آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - akbar_saeedi - 11-12-2014

(11-12-2014, 12:09 PM)'butterfly' نوشته: سلام، 
ببینید اصل قانون عدم کاریابی بر این پایه استواره که شما بعد از فارغ التحصیلی نتونستید با مدرکتون کار پیدا کنید و بنابراین ادای تعهد خدمت برای شما لغو میشه چون شما خواستید به کشور خدمت کنید ولی امکانش براتون فراهم نبود. هیچ جای این قانون نمی گه که به مدت یک سال یا شش ماه بیمه فرد متوفف بشه بلکه شما باید اثبات کنید که با وجود گذشت یکسال از فارغ التحصیلی و شش ماه کاریابی موفق به اشتغال نشدید. متاسفانه سابقه بیمه ای شما - حتی یک ماه- ادعای شما مبنی بر کار پیدا نکردن نقض می کنه و شرایط شما در بندهای این قانون صدق نمی کنه.  

حالا به نظر شما چقد ممکنه استعلام کنن؟ تا حالا شنیدید استعلام کنن برا کسی؟
آدم دیگه فقط به ذهنش میرسه چطور شیرینی!! بده کارمنده و ..
آخه از کجا این همه پول..

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 11-12-2014

همون طوری که دو تا پست قبلی هم گفتم در دو مرحله ممکنه سابقه کار شما معلوم بشه:
1-  خود اداره کار که باید نامه عدم کاریابی شما رو برای دانشگاه ( هاتون) صادر کنه. نامه خودم رو  اداره کار ظرف 15 دقیقه صادر کرد و با ثبت نامه تو دبیرخونه کار من نیم ساعت بیشتر طول نکشید و واقعا من متوجه نشدم که کارمند صادر کننده نامه تو اون 15 دقیقه سابقه بیمه من از جایی چک کرد یا نه. اما خب من خیالم راحت بود چون سابقه بیمه نداشتم. به نظرم برای این مرحله باید ریسک کنید.
2- دانشگاه محل تحصیلتون: ممکنه که موقع استخدام از محل کارتون از دانشگاهتون برای مدرکتون استعلام کرده باشند و اگر این امر اتفاق افتاده باشه متاسفانه دانشگاه نامه اداره کار قبول نخواهد کرد. برای این مرحله به نظرم از محل کارتون بپرسید که از دانشگاه استعلام کردند یا نه.  
(11-12-2014, 12:15 PM)'akbar_saeedi' نوشته:
حالا به نظر شما چقد ممکنه استعلام کنن؟ تا حالا شنیدید استعلام کنن برا کسی؟
آدم دیگه فقط به ذهنش میرسه چطور شیرینی!! بده کارمنده و ..
آخه از کجا این همه پول..

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - akbar_saeedi - 12-12-2014

سلام حدود 2.5 ساله ک من از ارشدم فارغ و تسویه حساب کردم و حدود 6 ماهه ک خدمتم تموم شده..تازه دانشگاه بهم زنگ زده و میگه پروندت ناقص بوده و مدرک فوق هنوز برات صادر نشده و باید اقدام کنی!!
حالا اقدام کنم و مدرکم الان صادر شه باید یک سال از الان صبر کنم!! یانه اون 6 ماه بعد خدمت برام حساب میشه و 6 ماه فقط باید منتظر کاریابی باشم؟
یجور دیگه بگم...تاریخ پایان تحصیل و تسویه حساب ملاکه یا صدور مدرک؟

سپاس

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 12-12-2014

سلام، ملاک تاریخ فراغت از تحصیل شماست نه تاریخ صدور مدرک. در واقع الان دو سال و نیم از فارغ التحصیلی شما گذشته و اگه الان در کاریابی ثبت نام کنید شش ماه دیگه هم یک سال از پایان خدمت شما هم شش ماه از ثبت نام در کاریابی می گذره و واجد شرایط در تمام بندهای قانون عدم کاریابی خواهید بود.
(12-12-2014, 02:14 PM)'akbar_saeedi' نوشته: سلام حدود 2.5 ساله ک من از ارشدم فارغ و تسویه حساب کردم و حدود 6 ماهه ک خدمتم تموم شده..تازه دانشگاه بهم زنگ زده و میگه پروندت ناقص بوده و مدرک فوق هنوز برات صادر نشده و باید اقدام کنی!!
حالا اقدام کنم و مدرکم الان صادر شه باید یک سال از الان صبر کنم!! یانه اون 6 ماه بعد خدمت برام حساب میشه و 6 ماه فقط باید منتظر کاریابی باشم؟
یجور دیگه بگم...تاریخ پایان تحصیل و تسویه حساب ملاکه یا صدور مدرک؟
سپاس

