آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - arc - 01-07-2015

دوستان سلام، من بعضا شنیدم قانون آزاد کردن مدرک با روش عدم کاریابی لغو شده و دیگه نمی شه از این روش استفاده کرد و تقریبا نا امید شده بودم که الان دیدم این تاپیک فعاله خیلی خوشحال شدم  Angel  می خواستم بدونم حرفی که قبلا شنیده بودم اشتباهه یا اینکه دوستانی که اینجا پست می ذارن قبلا اقدام کردن؟  Undecided

اگه ممکن باشه چند تا سوال مبتدی هم داشتم که ممنون می شم جواب بدین  Big Grin
- من پارسال شهریور فارغ التحصیل شدم و برای اواخر بهار سال آینده مدرکمو لازم دارم، به نظرتون الان اقدام کنم بهتره یا بمونم دقیقا 6 - 7 ماه قبلش؟ (خوشبختانه مشکل خدمت ندارم)
- مسئول اداره رفاه دانشجویی گفتن وام های دانشجویی هم که گرفتیم یکجا باید تصفیه شه، این کارو همون اول که می ریم درخواست بدیم باید انجام بدیم، یا بعد از اینکه 6 ماه گذشت و همه چی اوکی شد، خواستیم مدرکو بگیریم هم می شه پرداخت کرد؟ 
- یه ابهامی هم که تو ذهنم هست اینه که آیا واقعا کاری پیش نمیاد؟ میترسم برم درخواست بدم فردا بگن پاشو بیا برات کار پیدا کردیم بدتر تو دردسر بیفتم؟!  Huh

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - blur - 01-07-2015

(01-07-2015, 05:00 AM)arc نوشته: دوستان سلام، من بعضا شنیدم قانون آزاد کردن مدرک با روش عدم کاریابی لغو شده و دیگه نمی شه از این روش استفاده کرد و تقریبا نا امید شده بودم که الان دیدم این تاپیک فعاله خیلی خوشحال شدم  Angel  می خواستم بدونم حرفی که قبلا شنیده بودم اشتباهه یا اینکه دوستانی که اینجا پست می ذارن قبلا اقدام کردن؟  Undecided

اگه ممکن باشه چند تا سوال مبتدی هم داشتم که ممنون می شم جواب بدین  Big Grin
- من پارسال شهریور فارغ التحصیل شدم و برای اواخر بهار سال آینده مدرکمو لازم دارم، به نظرتون الان اقدام کنم بهتره یا بمونم دقیقا 6 - 7 ماه قبلش؟ (خوشبختانه مشکل خدمت ندارم)
- مسئول اداره رفاه دانشجویی گفتن وام های دانشجویی هم که گرفتیم یکجا باید تصفیه شه، این کارو همون اول که می ریم درخواست بدیم باید انجام بدیم، یا بعد از اینکه 6 ماه گذشت و همه چی اوکی شد، خواستیم مدرکو بگیریم هم می شه پرداخت کرد؟ 
- یه ابهامی هم که تو ذهنم هست اینه که آیا واقعا کاری پیش نمیاد؟ میترسم برم درخواست بدم فردا بگن پاشو بیا برات کار پیدا کردیم بدتر تو دردسر بیفتم؟!  Huh

همین الان تو کاریابی ثبت نام کنید و 6 ماه بعد هم برید برای انجام کارهاش. زمانی‌ که میخواستید برای آزاد کردن مدرکتون اقدام کنید باید قبلش وام رو تسویه کنید.
بعضی‌ از کاریابی ها ازتون می‌پرسن که برا آزاد کردن مدرک می‌خواید یا کار. هرچند به‌هرحال می‌شه کاری رو هم  بنا به دلایل منطقی‌ قبول نکرد ولی‌ میتونید پرس و جوو کنید شاید از این کاریابی ها پیدا کنید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسا - 04-07-2015

دوستان يه سوال فوري من واسم بيمه رد شده و از يكي از آشنايان كه بيمه كار ميكرده پرسيدم گفت چنين استعلامي تا حالا صورت نگرفته به نظرتون مشكلي پيش مياد؟ من فردا بايد برم اداره كار استان لطفا پيشنهاد يا نظري داريد بدي. بك سال معطل شدم ?

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 04-07-2015

(04-07-2015, 11:06 AM)نسا نوشته: دوستان يه سوال فوري من واسم بيمه رد شده و از يكي از آشنايان كه بيمه كار ميكرده پرسيدم گفت چنين استعلامي تا حالا صورت نگرفته به نظرتون مشكلي پيش مياد؟ من فردا بايد برم اداره كار استان لطفا پيشنهاد يا نظري داريد بدي. بك سال معطل شدم ?

