آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 22-05-2015

سلام؛ باید یک سال از پایان خدمت هم گذشته باشه برای همین شهریور برای گرفتن نامه ها اقدام کنید. کاریابی نامه ای خطاب به اداره کار می ده و برای بقیه مراحل هم در همون اداره راهنمایی تون می کنند. در نهایت نامه ای برای دانشگاه محل تحصیلتون صادر میشه که باید ببرید دانشگاه تا دانشنامه و ریزنمرات رسمی دریافت کنید.
(22-05-2015, 02:18 PM)'giga' نوشته: سلام من اول شهریور 1 سال از سربازیم گذشته  و 6 ماه از عدم کاریابی ام در مرداد تمام میشه. می تونم کار هاشو از همون مرداد شروع کنم؟یه سوال دیگه هم دارم برای اینکه نامه آزاد کردن مدرک رو بگیرم باید برم خود وزارت کار یا باید برم اداره کار استان خودم. کجا باید برم؟ بعد نامه رو کجا ببرم؟ با تشکر

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - parmissps - 25-05-2015

سلام دوستان ممنون از سایت و راهنمایی های مفیدتون. چند تا سوال داشتم:
کاری که موسسه های کاریابی برامون پیدا میکنند حتما در زمینه رشته خودمون هست دیگه؟
در فرم استخدام، آیتمی وجود داره که حقوق وکار مورد نظر رو هم ذکر کنیم؟
برای آزاد سازی مدرک بهتره به موسسه های کاریابی دولتی رجوع کنیم یا خصوصی؟
با سپاس فراوان

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - fateme.h - 27-05-2015

سلام. یه سوال مهم داشتم .بین کارشناسی و ارشد من چند سال فاصله هست. من بعد از کارشناسیم کار کردم و 1 سال سابقه بیمه دارم ولی بعد از تموم کردن ارشدم سابقه بیمه ندارم. می دونم قانون کاریابی شامل کارشناسیم نمی شه ولی سوال من راجع به مدرک ارشدمه چون بعدش سابقه بیمه ندارم اگه از طریق کاریابی اقدام کنم برای مدرک ارشدم می شه بدن هزینه مدرک ارشدمو آزاد کنم ؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 27-05-2015

سلام؛ با توجه به اینکه بین دوره کارشناسی و ارشدتون فاصله است و بعد از اتمام ارشد هم مدرکی دال بر اشتغال شما نیست به نظرم بتونید از روش عدم کاریابی مدرک ارشدتون آزاد کنید. چون در واقع با مدرک ارشد جایی استخدام نشدید. باز هم بهتره از آموزش دانشگاهتون هم این مطلب بپرسید. 
(27-05-2015, 04:40 PM)'fateme.h' نوشته: سلام. یه سوال مهم داشتم .بین کارشناسی و ارشد من چند سال فاصله هست. من بعد از کارشناسیم کار کردم و 1 سال سابقه بیمه دارم ولی بعد از تموم کردن ارشدم سابقه بیمه ندارم. می دونم قانون کاریابی شامل کارشناسیم نمی شه ولی سوال من راجع به مدرک ارشدمه چون بعدش سابقه بیمه ندارم اگه از طریق کاریابی اقدام کنم برای مدرک ارشدم می شه بدن هزینه مدرک ارشدمو آزاد کنم ؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - saba_rain - 29-05-2015

سلام.من سال ۸۶مدرک کارشناسیمو گرفتم.و سال ۸۹ارشدمو.الان که سال ۹۴هست میخوام مدارکمو ازاد کنم و اپلای بگیرم.تو این مدت فقط چهارترم دانسگاه پیام نور حق التدریس کار کردم و بیمه هم برام رد نشده.میخواستم بدونم مشکلی برای لغو تعهد تحصیلیم از طریق عدم کاریایی برام به وجود میاد؟؟نامه از اداره کار گرفتم و میخوام برای دانشگاه لیسانسم ببرم.ممکنه از طرف پیام نور از دانشگاه لیسانسم استعلام کرده باشن؟حالا بر فرض که استعلام کنن این چهار ترم تدریس جز سابقه کار حساب میشه میتونم ازش برای کسر تعهد تحصیلی استفاده کنم؟ ممنون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 29-05-2015

سلام، مهم اینه که اداره کار نامه رو به شما داده. مشکلی نیست لزوما نباید در بازه زمانی خاصی بعد از اتمام تحصیلات برای آزاد کردن مدرک اقدام کرد. 

