشت کنکور موندم و ارشد رو به یک رشته مهندسی تغییر رشته دادم. کارت پایان خدمتم رو دارم. میخواستم بدونم که راهی هست که الان بتونم مدرک لیسانسم رو ازاد کنم.
مشکلی که من دارم اینه که من با دید خوشبینانه خرداد 95 دفاع میکنم و با احتساب حداقل 6ماه میشه اذر 95. به نظر دوستان واسه ازاد کردن مدرک دیر نیست؟
و اینکه اگه بخوام برا ارشد اپلای کنم حدودا چن میشه مدرک لیسانس من؟ چون اونطور که شنیدم بعد ورودی 88 چن برابر شده. اگه مثلا زیر یک تومن میشه فکرمو مشغولش نکنم ....
از دوستان تشکر میکنم بابت راهنمایی هاتون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - mj425 - 29-08-2015

درود به دوستان academiacafe

من در حال حاضر دانشجوی ترم سوم کارشناسی ارشد شبانه مهندسی برق هستم و در دوره لیسانس ورودی 89 و دوره روزانه و منطقه 2  و رتبه اول بودم. 
طبق فایلی که پیوست کردم این برداشت رو کردم که  دانشجویان کارشناسی ارشد شبانه می توانند حتی در حین تحصیل درخواست خود را به مراکز کاریابی بدهند و در صورت عدم کاریابی، مدرک لیسانس خود را آزاد کنند. (قسمت مذکور رو هایلایت کردم) 
 آیا برداشت من صحیحِ و چنین امکانی وجود داره؟
ممنون از دوستان

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - blur - 29-08-2015

(29-08-2015, 03:59 AM)mj425 نوشته: درود به دوستان academiacafe

من در حال حاضر دانشجوی ترم سوم کارشناسی ارشد شبانه مهندسی برق هستم و در دوره لیسانس ورودی 89 و دوره روزانه و منطقه 2  و رتبه اول بودم. 
طبق فایلی که پیوست کردم این برداشت رو کردم که  دانشجویان کارشناسی ارشد شبانه می توانند حتی در حین تحصیل درخواست خود را به مراکز کاریابی بدهند و در صورت عدم کاریابی، مدرک لیسانس خود را آزاد کنند. (قسمت مذکور رو هایلایت کردم) 
 آیا برداشت من صحیحِ و چنین امکانی وجود داره؟
ممنون از دوستان

بله فکر نمی کنم قانونا مشکلی باشه مگر اینکه دانشگاه همکاری نکنه و بخصوص اگر گواهی موقت دوره کارشناسی دست خودتونه (بعضی از دانشگاه ها برای مقطع ارشد این مدرک رو می گیرن).