دوست عزیز، الان دیگه پیشنهاد و نظر خاصی نمیشه داد. چون شما قبلا تصمیم گرفتید که با وجود سابقه کار و داشتن سابقه بیمه مدرکتون از روش عدم کاریابی آزاد کنید. همون طور که قبلا هم در این تاپیک گفته شد این کارشما دو تا ریسک داره: 1- بررسی وجود سابقه بیمه از سوی اداره کار، 2- وجود استعلام مدرک ار سوی محل کار در پرونده تحصیلی شما در دانشگاه. به هر صورت شما این ریسک ها رو پذیرفتید و تنها کاری که می تونید الان کنید اینه که بقیه مراحل هم طی کنید به امید اینکه مشکلی پیش نیاد. دو حالت هم ممکنه پیش بیاد: 1- اداره کار و دانشگاه متوجه نمی شند و شما مدرکتون با این روش آزاد می کنید. 2- متوجه می شند و شما مجبور میشید از روش ارائه سابقه کار و احتمالا پرداخت بقیه  مبلغ مدرکتون آزاد کنید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - arc - 04-07-2015

(01-07-2015, 07:25 AM)blur نوشته: همین الان تو کاریابی ثبت نام کنید و 6 ماه بعد هم برید برای انجام کارهاش. زمانی‌ که میخواستید برای آزاد کردن مدرکتون اقدام کنید باید قبلش وام رو تسویه کنید.
بعضی‌ از کاریابی ها ازتون می‌پرسن که برا آزاد کردن مدرک می‌خواید یا کار. هرچند به‌هرحال می‌شه کاری رو هم  بنا به دلایل منطقی‌ قبول نکرد ولی‌ میتونید پرس و جوو کنید شاید از این کاریابی ها پیدا کنید.

خیلی ممنون فقط خیلی ببخشید یه سوال دیگه هم پیش اومد الان برام، این طور که از پست شما برداشت کردم یعنی می شه از کارت هر نوع دفتر کاریابی معتبر در سطح شهر استفاده کرد؟! درست متوجه شدم دیگه؟ چون تا الان فک می کردم برای این موضوع هم مث مسائل مرتبط دیگه باید از طریق دانشگاه اقدام کنیم و یه کاریابی دولتی مخصوص برای این کار داریم، تازه پست تونو خوندم می خواستم فردا پاشم برم دانشگاه! Blush

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - rainbow trout - 04-07-2015

(04-07-2015, 04:52 PM)arc نوشته: خیلی ممنون فقط خیلی ببخشید یه سوال دیگه هم پیش اومد الان برام، این طور که از پست شما برداشت کردم یعنی می شه از کارت هر نوع دفتر کاریابی معتبر در سطح شهر استفاده کرد؟! درست متوجه شدم دیگه؟ چون تا الان فک می کردم برای این موضوع هم مث مسائل مرتبط دیگه باید از طریق دانشگاه اقدام کنیم و یه کاریابی دولتی مخصوص برای این کار داریم، تازه پست تونو خوندم می خواستم فردا پاشم برم دانشگاه! Blush

فرقی نمیکند..از هر موسسه کاریابی میتوانید اقدام کنید..بعد از طی شدن مدت 6 ماه.به شما نامه ای می دهند که باید برای اداره کار شهرستان برده..و در مرحله بعد برای اداره کار استان فرستاده میشه...واز اداره کار استان نامه ای برای دانشگاه منظور فرستاده میشه.. و ....

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - math1 - 04-07-2015

به نام خداوند پیوند دهنده قلب ها
با سلام و احترام
من دانشجوی دکتری هستم و از زمانی که دانشجوی ارشد بودم سابقه بیمه برایم رد می شده است اما تعداد روزهای آن کامل نبوده. مثلا 15 روز در ماه. الان 5 سال است که برایم سابقه بیمه رد می شود. فقط لیسانس را دانشگاه آزاد بوده ام و ارشد و دکتری در دانشگاه سراسری میباشم. اکنون میخواهم مدرک ارشدم را آزاد کنم و پس از پایان دکتری، مدرک دکتری را هم آزاد کنم. دخترم پس مشکل سربازی را ندارم. قصدم این بود که 6 ماه قطع کنم تا به کمک کاریابی مدرک ارشدم را آزاد کنم و از مدت زمان کارم هم برای آزاد کردن مدرک دکتری ام استفاده کنم. اما با سرچ در سایتها متوجه شدم که زمانی که دانشجو هستم نمی شود مدرکم را آزاد کنم و اینکه اصل گواهی موقت ارشد را باید داشته باشیم که آن هم دست دانشگاه است. و دیگر اینکه مدت زمان کاری که همزمان با تحصیل باشد مورد قبول وزارت علوم نیست پس کلا زمان کارم و بیمه ام نیز به دردم نمیخورد. و حتی اگر به درد بخورد آیا چون بیمه نصف رد میشده پس مدت 2.5 سال حساب مس شود؟ میشه راهنمایی کنید. اگه من بیمه ام را قطع کنم و به کاریابی مراجعه کنم و نگم که دانشجویم، آنها استعلام میکنند و دیگر اینکه بگویم گواهی موقتم را گم کرده ام و نگویم دست دانشگاه است و کپی آن را ببرم می شود کاری کرد یا باید تا زمان فراغت از دکتری صبر کنم. ضمن اینکه وقتی تحصیل را کار میدانند پس چرا نمی شود به کمک همین دانشجوی دکتری بودن مدرک ارشدم را آزاد کنم؟؟؟؟ تشکر فراوان. شاد باشید

