آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - mahboobeh1991 - 04-04-2015

سلام دوستان. من دانشگاه صنعت نفت درس خوندم و علاوه بر هزینه مدرک، هزینه تعهدات صنعت نفت رو هم باید بپردازم. حالا 4 ماه هست که تو کاریابی وزارت نفت ثبت شدم، آیا این کاریابی برای آزاد کردن مدرک بعد از 1 سال کفایت میکنه؟؟ چون فکر میکنم فقط تو شرکت های تابعه وزارت نفت کاریابی میشیم. کسی از این موضوع اطلاعی داره؟؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - الاله مک - 11-04-2015

سلام. چند تا سوال داشتم. اول اینکه من لیسانس و ارشدم را پشت سر هم خواندم. سال 31/4/91 از کارشناسی فارق التحصیل و 31/6/93 از ارشد فارق التحصیل شدم. در 21 مهر 93 به اداره کار مراجعه کرده و هر دو مدرک را ارائه کردم. الاد 6 ماه است که هر دو مدرکم در اداره کار است. سوال اول اینکه برای ازاد ساری مدرک باید هر مدرک جداگانه 6 ماه در اداره کار باشد و به طور کل 1 سال از فارغ التحصیلی گذشته باشد؟ یا با هم میشود؟ اگر نمی شود الان که هر 2 مدرک با هم گداشته شده است کدام مدرک اولویت دارد برای ازادسازی؟ اگر در شش ماه دومی که پیش روی من است شغل پیدا کنم باز هم می توانم از این قانون استفاده کنم؟ ایا الان می توانم برای ازاد سازی مدرک لیسانس اقدام کنم ؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ice - 11-04-2015

(11-04-2015, 05:04 PM)'الاله مک' نوشته: سلام. چند تا سوال داشتم. اول اینکه من لیسانس و ارشدم را پشت سر هم خواندم. سال 31/4/91 از کارشناسی فارق التحصیل و 31/6/93 از ارشد فارق التحصیل شدم. در 21 مهر 93 به اداره کار مراجعه کرده و هر دو مدرک را ارائه کردم. الاد 6 ماه است که هر دو مدرکم در اداره کار است. سوال اول اینکه برای ازاد ساری مدرک باید هر مدرک جداگانه 6 ماه در اداره کار باشد و به طور کل 1 سال از فارغ التحصیلی گذشته باشد؟ یا با هم میشود؟ اگر نمی شود الان که هر 2 مدرک با هم گداشته شده است کدام مدرک اولویت دارد برای ازادسازی؟ اگر در شش ماه دومی که پیش روی من است شغل پیدا کنم باز هم می توانم از این قانون استفاده کنم؟ ایا الان می توانم برای ازاد سازی مدرک لیسانس اقدام کنم ؟

سلام به آكادميا كافه خوش آمديد.
6 ماه براي قرار گيري هر دو مدرك در كاريابي كافي هست، ولي بايد صبر كنيد تا يك سال از فارغ التحصيلي ارشدتون بگذره. الان كه 6 ماه تمام شده مي تونيد برگه عدم كاريابي رو دريافت كنيد و وقتي يكسال تمام شد اول بريد مدرك ليسانستون رو آزاد كرده و بعد ارشد رو آزاد كنيد. براي آزاد كردن ارشد علاوه بر برگه پيدا نشدن كار بايد برگه از محل دريافت ليسانستون هم ارائه بديد كه شيوه آزادسازي اون مدرك رو گفته باشن. شرط آزادسازي به دليل پيدا نشدن كار اينه كه كار پيدا نكنيد و دانشجو نباشيد. در نتيجه اگر مشخص بشه كه كار پيدا كرديد نمي تونيد مداركتون رو از اين طريق بگيريد. تا يكسال از زمان فارغ التحصيلي ارشدتون نگذره هم ليسانس رو نمي تونيد آزاد كنيد.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - atmega16 - 20-04-2015

با سلام،
بچه ها من 8 ماه پیش کاریابی ثبت نام کردم و امروز چون تمامی شرایط آزادسازی از طریق عدم کاریابی رو داشتم، رفتم کاریابی و تقاضای صدور نامه به اداره کار شهرستانمون رو دادم و اونها هم گفتم فردا بیا نامه رو ببر. چند تا سوال برام پیش اومده ممنون میشم راهنمایی کنید:
1- روند نامه ها چجوریه؟ یعنی کاریابی میده به اداره کار شهرستان؟ اداره کار شهرستان بعدش میده اداره کار مرکز استانمون؟ ایا خودم باید نامه رو از اداره کار شهرستان بگیرم و ببرم مرکز استان؟
2- من یکی از دانشگاه های تهران درس خوندم. حالا آیا اداره کار مرکز استانمون مستقیم نامه میده به دانشگاه یا نامه میزنه برای اداره کار تهران؟ این سوال خیلی برام مهمه، چون شنبه میخوام برم تهران و 1 روزه به دلیل مشکل اقامت باید برگردم و نمیخوام وقتم اداره کار تهران تلف بشه. اگه بشه مستقیم نامه اداره کار مرکز استانمون رو ببرم دانشگاه خیلی خوب میشه.
3- حیاتی ترین سوال، من در توی این مدت 5 ماه سابقه بیمه دارم ولی توی استانی خارج از محل سکونتم بوده. خیلی میترسم فردا تا برم اداره کار شهرستان، اونا چک کنن و همه چی خراب بشه. بنظرتون راهی داره این مشکل پیش نیاد؟
خیلی فوریه لطفا راهنمایی کنید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - babak.hasani70 - 03-05-2015