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - akbar_saeedi - 14-12-2014

سلام امروز رفتم کاریابی ثبت نام..طرف طمع کرده بود ک برا پیدا نکردن کار باید پول بدی!!! کار رشته شما زیاده...داستانیه انصافن..
118 زنگیدم شماره کاریابی یکی دو تا بیشتر نداشتن..
بی زحمت آدرس یا شماره تلفن کاریابی های تهران ک خوب بودن و رفتید ثبت نام کردید رو بگید حداقل 2 تا میخوام ثبت نام کنم کار از محکم کاری عیب نمیکنه...ممنون 

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Glee - 14-12-2014

(14-12-2014, 03:33 PM)'akbar_saeedi' نوشته: سلام امروز رفتم کاریابی ثبت نام..طرف طمع کرده بود ک برا پیدا نکردن کار باید پول بدی!!! کار رشته شما زیاده...داستانیه انصافن..
بی زحمت آدرس یا شماره تلفن کاریابی های تهران ک خوب بودن و رفتید ثبت نام کردید رو بگید حداقل 2 تا میخوام ثبت نام کنم کار از محکم کاری عیب نمیکنه...ممنون 

سلام
دوست عزیز من جای شما باشم اصلا اشاره نمیکنم که نمیخوام کار پیدا کنم و برعکسش حتی...فوقش پیدا میشه و میرید و به توافق نمی رسید، یا شرایطتون رو تو فرم ها یکم بالاتر از حد معمول بیان کنید. کار هم که شکر خدا در حالت کلی زیاد نیست.[img]images/smilies/smile.gif[/img] در ضمن هر چی کاریابیه بی نام و نشون تر باشه، بهتره...

لیست کاریابیهای مجاز استان ها (سال 93- اداره کل کار و امور اجتماعی)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 15-12-2014

(14-12-2014, 03:33 PM)'akbar_saeedi' نوشته: سلام امروز رفتم کاریابی ثبت نام..طرف طمع کرده بود ک برا پیدا نکردن کار باید پول بدی!!! کار رشته شما زیاده...داستانیه انصافن..

سلام،  با توجه به تجربه خودم بهترین جا برای مراجعه کاریابی دولتی خود نمایندگی های اداره کاره. آدرسی که من رفتم:
فلکه دوم صادقیه - بلوار فردوس- روبروی بانک سپه - پاساژ آبگینه - طبقه سوم- اداره کار بلوار فردوس 
( طبقه دوم همین ساختمان یک کاریابی خصوصی به اسم آبگینه هم هست شما اون نرید برید یه طبقه بالاتر اداره کار بپرسید اتاق کاریابی کجاست بهتون نشون می دن)
(14-12-2014, 04:07 PM)'ftn' نوشته:
سلام
دوست عزیز من جای شما باشم اصلا اشاره نمیکنم که نمیخوام کار پیدا کنم و برعکسش حتی...فوقش پیدا میشه و میرید و به توافق نمی رسید، یا شرایطتون رو تو فرم ها یکم بالاتر از حد معمول بیان کنید. کار هم که شکر خدا در حالت کلی زیاد نیست.[img]images/smilies/smile.gif[/img] در ضمن هر چی کاریابیه بی نام و نشون تر باشه، بهتره...

متاسفانه این قانون عدم کاریابی شده منبع درآمد برای کاریابی های خصوصی. حتی اگه شما همون اول و موقع فرم پر کردن نگید که برای آزاد کردن مدرک و نامه عدم کاریابی دارید فرم پر می کنید بازم بعد از شش ماه که هیچ کاری هم برای متقاضی پیدا نمی کنند باز طلب پول می کنند با این بهانه که اعتبار کاریابی زیر سوال می ره که نتونسته برای شما کار پیدا کنه.
به نظر من بهتره که از این کاریابی ها به اداره کار شکایت کرد. 