(29-05-2015, 12:53 PM)'saba_rain' نوشته: سلام.من سال ۸۶مدرک کارشناسیمو گرفتم.و سال ۸۹ارشدمو.الان که سال ۹۴هست میخوام مدارکمو ازاد کنم و اپلای بگیرم.تو این مدت فقط چهارترم دانسگاه پیام نور حق التدریس کار کردم و بیمه هم برام رد نشده.میخواستم بدونم مشکلی برای لغو تعهد تحصیلیم از طریق عدم کاریایی برام به وجود میاد؟؟نامه از اداره کار گرفتم و میخوام برای دانشگاه لیسانسم ببرم.ممکنه از طرف پیام نور از دانشگاه لیسانسم استعلام کرده باشن؟حالا بر فرض که استعلام کنن این چهار ترم تدریس جز سابقه کار حساب میشه میتونم ازش برای کسر تعهد تحصیلی استفاده کنم؟ ممنون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - fateme.h - 02-06-2015

نقل قول:خیلی ممنون از جوابتون . از آموزش پرسیدم گفت تو این حالت اصلا اداره کار بهت نامه نمی ده ولی رفتم اداره کار گفت نامه رو می ده ولی چون مدرکمو نبرده بودم موند برای بعد  ولی گفت تو آموزش دانشگاه اسممو سرچ می کنن و می بینن بیمه دارم و نامه بردنم بی فایده است. شما اطلاع دارین مگه تو آموزش دانشگاه هم بیمه بودن رو سرچ می کنن؟
 'butterfly' pid='84024' dateline='1432748289'
سلام؛ با توجه به اینکه بین دوره کارشناسی و ارشدتون فاصله است و بعد از اتمام ارشد هم مدرکی دال بر اشتغال شما نیست به نظرم بتونید از روش عدم کاریابی مدرک ارشدتون آزاد کنید. چون در واقع با مدرک ارشد جایی استخدام نشدید. باز هم بهتره از آموزش دانشگاهتون هم این مطلب بپرسید. 

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - hojfa - 06-06-2015

سلام
من ورودی ارشد سال 90 بودم. میخواستم از طریق عدم کاریابی مدارکم رو آزاد کنم ولی متاسفانه محل کارم از دانشگاه استعلام کرده و دیگه نمیتونم ازین روش مدارکم رو آزاد کنم.
الان یکسال و نیم سابقه کار دارم. از ازونجا که سابقه کار به ترتیب برای آزاد کردن پایین ترین مدرک استفاده میشه، آیا میتونم این یک سال و نیم سابقه کارم رو برای آزاد کردن مدرک کارشناسی استفاده کنم و مابقی که میشه 5 ترم رو پول بدم  و بعد حدود یک سال صبر کنم تا یک سال دیگه سابقه کار بدست بیارم  و برای آزاد کردن مدرک ارشدم استفاده کنم؟ (یعنی دو ترم از ارشدم رو با سابقه کار و سه ترم رو پول بدم)

با تشکر

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 07-06-2015

سلام، 
بله، در مورد مدرک لیسانستون دقیقا باید همین کار کنید و سابقه کار از میزان تعهد خدمت و در نتیجه مبلغی که باید پرداخت کنید کم می کنه. در مورد مدرک فوق لیسانس هم می تونید کاری که گفتید انجام بدید چون لزومی نداره هر دو مدرک هم زمان آزاد بشند. 
(06-06-2015, 09:37 PM)'hojfa' نوشته: سلام
من ورودی ارشد سال 90 بودم. میخواستم از طریق عدم کاریابی مدارکم رو آزاد کنم ولی متاسفانه محل کارم از دانشگاه استعلام کرده و دیگه نمیتونم ازین روش مدارکم رو آزاد کنم.
الان یکسال و نیم سابقه کار دارم. از ازونجا که سابقه کار به ترتیب برای آزاد کردن پایین ترین مدرک استفاده میشه، آیا میتونم این یک سال و نیم سابقه کارم رو برای آزاد کردن مدرک کارشناسی استفاده کنم و مابقی که میشه 5 ترم رو پول بدم  و بعد حدود یک سال صبر کنم تا یک سال دیگه سابقه کار بدست بیارم  و برای آزاد کردن مدرک ارشدم استفاده کنم؟ (یعنی دو ترم از ارشدم رو با سابقه کار و سه ترم رو پول بدم)
با تشکر

ازاد سازي مدرك - نسا - 16-06-2015

با سلام ، من در سال ٩٠ در دانشگاه سراسري (روزانه ) ليسانسم رو و در سال ٩٣ارشد خودم رو در همون دانشگاه تموم كردم. متاسفانه محل كارم از سال ٩١ بيمه رد كرده . الان با وجود گذشت يك سال از اتمام تحصيلم ميتونم با عدم كاريايي مدرك هامو بگيرم؟ لطفا كمك كنيد از هيچ جا جواب نميگيرم! داشتن بيمه مشكلي ايجاد ميكنه؟؟