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - rainbow trout - 04-07-2015

(04-07-2015, 09:44 PM)math1 نوشته: به نام خداوند پیوند دهنده قلب ها
با سلام و احترام
من دانشجوی دکتری هستم و از زمانی که دانشجوی ارشد بودم سابقه بیمه برایم رد می شده است اما تعداد روزهای آن کامل نبوده. مثلا 15 روز در ماه. الان 5 سال است که برایم سابقه بیمه رد می شود. فقط لیسانس را دانشگاه آزاد بوده ام و ارشد و دکتری در دانشگاه سراسری میباشم. اکنون میخواهم مدرک ارشدم را آزاد کنم و پس از پایان دکتری، مدرک دکتری را هم آزاد کنم. دخترم پس مشکل سربازی را ندارم. قصدم این بود که 6 ماه قطع کنم تا به کمک کاریابی مدرک ارشدم را آزاد کنم و از مدت زمان کارم هم برای آزاد کردن مدرک دکتری ام استفاده کنم. اما با سرچ در سایتها متوجه شدم که زمانی که دانشجو هستم نمی شود مدرکم را آزاد کنم و اینکه اصل گواهی موقت ارشد را باید داشته باشیم که آن هم دست دانشگاه است. و دیگر اینکه مدت زمان کاری که همزمان با تحصیل باشد مورد قبول وزارت علوم نیست پس کلا زمان کارم و بیمه ام نیز به دردم نمیخورد. و حتی اگر به درد بخورد آیا چون بیمه نصف رد میشده پس مدت 2.5 سال حساب مس شود؟ میشه راهنمایی کنید. اگه من بیمه ام را قطع کنم و به کاریابی مراجعه کنم و نگم که دانشجویم، آنها استعلام میکنند و دیگر اینکه بگویم گواهی موقتم را گم کرده ام و نگویم دست دانشگاه است و کپی آن را ببرم می شود کاری کرد یا باید تا زمان فراغت از دکتری صبر کنم. ضمن اینکه وقتی تحصیل را کار میدانند پس چرا نمی شود به کمک همین دانشجوی دکتری بودن مدرک ارشدم را آزاد کنم؟؟؟؟ تشکر فراوان. شاد باشید

تا انجایی که من خبر دارم..چون بیمه برای شما رد شده...به مشکل بر میخورید..حتما باید صبر کنید دوره دکتری را تمام کرده بعد نسبت به ازادسازی مدارک اقدام کنید

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - blur - 04-07-2015

(04-07-2015, 09:44 PM)math1 نوشته: به نام خداوند پیوند دهنده قلب ها
با سلام و احترام
وقتی بطور پیوسته شما سابقه کار دارین قانونا  نمی تونید از طریق کاریابی مدرکتون رو آزاد کنید. حتی اگر تمام وقت هم نبوده باشه بهرحال سابقه کاره. در مورد اینکه سابقه کار نیمه وقت رو چند سال حساب میکنن من در موردش اطلاعی ندارم. اگر از آموزش دانشگاه سوال کنید اونها براتون حساب می کنن. با کپی گواهی موقت کاری نمی تونید بکنید. باید گواهی موقت رو بهشون ارائه کنید.نهایتا اینکه تحصیل مساوی سابقه کار نیست.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - math1 - 05-07-2015

(04-07-2015, 09:58 PM)blur نوشته: وقتی بطور پیوسته شما سابقه کار دارین قانونا  نمی تونید از طریق کاریابی مدرکتون رو آزاد کنید. حتی اگر تمام وقت هم نبوده باشه بهرحال سابقه کاره. در مورد اینکه سابقه کار نیمه وقت رو چند سال حساب میکنن من در موردش اطلاعی ندارم. اگر از آموزش دانشگاه سوال کنید اونها براتون حساب می کنن. با کپی گواهی موقت کاری نمی تونید بکنید. باید گواهی موقت رو بهشون ارائه کنید.نهایتا اینکه تحصیل مساوی سابقه کار نیست.

ممنون بابت توجهی که داشتید و پاسخ تان. فقط سوال دیگر اینکه سابقه بیمه را از زمان درخواست بررسی میکنند و در همان 6 ماه یا از ابتدا و سالهای قبل را نیز بررسی میکنند؟ چون اگر از ابتدا بخواهند بررسی کنند، در هر حالت من نمیتوانم مدرکم را با عدم کاریابی آزاد کنم و از طرفی تا جایی که متوجه شدم سابقه کاری که در زمان تحصیل باشد برای آزاد کردن مدرک قبول نمی باشد پس از همین سابقه هم نمیتوانم جهت آزاد کردنش استفاده کنم؟ در این صورت که من در هر حالت باید پولی مدرکم را آزاد کنم!!! شاد باشید