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ahmadpashaei - 15-12-2014

(14-12-2014, 04:07 PM)'ftn' نوشته:
سلام

کاریابی ها تحت نظر اداره کار و قوانین وزارت کار هستن پس اگر کاری پیدا کنن حتما مطابق و مناسب شرایط شماست. دقیقا نمیدونم ولی اینطور که خوندم فکر کنم اگر کار پیدا بشه (طبعا حداقل حقوق و بیمه تامین اجتماعی رو داره دیگه) اداره کار طلبکار میشه که باید می رفتین. تا جاییکه من قوانینش رو خوندم یادمه نوشته بودن که اگر کاری پیدا بشه و کارجو نره کار کنه یا برای مراحل استخدامی نره؛ بدون اطلاع دادن به کارجو به اداره کار استان و (فکر کنم) دانشگاه اطلاع میدن و دیگه نمیشه از طریق عدم کاریابی مدرک آزاد کرد.
پ ن: البته اینا کار درست و حسابی هم پیدا نمی کنن

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Glee - 15-12-2014

(15-12-2014, 02:55 PM)'ahmadpashaei' نوشته:
کاریابی ها تحت نظر اداره کار و قوانین وزارت کار هستن پس اگر کاری پیدا کنن حتما مطابق و مناسب شرایط شماست.
حق با شماست . پیدا کردن کار مناسب جزو تعهداتشون و وظایفشون هست ولی تا جایی که خودم تجربش رو داشتم، این معیار رو چندان ملاک قرار نمیدن، و اولین درخواست نیرویی که به دستشون میرسه بر فرض مثال کارشناس مهندسی مکانیک، به همه ی کسایی که مدرک مهندسی مکانیک دارن اطلاع میدن و میفرستنشون به آدرس درخواست کننده برای مصاحبه و بقیه مراحل، بدون در نظر گرفتن شرایط خاص مدارک و رزومتون...در نتیجه:
1. موردی پیش اومده که از کارخانه تاکیدا مهندس آقا خواستن، کاریابی حتی مهندسین خانم رو هم پشت سر هم فرستاده اونجا. و متاسفانه بعد از طی کلی مسافت (خارج از شهر)، خانومها رو حتی از نگهبانی کارخانه به داخل راه ندادن، چه برسه مصاحبه. در مورد شرایط و رتبه ی تحصیلی هم همچین مواردی به وفور پیش میاد. مثلا طرف استخدام کننده نیاز به یک نیروی معمولی داره (با شرایط پایین تر و بطبع انتظارات پایین تر)، ولی کاریابی یه فرد با رزومه ی خیلی خوب رو میفرسته و اصولا تو کشور ما هم که شایسته سالاری بشدت حکمفرماست، در جا طرف رو رد کردن و به جاش کسی که خیلی خیلی خیلی شرایط پایین تری داشته و همینطور مصاحبه افتضاح داشته رو استخدام کردن. یا اصلا کارشناس خواستن، ارشد فرستادن...
2. شما تنها فرد معرفی شده به اون شرکت یا کارخانه نیستید.
3. همونطور که خودتون هم میدونید، معرفی کردن کاریابی به شرکت یا کارخانه ی مربوطه الزاما به معنی استخدام شدن اونجا نیست . و احتمال رد شدن در مراحل مصاحبه و یا بقیه مراحل هم هست. اینجا هم میشه رزومه را مختصرتر و ساده تر ارائه کرد، یا در مصاحبه ضعیف عمل کرد، تا در این مراحل رد شد.
4.هر چی کاریابی هم بی نام و نشونتر و شناخته نشده تر باشه تو شهر و صنعت (ولی مجاز)، احتمال پیدا شدن کار مناسب پایین تر میاد.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - akbar_saeedi - 15-12-2014

رفتم ب جا ی کاریابی 2 تا ثبتیدم...اما ببین چی شد...
اول تسلیت بهم بگید تا بگم Sad
رفتم اداره نظارت برا کار خاصی یهو برگشت گفت از دانشگاهت مدرکتو استعلام کردیم!! ای خدای من...حالمو گرفت..
حالا میره تو پرونده لا مصب دانشگاه و ...
حالا هم بیمه داره برا من رد میشه هم از دانشگاه استعلام شده..منو ببخشید برا این اشتباهات
طبق این شرایط من چقد میتونم امید داشته باشم؟

راستی اگه کارشناسی رو بخرم و بخوام 2 سال خدمت مقدس و 1 سال کار دیگه رو کم کنم و بقیه پول ارشد رو بدم...اگه ارشد رو 8 تومن فرض کنیم و 3 سال کار..چقدر ازش کسر میشه؟اصن چند سال تعهد خدمت داریم؟ 5 سال؟