سلام..بنده در حال  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستم(دوره ی روزانه که طبیعتا نیاز به آزاد کردن مدرک داره).همزمان با تحصیلم دارم کار هم می کنم و برام بیمه رد میشه..
سوالم اینجاست:
اگر بعد از گذشت یه سال(مینیمم زمانی که باید از فارغ التحصیلی بگذره) از تاریخ فارغ التحصیلی ارشدم بخوام از سیستم عدم کاریابی استفاده کنم،این سابقه ی کار من که برام بیمه رد شده دردسر ساز میشه؟
(یعنی مثلا این بهونه رو بیارم که من مدتی کار می کردم برام بیمه رد شده بوده و حالا بیکارم و برام کار پیدا نمیشه)

[برش] هزینه آزاد کردن ریزنمرات و دانشنامه - pepsinardiola - 18-05-2015

سلام. خسته نباشین : یه سوال داشتم. با توجه به این جمله، "دقت کنید که ارائه دانشنامه مقطع پایین تر برای اخذ مدرک بالاتر لازمه." یعنی برای کسی که لیسانس و ارشد رو پشت سر هم دانشگاه روزانه خونده، امکان داشتن هر دو مدرک بعد از 1 سال از فارغ التحصیلی نیست؟ یا نه، 6 ماه بعد فارغ التحصیلی که نامه رو بردیم عدم کاریابی، 6 ماه بعد از اون هر دو مدرک رو میشه آزاد کرد. ممنون Smile

RE: هزینه آزاد کردن ریزنمرات و دانشنامه - butterfly - 18-05-2015

سلام،  چرا دوست عزیز امکان گرفتن هر دو مدرک بعد از گذشت یک سال هست در واقع وقتی در کاریابی ثبت نام می کنید اخرین مدرک تحصیلی رو قید می کنید و به شما برای آزاد کردن هر دو مدرک نامه می دن منتها در از نظر ترتیب روند اداری شما ابتدا باید مراحل اداری برای گرفتن دانشنامه لیسانس رو طی کنید و بعد با در دست داشتن دانشنامه لیسانس برای دانشنامه فوق لیسانس مراجعه کنید. 
(18-05-2015, 02:45 AM)'pepsinardiola' نوشته: سلام. خسته نباشین : یه سوال داشتم. با توجه به این جمله، "دقت کنید که ارائه دانشنامه مقطع پایین تر برای اخذ مدرک بالاتر لازمه." یعنی برای کسی که لیسانس و ارشد رو پشت سر هم دانشگاه روزانه خونده، امکان داشتن هر دو مدرک بعد از 1 سال از فارغ التحصیلی نیست؟ یا نه، 6 ماه بعد فارغ التحصیلی که نامه رو بردیم عدم کاریابی، 6 ماه بعد از اون هر دو مدرک رو میشه آزاد کرد. ممنون Smile

RE: هزینه آزاد کردن ریزنمرات و دانشنامه - mahdiderakh - 18-05-2015

سلام خسته نباشید
یه سوال دارم ، میشه ارشد انتخاب رشته کرد و حین تحصیل(لطفا اگر اطلاع دارین هم روزانه و هم شبانه رو توضیح بدین ) در دوره ی ارشد قضیه آزاد کردن مدرک رو از طریق کاریابی پیش برد؟
ینی الان که فارغ التحصیل شهریور 94 میشم این سال، فروردین سال بعد (فروردین 95) برم کاریابی ثبت نام کنم میتونم شهریور 95 مدرکمو از طریق کاریابی آزاد کنم؟
ممنون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ahmadpashaei - 19-05-2015

(18-05-2015, 12:38 PM)'mahdiderakh' نوشته: سلام خسته نباشید
یه سوال دارم ، میشه ارشد انتخاب رشته کرد و حین تحصیل(لطفا اگر اطلاع دارین هم روزانه و هم شبانه رو توضیح بدین ) در دوره ی ارشد قضیه آزاد کردن مدرک رو از طریق کاریابی پیش برد؟
ینی الان که فارغ التحصیل شهریور 94 میشم این سال، فروردین سال بعد (فروردین 95) برم کاریابی ثبت نام کنم میتونم شهریور 95 مدرکمو از طریق کاریابی آزاد کنم؟
ممنون

حین تحصیل نمیتونید مدرک آزاد کنید،اگر پسر هستین هم تا وضع سربازیتون مشخص نشه نمیتونید کاری کنید. شما شهریور 95 دانشجوری سال دوم ارشدین!

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - giga - 22-05-2015

سلام من اول شهریور 1 سال از سربازیم گذشته  و 6 ماه از عدم کاریابی ام در مرداد تمام میشه. می تونم کار هاشو از همون مرداد شروع کنم؟یه سوال دیگه هم دارم برای اینکه نامه آزاد کردن مدرک رو بگیرم باید برم خود وزارت کار یا باید برم اداره کار استان خودم. کجا باید برم؟ بعد نامه رو کجا ببرم؟ با تشکر